VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

fotogalerie    

 
 

foto Michal Klíma

 

Jan Dvořák, Jan Pilař – POPELKA

Premiéra 13. října 2002 na Komorní scéně Anežky České
Derniéra 22. června 2004

Známá pohádka v pojetí hravého divadélka pro nejmenší.

Tradiční pohádku o chudé, ale krásné a hodné Popelce, její bohaté a zlé maceše a o princi, který si navzdory nastraženým léčkám vybere za nevěstu tu, která je nejkrásnější a má čisté srdce, zpracoval s herci VČD a za pomoci nápaditých loutek-neloutek zkušený divadelník Jan Dvořák, z jehož dílny vzešly pohádky Perníková chaloupka a Kocour v botách, které jsme nejmenším divákům hráli na Zámecké scéně.

Dramaturgie: Martin Fahrner
Výprava: Jan Dvořák j. h.

Režie: Jan Dvořák j. h. a Jan Pilař

Hrají:
   Popelka – Š. Brázdová / M. Mejzlíková
   Princ – M. Hrubý / R. Žák
   Královna – R. Chvalová / L. Mecerodová
   Šašek – V. Dušek / J.Pilař


MILÉ DĚTI

pohádka o Popelce je jednou z nejoblíbenějších pohádek, které známe. Lidé si ji vyprávějí po celé Zemi už hezkých pár století. Proto je klidně možné, že vyprávění o Popelce zaznělo na Zemi už tolikrát, kolik máme na nebi hvězd. Proč by ne? Ta vyprávění se od sebe často liší. Někdy se totiž lidé neubrání a přikrášlují a domýšlejí ty části příběhu, které mají nejraději. A tak někdo nechá jet Popelku na ples na koni, ale někomu se to zdá málo a přičaruje jí rovnou kočár tažený třemi bělouši, asi že má Popelku hodně rád. Ani my jsme se neubránili a vymysleli jsme si pro ni svůj příběh.

Na představení si můžete koupit program. V něm můžete Popelce vybarvit šaty, ve kterých se chystá na ples. Dejte si záležet, aby se princovi líbila. A když na programu přestřihnete části označené malinkými nůžkami, přijdete jistě na to, jak Popelku do vybarvených šatů převléci. Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN