VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

inscenace HOLKY Z KALENDÁŘE fotogalerie Holky nafotily kalendář Holka z kalendáře J. Paulová

Holky z kalendáře byly pro nás krásným dárkem, říkají Romana Chvalová a Ludmila Mecerodová

Premiérové momentky - Holky z kalendáře


J. Paulová, D. Novotná a H. Malehová, Holky z kalendáře, foto J. Vostárek

Týden před Vánoci nadělil dárek především našim divačkám režisér Petr Novotný, který na jevišti Městského divadla uvedl laskavou komedii Holky z kalendáře. Současnou britskou hru, inspirovanou skutečnou událostí, o ženách ve středním věku, které se vzepřou osudu i věku, ocenily všechny premiérové divačky (nejen středního věku) dlouhým potleskem. Z hlediště pak dámy odcházely nejen s úsměvem na tváři a radostí v srdci, ale i s mokrými kapesníky od slz dojetí.

Vážení pánové, nezoufejte, Holky z kalendáře mají určitě co nabídnout i vám, humor nezná pohlaví a koneckonců komedie je o fotografování ženských aktů…

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 2/2013


Herecký výkon Jindry Janouškové ohromil i místopředsedkyni Senátu Mgr. Miluši Horskou.

 


Na jevišti se v „Holkách“ potkaly spolužačky z DAMU Lída Vlášková a Jana Paulová. Lída Mecerodová (uprostřed) nadchla diváky svým přerodem z ušláplé, podváděné ženy v sebevědomou krasavici
 


Další ženy z týmu Petra Novotného – kostýmní výtvarnice Hana Fischerová, která několik let sbírala zkušenosti v Anglii, a režisérova dvorní dramaturgyně Jana Uherová.


Režisér Petr Novotný byl v ženském obležení nejen celé zkoušení, ale i po premiéře. Občerstvení si ve foyer vychutnal s inspicientkou Martinou Mejzlíkovou a fotografkou Markétou Navrátilovou.


Svým aktem do charitativního kalendáře přispěla také Romana Chvalová – a nejen ve hře, podívejte se do divadelního obchůdku. V menších rolích své kolegyně podpořily Petra Tenorová a Martina Sikorová.


Manželé Dáša a Pavel Novotní, kteří v „Holkách“ také hráli, byli po premiéře v dobrém rozmaru. Před objektivem zavtipkovali a hned si přiťukli svým oblíbeným šampaňským… Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN