VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Úvodní stránka  Výsledky festivalu Veselý podzim Jany Uherové Nejen o festivalu s Janou Uherovou

Festivalové fotostřípky


Zahajovací klauniádu Ládi Špinera a Petry Janečkové doplnilo deset dětí symbolizujících deset ročníků festivalu. Malé „festiválky“ zahráli Kristián Špiner, Stázinka Vránová, Vašík Němec, Adámek i Zuzanka Mejzlíkovi
a další děti našich zaměstnanců.


Po úvodní klauniádě patřilo jeviště řediteli divadla Petru Dohnalovi, kterému vtipně sekundoval pošťák Jarda, jenž do divadla doručil telegram s dobrou zprávou: „Festival je zahájen, stop!“ Poznáváte primátora města Ing. Jaroslava Demla?


Michal Dlouhý byl po skončení první soutěžní komedie Kdo je tady ředitel? v obležení novinářů, a to ještě nikdo netušil, že dostane cenu za herecký výkon!
 


Patronkami komedie Tenor na roztrhání byly dámy Naďa Konvalinková a Květa Fialová. Druhá jmenovaná přivezla kolegům z Uherského Hradiště jako dárek smějící se čarodějnici.


Tematicky sladěné očistné úterý. Po komedii Úklid přišla na řadu naše groteska Čistírna, kterou se Zdeňkem Rumpíkem uvedla „uklízečka“ z Úklidu Ester Kočičková.


Petra Janečková očekává miminko, zatímco režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Petr Svojtka v té době očekával výsledky festivalového klání.


Jitka Smutná se s „Panem Kaplanem“ po čase vrátila na pardubické jeviště, kde začínala. Po představení pak našemu inspicientovi Jindřichu Kratochvílovi nostalgicky přiznala, že jí v portále po těch letech chyběl.


Na své angažmá v Pardubicích zavzpomínal i Ladislav Frej, kterého před představením Divadla ABC vyzpovídali Jindra Janoušková
a Pavel Novotný.

 


Doprovodnou akcí festivalu byla Kuličkiáda smíchu na „zimáku“. Do nezvyklého cvrnkání kuliček na ledě se s vervou zapojil i ekonomický náměstek divadla Ing. Bohumil Kos.


Moderátorská trojice Galavečera smíchu Aleš Háma, Martina Sikorová a Kristina Jelínková. Snad mohu prozradit, že pod make-upem Kristiny se po úraze schovával monokl pod okem, na půvabu jí to však nic neubralo!


Jihočeši Martin Hruška, Lenka Krčková, Ondřej Veselý a Dana Vercichová převzali Cenu studentské poroty z rukou nejpovolanějších, od předsedkyně poroty Anny Hlaváčkové.


Vítězný polibek manželů choreografky Jany Hanušové a režiséra Miroslava Hanuše, „rodičů“ vítězné komedie Pan Kaplan má třídu rád.
 

foto Michal Klíma, Divadelní zpravodaj 4/2010 Copyright © 2000-2023, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN