VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

M. Mejzlík a A. Postler, Blbec k večeři, foto L. Formánek
M. Mejzlík a A. Postler
BLBEC K VEČEŘI
foto L. FormánekSezóna „Pardubice,
co znamenají svět“

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 6/2012  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» Zprávičky z divadla   » listování v tištěné verzi Zpravodaje

Východočeské divadlo se o víkendu rozloučí se dvěma inscenacemi

Tento víkend pardubičtí herci odehrají poslední představení divadelní sezóny 2011/2012, zároveň se i rozloučí se dvěma inscenacemi ze současného repertoáru. Po těchto představeních divadelníky čeká ještě účast na festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou, kam zavítají s muzikálem Muž z kraje La Mancha a Čachtickou paní, a pak se už vydají na prázdniny…

Radek Smetana, tisková zpráva 28. června 2012

Zemřel herec Leopold Běhan

Ve věku nedožitých 87 let zemřel 15. června 2012 herec Leopold Běhan, dlouholetý člen Východočeského divadla Pardubice. Divadlo pro něj bylo vždy jeho hlavní životní náplní. Objevoval se v rozmanitých rolích dramatického i komediálního repertoáru. Jak před lety napsal, všechny role, které hrál, hrál rád. Divadlu proto zůstal aktivně věrný až do pozdního věku. Poslední rozloučení s Leopoldem Běhanem se bude konat v rodinném kruhu.

Aktualita 22. června 2012

Mým celoživotním tématem je divadlo!

Rozhovor s režisérem Mariánem Peckem. V červnu loňského roku měl na Kunětické hoře derniéru muzikál Cikáni jdou do nebe. Zaznamenali jsme řadu diváckých ohlasů, které měly jedno společné – přání vidět brzy podobně intenzivní a nezapomenutelné divadlo. Divácký zájem jsme vyslyšeli, a proto letos před prázdninami uvedeme na Kunětické hoře další režii MARIÁNA PECKA, tentokrát Shakespearův Sen noci svatojánské. Nejen o něm jsme si s charismatickým slovenským režisérem povídali…

Divadelní zpravodaj 6/2012

Červnové Volání sirén s Ladislavem Frejem

Ve středu 6. června bude na Malé scéně ve dvoře hostem Volání sirén významný český herec LADISLAV FREJ, který před téměř půlstoletím spojil na čtyři sezóny svůj herecký život s Východočeským divadlem Pardubice...

Divadelní zpravodaj 6/2012

Dramaturgický plán divadelní sezóny 2012/2013 aneb Na co se můžete již nyní těšit

Jsme si velmi dobře vědomi vaší věrnosti a zároveň vysokých nároků, které na naše divadlo jako velmi poučení diváci kladete. Budeme se ze všech sil snažit, abychom vás ničím nezklamali, naopak abychom vás mile překvapovali. Chceme pro vás vytvářet inscenace vysoké umělecké kvality, neboť jen ty jsou pak důvodem k radosti jejich tvůrců a diváků. Jak jistě víte, divadlo jako takové je jak institucí estetickou, společenskou a morální, tak centrem kvalitní zábavy, která povznáší, sděluje a vypovídá o světě a našich životech. Všem těmto divadelním funkcím se chceme v příští sezóně věnovat.

Divadelní zpravodaj 6/2012

Divadlo před a o prázdninách

Konec 102. sezóny pardubického divadla se kvapem blíží, před námi je však ještě červen – pro herce i celý zákulisní personál jeden z nejnáročnějších měsíců, kdy hrajeme nejen v Městském divadle a na Malé scéně ve dvoře, ale o víkendech i v plenéru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Divadelní zpravodaj 6/2012

Večer s polskou hrou na Malé scéně ve dvoře, kde uvidíte Nic lidského…

Polská kultura, případně literatura, byla vždy úzce svázaná s tou českou. Ale je tomu tak i v současnosti? Nejsem si tím jistý, ale cítím potřebu rozvíjení společných kontaktů, a proto jsem rád, že k tomu můžeme alespoň trochu přispět prvním českým uvedením hry Artura Pałygy Nic lidského – a také vůbec prvním českým uvedením díla tohoto atraktivního autora. I k tomu může náš cyklus scénických čtení Malé inscenace na Malé scéně sloužit. Tentokrát ani nečerpáme z nabídky českých divadelních agentur, ale spolu s polskou režisérkou Ewou Zembok jsme se dohodli na hledání nového textu přímo v Polsku. Ewa přijela s několika tipy, z nichž nakonec padla volba právě na tuto nevšední hru.

Divadelní zpravodaj 6/2012

Premiérové momentky – BLBEC K VEČEŘI

V sobotu 12. května se v Městském divadle uskutečnila předposlední premiéra 102. divadelní sezóny Východočeského divadla – režisérka a umělecká šéfka zlínského divadla Hana Mikolášková nazkoušela slavnou francouzskou komedii Blbec k večeři. Přestože se jednalo o náhradní titul za původně avizovaný Penzion pro svobodné pány, nikdo změny nelitoval. Pardubický „Blbec“ s neodolatelnými Lexou Postlerem a Martinem Mejzlíkem v hlavních rolích si publikum okamžitě získal, bavil i dojímal, nastavoval všem zrcadlo… Pokud máte rádi civilní herectví a inteligentní humor, divadlo připravilo komedii přímo pro vás!

Divadelní zpravodaj 6/2012

ZE ZÁKULISÍ (duben-květen 2011)

Fotografie za zákulisí Východočeského divadla.

Divadelní zpravodaj 6/2012

Východočeské divadlo uctí památku obětí heydrichiády

Při příležitosti kulatého výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha 27. května 1942 a následných represí ze strany nacistických okupantů, při kterých bylo 2. července 1942 zastřeleno i několik divadelníků a členů Spolku divadelních ochotníků, se divadlo rozhodlo odhalit pamětní desku ve foyer. Slavnostní akt se uskuteční v pondělí 2. července (přesně sedmdesát let od popravy statečných divadelníků) za účasti všech zaměstnanců divadla, foyer bude přístupné i veřejnosti.

Divadelní zpravodaj 6/2012

Co v poslední době potěšilo a na co se těší Dagmar Novotná

Víte, já jsem člověk, kterého potěší i každodenní drobnosti. Jako třeba onehdy – byli jsme na chatě a já jsem zjistila, že mi letos bude krásně plodit červený rybíz, který mi přibližně pět let tuto radost odmítal dopřát…

Divadelní zpravodaj 6/2012

International Festival Jazz Dance Open 2012 /Since 2004/

Zatímco naši herci budou na počátku června trávit dny zkoušením Snu noci svatojánské na Kunětické hoře, Městské divadlo ovládne moderní tanec – od 9. do 11. června se zde uskuteční již IX. ročník mezinárodního tanečního festivalu International Festival Jazz Dance Open, který bude opět hostit špičky tanečního i hudebního světa. Jedinečnou přehlídku doprovodí tradičně i výstavy, prohlédnout si budete moci fotografie Aleše Mádra či Evy a Michaela Stanovských a vítězné práce dětské výtvarné soutěže.

Divadelní zpravodaj 6/2012 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN