Vás baví na scénách
VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA

Jiří Šlupka Svěrák a NEJEN BLUES

Koncert skladatele, textaře, zpěváka a občasného herce (naposledy v Benny Rock'n'Roll Star) s kapelou NEJEN BLUES hrající ve složení J. Hůla (foukací harmonika), P. Zimák (bicí), P. Kos (kytara) a R. Policar (basa „šídlo“). Hosté Ivan Hlas, Kristina Jelínková a Jiří Kalužný.

Ve Východočeském divadle Pardubice jsem jako skladatel, zpěvák a textař prožil už opravdu velkou řádku let. A vznikl z toho, vedle řady inscenací, i vztah, který mi přinesl mnoho radosti a řadu přátel. Proto jsem opravdu velmi rád, že mohu vystoupit na prknech tohoto divadla se svojí kapelou Nejenblues.

A přivítám také hosty mi nadmíru milé, Jirku Kalužného, Kristinu Jelínkovou, s nimiž jsem prožil mnohé na jevišti nebo na zkouškách, ale také při jiných často nadmíru veselých příležitostech. Mám je rád, snad mi odpustí mé občasné „rýpání“ během zkoušení. Vždyť i oni si na mě občas zgustli, když jsem se herecky zapojil do několika inscenací a prožil si s nimi chvíle herecky (či neherecky) učňovské, kdy mi byli nejen chápavými partnery, ale také kamarády, kteří mi v lecčems poradili a s nimiž se rád potkávám i mimo divadlo. Oba výborně zpívají. Kristininy muzikantské uši by jí mohl leckdo závidět a její barva hlasu mě vždycky fascinovala. Jirka mi zase pěkně mastně zaválí nějaké moje blues nebo rock and roll.

Dalšího hosta, myslím, nemusím příliš představovat. Ivana Hlase asi všichni znáte. Pro mě je moc fajn, že se v posledních letech vídáme častěji i na jednom pódiu, protože Ivan je můj opravdu hodně dlouholetý kamarád a jeho písničky se mi líbí vlastně už od našich prvních setkání, a to už je opravdu hodně dlouho. A je to taky fajn chlap. Nebo stále velký kluk? To by bylo na dlouhé povídání.

Už podle názvu skupiny – Nejenblues – je asi jasné, že večer sice bude převážně patřit blues a jeho příbuzným, ale uslyšíte i pár písniček z jiných žánrů. Já mám osobně radost, že všichni členové kapely – Jarda Hůla, Petr Zimák, Přemek Kos a Roman Policar vytvořili se mnou kapelu jakýmsi nabalováním, tedy kluci ke mně přicházeli, v pořadí jak jsem je jmenoval, se společnou láskou k muzice, která je mi hodně blízká, a s touhou si ji také společně zahrát. Vedle řady autorských písní uslyšíte i pár kousků od našich muzikantských lásek, jako jsou třeba Ray Charles, B. B. King, Robert Johnson či Eric Clapton a jiní.

V současné době nám vychází DVD z koncertu v Salmovské a CD z koncertu v Semaforu v nakladatelství Galén. Je to celé v dokončovacím stadiu, možná že se podaří dodělat aspoň jedno z nich do našeho vystoupení v Pardubicích.

Chtěl bych vás všechny moc srdečně pozvat na 13. listopadu večer na Malou scénu VČD a doufám, že s námi strávíte příjemný večer plný hudby i textů, které vás, doufám, osloví natolik, že nám spolu bude dobře.

Jiří Šlupka Svěrák, Divadelní zpravodaj 11/2011


 
program - představení agentury Kometa  O agentuře Kometa

Vstupenky zakoupíte v předprodeji VČD, U Divadla 50, 531 62 Pardubice
tel: 466 616 432, email: obchod@vcd.cz Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN