VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

úvodní stránka výstavní síně 

VÝSTAVNÍ SÍŇ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA

JARMILA HALDOVÁ A JEJÍ VYZNÁNÍ DO DŘEVA

Před sobotní premiérou Romance pro křídlovku se ve foyer bude konat vernisáž výstavy prací Jarmily Haldové.

Jarmila Haldová se narodila 3. prosince 1951 v Praze do rodiny akademických malířů. Je absolventkou pražského gymnázia Jana Nerudy, ale nyní žije s rodinou v Sedloňově v Orlických horách.

Výtvarné dílo autorky je obsahově rozsáhlé. Lze jej rozdělit stejným dílem na výtvarné práce ze dřeva (figurální a reliéfní) a na práce malířské a grafické. Její souborné dílo dalece přesáhlo rámec regionu Orlických hor i východních Čech. Má velkou vypovídací schopnost, je srozumitelné a názorné, vyniká barevností, jemností, hravostí, vtipností a nápaditostí.

Historička umění PhDr. Alice Židlická o autorce řekla: „Je zajímavé, jak Jarmila Haldová dovede ve své tvorbě vlastním způsobem vyjádřit regionální charakter lidového řezbářství Orlických hor. Vychází ze známých praktik a technologií lidového řemesla, ale tvoří zajímavě a individuálně. Její dílo navazuje na odkaz lidové výtvarné tradice. Jestliže je umělecká tvorba dialogem mezi umělcem a skutečností, tvorba práce Jarmily Haldové je tichým, poetickým šepotem.“

Radek Smetana Copyright © 2000-2020, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN