VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace AMADEUS Ladislav Špiner Josef Vrána Ladislav Špiner u primátorky Pardubic

Ladislav Špiner možná získá druhou Cenu Thálie Ladislav Špiner získal další cenu!


Ladislav Špiner
jako Amadeus ve
stejnojmenné inscenaci
foto Michal Klíma

Ladislav Špiner má Thálii

Trojnásobný nejoblíbenější herec Východočeského divadla LADISLAV ŠPINER převzal v sobotu 26. března během slavnostního ceremoniálu v Národním divadle Cenu Thálie 2010 pro činoherce do 33 let!

Pikantní na celém aktu bylo to, že Láďovi ocenění předávala loňská držitelka ceny Lucie Štěpánková, bývalá členka pardubického ansámblu, dnes herečka Divadla na Vinohradech. Že by se Pardubice opět stávaly jakousi líhní hereckých talentů?

Na vyhlášení výročních divadelních cen ve „zlaté kapličce“ nechyběl ani pardubický herec Josef Vrána, který se dostal do širší nominace na Cenu Thálie v kategorii herec za pohostinské ztvárnění role Majora Steva Arnolda v představení Na miskách vah v Moravském divadle Olomouc. Je však trochu s podivem, že si jeho výkonu všimli členové Herecké asociace až nyní, přestože tuto roli poprvé nazkoušel už v roce 2005 v Pardubicích.


klikněte na obrázek pro jeho zvětšení, foto M. Divíšek, Deník

Vraťme se ale k Láďovi a alespoň ve zkratce zrekapitulujme jeho divadelní pouť… Divadlo hraje čtrnáct let. Nejdřív se zdálo, že bude chemikem, ale pak vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Už během studia hostoval v pražském Národním divadle a v Městském divadle Mladá Boleslav. Do prvního angažmá nastoupil ve Slezském divadle v Opavě, kde dostal řadu velkých hereckých příležitostí. Po kratším intermezzu v Olomouci zakotvil v Pardubicích a stal se zde jednou z opor souboru.

„Je to báječný pocit. Tuto cenu ale beru jako ocenění pro celé Východočeské divadlo. Bez svých kolegů a zázemí, které tu mám, bych ji určitě nezískal,“ řekl Láďa a dále se svěřil: „Při slavnostním galavečeru jsem se cítil moc dobře. Trému jsem sice měl, srdíčko na jevišti Národního divadla tlouklo, ale spíš jsem si to užíval. Hlavně jsem myslel na to, abych nezapomněl v tom krátkém čase všem poděkovat. Člověk nikdy neví, jestli bude mít ještě někdy tu příležitost si tento okamžik zopakovat.“
Cenu Thálie si můžete prohlédnout ve výloze obchodního oddělení! Své rozhodnutí věnovat ocenění divadlu odůvodnil Láďa slovy: „Myslím, že cena patří do divadla. Je zbytečné, aby byla někde doma na poličce, kde by se na ni jen prášilo. Věřím, že v divadle zůstane hodně dlouho a že k ní brzy přibudou i další. Pardubický soubor by si to určitě zasloužil!“

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 5/2011 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN