VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Petra Tenorová Abeceda Petry Tenorové Splnil se mi dětský sen

Roxie, Kassandra a princezna Laura aneb Chicago,... čili Martina Sikorová a Petra Tenorová

Splnil se mi dětský sen, říká nová členka souboru Petra Tenorová

Eržika a Nikola čili Petra Tenorová a Honza MusilPetra Tenorová
v inscenaci TRÓJANKY
foto Michal Klíma

Živě s Petrou Tenorovou na www.scena.cz
Petra Tenorová jako princezna Laura
v pohádce Sněžný drak
kterou vyrábí Česká televize, televizní studio Brno
foto M. Kucharski

Virtuální NetHovory na kulturním portálu www.scena.cz se ve středu 23. května opět po čase uskuteční z Pardubic. Od 17.00 hodin budete mít znovu jedinečnou příležitost živě vyzpovídat dalšího člena našeho hereckého ansámblu. Do „křesla pro hosta“ za počítač tentokrát usedne zástupkyně nejmladší herecké generace PETRA TENOROVÁ. A jak se do online rozhovoru zapojit? Stačí si jen otevřít stránky www.scena.cz, proklikat se k NetHovorům a zanechat svou otázku, nebo si počkat na středu 23. května a ptát se přímo. Je to snadné…

Petra Tenorová se narodila 20. února 1989 v Praze, část dětství prožila v Havířově, odkud pak odešla do Ostravy studovat Janáčkovu konzervatoř. Stát se herečkou ji lákalo od dětství, přesto i dnes, kdy se její dávný sen splnil, stále nezavrhuje možnost dalšího rozvoje. „Líbilo by se mi třeba studium literatury v kombinaci s dějinami divadla, což by mohl být dobrý základ pro profesi dramaturga. A také mě vždy lákala kultura starověkých národů, konkrétně Egypta a Mezopotámie,“ prozrazuje Petra.

Zatím však Petru budeme pravděpodobně vídat spíše na jevišti než ve studovně, jde z role do role, a to nejen na divadelních prknech, ale i před kamerou. V pardubickém angažmá je od září 2010 a za tu poměrně krátkou dobu zde již nazkoušela řadu větších či menších rolí. Připomeňme alespoň Markétu Lazarovou, Aňu ve Višňovém sadu, Konstance v Amadeovi, Nicolettu v Mefistovi, Esmeraldu ve Zvoníkovi Matky Boží či Kassandru v Trójankách.

Před kamerou dostala Petra poměrně velkou příležitost v televizních seriálech Cukrárna nebo Ulice a dále pak především v pohádkách – poslední s názvem Sněžný drak, kterou s režisérem Evženem Sokolovským ml. ještě dokončuje, představí Česká televize letos na Štědrý den.

Tolik snad jen na úvod, dále je to už jen na vás…

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 5/2012


Z NetHovoru s Petrou Tenorovou

Na konci května měli zájemci možnost živě vyzpovídat dalšího člena našeho hereckého souboru. Hostem virtuálního pořadu NetHovory na kulturním portálu www.scena.cz tentokrát byla PETRA TENOROVÁ, která se za počítačem rozhodně nenudila, naopak! Petra se hodinu náramně bavila, smála, přemýšlela, prsty běhaly po klávesnici a otázky stále zaplňovaly monitor. Pokud jste se rozhovoru nemohli účastnit, nevadí, následující řádky vám přináší alespoň část toho nejzajímavějšího…

Radek Smetana, Divadelní zpravodaj 9/2012

Která kniha vás naposledy zaujala? Jitka, Heřmanův Městec
Zvuk slunečních hodin od Hany Andronikové. Nádherné, doporučuju!

Petro, kde se cítíš nejlíp? Maruška
V divadle. A není to klišé, ale skutečná pravda.

Je půvab pro herečku výhodou? Miroslav
To nevím. Nemám s tím zkušenost. :-)

Máte u zkoušek větší trému než na jevišti? Pavel
Někdy ano. Většinou při prvních „ztrapňovacích“ to tak je.

Petro, které režiséry uznáváte? Honza, Hradec K.
No samozřejmě všechny! :-) Z filmových velmi obdivuju práci Christophera Nolana.

Jak se cítíte v Pardubicích jako nejmladší členka souboru? Znamená to, že ostatním vaříte kafe? Martin
Ne, kafe rozhodně nikomu nevařím. :-) Takovéto věci se u nás nedějí, mám tu všechny ráda a je mi tu moc hezky!

Jsi věřící? Jan
Ano. Věřím v Boha, ale nevěřím v církev.

Co nejraději nosíš, ctíš módní trendy? Marcela
Záleží na náladě. Teď nejraději nosím volné vytahané věci, ve kterých není teplo. Módní trendy moc nectím, nosím to, v čem je mi dobře.

Chodíš na castingy? Ivana
Ano. Na jeden vyhraný jich ale musíte patnáct prohrát. A když to nevyjde, aspoň jste se mohla představit režisérovi, který si na vás třeba někdy vzpomene.

Vedle koho ses dnes ráno probudila? Miloš, Trnová
Vedle budíku! Bohužel…

Co dělá Petra Tenorová, když je doma? Olda
Spí nebo spí nebo spí… Jsem ale prakticky pořád v divadle.

Jak jste na tom s břichem? Váš koníček vyžaduje speciální stravu? Není vám při břišním tancování smutno – v takové latině se vyřádíte s partnerem… Jana, Polabiny
Řeknu vám to takhle, jednou jsem si zaplatila deset lekcí břišních tanců a kvůli práci jsem se dostala asi na tři. Speciální stravu jsem rozhodně nejedla. Takže to s těmi břišními tanci není tak horké! :-) Ale latinu jsem už také absolvovala na prázdninovém tanečním kurzu, každé léto si jeden čtyřdenní vyberu. Nejvíc mě zatím bavil kurz flirt dance. :-)

Půjdeš se mnou na rande? Tom
Tome, kolik ti je? :-)

Co vám říkají diety? Zkusila jste někdy nějakou? Zdena, Pardubice
Diety? Co to je? :-) Ne, kecám, minulé prázdniny jsem měla hrůzu z toho, že se v září nevejdu do kostýmu a absolvovala jsem šílenou dietu. Trpěla jsem hlady, snědla jsem jen to, co mi předepisovali, to znamená zrnko rýže a stonek chřestu. :-) A vydržela jsem to asi pět dní. Zhubla jsem jedno kilo, které jsem ale po nedělní kachně s pivem opět nabrala!

Petro, chodíš někam do klubů? Jakou posloucháš muziku? Denis, Rosice
Ano, do divadelního! :-) Poslouchám prakticky všechno, teď ale nejčastěji Floydy, Lucii, Jaromíra Nohavicu a šansony od Hany Hegerové.

Dobré horké odpoledne, jak jste na tom s vařením? Zvládnete svíčkovou? Jaroslava, Pardubičky
Po roce konzumování špaget, guláše z konzervy a gyrosu na třídě Míru mám tak bolavý žaludek, že začínám experimentovat ve své vlastní kuchyni. Většinou to vypadá jako bláto, ale mně to chutná. :-) Na svíčkovou uvařenou mnou byste potřebovala hodně chuťové fantazie a možná i azbestový žaludek! :-)

Co tě čeká během léta a v nové sezóně? Aleš od Přelouče
Během léta mě čeká stěhování do krásného nového bytu se zahradou a krbovými kamny a osmnáct překrásných dní na letním táboře u vody. A v nové sezóně? Přepošlete tuto otázku do kanceláře pana ředitele, protože já to nevím. Pokud vám odepíše, pošlu vám svůj email, jelikož by mě to také velmi zajímalo! :-)

Zkoušíš někdy také dvě hry současně? Lukáš, Opatovice
Ano. Když se zkouší scénické čtení, tak se to stává. Nebo třeba při zkoušení Mefista jsem „odbíhala“ na zkoušky Tisíce let hudby. Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN