VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

úvodní stránka výstavní síně 


Oldřich Tlustoš – Královna Koloběžka

VÝSTAVNÍ SÍŇ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA

OLDŘICH TLUSTOŠ

30. listopadu před premiérou hry Mississippi Blues Ben se bude ve foyer divadla konat vernisáž výstavy obrazů Oldřicha Tlustoše.

Sochař, malíř a medailér Oldřich Tlustoš se narodil 2. července 1935 v Hradci Králové – Svobodných Dvorech. Studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze a na Akademii výtvarných umělců v Praze. Na začátku 60. let byl zakládajícím členem královéhradecké výtvarné skupiny HORIZONT. V současné době je členem Asociace umělců medailérů v Praze a členem oblastního sdružení Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Žije a pracuje v Hradci Králové.

Jeho dílo je zastoupeno v řadě tuzemských i zahraničních soukromých i veřejných sbírek, např. Národní galerie Praha, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Masarykova společnost Brno, Galerie Cyrany v Heřmanově Městci, vatikánské sbírky…

V posledních letech Oldřich Tlustoš věnuje velkou pozornost malbě. Vytvořil celou řadu malířsky i kompozičně velmi kultivovaných abstraktních pláten, která představují specifickou kapitolu v jeho tvorbě, jsou jejím vyvrcholením. Prolínají se v nich geometrické a stylizované tvary s lazurami barevných tónů, jejich prostřednictvím vyjadřuje Tlustoš své vnitřní představy a pocity,“ říká o autorovi PhDr. Josef Sůva.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 11/05 Copyright © 2000-2020, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN