VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

úvodní stránka výstavní síně 

VÝSTAVNÍ SÍŇ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA

FOTOGRAFIE RADOVANA ŠŤASTNÉHO

Výstavu soch Jiřího Kryštůfka provázenou básněmi Jana Slabého ve foyer vystřídá výstava fotografií Radovana Šťastného, kterou mladý výtvarník nazval Křehkosti aneb I v nebi to smrdí.

Vernisáž výstavy se uskuteční před první premiérou komedie Romulus Veliký v sobotu 16. června 2007.

Radovan Šťastný se narodil v roce 1973, v současné době žije a pracuje v Ostravě. Věnuje se převážně výtvarné a literární tvorbě, specializuje se na současnou fotografii. Ve svém díle reflektuje prostředí a život obyvatel Ostravy, své nápady zobrazuje převážně v aranžovaných fotografiích. V jeho tvorbě můžeme nalézt také portréty významných osobností kulturního a sportovního života jako jsou např. Boleslav Polívka, Roman Šebrle, Petr Nárožný, Arnošt Goldflam, Jiří Pecha, Richard Krajčo atd.

Dílo Radovana Šťastného již bylo v minulosti prezentováno na výstavách v zahraničí v Johannesburgu, Bruselu, Paříži, Chemnitz, dále pak v České republice v Ostravě, Zlíně, Praze, Třebíči, Brně, Moravském Krumlově a v Pardubicích. Stálé expozice fotografií jsou umístěny v ostravských klubech Parník a Hlučná samota, v kavárnách Julius Meinl, Atlantik, Černá hvězda Bananas a nová Minikinokavárna.

Výstava je realizována pod záštitou Statutárního města Ostrava.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 6/2007 Copyright © 2000-2020, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN