VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

J. Musil, P. Janečková a P. Novotný, Balada pro banditu, foto J. Faukner
J. Musil, P. Janečková a P. Novotný
Balada pro banditu, foto J. Faukner

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 10/2013  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» listování v tištěné verzi Zpravodaje

Situační komedie je hodinový stroj, říká režisér Robert Bellan

ROBERT BELLAN v Pardubicích pracuje na inscenaci situační komedie A je to v pytli! svého oblíbeného autora Raye Cooneyho, který je dnes již legendárním klasikem svého žánru. Zajímavostí je, že právě tuto hru napsal se svým synem Michaelem, úspěšným filmovým scenáristou. Co z jejich společného pera vykrystalizovalo, uvidíte již od 19. října na prknech našeho divadla. Věříme, že se touto netradiční komedií budete především velmi dobře bavit. Na následujících řádcích vás pak na ni zve i pan režisér osobně.

Divadelní zpravodaj 10/2013

Vyměřte si spolu s námi Pozemkovou daň na Malé scéně ve dvoře!

O tom, jak se dá vypočítat Pozemková daň na Malé scéně ve dvoře, se můžete přijít podívat již 7. října, kdy uvidíte tragikomické drama ze života jednoho manželství, které stále trvá, byť se oba manželé vzájemně nenávidí, už dávno spolu přestali mluvit a jejich spojení s realitou zajišťuje jen sledování mexických telenovel. Ale jak je vlastně mohou sledovat, když ani nemají televizi? Fantazie je mocná a hranice mezi realitou a snem také.

Divadelní zpravodaj 10/2013

Do divadla zadním vchodem… tentokrát do vlásenkárny

I v této divadelní sezóně budeme pokračovat v losovací soutěži DO DIVADLA ZADNÍM VCHODEM, která výherci opět nabídne buď návštěvu vybraného oddělení v divadelním zákulisí, nebo „divokou kartu“, jež opravňuje k volnému vstupu pro dvě osoby na představení dle vlastního výběru.

Divadelní zpravodaj 10/2013

Ze zákulisí

Fotografie ze zákulisí...

Divadelní zpravodaj 10/2013

Ohlédnutí za divadelními prázdninami

Setkání v divadle po prázdninách se vždy nese ve znamení příjemných vyprávění zážitků z léta, všichni jsou odpočatí, usměvaví, plní síly do další sezóny. Úsměvy na tvářích zaměstnanců divadla byste však viděli i na konci desetiměsíčního divadelního maratónu při tradičním červencovém opékání prasete (v minulé sezóně poprvé divočáka) v dílenském dvoře, jen té energie do práce se už pomalu nedostává a všichni se těší na „dobití baterek“ během prázdnin! Jak je někteří z herců letos trávili, kde byli, co zažili a jaké dojmy si odnesli? O to se s vámi rádi podělí…

Divadelní zpravodaj 10/2013

Online s Petrem Borovcem

Na internetovém kulturním portále www.scena.cz se již několik let pravidelně pořádají NetHovory – živé online rozhovory s různými osobnostmi z prostředí divadla. Oslovováni jsou umělci z celé České republiky, do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač už usedlo i mnoho našich herců.

Divadelní zpravodaj 10/2013

Pardubice hrají opět (v) Hradci

Již podruhé otevíráme v hledišti Klicperova divadla speciální předplatitelskou skupinu, která královéhradeckým zájemcům nabídne nejpopulárnější inscenace pardubického divadla za zvýhodněnou cenu! Diváci se v letošní sezóně mohou těšit na laskavou i dojemnou komedii Holky z kalendáře s hostující Janou Paulovou v jedné z hlavních rolí, nové zpracování příběhu legendárního svůdce žen Dona Juana s nejoblíbenějším hercem VČD Ladislavem Špinerem a známou francouzskou komedii Blbec k večeři, ve které se v hlavních rolích výborně doplňují Martin Mejzlík a Alexandr Postler.

Divadelní zpravodaj 10/2013

V Pardubicích jsem poznal fajn lidi! … říká Tomáš Lněnička

Na Kunětické hoře se v červnu zapálily ohně, naladily struny a sezvali diváci k premiéře muzikálu Balada pro banditu. V hlavní roli Nikoly Šohaje hostoval hradecký herec TOMÁŠ LNĚNIČKA, který však velmi rychle zapadl do pánské šatny pardubického souboru. Tomáš je výrazný herec, nepřehlédnutelný, zjevem až hřmotný, přitom vtipný, v soukromí působí něžně, téměř krotce. Rozhodně velmi sympaticky. Zkoušel tak, jak časově stíhal, hru, kterou dobře znal, protože ji léta hrál i v Klicperově divadle. A nikdy s ním nebyly problémy. Myslím, že si ho všichni oblíbili. Ale jak vnímal on nás a naše divadlo? Zeptala jsem se ho po zářijové premiéře Balady v Městském divadle.

Divadelní zpravodaj 10/2013

Nechci být pouhým moralistou, říká herec a dramatik Sébastien Thiéry

Na konci minulé divadelní sezóny jednu z repríz inscenace Pokusní králíci navštívil samotný autor hry SÉBASTIEN THIÉRY. Při této příležitosti jsme mu zvědavě položili několik otázek. Jak vidno, své cesty až z Paříže do Pardubic vůbec nelitoval.

Divadelní zpravodaj 10/2013

Zastavení Jana Dingy ve foyer

Novou výstavní sezónu v naší divadelní galerii zahájí výstava malíře Jana Dingy s výstižným názvem Zastavení. Vernisáž se uskuteční v sobotu 19. října před premiérou komedie A je to v pytli!, úvodního slova se ujme historik umění Mgr. Jan Škvára. Obrazy si ve foyer můžete prohlédnout do 4. prosince.

Divadelní zpravodaj 10/2013 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN