VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

leden 2012 - Historicky první ples v Městském divadle dopadl na jedničku!

Fotografie plesové úpravy divadla

Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla roku 2012

Výsledky hlasování o nejoblíbenější inscenaci roku 2012


Stejně jako loni se jeviště změní na taneční parket
foto J. Sejkora

Ples v divadle podruhé. A rovnou plesy dva!

Loni se ples města, divadla a filharmonie, který se konal v Městském divadle, stal společenskou událostí, o které se dlouho mluvilo. Nešlo jen o to, že se na něm setkali všichni, co ve městě něco znamenají, ale především zaujal tím, že se konal v luxusních prostorách secesního divadla. Bylo to poprvé, co Východočeské divadlo přistoupilo k organizaci dlouho plánovaného plesu po vzoru „plesu v opeře“.

Nic však není zadarmo. Divadlo muselo na několik dní přerušit provoz, herci odjeli hrát na zájezdy a zaměstnanci dílen, jevištní techniky a několik externích odborníků začali pracovat na rozebrání hlediště. Všechny sedačky v hledišti se vyklidily a na jejich místo se položila nová podlaha. Pulty šaten se také odvezly a ve vstupním foyer se vytvořila centrální šatna. A na všechno to uvolněné místo se daly stoly – do hlediště, do foyer, do bočních chodeb, do lóží i do prostor balkónových šaten. Krejčové ušily ubrusy na stoly a povlaky na židle. Osvětlovači připravili speciální osvětlení celého divadla. Mezitím herci a tanečníci zkoušeli program…

Když nastal okamžik, kdy měli přijít první plesoví hosté, byli jsme napjatí a nervózní. Vše sice bylo skvěle připravené, ale nikdo zatím nedokázal odhadnout, zda se všichni pohodlně vejdou do divadla, jestli na jevišti, které se stalo tanečním parketem, nebude tlačenice, jestli budou stačit bufety s občerstvením… Ples ale nakonec proběhl bez problémů a vysloužil si od všech přítomných jen samou chválu.

Letos se divadlo rozhodlo, že připraví plesy rovnou dva. Jako každoročně i letos připravujeme ples statutárního města Pardubice, Východočeského divadla Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, ale navíc jsme chtěli uspořádat i čistě náš vlastní ples pro předplatitele a přátele divadla. A aby se to nepletlo, každý dostal jiný název. Navíc bude mít každý z nich svůj vlastní program.

V pátek 25. ledna se uskuteční Divadelní bál. Název napovídá, že půjde o naši divadelní událost, proto vedle taneční kapely Uši Music Band zahraje i divadelní kapela Můžete si za to sami! Jako host vystoupí známá hudební skupina Ready Kirken. Herci předvedou kostýmy z inscenací poslední sezóny a také spolu s tanečníky zatančí! Petra Janečková, Martina Sikorová, Petra Tenorová a Dagmar Novotná se svým manželem Pavlem zazpívají známé hity 60. let. Všichni budeme určitě netrpělivě čekat na vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD. A nebude chybět ani bohatá tombola.

V sobotu 26. ledna se v brzkých ranních hodinách sklidí poslední pozůstatky Divadelního bálu, aby se divadlo mohlo připravit na další významnou událost – Městský ples, který tradičně zahájí slavnostní vystoupení Komorní filharmonie. A přestože toto hudební těleso běžně hraje úplně jiný repertoár, pro tuto příležitost si přichystá i několik tanečních kousků. K tanci bude hrát také Uši Music Band, jenž doprovodí i naše herce, kteří zazpívají několik tanečních hitů přelomu 60. a 70. let. Své mistrovské umění předvedou členové Tanečního klubu LIFE. Proběhne aukce obrazů, jejíž výtěžek bude sloužit charitativním účelům. A samozřejmostí bude i bohatá tombola.

Slavnostní náladu jistě podtrhne i láhev vína s originální etiketou vytvořenou pouze pro tuto příležitost, kterou dostanou všechny páry na bále i na plese.

Jana Uherová, Divadelní zpravodaj 1/2013


Fotopozvánka na plesy v divadle 2013

pátek 25. ledna 2013 (19 hod) – DIVADELNÍ BÁL
Ples Východočeského divadla Pardubice pro předplatitele, přátele a diváky divadla.

sobota 26. ledna 2013 (19 hod) – MĚSTSKÝ PLES
Ples statutárního města Pardubice, Komorní filharmonie Pardubice a Východočeského divadla Pardubice.


foyer

1. patro

1. patro u lóží

lóže

přízemí - hlediště

přízemí - hlediště


foyer

1. patro

2. balkón

pohled z tanečního parketu

přízemí - hlediště

přízemí - prostor šaten

foto Michal Klíma Copyright © 2000-2020, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN