VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

program GRAND Festivalu smíchu archiv informací o festivalu

Festivalové NOVIN(K)Y


Cena Genia smíchu, podobu Genia vytvořila
pardubická sochařka Klára Klose, foto M. Klíma

Výsledky GRAND Festivalu smíchu

V pondělí 4. března 2013 během závěrečného Galavečera smíchu, který již podeváté natáčela Česká televize, byly ve Východočeském divadle slavnostně rozdány ceny XIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Galavečer v režii Jana Brichcína uváděli Petra Janečková a Aleš Cibulka.
Mezi nejkvalitnější komediální inscenace předešlého roku byly vybrány současná dánská komedie Řemeslníci pražského Švandova divadla na Smíchově, lehkovážná komedie pro seriózní publikum Jak důležité je mít ostravského Národního divadla moravskoslezského, crazy variace slavné francouzské komedie Figarova svatba Klicperova divadla Hradec Králové, muzikál pro činoherce Bedřich Smetana: The Greatest Hits pražského Divadla ABC, krutá komedie o lásce Láska a peníze Divadla v Dlouhé z Prahy, jedna z nejslavnějších frašek Brouk v hlavě příbramského Divadla Antonína Dvořáka a známá francouzská komedie Blbec k večeři domácího Východočeského divadla Pardubice.


celý článek


pondělí 4. března 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 8. (pdf)

Fotogalerie z Galavečera smíchu

 reportáž ČRo Pardubice

PONDĚLÍ – DNES UŽ NESOUTĚŽÍME

Včera naposledy hlasovaly obě poroty a diváci vhodili poslední anketní lístky do uren. Hlasy jsou sečteny a my už známe vítěze všech soutěžních kategorií. Tyto zatím tajné informace budou však za chvíli v průběhu závěrečného GALAVEČERA SMÍCHU uveřejněny…
Vedle hlavní festivalové ceny – titulu Komedie roku 2012 – a dalších ocenění bude předána i Cena Genia smíchu, jejíž podobu vytvořila pardubická sochařka Klára Klose.

A CO ZÍTRA?

Festival sice dnes končí, ale ve Východočeském divadle se můžete bavit dál! Ať už při představeních domácího souboru, nebo při komediích, které ještě nabídne Epilog festivalu.
Už 7. března si v Městském divadle nenechte ujít hru o lásce, rodinných poutech, potkávání a míjení VZPOMÍNKY ZŮSTANOU pražského Divadla Ungelt, ve které hraje i naše bývalá kolegyně Lucie Štěpánková.
Známou muzikálovou komedii o proměně zbraní v hudební nástroje KDYBY TISÍC KLARINETŮ přiveze 16. března pražské Divadlo pod Palmovkou.
A pak zase až za rok na shledanou při XIV. ročníku GRAND Festivalu smíchu!


neděle 3. března 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 7. (pdf)

Fotogalerie


G. Feydeau / BROUK V HLAVĚ
Divadlo A. Dvořáka Příbram

NEDĚLE – DNES SOUTĚŽÍ

Sedmým a posledním soutěžním představením letošního ročníku festivalu je známá fraška o domnělé nevěře pana Champsboisy v hodinovém hotelu BROUK V HLAVĚ v podání příbramského Divadla Antonína Dvořáka. Kolegové z Příbrami se účastní festivalu poprvé, tak jim společně popřejme divadelní Zlomte vaz!

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

Doprovodný program festivalu odpoledne od pěti hodin na Malé scéně uzavře soubor Městského divadla ze Zlína zajímavou komedií CARMEN – OPERA PODLE FAGI. Autorka variace na slavné operní téma – komiksový fenomén FAGI – vám namíchá operu bez nánosu ušlechtilého patosu zato však dost okořeněnou svérázným humorem.
V Městském divadle pak v osm hodin večer začne napínavé rozuzlení XIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu – GALAVEČER SMÍCHU s předáváním cen. Zábavným večerem, ve kterém nebudou chybět ukázky z festivalových představení či pěvecká a taneční čísla, diváky provedou Petra Janečková a Aleš Cibulka. Program bude tradičně natáčet Česká televize.


sobota 2. března 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 6. (pdf)

Fotogalerie


LÁSKA A PENÍZE - Divadlo v Dlouhé, Praha

SOBOTA – DNES SOUTĚŽÍ

Pražské Divadlo v Dlouhé není na festivalu žádným nováčkem, jeho komedie mají Pardubičtí v lásce, jeho herci z festivalu často odjíždí s řadou cen a sehnat na ně vstupenky je téměř nadlidský úkol. Vážení diváci, dnes však budete možná překvapeni, čeká vás totiž trochu jiný druh komedie. Ale nepředbíhejme… Za chvíli začíná krutá komedie LÁSKA A PENÍZE s podtitulem Nakupuji, tedy jsem!

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

V pět odpoledne na Malé scéně ve dvoře začíná autorská (ne)romantická komedie GAME OVER o nikdy nekončících hrách mezi ženami a muži, kterou nastudovalo pardubické Divadlo Do Houslí. V Městském divadle se večer od sedmi do soutěže zapojí Divadlo Antonína Dvořáka z Příbrami. A bude to poprvé za dobu konání festivalu! Příbramští herci na festivalu zahrají BROUKA V HLAVĚ – jednu z nejslavnějších a nejčastěji uváděných frašek v režii Milana Schejbala, který nedávno režíroval i v Pardubicích. Pokud se vám naše Charleyova teta líbila, neváhejte a přijďte se podívat i na „Brouka“!


pátek 1. března 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 5. (pdf)

Fotogalerie


Bedřich Smetana: The Greatest Hits, Divadlo ABC
foto archiv Divadla ABC

PÁTEK – DNES SOUTĚŽÍ

Divadlo ABC, scéna Městských divadel pražských, a jeho muzikálová komedie BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS! Zábavná podívaná s živou kapelou, písničkami, tanci i šermy vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera není však vůbec snadné…

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

Od pěti odpoledne na Malé scéně ve dvoře můžete odhalit tajemství vraždy! Přijďte a nechte se vést překvapivými zvraty hry SLEPICE NA ZÁDECH postavené na základě milostného trojúhelníku. Svižnou komedii, kterou Východočeské divadlo uvedlo v české premiéře, vám s textem v ruce zahrají Jindra Janoušková, Josef Vrána a Zdeněk Rumpík. Nenechte si ujít malou ochutnávku z našeho cyklu INprojekty! Do soutěžního klání se v sobotu večer v Městském divadle zapojí festivalovým divákům známé Divadlo v Dlouhé, které tentokrát možná překvapí poněkud krutou komedií současného britského autora o lásce v mnoha jejích podobách s výstižným názvem LÁSKA A PENÍZE.


čtvrtek 28. února 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 4. (pdf)

Fotogalerie

ČTVRTEK – DNES SOUTĚŽÍ


Figarova svatba, Klicperovo divadlo Hradec Králové
foto T. Zeman

Poslední únorový den bude jeviště Městského divadla patřit hercům královéhradeckého Klicperova divadla, které si z festivalu odvezlo už nejednu cenu. Jejich inscenace Prodané nevěsty a Hoří, má panenko dokonce získaly titul Komedie roku! Dnes dá vašim bránicím pořádně zabrat jejich crazy variace slavné francouzské komedie FIGAROVA SVATBA. Jak asi tento soubor uspěje letos?

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

Malá scéna ve dvoře zítra zažije perný den! Dopoledne ji dvakrát zaplní děti, které se v hravé pohádkové taškařici PERNÝ PERNŠTEJNSKÝ DEN vydají s našimi herci na pouť historií slavného šlechtického rodu. Od pěti odpoledne pak bude jeviště Malé scény patřit hercům Divadla Tří a jejich autorskému opusu PSYHCO s příběhem zamotaným víc než písmena v názvu a plným hodně tajemných postav.
V Městském divadle od sedmi večer vystoupí herci Divadla ABC, scény Městských divadel pražských, kteří na festival přivážejí opět komediální muzikál – tentokrát v představení BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS uvidí diváci všechny Smetanovy opery v jednom večeru!


středa 27. února 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 3. (pdf)

Fotogalerie

videoreportáž

STŘEDA – DNES SOUTĚŽÍ


JAK DŮLEŽITÉ JE MÍT
Národního divadlo moravskoslezské z Ostravy

Některá divadla se našeho festivalu účastní téměř každý rok, jiná občas, ale existují i divadelní domy, které se zatím v programu neobjevily, což ovšem neznamená, že se v nich nedělá dobré divadlo. A o tom se můžete přesvědčit právě dnes, kdy před vás poprvé v historii festivalu předstoupí herci Národního divadla moravsko-slezského z Ostravy, kteří nastudovali Wildovu konverzační komedii JAK DŮLEŽITÉ JE MÍT… Hercům přejeme divadelní Zlomte vaz a vám příjemnou zábavu!

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

Zítra dopoledne se dětskému publiku představí liberecké Naivní divadlo, které v Městském divadle odehraje (hned dvakrát!) marionetovou komedii LOUTKY HLEDAJÍ TALENT, která paroduje televizní talentové soutěže a reality show.
Od sedmi večer zde pak vystoupí herci sousedního Klicperova divadla, kteří divákům a porotcům předvedou svou crazy variaci na nestárnoucí komedii o lásce a nevěře FIGAROVA SVATBA. U toho byste neměli chybět!
Malá scéna od sedmi hodin nabídne fotbalovou komedii nejen pro muže ŠŤOVÍK, PEČENÉ
BRAMBORY
, kterou přiveze liberecké Divadlo F. X. Šaldy.


úterý 26. února 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 2. (pdf)

Fotogalerie


BLBEC K VEČEŘI, VČD Pardubice

ÚTERÝ – DNES SOUTĚŽÍ

Do soutěžního klání o titul Komedie roku 2012 dnes vstupuje domácí soubor v čele s Martinem Mejzlíkem a Lexou Postlerem, kteří vás jistě dobře pobaví v hlavních rolích známé francouzské komedie BLBEC K VEČEŘI o následcích jedné zlomyslné legrácky. Kdo tedy dnes bude „na talíři“? A je skutečně blbec ten, kdo se jím na první pohled zdá…?

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

Od pěti hodin si na Malé scéně ve dvoře nenechte ujít koncert jedinečného písničkáře a harmonikáře, spisovatele, herce i režiséra VÁCLAVA KOUBKA. Zažijete neopakovatelný večer nejen s hudbou! Večer od sedmi vás v Městském divadle čeká klasická anglická konverzační komedie JAK DŮLEŽITÉ JE MÍT v podání herců Národního divadla moravsko-slezského z Ostravy. Přijďte se nechat bavit dvěma mladými gentlemany, jimž jejich imaginární přátelé „Filipové“ postupně začnou přerůstat přes hlavu, kterou jim poplete láska… Že by některá s festivalových cen letos poprvé putovala do Ostravy? Uvidíme!


pondělí 25. února 2013
 

Festivalové NOVIN(K)Y 1. (pdf)

Fotogalerie z 1. dne

Fotogalerie z Kuličkiády smíchu


ŘEMESLNÍCI, Švandovo divadlo Praha

SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, VČD Pardubice

PONDĚLÍ – DNES SOUTĚŽÍ

S první komedií, kterou dramaturgie festivalu vybrala do soutěžního klání o titul Komedie roku 2012, se vydáme na výlet do malebného Dánska, kde se odehrává současná komedie Řemeslníci pražského Švandova divadla. Pokud máte ne příliš uspokojivé zkušenosti s přestavbou vašeho bytu či domu, určitě se v některých situacích najdete a možná si i  oddychnete, že zrovna ta vaše rekonstrukce nebyla tou nejhrůznější… Příjemnou zábavu!

A ZÍTRA VÁS POBAVÍ

V úterý vás i nás čeká jeden z nejnabitějších dnů letošního ročníku festivalu, který bude v Městském divadle patřit jen domácímu souboru. Začínáme zde už v deset ráno magickou komedií Sen noci svatojánské, kterou možná znáte z působivé realizace na Kunětické hoře. Ale i interiérová verze rozhodně stojí za zhlédnutí!
Od sedmi večer se pak do soutěže zapojí úspěšná komedie Blbec k večeři s vynikajícími Martinem Mejzlíkem a Lexou Postlerem v hlavních rolích. Přijďte podpořit náš soubor a zároveň se dobře pobavit nad nepovedenou legráckou bohatého nakladatele...
POZOR! Malá scéna měla od sedmi večer uvést nový opus souboru Veselé skoky Chabrus line, bohužel díky onemocnění musíme toto představení zrušit. O nic však nepřijdete, připravili jsme pro vás náhradní program v podobě Aristofanovy komedie Lysistrata v podání studentů Vyšší odborné školy herecké v Michli. Čeká vás slovy mladých herců "mírně obscénní antická komedie přetavená do vášnivého muzikálu".


GRAND FESTIVAL SMÍCHU POŘÁDÁME
POD ZÁŠTITOU STATUTÁRNÍHO MĚSTA PARDUBICE
A PRIMÁTORKY MĚSTA PARDUBICE MUDR. ŠTĚPÁNKY FRAŇKOVÉ
,
ZA FINANČNÍ PODPORY MINISTERSTVA KULTURY ČR A PARDUBICKÉHO KRAJE.

Pardubický kraj podporuje GRAND Festival smíchu, který byl zařazen
do dokumentu Tvář Pardubického kraje jako významná událost.

Pardubický kraj
Pardubický kraj

Skupina ČEZ
GENERÁLNÍ PARTNER
FESTIVALU

Elektrárny Opatovice, a.s.
SPONZOR CEN FESTIVALU

Assa Abloy - FAB   PSN - Pražská správa nemovitostí
VÝZNAMNÍ SPONZOŘI FESTIVALU      

Služby města Pardubice     Autoprodej Dukla, s. r. o.

SPONZOŘI FESTIVALU

Firma NOVOTNÝ - Pardubický zdobený perník   Pardubické koupaliště Cihelna - Lída a Petr Ministrovi
SPONZOŘI FESTIVALU

Český rozhlas Pardubice   Pardubický deník
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI FESTIVALU Copyright © 2000-2023, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN