VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

úvodní stránka výstavní síně 


Zahájení loňského ročníku Artfestu

VÝSTAVNÍ SÍŇ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA

MEZINÁRODNÍ ARTFEST PARDUBICE '08

V pátek 19. září 2008 zahajujeme ve foyer divadla výstavu „mezinárodní ARTFEST pardubice 2008“. Výstavu otevíráme performancí „VÝTVARNÁ VÝCHOVA“ – na patnáct minut se můžete vrátit do obecné školy, zasednout do školní lavice a... Hrají Lída Vlášková, Dáša Novotná a další.

V prostorách foyer v přízemí a prvním patře se můžete těšit na výstavu, instalaci a performanci, které jsou součástí „mezinárodního festivalu ARTFEST pardubice ´08“, pořádaného Galerií Mázhaus. Výbušné umění „live art of explosie“ účastníků mezinárodního festivalu najdete dále v prostorách VČG Pardubice, Galerie Mázhaus, na Příhrádku / SÝPKA, No5, No6 / Kostelní 104, ve foyer Fakulty zdravotních studií UP Pardubice a Gymnázia Pardubice.

Pardubickým návštěvníkům festivalu nabízíme setkání se současným uměním, které v dlouhodobém autorském projektu „pardubická industrie CHEMIE“ přináší jiný pohled na jejich industriální historii. „Chemical Pathways“, tentokrát v pardubické Explosii, zprostředkují divákům v interaktivním a vizuálním koktejlu obecnější roviny a problematiku současného umění.

Vtipnou a netradiční formou školní třídy profesionální umělci a studenti vysokých a středních uměleckých škol přichází s hodinou doučování na téma „Dějiny Pardubic v 90 minutách“ – originální ztvárnění klíčových momentů pardubických dějin. Dále Vás čeká „výtvarná výchova v hodinách chemie“ – autorská komická show s prvky občanské nauky, dějepisu a tělesné výchovy – bližší informace najdete ve festivalové skládačce.

Adolf Lachman, Rowen Kudláček  a Saša Prokopová
autoři projektu Divadelní zpravodaj 9/08 Copyright © 2000-2020, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN