VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace BENEFICE... fotogalerie  video

Premiérové momentky – Benefice aneb Zachraňte svého Afričana

V pátek 27. května se na Malé scéně ve dvoře uskutečnila premiéra hry Benefice aneb Zachraňte svého Afričana v režii uměleckého šéfa činohry Jihočeského divadla Martina Glasera, která vtipně poodhaluje zákulisí vzniku charitativních akcí. Ale nejen to! Finanční pomoc škole v Guineji Bissau není jen leitmotivem naší nové inscenace, ve které smích střídá mrazení v zádech, sbírka na jevišti je skutečně reálná. Během prvních osmi repríz se vybralo již 14 785 Kč! Děkujeme!

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 9/2011


K. Jelínková, J. Pejchal, Z. Bittlová, M. Mejzlík a Z. Rumpík, foto P. Neubert

Benefice očima diváků

Velice originální hra s aktuálním tématem. Myslím, že by se po zhlédnutí představení pár lidí mohlo zamyslet a vytáhnout nějaké drobné z peněženky na záchranu lidí v Africe. Ta tři piva, o kterých se v inscenaci mluvilo, si může odpustit snad každý…

Zvláštní představení. Musím si jen uvědomit, jaký vlastně mělo cíl. Vydělat peníze pro Afriku, nebo jen pobavit? Asi obojí. Rozhodně nad ním budu muset ještě chvíli přemýšlet.

Paní Bittlová byla výtečná! Ta mě nikdy nezklame. Ve své roli se projevila coby silná osobnost se schopností přesvědčit druhé o své pravdě.

Promiňte, ale nápad se mi příliš nezamlouvá. Sama mám na dálku adoptovaného afrického chlapce a k tomuto rozhodnutí jsem nepotřebovala žádný předchozí apel. Ostatním však možná pomůže.

Byla to sranda! Bavili jsme se nad výrazy některých herců, především u Kristiny Jelínkové a Zdeňka Rumpíka. Ten zlehčoval tón celého představení. Jen snad jedna výtka… celé představení by mohlo být o trochu kratší. Jinak ale je celkový dojem výborný!

Líbilo se mi, že každá postava měla svou jasnou charakterizaci a z každé vyzařovalo přesvědčení o zapojení či nezapojení se do veřejných sbírek. V této hře se opravdu najde každý – i ten, kdo příliš nevěří podobným akcím.

KaK, Divadelní zpravodaj 9/2011Zdeněk Rumpík zcela profesionálně skryl předpremiérovou nervozitu a s lehkostí a vtipem odpovídal na dotazy redaktorky televize RTA.


V Divadelním klubu pak radost z úspěšné premiéry neskrývali režisér Martin Glaser, Zdena Bittlová ani Kristina Jelínková.


Martin Mejzlík a Pepa Pejchal na společenském setkání po premiéře se zaslouženým „občerstvením“…


Na premiéru až z Prostějova dorazili i rodiče dramaturga Zdeňka Janála a ten večer byli na syna patřičně hrdí!

   


 Copyright © 2000-2022, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN