VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

objednat knihy    kniha HISTORIE DIVADELNÍ PARDUBIC A OKOLÍ  kniha PŘED OPONOU, ZA OPONOU
historie divadla   historie opony

ROČENKA k 95. výročí Východočeského divadla
VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE 1999-2004

Východočeské divadlo Pardubice 1999 až 2004 není knihou hodnotící jedno z období pětadevadesátileté historie tohoto stánku Thálie. Šlo nám především o zmapování pětiletého období regionálního divadla, které mělo i v minulosti vynikající ohlas mezi profesionálními soubory a vždy se snažilo překračovat svůj stín. Do jaké míry se to povedlo právě v tomto období, mohou objektivněji posoudit pouze vnější pozorovatelé, kritici, ale hlavně diváci. Protože divadlo je neopakovatelné, naší snahou bylo zachytit doložitelné události, tvůrčí počiny a lidi, kteří v tomto období odvedli ohromný kus práce a podíleli se na fenoménu zvaném divadlo. Milovníci divadla najdou v této ročence všechny inscenace a projekty, které se v daném období odehrály, včetně barevných fotografií nejen herců, ale i všech zaměstnanců. V souhrnu si mohou diváci připomenout kritické ohlasy, mnohdy zcela protichůdné. A milovníci čísel uvidí, jak se vyvíjelo hospodaření a návštěvnost. Zaujme Vás jistě i kapitola o rekonstrukci divadla. Tento sumář událostí by neměl chybět v žádné knihovničce pravidelného, ale i občasného návštěvníka pardubického divadla.

» aktuální cena + on-line OBJEDNÁVKA přes Internet
 

HISTORIE DIVADELNÍ PARDUBIC A OKOLÍ

Právě vydaná Ročenka volně navazuje na tři roky starou knihu o pardubickém divadle – reprezentativní populárně naučnou publikaci nazvanou Historie divadelní Pardubic a okolí. U příležitosti znovuotevření zrekonstruovaného pardubického Městského divadla byla na slavnostním galavečeru v sobotu 19. října 2002 tato kniha pokřtěna...

» podrobnosti o knize HISTORIE DIVADELNÍ PARDUBIC A OKOLÍ Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN