VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

o inscenaci MY FAIR LADY

My Fair Lady už i na CD


PaedDr. Hana Tomanová při křtu nového CD

Východočeské divadlo Pardubice doplnilo kolekci svých muzikálových CD. Po Sugar, Pokrevních bratrech, Mississippi Blues Benovi či Princezně se zlatou hvězdou na čele se své nahrávky dočkalo i pardubické zpracování světoznámého muzikálu My Fair Lady. Jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který vznikl podle Pygmaliona G. B. Shawa, divadlo nastudovalo ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice pod vedením šéfdirigenta Leoše Svárovského, režie se ujal vynikající muzikálový režisér Petr Novotný.

V sobotu 12. ledna se od 19.00 hodin v Městském divadle uskutečnilo slavnostní představení My Fair Lady s Komorní filharmonií Pardubice, po kterém bylo zbrusu nové CD s písněmi z My Fair Lady pokřtěno a Leoš Svárovský při této výjimečné příležitosti převzal medaili města Pardubic. Křest se uskutečnil tradičně sektem a kmotrem CD se stala PaedDr. Hana Tomanová, starostka Městského obvodu Pardubice I – střed, který zajistil finanční podporu vydání nahrávky.

CD bylo nahráno na jevišti VČD těsně před vánočními svátky a obsahuje 17 písní i několik dialogů v podání pardubických herců za doprovodu pardubických filharmoniků.

Radek Smetana
Divadelní zpravodaj 2/2008 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN