VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

výsledky GRAND Festivalu smíchu  GRAND Festival smíchu není jenom soutěžní program!

Další informace o festivalu Kuličkiáda smíchu Už víme, jak vysoký je Genius na divadle

Festivalové ohlédnutí ve fotografiích Michala Klímy  PROGRAM FESTIVALU

Festivalové ohlédnutí ve fotografiích Michala Klímy


Festival předznamenala oblíbená Kuličkiáda smíchu – soutěž ve cvrnkání kuliček na ledě, do které se s chutí zapojil i Pavel Novotný.


Soutěžní týden nejlepších českých komedií zahájila tradiční klauniáda v podání Petry Janečkové a Ladislava Špinera.


O festivalu pravidelně informoval Český rozhlas Pardubice. Redaktorka Naďa Kubínková vyzpovídala třeba i fasádníky ze Světáků Ondřeje Malého, Jiřího Zapletala a Filipa Richtermoce.
 


Patronem „Sexu z Palmovky“ byl Petr Kostka, který si ve slovníku cizích slov našel význam slova patron. Divákům pak prozradil, že pro něj nejpříhodnějším je „podivín“, protože se stále něčemu diví, prý hlavně u zpráv…


Herce z Dlouhé po Našich furiantech diváci odměnili bouřlivými ovacemi, které už mohly něco málo naznačit, a Plzeňský Prazdroj pak příjemným mokem na osvěžení.


Kmotr domácího „želízka v ohni“ Václav Postránecký před představením potěšil všechny přítomné větou, že se v Pardubicích vždy cítí jako doma.
 


S chebským divadlem se na pardubická divadelní prkna po čase vrátil Tomáš Kolomazník, náš bývalý kolega a miláček především dámské části publika.
 


Festival je nejen o divadle, ale i o setkávání. Zde si například vyměňují zážitky z hraní Bláznivých nůžek pražští herci Ivana Jirešová a Radek Valenta s „naším“ Ladislavem Špinerem.


Mladoboleslavské divadlo spojilo síly s Divadlem Kalich a vznikla hudební retrokomedie Zločin v Posázavském Pacifiku, v níž se vyřádil i Bohumil Klepl, který bavil diváky už před představením ve foyer.


Festival si nenechal ujít ani Jan Skopeček, který si na společenském setkání po představení dlouze povídal s protagonisty „Zločinu“ Jaroslavou Kretschmerovou a Martinem Zbrožkem.
 


Diváky přijela pozdravit i Luba Skořepová, která zatím nevynechala ani jeden ročník festivalu, a slíbila, že pokud to „ředitel nahoře“ dovolí, dorazí i příští rok.


Před závěrečným Galavečerem smíchu ředitel divadla Petr Dohnal poděkoval dramaturgyni festivalu Janě Uherové za rozmanitý výběr komedií.
 

   


 Copyright © 2000-2024, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN