VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

Martin Mejzlík, Richard III., foto Michal Klíma
Martin Mejzlík, Richard III.
foto Michal Klíma

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 11/2012  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» listování v tištěné verzi Zpravodaje

Zákulisní momentky z fotografování plakátu Dona Juana

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2012

Stotisícím návštěvníkem divadla se stala paní Zdeňka Pírková z Bojanova, která 16. listopadu seděla na I. balkóně ve IV. řadě na sedadle č. 70.... (foto Jiří Sejkora)

Radek Smetana, tisková zpráva 18. listopadu 2012

Východočeské divadlo láká mladé publikum na INprojekty

Východočeské divadlo Pardubice přichází s novým cyklem INprojekty (Malé inscenační projekty světových novinek) určeným především – ale nejen – mladému divákovi. Jednotlivé INprojekty budou představovat současné dramatické texty, které se přímo dotýkají aktuálních problémů světa, ve kterém žijeme, čímž naváží na oblíbený cyklus scénických čtení současné dramatiky Malé inscenace na Malé scéně.

Radek Smetana, tisková zpráva 2. listopadu 2012

Do divadla zadním vchodem

Zajímá vás, jestli divadelní šatny voní po šminkách? Chcete vědět, co je to oprašovačka, štych nebo ferman? Rádi byste viděli, jak vypadá představení „zezadu“? Nabízíme vám jedinečnou možnost vklouznout za oponu dřív, než se otevře, a nahlédnout do magického světa divadelního zákulisí...

Radek Smetana, aktualita 30. října 2012

Předplatné na rok 2013

Pokud ještě nemáte předplatné do Východočeského divadla a chcete zhlédnout všechny naše inscenace bez čekání na vstupenky v předprodeji a s výraznou slevou, využijte ABONMÁ NA ROK 2013, které opět nabízí celou řadu výhod...

 Divadelní zpravodaj 11/2012

V listopadu očekáváme stotisícího diváka roku 2012

Východočeské divadlo stále patří k nejnavštěvovanějším jednosouborovým divadlům v České republice, v loňském roce naše představení zhlédlo 121 027 diváků. Zda toto číslo překonáme i letos, to zatím nemůžeme odhadnout, ale se stoprocentní jistotou můžeme tvrdit, že jubilejního stotisícího diváka přivítáme. A bude to opět v listopadu jako už po několik předešlých let!

 Divadelní zpravodaj 11/2012

Jedinečná nabídka pro posluchače vysokých škol

Východočeské divadlo i v této sezóně otevírá speciální abonentní skupinu určenou pro vysokoškolské studenty –předplatné skupiny V, které nabízí tři v současné době nejvyhledávanější tituly pardubického divadla: jeden z nejlepších muzikálů minulého století My Fair Lady, nové zpracování Hugova románu Zvoník Matky Boží a slavné soudní drama Dvanáct rozhněvaných mužů s hosty Petrem Kostkou a Františkem Švihlíkem.

 Divadelní zpravodaj 11/2012

Předpremiérové pernštejnské momentky

První premiéra letošní sezóny na Malé scéně ve dvoře byla věnována především dětem (nutno však podotknout, že i dospělý doprovod se během premiéry dobře bavil). Pohádkovou taškařici na motivy pernštejnských pověstí

 Divadelní zpravodaj 11/2012

INprojekty aneb Světové novinky na Malé scéně ve dvoře

Již dva roky vám představujeme výběr z toho nejzajímavějšího, co za poslední léta v oblasti současné světové (ale i české) dramatiky vzniklo. Považujeme stále za důležité, jak pro vás, naše diváky, tak pro další rozvoj našeho souboru a jeho schopností, v započaté snaze pokračovat.

 Divadelní zpravodaj 11/2012

 

Gender projekt – Konec dějin: jedna žena

Novou sezónu ve zmíněném cyklu zahájíme francouzskou hrou Konec dějin: jedna žena (Fin de l'histoire: une femme), jejímž autorem je François Bégaudeau.

 Divadelní zpravodaj 11/2012

Rozhodující je pro mě výzva!

Rozhovor s režisérem inscenace KONEC DĚJIN: JEDNA ŽENA...

 Divadelní zpravodaj 11/2012

„Stále mě lákají nové zkušenosti, starý si určitě nepřipadám,“
prozrazuje herec JOSEF VRÁNA

Myslel jsem si, že věk řešit nebudu, nicméně když se to datum blížilo, začal jsem přece jen přemýšlet o životě, bilancovat. Navíc byly prázdniny a byl na to i čas.

 Divadelní zpravodaj 11/2012

Poznejte zblízka práci vlásenkářů…

Na počátku sezóny jsme spustili losovací soutěž Do divadla zadním vchodem. Každý měsíc vybíráme jedno konkrétní představení, k jehož vstupenkám vám jako bonus nabízíme možnost nahlédnout za oponu dříve, než se otevře. Stačí jen vyplnit a odevzdat slosovatelný lístek, který dostanete v předprodeji VČD ke každé jednotlivě zakoupené vstupence na vybrané akční představení. A pak už můžete jen doufat, že to budete právě vy, na koho se usměje štěstí a bude vylosován.

 Divadelní zpravodaj 11/2012

Fandím divadlu!
aneb Festivaly v Plzni a Nitře – oba divadelní, přitom tak rozdílné

Po léta uvádí plzeňský MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DIVADLO nejvýraznější české inscenace uplynulého divadelního roku, po léta je také letmým pohledem za naše humna do evropského (nebo alespoň středoevropského) divadelního prostoru... Týden po Plzni se konala DIVADELNÁ NITRA, festival s dlouhou tradicí, který nabízí kromě vrcholných kusů slovenského divadla i mnoho projektů ze zahraničí. Letos dle mého názoru festival postihly finanční škrty, což se projevilo nejen na množství inscenací...

Divadelní zpravodaj 11/2012

Holky nafotily kalendář!

Naše divadlo každoročně ke konci roku připravuje tematický kalendář. Pro rok 2013 jsme se rozhodli vytvořit kalendář při příležitosti uvedení nové inscenace HOLKY Z KALENDÁŘE (premiéra se uskuteční 15. prosince 2012).

Divadelní zpravodaj 11/2012

Jubilant Lexa Postler

Lexa Postler 11. října 2012 oslavil kulaté narozeniny. Jeho padesát křížků by mu však hádal jen málokdo, Lexa totiž pořád vypadá jako kluk (a často se tak i chová)

Divadelní zpravodaj 11/2012

Divadlo odlilo Duchovní zvon Bohyně Thálie

V rámci projektu Pernštejnský rok se 21. září na Pernštýnském náměstí konal komponovaný večer, jehož vyvrcholením bylo odlití Duchovního zvonu bohyně Thálie. Tavení směsi na výrobu zvonu začalo již brzy odpoledne.

 Divadelní zpravodaj 11/2012

Co v poslední době potěšilo a na co se těší Petr Borovec

...že jsem schopný bez větších problémů hrát… Po zranění, které se mi před půl rokem stalo, to vypadalo, že si na jeviště nestoupnu VELMI dlouho...

Divadelní zpravodaj 11/2012

Premiérové momentky – RICHARD III.

STávající sezónu na hlavní scéně zahájil opět Shakespeare – v sobotu 13. října 2012 se zde poprvé představilo nové nastudování první a nejslavnější Shakespearovy tragédie RICHARD III., kterou s Martinem Mejzlíkem v titulní roli nazkoušel režisér Zdeněk Dušek...

 Divadelní zpravodaj 11/2012 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN