VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Úvodní stránka GRAND Festivalu smíchu 2004   

 
 
 

Antonín Procházka
PŘES PŘÍSNÝ ZÁKAZ DOTÝKÁ SE SNĚHU

Divadlo J. K. Tyla v Plzni
Inscenace uvedena na scéně VČD
v rámci soutěžního programu GRAND Festivalu smíchu v únoru 2004.

Hry plzeňského autora, herce a režiséra Antonína Procházky patří u publika k nejoblíbenějším a vždycky se několik sezón drží na repertoáru. Přes přísný zákaz dotýká se sněhu je jeho poslední komedie, která vznikla pro plzeňskou činohru. Hlavní hrdina, náš současník, je nesmělý, slušný člověk, který se právě vrací z vězení. Nechápe nejen proč se do vězení dostal, ale ani proměnu domova, do kterého se vrací. Změnilo se totiž nejen prostředí, vztahy mezi lidmi, ale i on sám. Drsná komika proměn, záměn a nedorozumění se prolíná s humorem prozrazujícím pochopení pro lidskou bezradnost a osamocenost.

Režie: Antonín Procházka
Hrají: Viktor Limr, Štěpánka Křesťanová, Antonín Procházka, Monika Švábová, Andrea Černá, Michal Štrich, Michal Štěrba, Vilém Dubnička, Pavla Bečková nebo Taťána Kupcová a Klára Kovařík


foto archiv Divadla J. K. Tyla Plzeň

„Přes přísný zákaz dotýká se sněhu“ je text, který bych řadil k autorovým nejpodařenějším a nejnápaditějším, tedy ke Klíčům na neděli a Věrným abonentům. Tvůrce vládne záviděníhodnou invencí pro situační komiku, pro svěží kombinace stereotypních scén, kterým se žádná komedie nevyhne. On sám se ovšem dovede vyhnout bezduché rutině a bezcitné lhostejnosti, tak příznačným pro řadu komedií převážně zámořského střihu.
Viktor Viktora, PD

Komedie už během zkoušek zaujala režiséra a ředitele pražského Divadla pod Palmovkou Petra Kracika. Do Prahy můžete zajet na premiéru v polovině ledna.
Petr Dvořák, PD Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN