VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích fotogalerie video panorama


foto Jiří Sejkora

Premiérové momentky
Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích

O víkendu 26. a 27. února v Městském divadle poprvé před diváky (dokonce poprvé v Čechách!) ožila zapadlá vesnička Kmínovice, jejíž vcelku poklidný život obrátil vzhůru nohama stárnoucí ministr na zdravotní dovolené… Režie satirické komedie Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích se pohostinsky ujal mladý režisér Martin Tichý, který si ke spolupráci přizval také mladé výtvarníky Terezu Venclovou a Hynka Dřízhala, díky nimž byli premiéroví diváci příjemně překvapeni velmi originální scénografií. Dalším plusem je, že režisér spolu s dramaturgem Tomášem Syrovátkou Kishonovu předlohu dramatizovali přímo „na tělo“ pardubickým hercům, kteří si to na jevišti očividně užívají. Proto, máte-li rádi politickou satiru, nesmíte v Kmínovicích chybět!

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 4/2011


Popremiérové divácké ohlasy

Vyzdvihl bych především zajímavou scénografii a promyšlenost všech detailů inscenace – věrohodné zvuky zvířat včetně ztvárnění poštovního holuba, při jehož scénách jsem se výborně pobavil.

Nejlepší byl v této inscenaci řečník – pan Rumpík. Myslím, že by klidně mohl jít do politiky a slušelo by mu to tam. Někteří politici by se od něho mohli učit!

Tuto hru považuji za kvalitní počin a pozvednutí repertoáru divadla. Při posledních premiérách jsem byla trochu zděšená, ale tentokrát jsem se dostatečně zasmála. Doufám, že laťka už půjde jen nahoru.

Trochu bláznivina, ale celkový dojem je úžasný. Perfektní byl především pan Dohnal s pleší a zaujetím pro postavu holiče.

Východočeské divadlo má velmi vyrovnaný herecký soubor a právě tato přednost zde byla patrná. Dnešní večer bylo znát, že je tu veliká parta, která dře, aby vzniklo tak skvělé představení. Opravdu jsme dnešním představením nadšeni! Děkujeme!

Omlouvám se, ale toto představení mě nezaujalo. Obsah se mi zdál místy dost vulgární s erotickými prvky, což nepovažuji za nutné předvádět na jevišti.

Vtipná originální hra. Moc se mi líbil nápad s rozmanitou scénou, při níž jsme se dostali i dovnitř několika obydlí hlavních postav. Určitě bych se na toto představení ráda přišla podívat ještě jednou.

Pan Rumpík byl bezkonkurenční. Samozřejmě i ostatní postavy neměly chybu, ale pan ministr prostě celé představení táhnul od začátku do konce. Jediné, co mi příliš nesedělo, byl pan Mejzlík, který představoval otce dospělé dcery (v podání Petry Tenorové – pozn. red.). Připadal mi spíše jako její starší bratr. Možná je to ale jen můj dojem.

Jsme spokojení. Úplně nás to pohltilo, až jsme si chvílemi připadali, že herci jsou naši sousedé a že bydlíme v Kmínovicích.

KaK, Divadelní zpravodaj 4/2011Před premiérou se ve foyer uskutečnila vernisáž výstavy obrazů Martina Velíška, který do Pardubic dorazil i s manželkou a potomkem. Vernisáž uvedla Jindra Janoušková.


Po zdařilé premiéře nervozita opadla a režisér Martin Tichý si s kostýmní výtvarnicí Terezou Venclovou mohli už v klidu vychutnávat zaslouženou „chvilku slávy“.


Zdeňkovi Rumpíkovi za jeho výkon mezi prvními gratuloval jeho kamarád, emeritní přednosta královéhradecké ortopedické kliniky Doc. MUDr. Karel Karpaš, CSc.


V Kmínovicích stály proti sobě, na společenském setkání po premiéře už ale zase při sobě – Romana Chvalová a Lída Vlášková.
 


Lexa Postler s manželkou Markétou i Martin Mejzlík neodolali lákadlům rautového stolu… Však si to taky zasloužili!
 


Nejen Lídu Mecerodovou, ale i ostatní své bývalé kolegy přijel z Brna podpořit dramaturg Jiří Záviš.

foto: archiv VČD

   


 Copyright © 2000-2022, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN