VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

P. Novotný a J. Pejchal, Hamlet, foto R. Šťastný
P. Novotný a J. Pejchal,
Hamlet, foto R. Šťastný


Sezóna TEMPERAMENTY

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 1/2011  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


Pardubičtí diváci zvolili Amadea inscenací roku 2010

Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2010 derniérou současné německé grotesky Čistírna. Po zcela vyprodaném silvestrovském představení ředitel divadla Petr Dohnal spolu s prvním náměstkem primátorky města Jindřichem Tauberem vyhlásili s napětím očekávané výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku 2010.

Aktualita 2. ledna 2011

4 x 3 aneb Chvilka s herci po zkoušce Muže z kraje La Mancha

Jeden z otců muzikálu Muž z kraje La Mancha Joe Darion, autor písňových textů, byl už před uvedením tohoto díla úspěšným textařem a tři jeho písně z oblasti pop music se umístily v Top Ten Hits. Za muzikál obdržel prestižní cenu Tony, především díky písni „Nesplnitelný sen“…

Divadelní zpravodaj 1/2011

Abeceda Josefa Vrány

Už od roku 1984 patří JOSEF VRÁNA k oporám pánské části hereckého souboru. Sice nám čas od času odchází „na zkušenou“ do jiného divadla, ale do „svých Pardubic“ se zase rád vrací!

Divadelní zpravodaj 1/2011

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2010

Jubilejní stotisící divák navštěvuje pardubické divadlo pravidelně v listopadu, letos se tomu stalo v úterý 16. listopadu při představení Čachtická paní, pouze o čtyři dny později než v loňském roce. Jako perličku můžeme uvést, že loňský jubilejní divák zhlédl Markétu Lazarovou, která byla původně naplánována i na 16. listopadu letošního roku, ale z důvodu nemoci v souboru jsme nakonec odehráli krvavou legendu o hraběnce Alžbětě Báthoryové.

Divadelní zpravodaj 1/2011

Kritická čtvrthodina v nahrávacím studiu divadla

Království našich zvukařů není využíváno jen na nahrávání CD z našich muzikálů, zvuků do inscenací či reklam k novým premiérám divadla, za mixážní pult se občas vedle zvukařů posadí i režiséři rozhlasových inscenací. Naposledy zde hru pro Český rozhlas natáčel režisér OTAKAR KOSEK. Posluchači se mohou těšit na anglickou detektivní tragigrotesku Kritická čtvrthodina, ve které uslyší hlasy Josefa Vrány, Ladislava Špinera, Radka Žáka, Lídy Vláškové, Jindry Janouškové, Petry Janečkové, Jana Musila a Alexandra Postlera. Naše herce jistě dobře znáte, pojďme si tedy blíže představit hostujícího režiséra…

Divadelní zpravodaj 1/2011

Zemřela Drahomíra Fialková

Ve věku 87 let zemřela 11. listopadu 2010 významná česká herečka a někdejší členka Východočeského divadla Pardubice DRAHOMÍRA FIALKOVÁ. Ve Východočeském divadle působila na přelomu padesátých a šedesátých let a řadila se mezi výrazné osobnosti, které v této době prošly východočeskou scénou (J. Štěpánková, B. Bohdanová, V. Galatíková, J. Somr ad.).

Divadelní zpravodaj 1/2011

Kryštoff/on kino tour 2011

Exkluzivně v multikinech CineStar živé koncerty skupiny KRYŠTOF spolu s dokumentem mapujícím životní osudy kapely!

Divadelní zpravodaj 1/2011

Malá scéna ve dvoře zavoněla Čínou

Do prostředí thajsko-vietnamsko-čínské restaurace nás v polovině listopadu zavedli aktéři druhého dílu z cyklu scénických čtení s titulem Zlatý drak německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga. Režisérka Hana Mikolášková i při své druhé spolupráci s východočeskými herci (po grotesce Čistírna) předvedla, že je odbornicí ve svém oboru. Z jeviště na diváky doléhal mladistvý elán…

Divadelní zpravodaj 1/2011

Program soutěžní části XI. ročníku GRAND Festivalu smíchu

Vstupenky na soutěžní část festivalu se prodávají již od 15. prosince. V lednu se zahájí i prodej vstupenek nesoutěžní doprovodné části, jejíž program se v době předávání lednového zpravodaje do tisku ještě dokončoval. Kompletní program letošního ročníku GRAND Festivalu smíchu naleznete od ledna na www.vcd.cz nebo v předprodeji divadla.

Radek Smetana

Ze zákulisí

Fotografie za zákulisí divadla

Divadelní zpravodaj 1/2011

Osudný šátek nevěrné Desdemony

Osudný šátek nevěrné Desdemony ve scénickém čtení na Malé scéně ve dvoře. V cyklu scénických čtení současné dramatiky Malé inscenace na Malé scéně pokračujeme hned v úvodu nového roku, tentokrát ve středu 12. ledna 2011...

Divadelní zpravodaj 1/2011

Ty jsi hlava rodiny, ale já velím

V předminulém čísle zpravodaje jsme zahájili cyklus partnerských rozhovorů. Budou se v něm objevovat jak páry pracující společně v našem divadle, tak pracovní dvojice. Dozvíte se tak tímto způsobem i o divadelních profesích, které na jevišti neuvidíte. Využil jsem příležitosti položit několik otázek MARTINĚ a MARTINOVI MEJZLÍKOVÝM, a to nejen k povolání inspicientky.

Divadelní zpravodaj 1/2011 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN