VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace POKUSNÍ KRÁLÍCI fotogalerie rozhovor s režisérkou


Jiří Kalužný jako pravý Ind
foto Michal Klíma

Pokusní králíci očima diváků

Na Malé scéně ve dvoře v pondělí 28. března úspěšně pokračoval cyklus scénických čtení současné dramatiky Malé inscenace na Malé scéně. Tentokrát dramaturg Zdeněk Janál divákům nabídl ceněnou absurdní komedii Sébastiana Thiéryho POKUSNÍ KRÁLÍCI. Mladá režisérka Anna Petrželková připravila nápaditou, téměř „hotovou“ inscenaci, ve které zazářili Josef Pejchal, Miloslav Tichý, Lída Vlášková, Ludmila Mecerodová a Jiří Kalužný.

Po představení jsme z publika zaznamenali několik ohlasů a názorů, které diváci veřejně prezentovali při závěrečné diskusi s aktéry scénického čtení či nám je pak sdělili ve foyer při odchodu z divadla…

KaK, Divadelní zpravodaj 5/2011


Josef Pejchal, Mïloslav Tichý, foto Michal Klíma

Myslím, že by se tato hra měla reálně nazkoušet a umístit na repertoár našeho divadla. Toto téma by mohlo přilákat i mladší osazenstvo a věřím, že by se všichni dobře pobavili.

Konečně jsem se ze srdce zasmála. Vždyť v dnešním světě se už zcela normálně řeší otázky sexu, tak proč si z toho neudělat legraci i na jevišti. Chválím dramaturga za tento výběr!

Chodím na cyklus scénických čtení pravidelně, viděl jsem zatím každou hru a musím uznat, že je velmi znatelný posun v provedení. Je zbytečné, aby herci jenom seděli a četli text, jako tomu bylo např. v prvních Antilopách. Dneska to bylo živé a již se to více podobalo inscenaci jako takové než scénickému čtení. Jsem opravdu spokojen!

Nejlepší byl v závěru pan Kalužný, kterému jsem bohužel nerozuměla ani slovo (text byl v hindštině – pozn. red.), ale předvedl se skutečně jako pravý Ind.

Báječné! Všichni herci byli úžasní. Každý dokonale vykreslil svoji postavu – od homosexuála v podání Miloslava Tichého až po „starou pannu“, kterou ztvárnila paní Vlášková. Tleskám.

Z tohoto scénického čtení mám silný zážitek. Myslím, že herecké umění všech (spolu se zjevně dobrým vedením paní režisérky) vytvořilo skvělý celek. Je mi velmi líto, že nemohu říci inscenaci, protože se tedy jednalo o scénické čtení. Takže ještě jednou děkuji za krásný večer.

Výborné, výborné, výborné! Více takových textů! A nejen na Malou scénu!

Divadelní zpravodaj 5/2011 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN