VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Program představení agentury Kometa O agentuře Kometa

Od března 2008 Vás do divadla zve i Kometa

Východočeské divadlo založilo vlastní uměleckou agenturu s názvem Kometa, která bude dovozovými představeními doplňovat vlastní repertoár divadla. To nejlepší nejen z divadla pro Vás vybírá Lucie Komeštíková, která vystudovala divadelní vědu na FF UP v Olomouci. První vlaštovkou z produkce Komety byla vynikající Irská taneční show slovenského souboru Merlin – nadějný začátek, který snad předznamenal dlouhou a úspěšnou pouť Komety.

Lucko, proč vlastně agentura vznikla?

Kometa vznikla, abychom upozornili na jednu z důležitých oblastí činnosti pardubického divadla – dovážení představení hostujících souborů a divadel, které výrazně doplňují produkci vlastního činoherního souboru. Speciální propagací bychom rádi oslovili další skupiny obyvatel, které do divadla příliš často nechodí. Především se však chceme pečlivě věnovat výběru, vyhledávání nových a zajímavých projektů, proto pravidelně vyrážíme do divadel po celé republice.

Jaké typy představení chceš do Pardubic divákům přivážet?

Ráda bych nabízela vždy pestrou směsici divadelních žánrů a druhů pro všechny kategorie diváků. Převažovat budou divácky oblíbené komedie činoherních souborů, nabídku určitě doplní vážnější tituly, ale i taneční a koncertní vystoupení. Intenzivně se chci věnovat také výběru inscenací pro mladého a dětského diváka. Budu sledovat poptávku diváků a uvítám jakékoli připomínky a tipy ze strany návštěvníků divadla. Uvažuji také o částečném zapojení publika do výběru produkcí, které Kometa uvede.

Na jaké tituly bys diváky v nejbližší době pozvala a jaké perličky máš v jednání?

Z nabídky jarních měsíců jsem velmi zvědavá na Klec bláznů, představení, které je velmi oblíbené a skvěle funguje na domácí scéně Divadla Radka Brzobohatého, snad zaujme a pobaví i našeho diváka… Doporučila bych inscenaci Keana z Divadla pod Palmovkou s výborným Jiřím Langmajerem v titulní roli. Věřím, že druhý úspěch zaznamená uvedení konverzační komedie z Uherského Hradiště 1 + 2 = 6, která se na letošním ročníku GRAND Festivalu smíchu stala diváckou komedií roku. Nebude chybět ani milá pohádka pro malé diváky.
Rozjednaných „perliček“ do příští sezóny je opravdu dost… Už dnes mohu prozradit, že nás znovu navštíví skupina Merlin s novým programem Irských tanců, a snad uvítáme i proslulé Divadlo Spejbla a Hurvínka… V úplném počátku je jednání o uvedení úspěšného pražského muzikálu a jedinečného projektu souboru baletu Moravského divadla v Olomouci The Beatles & Queen. Přijede i Bára Hrzánová s dnes již kultovním představením Hrdého Budžese. Těšte se a sledujte aktuální nabídky na propagačních materiálech Komety.

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 4/2008 Copyright © 2000-2022, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN