VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace Hamlet fotogalerie Nad Hamletem s překladatelem Jiřím Joskem

S Josefem Pejchalem o Hamletovi, ale nejen o něm I ty jsi Hamlet

 

Premiérové momentky – Hamlet

Být, či nebýt? Nejen tuto známou otázku jste o víkendu 6. a 7. prosince mohli slyšet z úst Josefa Pejchala. V divadle se totiž konaly premiéry Shakespearova Hamleta v režii Jiřího Seydlera. Pepa se poprvé publiku představil coby princ dánský, sice hrál se zánětem hlasivek a s antibiotiky, ale obě premiéry zvládl na jedničku! Vedle Pepy Pejchala v Hamletovi hrají Romana Chvalová, Máša Málková, Jan Hyhlík, Zdeněk Rumpík a další.

Kdo čekal klasického Hamleta v dobových kostýmech, mohl být moderní zrcadlovou scénou, zcela soudobým oblečením Shakespearových postav i střelbou na jevišti mírně překvapen, ale domů snad nikdo neodcházel zklamán. Dlouhotrvající děkovačka a slova chvály v kuloárech po premiéře byly důkazem, že naše zpracování Hamleta publikum oslovilo a přijalo ho s nadšením…

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 1/2009


Dramaturg Tomáš Syrovátka před premiérou u divadelní vrátnice pokopává pro štěstí a přeje divadelní ZLOM VAZ Zdeňku Rumpíkovi.


Pepa Pejchal po premiéře v divadelním klubu všem poděkoval za spolupráci a podporu. Jeho poděkování bezesporu patřilo i vlásenkáři Slávku Vagenknechtovi.


Romaně Chvalové po premiéře pogratuloval překladatel Jiří Josek, který jí věnoval svůj překlad knihy Oscara Wilda Portrét pana W. H.


„Po práci legraci!“ Lexa Postler i Jan Hyhlík si za své herecké výkony „něco malého na zub“ jistě zasloužili.


Na premiéru přijela Honzu Musila podpořit jeho přítelkyně Gábina.


Že by Máša Málková a Radek Žák odcházeli z popremiérové oslavy spolu? Ze dveří sice ano, ale dál pokračovali už se svými protějšky…

foto: archiv VČD

  Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN