VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace TAJEMNÝ HRAD V KAPRATECH fotogalerie panorama

Generálkové fotostřípky – Tajemný hrad v Karpatech

Červnové víkendy jsme opět trávili na Kuňce. Vedle „Cikánů“ a Čachtické paní jsme zde letos nově hráli dramatizaci Vernova románu Tajemný hrad v Karpatech, kterou jako rodinné představení nazkoušel Jiří Seydler. Premiéru v sobotu 4. června sice ohrozila silná průtrž mračen, ale nakonec vše dobře dopadlo. Odneslo to jen pár hereckých zadnic po pádech na kluzkém jevišti…

Od září Tajemný hrad přenášíme na jeviště Městského divadla. Následující pohled do zákulisí během generálkového týdne přijměte jako malou ochutnávku a pozvánku.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 9/2011Generálky začaly idylicky, Kuňka nás přivítala slunným a teplým počasím. Režisér Jiří Seydler a Kramář – hostující Petr Borovec – neodložili sluneční brýle ani během zkoušky.
 


Středa už tak příjemná nebyla a teplejší oblečení se hodilo. Mírné ochlazení však scénografce Martě Roszkopfové, Orfanikovi v podání Ladislava Odrazila ani dramaturgovi a autorovi dramatizace Tomáši Syrovátkovi na náladě neubralo!


O čem o pauze diskutovali Míla Tichý alias Hrabě Telek s režisérem Jiřím Seydlerem, vědí jen Marta Roszkopfová a Jiří Kalužný, který hraje Telekova sluhu Roczka.


Další generálku jsme se dlouho snažili na Kuňce vydržet, herci hráli dokonce v pláštěnkách, ale nakonec jsme byli nuceni zkoušku ukončit a přemístit se do divadla.


Páteční veřejnou generálku si přijela natočit televize. O průběhu zkoušení zasvěceně mluvil ředitel divadla Petr Dohnal, v Tajemném hradu totiž ztvárňuje roli Učitele.


Fotka do rodinného alba… Josef Vrána jako Baron Görtz s dnes už manželkou Gábinou a dcerou Stázinkou.
 


Pavel Novotný, Anežka Rusevová, Lída Mecerodová, Romana Chvalová a Martina Sikorová. Víte, kdo z nich v Tajemném hradu nehraje a je tu jako kolegiální podpora?


Poslední režisérovy připomínky hercům před prvním vystoupením před diváky.
 
 


Pohled do improvizované herecké šatny (mobilní stavební buňka). A rychle pryč, ať se Lída Mecerodová a Jindra Janoušková mohou v klidu doupravit a dolíčit…


Už připravení Honza Musil a Lexa Postler. Jedna cigareta a veřejná generálka může začít!

foto archiv VČD

   


 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN