VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

GFS 2009 Čemu se zasmějete tentokrát Výsledky festivalu festivalové NOVIN(k)Y video

Skupina ČEZ, a. s. podporuje GRAND Festival smíchu

Organizace tak náročného projektu, jakým je GRAND Festival smíchu, vyžaduje velké úsilí, vlastní realizace pak samozřejmě i nemalou finanční částku. Jsme velmi rádi, že pardubický festival nejlepších českých a moravských komedií tradičně podporuje generální sponzor, kterým je Skupina ČEZ, a. s. Našemu generálnímu sponzorovi patří velký dík, protože bez jeho pomoci by festivalová nabídka nemohla být tak bohatá a pestrá. Po skončení festivalu jsme proto požádali tiskovou mluvčí společnosti Skupina ČEZ, a. s. Šárku Beránkovou o krátký rozhovor.

Paní Beránková, mohla byste divákům v krátkosti představit Vaši společnost?
Skupina ČEZ patří mezi největší energetické společnosti nejen ve východočeském regionu a v celé České republice, ale i v Evropě. Jen v České republice dodává Skupina ČEZ elektřinu pro téměř 3,5 mil. odběrných míst.

Jistě nejsme jediný projekt, který podporujete. Proč jste se rozhodli podporovat i GRAND Festival smíchu?
Máte pravdu, Skupina ČEZ se ve východočeském regionu podílí významnou měrou na společenském a kulturním životě. Reklamní aktivity a sponzorské prostředky směřují do několika oblastí, jmenujme charitu, zdravotnictví, školství, kulturu, ekologii… Příkladů by se našlo mnoho. Grand Festival smíchu patří mezi významné kulturní akce regionu, a podpora takto významných a úspěšných projektů je i naší vizitkou.

Festival letos nabídl 30 komedií, které se odehrály na 5 scénách. Jak byste zhodnotila nedávno skončený IX. ročník festivalu?
Kvalita festivalu rok od roku stoupá. Sama z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že divadelní soubory nabízejí opravdu jen to nejlepší, a že se mají čím chlubit!

Která komedie Vás osobně nejvíce zaujala?
Opravdu moc se mi líbila komedie Charleyova teta v podání Městského divadla Brno a Nerušit, prosím, kterou se představilo Divadlo Na Fidlovačce Praha.

Děkuji Vám za rozhovor a Vaší společnosti za dlouholetou podporu.

Radek Smetana Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN