VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Už víme, jak vysoký je Genius na divadle Genius již zdobí foyer
Sochařská studie sochy Genia
klikněte pro větší obrázek

SOUTĚŽ – Kolik měří Genius

Východočeské divadlo ve spolupráci s Východočeskou galerií vyhlašují soutěž o zajímavé ceny na téma:

JAK JE VYSOKÁ SOCHA GENIA NAD TYMPANONEM V PRŮČELÍ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA?

Socha tvořící na budově divadla jednu z městských dominant vznikla podle sádrového modelu sochaře Bohumila Kafky v letech 1907-1909 (sochu podle předlohy vytesal Rudolf Vávra – bronzová křídla vytepal Vilém Čížek – tvář ženy připomíná naši slavnou pěvkyni Emu Destinnovou). Kafkova sochařská studie je významným exponátem Východočeské galerie v Pardubicích, která ji na několik měsíců zapůjčila divadlu. Sádrový model, jenž jistě napomůže k tipům na skutečnou výšku sochy, si můžete prohlédnout ve foyer v prvním patře divadla.

Genius již zdobí foyer

Svoje co nejpřesnější odhady výšky Genia na budově divadla můžete pak ve formě vyplněných anketních lístků vložit do připravených zapečetěných schránek umístěných ve Východočeském divadle a Východočeské galerii na zámku.

Hlasovat samozřejmě můžete i zde vyplněním formuláře či na stránkách Východočeské galerie www.vcg.cz.

Měření sochy na budově Městského divadla proběhne na konci února během konání XII. ročníku GRAND Festivalu smíchu a výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny při příležitosti udílení Ceny Genia smíchu – nového ocenění stále aktivně tvořícímu umělci za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelnictví komediálního žánru v posledních letech. Nejpřesnější odhad výšky sochy Genia bude odměněn předplatným do Východočeského divadla, ročním rodinným členstvím v Klubu přátel umění při Východočeské galerii a dalšími drobnými cenami.

OnB – Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 11/2011

Další ujednání:

Východočeské divadlo si vyhrazuje právo uveřejnit jméno vítěze tipovací soutěže a případně i jeho fotografii na svých internetových stránkách. Kontaktní údaje a adresa však uveřejněny nebudou.
Východočeské divadlo si také vyhrazuje právo tipovací soutěž v průběhu jejího trvání pozměnit nebo zrušit. Veškeré požitky z ní vyplývající nejsou soudně vymahatelné. Soutěže se nemohou zúčastnit zaměstnanci a spolupracovníci VČD, Východočeské galerie a jejich rodinní příslušníci.
 

Tipovací soutěž již byla ukončena

Kontakt, e-mail:
Chcete-li nám ještě něco napsat či sdělit, použijte náš kontaktní formulář. Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN