VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

fotogalerie divácká anketa 2008   100 let Městského divadla v Pardubicích

 
Divadelní ples 2009

 

Diváci mají nejradši Petru Janečkovou a Ladislava Špinera

V sobotu 31. ledna se ve společenském centru IDEON konal Kouzelný ples století, který byl součástí oslav stého výročí otevření Městského divadla v Pardubicích. Ples, jenž je považován za vrchol plesové sezóny v Pardubicích, pořádají Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice.Nejoblíbenější herec Ladislav Špiner a nejoblíbenější herečka Petra Janečková
v divácky nejúspěšnější inscenaci roku 2008 Bláznivé nůžky. Foto Michal Klíma


Pardubický „Ples v Opeře“ se tentokrát nesl v duchu kouzel a tajuplné magie. Muži v oblecích se hned při vstupu měnili v čaroděje a mágy, neboť zde dostávali kouzelnické cylindry, stříbrné škrabošky byly připraveny pro příchozí dámy.Láďa a Petra s ředitelem VČD Petrem Dohnalem při předání ceny (vlevo) – Gratulace (vpravo)

Slavnostní zahájení plesu patřilo tradičně pardubickým filharmonikům a tanečníkům Tanečního klubu LIFE. O dobrou náladu se pak během večera postaral taneční orchestr Chorus, nechyběla ani bohatá tombola, tradiční módní přehlídka divadelních kostýmů či ukázky latinsko-amerických i standardních tanců. Ohromné ovace sklidilo vystoupení iluzionisty Karla Bushe a jeho company, svůj pohybový talent ukázal Ladislav Špiner alias „stolový Spiderman“, neuvěřitelné matematické schopnosti předvedla Petra Janečková a miláčkem plesových hostů se stala kapela Na tahy!, ve které hrají Jiří Seydler, Jiří Kalužný, Josef Vrána a další zaměstnanci divadla.

Zlatým hřebem večera však bylo vyhlášení divácké ankety o nejoblíbenější herce VČD za rok 2008. V ženské kategorii si již posedmé cenu odnesla Petra Janečková, na druhém místě se umístila Kristina Jelínková a na třetím Martina Sikorová.

Divácky nejoblíbenějším hercem roku se po pouhé sezóně a půl v angažmá stal Ladislav Špiner, který za zebou na druhé a třetí příčce zanechal Josefa Pejchala a Martina Mejzlíka.

Radek Smetana
tisková zpráva 2. února 2008


Na plese si pardubické divadlo připomene sté výročí svého otevření

Magistrát města Pardubic, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice zvou na Kouzelný ples století, který se jako hold stému výročí otevření Městského divadla v Pardubicích uskuteční již tuto sobotu 31. ledna od 19.30 hodin ve společenském centru Ideon.

Návštěvníci se mohou těšit na magická vystoupení kouzelníka, spidermana a matematického génia, dále na čarovnou přehlídku divadelních kostýmů, kouzelné vystoupení Tanečního klubu LIFE a vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD. K poslechu a tanci zahrají pardubičtí filharmonici a taneční orchestr Chorus.

Hosty čeká noc čarokrásných iluzí a tajuplné magie. Poslední volné vstupenky jsou stále ještě v prodeji – vstupné 380,- a 280,- Kč.

Radek SmetanaMódní přehlídka divadelních kostýmů
Kristina Jelínková


Překvapení vedení města


Láďa Špiner a Petra Janečková


Odhalení vedení města


Předání cen – Petra Janečková


Vítězové ankety s vedením města a ředitelem VČD


Předání cen – Láďa Špiner


Péťa Janečková a Láďa Špiner s druhou nejoblíbenější herečkou Kristinou Jelínkovou


Divadelní kapela Na tahy!


Organizátorka plesu, dramaturgyně Jana Uherová na poradě s ekonomickým náměstkem
Ing. Bohumilem Kosem a inspicientem Jiřím Vojířem


Josef Vrána a Jiří Seydler – Na tahy!


Jiří Kalužný v kapele Na tahy! Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN