VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

M. Tichý a J. Kalužný, inscenace Tajemný hrad v Karpatech, foto R. Šťastný
M. Tichý a J. Kalužný
Tajemný hrad v Karpatech
foto R. ŠťastnýSezóna „Pardubice,
co znamenají svět“

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 10/2011  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» Zprávičky z divadla   » listování v tištěné verzi Zpravodaje

Lída Vlášková a Zdeněk Janál v Českém rozhlase

25. října 2011 – Dnešními hosty byli herečka Lída Vlášková a dramaturg Zdeněk Janál z Východočeského divadla Pardubice. Celé povídání se točilo okolo aktuálního dění v pardubickém divadle.

rubrika audio

Předávací porada scény Trójanek

V úterý 18. října 2011 se ve výrobních dílnách divadla konala předávací porada scény do inscenace Trójanky, kterou navrhla scénografka Zuzana Mazáčová.

Radek Smetana, 18. října 2011

Josef Váňa, vítěz Velké pardubické steeplechase 2011

Po Velké pardubické nám na program k inscenaci Utíkej, Váňo, utíkej! napsal věnování sám Josef Váňa. I přes ohromnou radost z osmého vítězství nejtěžšího kontinentálního dostihu vyjádřil lítost, že se premiéry nemohl zúčastnit, a přislíbil, že pokud mu to čas dovolí, určitě některou z repríz navštíví!

Radek Smetana 10. října 2011

Celý život vězím až po krk v období romantismu,
říká Petr Novotný, režisér a autor hry Zvoník Matky Boží

Na počátku září po prvních čtených zkouškách jsme si s Petrem Novotným povídali nejen o inscenaci, kterou připravuje, ale také o tématech, která ho zajímají, i autorství obecně...

Divadelní zpravodaj 10/2011

Abeceda Josefa Pejchala

„Last but not least“ – toto anglické rčení přesně sedí na abecedu JOSEFA PEJCHALA, která bude sice poslední, ale jistě neméně zajímavá jako všechny předešlé. Pepa si od nástupu do pardubického angažmá v roce 2003 našel mezi místními diváky řadu obdivovatelů, za což vděčí krásným rolím jako Romeo, Hamlet, Malcolm v muzikálu Donaha!, John v grotesce Čistírna či Otto Ulrichs v dramatu Mefisto. Znají ho však i za hranicemi našeho města, hostuje v jiných divadlech, dabuje a natáčí, zkrátka Pepa rozhodně není posledním písmenem abecedy našeho divadla…

Divadelní zpravodaj 10/2011

Latentní indiánka Karpianus říká: Tento dům přeje múzám!

Inscenace Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase, jejíž premiéra se kvapem blíží, je komedií, ve které nahlédnete nejen do světa koní a žokejů. Velká pardubická je zde odrazem českých dějin i odrazem lidských osudů. Každý člověk a každý národ se totiž potýká s překážkami a se soupeři a ubírá se ke svému cíli…

Divadelní zpravodaj 10/2011

Prázdninové momentky

Nejčastějším tématem hovorů na konci léta jsou zážitky a dojmy z dovolené. Samozřejmě nejinak je tomu i u divadla, navíc divadelníci mají po desetiměsíčním maratónu bez víkendů a svátků téměř dva měsíce prázdnin, takže na počátku sezóny není o dovolenkové historky nikdy nouze!

Divadelní zpravodaj 10/2011

Říjnové Volání sirén z Malé scény ve dvoře

I v letošní sezóně se jednotlivé večery zábavně-diskusního cyklu Volání sirén uskuteční první středu v měsíci, přesně v den, kdy ve městě slyšíme minutový zvuk sirén, čímž se mimochodem také inspiroval název našeho nového pořadu.

Divadelní zpravodaj 10/2011

Výstavy ve foyer pokračují i v nové sezóně – Jindřich Hegr

102. divadelní sezóna Východočeského divadla nese podtitul Pardubice, co znamenají svět, proto se i dramaturgie výstav letošní sezóny zaměří na autory, kteří mají jistou spojitost s Pardubicemi. Pardubický cyklus zahájí malíř JINDŘICH HEGR, který dnes sice tvoří v Praze, ale na Pardubicku se narodil a v jeho krajinách se umělcův rodný kraj samozřejmě i velkou měrou odráží.

Divadelní zpravodaj 10/2011

Herečka a dramaturg v harmonickém vztahu

V cyklu partnerských rozhovorů pokračujeme dnes s dvojicí, kterou v Pardubicích vídám hlavně o premiérách. Partnerem herečky LÍDY MECERODOVÉ je dramaturg JIŘÍ ZÁVIŠ, který již řadu let pracuje v Městském divadle Brno a patří k největším autoritám ve svém oboru. Dříve jste mohli vidět inscenace, na kterých se dramaturgicky podílel, také v našem divadle. K rozhovoru jsme se společně sešli nikoli v Pardubicích, ale na půdě Městského divadla Brno po premiéře inscenace Mojžíš…

Divadelní zpravodaj 10/2011 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN