VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

U kávy s Petrem Novotným   muzikál Pokrevní bratři   Willy Russell ve Švédsku

 

Willy Russell
foto archiv VČD

 

Willy Russell

Willy Russel se narodil ve Whistone, nedaleko Liverpoolu v roce 1947. Když mu bylo patnáct, opustil školu. Byl jedním z těch "rozhněvaných mladých" mužů, kteří se potulovali po ulicích s kytarou a psali básně. Ve dvaceti letech se ale vrátil do školy a odmaturoval. Tehdy také začal psát pro divadlo. Patří ke generaci vychované hudbou Beatles.

Jeho první trilogii Blind Scouse uvedlo amatérské divadlo College na festivalu v Edinburghu. Svůj první muzikál John, Ringo, Paul ... and Bert napsal pro Everyman Theatre, muzikál se hrál i v londýnském West Endu.

Jeho hra Educating Rita, napsaná pro Royal Shakespeare Company, získala ocenění za nejlepší komedii roku 1990 a podle divadelní hry vznikl i film.

Z dalších her připomeňme alespoň Breezblock Park či Stags and Hens.

Russelova díla jsou zajímavá nejen proto, že mají regionální kolorit a atmosféru Liverpoolu, ale ukazují problémy, které se mohou dotýkat každého z nás, každý si v jeho hrách může nalézt něco ze svého života, něco s čím se může ztotožnit.

"...Vždy jsem chtěl napsat muzikál. Opravdový muzikál. Ne libreto s texty písní, ale celý muzikál. Věděl jsem, že s 'literaturou' nebudou vážnější problémy, ale co hudba?!"

z divadelního zpravodaje VČD Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN