VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

fotogalerie  inscenace Janík, hojahoj, zbojník!

 

Foyer pardubického divadla ožije zbojnickým muzikálem

Východočeské divadlo Pardubice v sobotu 17. ledna uvede čtvrtou premiéru své 99. sezóny, komorní minimuzikál Janík, hojahoj, zbojník!

Inscenace se hraje na příležitostné scéně ve foyer, stejně jako předchozí projekt podobného charakteru a stejných tvůrců Mississippi Blues Ben. V obou případech je autorem a režisérem hry, nebo řekněme spíše hříčky, Jiří Seydler, autorem písní Jiří Šlupka Svěrák, dramaturgickou úpravu provedla Jana Pithartová a na improvizovaném jevišti herecky i pěvecky účinkují Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák.

Stejně jako v inscenaci Mississippi Blues Ben je i v muzikálku Janík, hojahoj, zbojník! hlavní náplní „populárně naučná přednáška“ tří obětavých badatelů „alternativní Akademie hudebních věd“, doprovázená názorným předváděním jejich dobytých poznatků a samozřejmě i temperamentními písněmi. V tomto novém dílku se „badatelé“ pustili po stopách zbojníka Janíka a naší lidové písně.

Jeden z badatelů Jiří Šlupka Svěrák na tiskové konferenci k premiéře své úsilí přiblížil: „Bádal jsem po písničkách v různých sbornících a našel jsem řadu nádherných, už zapomenutých kousků, nicméně všechny naše písně budou zbrusu nové, ale přitom vlastně staré. Mám rád hodně žánrů, ale lidovou hudbu miluju. I blues, kterému jsme se věnovali v Mississippi Blues Benovi, je lidová hudba, i když poněkud odjinud. Naše představení bude jakousi poctou lidové hudbě.“

Radek Smetana, Tisková zpráva 15. ledna 2009
  Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN