VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

1-3/2011  4-7/2011 9/2011 10/2011 11/2011 12/2011

archiv zpráviček 2012  2011  2010  2009  2008

archiv zpráviček 2007  2006  2005  2004  2003

TÝDEN V DIVADLE – ZPRÁVIČKY 2011/9-12

archiv zpráviček září 2011


TAJEMNÝ HRAD
V KARPATECH
foto Radovan Šťastný


MUŽ Z KRAJE LA MANCHA
Foto Michal Klíma


ČACHTICKÁ PANÍ
foto Antonín Malý

Čtvrtek 1. 9. 2011
Od 19.00 hodin v Městském divadle zahajuje Východočeské divadlo svou 102. divadelní sezónu. Prvním představením bude premiéra dobrodružné parodie Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. C), která se divákům představila již v červnu na Kunětické hoře. Hru podle Julese Verna pro pardubické divadlo napsal dramaturg Tomáš Syrovátka. V režii Jiřího Seydlera v hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h. Do srdce země legend – do kraje Drákulova – zavítá na své cestě svéráznou východní Evropou hrabě Telek a na své pouti potká řadu podivínů a ještě více překážek a záhad…

Pátek 2. 9. 2011
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. E) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v pardubickém zpracování známého příběhu s typicky českým humorem a operní árií na rtech. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

Sobota 3. 9. 2011
VČD nehraje!
Dopoledne v divadle probíhají zkoušky inscenací Utíkej, Váňo, utíkej! a Zvoník Matky Boží a večer se zde uskuteční oprašovací zkouška muzikálu Muž z kraje La Mancha.

Neděle 4. 9. 2011
VČD nehraje!

Pondělí 5. 9. 2011
VČD nehraje!

Úterý 6. 9. 2011
Pokud máte rádi muzikály, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde vás čeká slavný americký muzikál Muž z kraje La Mancha (abo. sk. A) z dílny zkušeného muzikálového režiséra Petra Novotného. V hlavních rolích uvidíte Ladislava Špinera, držitele Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřího Kalužného a Kristinu Jelínkovou. Chytlavé melodie, statečný rytíř Don Quijote, vtipný sluha Sancho a krásná Aldonza vás dojmou i pobaví a připraví nezapomenutelný zážitek!

Středa 7. 9. 2011
Od 18.00 hodin budou Městským divadlem znít chytlavé muzikálové melodie, koná se zde totiž další repríza amerického muzikálu Muž z kraje La Mancha (abo. sk. X) s Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřím Kalužným a Kristinou Jelínkovou v hlavních rolích. Režie se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. Mistrně vystavěný muzikál, v němž se mísí realita a fikce, diváky přenese do XVI. století do vězení, kde španělský básník a autor divadelních her Cervantes čeká na inkviziční soud…

Čtvrtek 8. 9. 2011
VČD nehraje! Dopoledne v divadle probíhají zkoušky inscenací Utíkej, Váňo, utíkej! a Zvoník Matky Boží a večer se zde uskuteční oprašovací zkouška dramatizace krvavé legendy Čachtická paní.

Pátek 9. 9. 2011
VČD nehraje! Dopoledne se na Malé scéně ve dvoře uskuteční zkouška týmové autorské komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase a v Městském divadle se bude zkoušet dramatizace Hugova románu Zvoník Matky Boží. pak herci odjíždějí do Turnova, kde od 19.30 hodin odehrají komedii Bláznivé nůžky.

Sobota 10. 9. 2011
Ve 13.00 hodin začíná na Dostihovém závodišti Dostihový mítink – Francouzský den, který předznamená téma první premiéry nové divadelní sezóny. Jako každý rok na dostihy zveme naše předplatitele! Vstupenky do lóže Východočeského divadla je možné vyměnit za kupóny u abonentních vstupenek v předprodeji divadla.
V 18.00 hodin se pak jeviště Městského divadla promění na Čachtický hrad, kde se odehrává děj známého příběhu o krvelačné hraběnce Alžbětě Báthoryové Čachtická paní (abo. sk. U). Pardubickou verzi krvavé legendy režíroval Petr Novotný, který do titulní role obsadil Kristinu Jelínkovou. Diváci se mohou těšit na zápas dobra a zla inspirovaný skutečnými událostmi, které se zapsaly do Guinnessovy knihy rekordů!

Neděle 11. 9. 2011
VČD nehraje!


BENEFICE aneb Zachraňte svého Afričana.
K. Jelínková, J. Pejchal, Z. Bittlová, M. Mejzlík a Z. Rumpík, foto P. Neubert


MEFISTO
foto L. Formánek


MUŽ Z KRAJE LA MANCHA
Foto Michal Klíma

Pondělí 12. 9. 2011
VČD nehraje! Na Malé scéně ve dvoře se večer koná oprašovací zkouška inscenace Benefice aneb Zachraňte svého Afričana.

Úterý 13. 9. 2011
V 10.00 hodin na Malé scéně ve dvoře začíná současná německá hra Benefice aneb Zachraňte svého Afričana v pohostinské režii Martina Glasera. Studenti se mohou těšit na komedii ze zákulisí dobročinné show! Jen u nás zažijí, jak pardubičtí herci připravují benefiční večer na pomoc Africe! Shodnou se? A věří vůbec všichni tomu, co říkají a na čem se podílejí? Hrají Zdena Bittlová, Kristina Jelínková, Martin Mejzlík, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Středa 14. 9. 2011
Pokud máte rádi rock´n´roll, navštivte od 18.00 hodin Malou scénu ve dvoře, kde vás čeká autorský muzikál Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. X3) v režii Jiřího Seydlera. Jedná se o třetí z řady oblíbených „populárně naučných přednášek“, na kterých se s námi vydáváte po stopách hudebních žánrů. Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového krále Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák j. h., kteří si k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!
Od 19.00 hodin můžete pak v Městském divadle zhlédnout dramatizaci Mannova románu Mefisto (abo. sk. B) v pohostinské režii Petra Kracika. Čeká vás faustovský příběh o herci, který se ve své touze po velkých rolích postupně zaprodá i nacistické moci. Divadelník, jenž na jevišti ztělesňuje Mefista, se nakonec sám stává tak trochu Mefistem – svůdným, uhrančivým miláčkem, jemuž divadelní i filmový Berlín leží u nohou, ale také zrádcem svých někdejších ideálů a životních lásek… Hrají Ladislav Špiner, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Martin Mejzlík, Jan Musil, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Dagmar Novotná a další.

Čtvrtek 15. 9. 2011
VČD nehraje!
Dopoledne v divadle probíhají zkoušky inscenací Utíkej, Váňo, utíkej! a Zvoník Matky Boží a večer se zde uskuteční oprašovací zkouška Shafferova dramatu Amadeus.

Pátek 16. 9. 2011
VČD v Pardubicích nehraje!
Dopoledne se na Malé scéně ve dvoře uskuteční zkouška týmové autorské komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase a v Městském divadle se bude zkoušet dramatizace Hugova románu Zvoník Matky Boží. pak herci odjíždějí do Mladé Boleslavi, kde od 19.00 hodin odehrají strhující drama Amadeus.


TAJEMNÝ HRAD V KARPATECH

Sobota 17. 9. 2011
Příjemný sobotní večer můžete strávit v Městském divadle, kde se od 18.00 hodin uskuteční další repríza parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. T) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v pardubickém zpracování známého příběhu s typicky českým humorem, v parodickém duchu a s operní árií na rtech. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

Neděle 18. 9. 2011
Malá scéna ve dvoře na 15.00 hodinu připravila pro své nejmenší diváky pohádku Ferda Mravenec – práce všeho druhu. Ferdu Mravence a Brouka Pytlíka zná každý! Kdo ale ví, jak se Ferda dostal z mraveniště na louku, jak spravil Cvrčkovi rádio nebo jak to bylo doopravdy se slečnou Beruškou? Nejen to prozradí herci Malého Vinohradského divadla, kteří si s dětmi i zazpívají a procvičí abecedu. Režie Marie Míková.


VIŠŇOVÝ SAD
foto Antonín Malý

Pondělí 19. 9. 2011
Na Malé scéně ve dvoře od 8.30 a 10.00 hodin hostují herci Malého Vinohradského divadla s pohádkou Ferda Mravenec – práce všeho druhu, ve které si děti procvičí abecedu a také si společně zazpívají. Režie Marie Míková.

Úterý 20. 9. 2011
Malá scéna ve dvoře od 9.00 a 10.30 hodin nabídne průřez nejen hudebními dějinami. Interaktivní představení pro děti Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci pohostinsky režírovala Martina Čechová. Průvodci na této divadelně-hudební exkurzi budou Petra Tenorová a Martin Mejzlík. Mluvené slovo proloží živě hrané hudební ukázky v podání tria hudebníků z Komorní filharmonie Pardubice – Marie Čapské, Radka Pokorného a Martiny Čechové.

Středa 21. 9. 2011
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná Čechovův Višňový sad (abo. sk. D) – klasika světového dramatu v tragikomickém žánru. Co je víc? Sentiment a láska k dědičnému panství, nebo pragmatická nutnost majetek prodat? Na toto téma se střetnou lidé příliš rozumní a lidé sentimentálně nerozumní… V režii Petra Novotného hrají Jindra Janoušková, Kristina Jelínková, Petra Tenorová, Jiří Kalužný, Miloslav Tichý, Martin Mejzlík a další.
pak herci odjíždějí do Mladé Boleslavi, kde od 19.00 hodin odehrají strhující drama Amadeus.


Jan Spálený, foto archiv

Čtvrtek 22. 9. 2011
Malá scéna ve dvoře bude od 19.00 hodin patřit Janu Spálenému a jeho TRIU. Nenechte si ujít jedinečný koncert skladatele, textaře, hudebního režiséra, dramaturga, nočního vypravěče rozhlasových pohádek…, který od roku 1984 hraje v kapele ASPM.

Pátek 23. 9. 2011
VČD nehraje! Dopoledne se na Malé scéně ve dvoře uskuteční zkouška komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase a v Městském divadle se bude zkoušet dramatizace Hugova románu Zvoník Matky Boží. Večer se pak v Městském divadle koná generální zkouška před obnovenou premiérou muzikálu My Fair Lady.

Sobota 24. 9. 2011
Od 18.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout činoherní adaptaci slavné vídeňské operety Netopýr, kterou VČD uvádí pod názvem Pomsta a la Netopýr (abo. sk. G). Netopýr je nejen veselý příběh, jenž se odehrává s bujarým vtipem, rozverností a vášní, ale najdete v něm také trochou ironie i melancholičnost. V režii Petra Novotného v hlavních rolích uvidíte Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou, která za roli Adély získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon XI. ročníku GRAND Festivalu smíchu, dále Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera.


LIŠKA V KURNÍKU
foto Jiří Sejkora

Neděle 25. 9. 2011
VČD nehraje!

pondělí 26.09. 2011
VČD nehraje! Na Malé scéně ve dvoře se dopoledne koná technická zkouška před premiérou komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase a pak v Městském divadle oprašovací zkouška komedie Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích.

Úterý 27. 9. 2011
Pokud máte rádi rock´n´roll, navštivte od 19.00 hodin Malou scénu ve dvoře, kde vás čeká autorský muzikál Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. F2) v režii Jiřího Seydlera. Jedná se o třetí z řady oblíbených „populárně naučných přednášek“, na kterých se s námi vydáváte po stopách hudebních žánrů. Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového krále Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák j. h., kteří si k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!
Ostatní herci odjíždějí do Chrudimi, kde od 19.00 hodin odehrají komedii Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích.


Obnovená premiéra MY FAIR LADY, foto Michal Klíma


ZVONÍK MATKY BOŽÍ
foto Ladislav Formánek


UTÍKEJ, VÁŇO, UTÍKEJ!
foto Michal Klíma


TAJEMNÝ HRAD
V KARPATECH
foto Radovan Šťastný


POMSTA A LA NETOPÝR
foto Ladislav Formánek


UTÍKEJ, VÁŇO, UTÍKEJ
foto Michal Klíma


TISÍCE LET HUDBY...
foto Michal Klíma


MEFISTO
foto Ladislav Formánek


ZVONÍK MATKY BOŽÍ
foto Ladislav Formánek


UTÍKEJ, VÁŇO, UTÍKEJ
foto Michal Klíma


ZVONÍK MATKY BOŽÍ
foto Ladislav Formánek


BLÁZNOVY ZÁPISKY
foto Michal Klíma


BLÁZNIVÉ NŮŽKY
foto Michal Klíma


ZVONÍK MATKY BOŽÍ
foto Ladislav Formánek


TISÍCE LET HUDBY...
foto Michal Klíma


AMADEUS
foto Michal Klíma


ČERNÁ KOMEDIE
foto Michal Klíma


UTÍKEJ, VÁŇO, UTÍKEJ
foto Michal Klíma


TAJEMNÝ HRAD
V KARAPTECH
foto R. Šťastný


ZVONÍK MATKY BOŽÍ
foto Ladislav Formánek


MY FAIR LADY
foto Michal Klíma


BLÁZNOVY ZÁPISKY
foto Michal Klíma


TAJEMNÝ HRAD
V KARPATECH
foto Radovan Šťastný
AMADEUS
foto Michal Klíma


Euripides
Vatican Museum


Benny Rock´n´Roll Star
foto R. Šťastný


VIŠŇOVÝ SAD
foto Antonín Malý


UTÍKEJ, VÁŇO, UTÍKEJ
foto Michal Klíma


ČACHTICKÁ PANÍ


MEFISTO
foto L. Formánek


MUŽ Z KRAJE LA MANCHA
foto Michal Klíma


BENNY ROCK'N'ROLL STAR
foto Radovan Šťastný


ZVONÍK MATKY BOŽÍ
foto Ladislav Formánek


POMSTA A LA NETOPÝR
foto Ladislav Formánek


BLÁZNIVÉ NŮŽKY
foto Michal Klíma


MU'Z Z KRAJE LA MANCHA
foto Michal Klíma

Středa 28. 9. 2011
Na 19.00 hodinu vás Městské divadlo zve na obnovenou premiéru muzikálu My Fair Lady, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Čtvrtek 29. 9. 2011
VČD v Pardubicích nehraje! Dopoledne se na Malé scéně ve dvoře uskuteční zkouška komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase a v Městském divadle se bude zkoušet dramatizace Hugova románu Zvoník Matky Boží. Od 19.00 hodin pak herci hostují v Hradci Králové, kde odehrají muzikál Muž z kraje La Mancha.

Pátek 30. 9. 2011
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. H) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.
Rovněž v 19.00 hodin, ale na Malé scéně ve dvoře začíná současná německá hra Benefice aneb Zachraňte svého Afričana (abo. sk. E2) v pohostinské režii Martina Glasera. Jen u nás nahlédnete do zákulisí dobročinné show a zažijete, jak herci připravují benefiční večer na pomoc Africe! Shodnou se? A věří vůbec všichni tomu, co říkají a na čem se podílejí? Hrají Zdena Bittlová, Kristina Jelínková, Martin Mejzlík, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

archiv zpráviček říjen 2011

Sobota 1. 10. 2011
VČD nehraje! Dopoledne se v divadle zkouší inscenace Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase a Zvoník Matky Boží. Večer se zde pak koná oprašovací zkouška Černé komedie.

Neděle 2. 10. 2011
VČD nehraje! Na jevišti Městského divadla se celý den nahrává hudba a zpěv do inscenace Zvoník Matky Boží.

Pondělí 3. 10. 2011
VČD nehraje! V Městském divadle se celý den koná technická zkouška inscenace Zvoník Matky Boží a na Malé scéně ve dvoře dopoledne začíná generálkový týden před premiérou komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase.

Úterý 4. 10. 2011
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. R) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.
Rovněž v 19.00 hodin, ale na Malé scéně ve dvoře začíná současná německá hra Benefice aneb Zachraňte svého Afričana (abo. sk. A1) v pohostinské režii Martina Glasera. Jen u nás nahlédnete do zákulisí dobročinné show a zažijete, jak herci připravují benefiční večer na pomoc Africe! Shodnou se? A věří vůbec všichni tomu, co říkají a na čem se podílejí? Hrají Zdena Bittlová, Kristina Jelínková, Martin Mejzlík, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Středa 5. 10. 2011
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout činoherní adaptaci slavné vídeňské operety Netopýr, kterou VČD uvádí pod názvem Pomsta a la Netopýr (abo. sk. B). Režisér Petr Novotný do hlavních rolí obsadil Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou, která za roli Adély získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon XI. ročníku GRAND Festivalu smíchu, dále Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera. Plesová atmosféra Vídně, operetní melodičnost, působivá výprava a nosné komediální situace – takový je po několika letech návrat operety na pardubické jeviště.
Na Malé scéně ve dvoře se od 19.00 hodin uskuteční další díl zábavného cyklu Volání sirén, který volně navazuje na oblíbené Večerní šumlování. Nový diskusní pořad Jany Uherové blíže představuje osobnosti, jež zanechaly nesmazatelnou stopu nejen ve Východočeském divadle, ale i v samotných Pardubicích. Říjnovými hosty zábavného večera budou bývalí členové hereckého souboru pardubického divadla Anna Ferencová, Růžena Merunková a Jindřich Bonaventura. O příjemnou atmosféru se opět postará kapela Marien.

Čtvrtek 6. 10. 2011
V 10.00 hodin začíná na Malé scéně ve dvoře veřejná generální zkouška komedie z dostihového prostředí Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase (abo. sk. VG1) v režii hostující Terezy Karpianus.
Od 20.00 hodin se pak v Městském divadle koná ZADANÉ představení Černé komedie – situační komedie na druhou v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Diváci samozřejmě uvidí, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

Pátek 7. 10. 2011
Od 19.00 hodin se v na Malé scéně ve dvoře uskuteční slavnostní předpremiéra komedie z dostihového prostředí Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase. Na divadelní závodiště pod trenérským dohledem hostující Terezy Karpianus vyběhnou Martina Sikorová, Lída Vlášková, Jan Musil, Zdeněk Rumpík, Ladislav Špiner a Radek Žák. V prostoru, který bude obyčejným pískovištěm, a s výpravou ne nepodobnou dětským hračkám vytvoříme dějiště přelomových událostí a scénu pro velké lidské příběhy…

Sobota 8. 10. 2011
Malá scéna ve dvoře vás na 19.00 hodinu zve na premiéru inscenace Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase (abo. sk. P1A) v režii hostující Terezy Karpianus. Těšte se na komedii, ve které nahlédnete nejen do světa koní a žokejů Velké pardubické. Hrají Martina Sikorová, Lída Vlášková, Jan Musil, Zdeněk Rumpík, Ladislav Špiner a Radek Žák.

Neděle 9. 10. 2011
V 19.00 hodin se prostor Malé scény ve dvoře změní na dostihové závodiště, koná se zde totiž druhá premiéra komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase (abo. sk. P2A), kterou nazkoušela mladá hostující režisérka Tereza Karpianus. Čeká vás řetězec navazujících výjevů, obrazů a skečů nejen z dějin Velké pardubické v podání Martiny Sikorové, Lídy Vláškové, Jana Musila, Zdeňka Rumpíka, Ladislava Špinera a Radka Žáka.

Pondělí 10. 10. 2011
Malá scéna ve dvoře od 8.30 a 10.30 hodin nabídne průřez nejen hudebními dějinami. Interaktivní představení Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci pohostinsky režírovala Martina Čechová. Průvodci na této divadelně-hudební exkurzi budou Petra Tenorová a Martin Mejzlík. Mluvené slovo proloží živě hrané hudební ukázky v podání tria hudebníků z Komorní filharmonie Pardubice – Marie Čapské, Radka Pokorného a Martiny Čechové.

Úterý 11. 10. 2011
Pokud máte rádi politickou satiru, navštivte od 19.00 hodin Městské divadlo, kde vás pobaví komedie Ephraima Kishona Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích (abo. sk. F). Na dramatizaci knížky světoznámého satirika se podílel i sám režisér inscenace Martin Tichý j. h., který do hlavních rolí obsadil Zdeňka Rumpíka, Martina Mejzlíka a Petra Dohnala. Příběh se odehrává v zapadlé vesničce Kmínovice, kam přijíždí na ozdravný pobyt stárnoucí politik Arnitz Dulniker. Jeho vášeň pro politiku mu však nedá spát, a tak se rozhodne, že ve vesničce uspořádá volby a všechno, co s nimi souvisí…
Na Malé scéně ve dvoře se z provozních důvodů RUŠÍ původně plánované představení Proměna banskobystrického Bábkového divadla na Rázcestí, které se mělo uskutečnit od 19.00 hodin. Vstupné se vrací. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Středa 12. 10. 2011
Původně plánované dopolední představení dramatizace Kafkovy Proměny Bábkového divadla na Rázcestí se z provozních důvodů ruší.
Od 19.00 hodin můžete však v Městském divadle zhlédnout dramatizaci Mannova románu Mefisto (abo. sk. K) v pohostinské režii Petra Kracika. Čeká vás faustovský příběh o herci, který se ve své touze po velkých rolích postupně zaprodá i nacistické moci. Divadelník, jenž na jevišti ztělesňuje Mefista, se nakonec sám stává tak trochu Mefistem – svůdným, uhrančivým miláčkem, jemuž divadelní i filmový Berlín leží u nohou, ale také zrádcem svých někdejších ideálů a životních lásek… Hrají Ladislav Špiner, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Martin Mejzlík, Jan Musil, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Dagmar Novotná a další.

Čtvrtek 13. 10. 2011
V 19.00 hodin začíná v Městském divadle dramatizace románu Klause Manna Mefisto (abo. sk. M) v režii ředitele Divadla pod Palmovkou Petra Kracika. Ve faustovském příběhu z Německa 20. a 30. let o tom, že největší dramata se neodehrávají mezi nebem a zemí, ale svádíme je ve svém nejhlubším nitru, hrají Ladislav Špiner, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Martin Mejzlík, Jan Musil, Dagmar Novotná, Martina Sikorová, Petra Tenorová a další.
Malá scéna ve dvoře vás rovněž na 19.00 hodinu zve na muzikálek Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. C2). Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového krále jménem Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, kteří pod režijním vedením Jiřího Seydlera v minulosti již zmapovali životní příběh Mississippi Blues Bena a zpěvného zbojníka Janíka. Členové alternativní Akademie hudebních věd k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!, která vám předvede pořádnou rock´n´rollovou smršť. Držte si klobouky!

Pátek 14. 10. 2011
Od 10.00 hodin se v Městském divadle koná veřejná generální zkouška inscenace Zvoník Matky Boží (abo. sk. VG) v režii Petra Novotného.
Od 19.00 hodin bude pak jeviště Městského divadla patřit My Fair Lady – jednomu z nejlepších muzikálů 20. století. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V režii Petra Novotného v hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Sobota 15. 10. 2011
Městské divadlo vás na 19.00 hodinu zve na I. premiéru inscenace Zvoník Matky Boží (abo. sk. P1) v režii Petra Novotného. Těšte se na romantický příběh o lásce, které se člověk brání, ale ona ho stejně dostihne a rozmetá jeho duši na kusy… V adaptaci známého Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži hrají Petra Tenorová, Martin Mejzlík, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal, Petr Borovec j. h. a další. Od 18.30 hodin se ve foyer uskuteční vernisáž výstavy obrazů Jindřicha Hegra.
V 19.00 hodin se otevírá i Malé scéna ve dvoře, která nabídne zbrusu novou komedii Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase v režii hostující Terezy Karpianus. Čeká vás řetězec navazujících výjevů, obrazů a skečů nejen z dějin Velké pardubické v podání Martiny Sikorové, Lídy Vláškové, Jana Musila, Zdeňka Rumpíka, Ladislava Špinera a Radka Žáka.

Neděle 16. 10. 2011
Malá scéna ve dvoře na 15.00 hodinu připravila veršovaný minimuzikál Malované písničky, který je plný písniček, básniček a krátkých pidipohádek pro nejmenší diváky. Režie Petr Mikeska. Hostem Divadlo ANFAS.
Městské divadlo bude od 19.00 hodin patřit II. premiéře adaptace Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži, kterou autor Petr Abraham nazval Zvoník Matky Boží (abo. sk. P2). V silném středověkém příběhu z konce 15. století o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Petra Tenorová, Martin Mejzlík, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal, Petr Borovec j. h.

Pondělí 17. 10. 2011
Malá scéna ve dvoře od 8.30 a 10.00 hodin nabídne veršovaný minimuzikál Malované písničky v podání herců Divadla ANFAS, který je plný písniček, básniček a krátkých pidipohádek. Režie Petr Mikeska.
V Městském divadle od 9.30 a 12.30 hostuje britské TNT Theatre, které studentům odehraje dramatizaci částečně autobiografického románu Charlese DickenseDavid Copperfield. Režie Paul Stebbings.

Úterý 18. 10. 2011
V 18.00 hodin se jeviště Městského divadla promění na Čachtický hrad, kde se odehrává děj známého příběhu o krvelačné hraběnce Alžbětě Báthoryové Čachtická paní (abo. sk. Z). Pardubickou verzi krvavé legendy režíroval Petr Novotný, který do titulní role obsadil Kristinu Jelínkovou. Diváci se mohou těšit na zápas dobra a zla inspirovaný skutečnými událostmi, které se zapsaly do Guinnessovy knihy rekordů!
Od 19.00 hodin pak ožije i Malá scéna ve dvoře, kde návštěvníky jistě pohltí dramatizace Gogolovy povídky Bláznovy zápisky v režii hostujícího Mariána Pecka s Martinem Mejzlíkem v hlavní roli úředníčka Popriščina. Inscenace nabízí tragikomický humor, divadlo plné scénické obraznosti, jevištní poezii, zpěv i karikaturu naší vlastní směšnosti.

Středa 19. 10. 2011
Městské divadlo bude od 17.30 hodin patřit adaptaci Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži, kterou autor Petr Abraham nazval Zvoník Matky Boží (abo. sk. J). V silném středověkém příběhu z konce 15. století o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Petra Tenorová, Martin Mejzlík, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal a Petr Borovec j. h.
V 19.00 hodin pak na Malé scéně ve dvoře vystoupí zpěvačka Karolína Kamberská známá z dua Sestry Steinovy.

Čtvrtek 20. 10. 2011
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky, která studenty zavede do kadeřnického salónu, nad nímž se stane vražda! V režii Petra Novotného hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!
Od 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře hostuje brněnské HaDivadlo s komedií Modelka XXL aneb Moje stehna v proklatým detailu, která sklidila ohromný úspěch na XI. ročníku GRAND Festivalu smíchu! Vězte, že Věstonická Venuše tady byla dřív než Elle nebo Playboy! Vnadná dvaatřicátnice Venda, moravský ideál krásy, nahrává svůj miniportrét na video, které ji má dostat do soutěže Modelka XXL… Hraje Vanda Drozdová j. h. Režie Janka Ryšánek Schmiedtová. Pardubičtí herci naopak hostují v Chrudimi, kde od 19.00 hodin odehrají muzikál Muž z kraje La Mancha.

Pátek 21. 10. 2011
VČD v Pardubicích nehraje! Dopoledne se v Městském divadle zkouší inscenace Trójanky v pohostinské režii Pavla Ondrucha a herci odjíždějí do Mladé Boleslavi, kde od 19.00 hodin odehrají muzikál Muž z kraje La Mancha.

Sobota 22. 10. 2011
Městské divadlo vás na 19.00 hodinu zve na žhavou novinku v repertoáru, inscenaci Zvoník Matky Boží v režii Petra Novotného. Těšte se na romantický příběh o lásce, které se člověk brání, ale ona ho stejně dostihne a rozmetá jeho duši na kusy… V adaptaci známého Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži hrají Petra Tenorová, Martin Mejzlík, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal, Petr Borovec j. h. a další.

Neděle 23. 10. 2011
ěstské divadlo bude od 15.00 hodin patřit dětem, hostují zde totiž herci Divadla rozmanitostí z Mostu, kteří do Pardubic přijedou s pohádkovým příběhem Saxana – Dívka na koštěti (abo. sk. Pn). Známý filmový příběh plný kouzel a nečekaných komických situací jistě pobaví celou rodinu! Režie Jiří Ondra.
Pokud máte rádi rock´n´roll, navštivte pak od 18.00 hodin Malou scénu ve dvoře, kde vás čeká autorský muzikál Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. T1) v režii Jiřího Seydlera. Jedná se o třetí z řady oblíbených „populárně naučných přednášek“, na kterých se s námi vydáváte po stopách hudebních žánrů. Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového krále Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák j. h., kteří si k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!
Východočeské divadlo se od 19.00 hodin účastní festivalu České divadlo 2011, do jehož programu v Divadle pod Palmovkou přispěje dramatem Mefisto.

Pondělí 24. 10. 2011
Malá scéna ve dvoře od 9.00 a 10.30 hodin nabídne průřez nejen hudebními dějinami. Interaktivní představení pro děti Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci pohostinsky režírovala Martina Čechová. Průvodci na této divadelně-hudební exkurzi budou Petra Tenorová a Martin Mejzlík. Mluvené slovo proloží živě hrané hudební ukázky v podání tria hudebníků z Komorní filharmonie Pardubice – Marie Čapské, Radka Pokorného a Martiny Čechové.
V Městském divadle od 8.30, 10.30 a 17.00 hodin (abo. sk. Pp) hostuje mostecké Divadlo rozmanitostí s pohádkovým příběhem Saxana – Dívka na koštěti v režii Jiřího Ondry. Čarodějnici Saxanu jistě nemusíme představovat, protože ji každý dobře zná z filmu, ale jaká bude na divadelním jevišti?

Úterý 25. 10. 2011
Od 19.00 hodin bude jeviště Městského divadla patřit hercům pražské Agentury Harlekýn, kteří pardubickému publiku představí komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá. Komedii o různých tvářích manželského trojúhelníku režíroval Jiří Menzel, hrají Jana Švandová, Rudolf Hrušínský a Josef Carda.
Pardubičtí herci odjíždějí na zájezd do Trutnova, kde od 19.00 hodin odehrají strhující drama Amadeus.

Středa 26. 10. 2011
Od 18.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. X) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.
V 19.00 hodin pak na Malé scéně ve dvoře začíná současná německá hra Benefice aneb Zachraňte svého Afričana (abo. sk. B1) v pohostinské režii Martina Glasera. Jen u nás nahlédnete do zákulisí dobročinné show a zažijete, jak pardubičtí herci připravují benefiční večer na pomoc Africe! Shodnou se? A věří vůbec všichni tomu, co říkají a na čem se podílejí? Hrají Zdena Bittlová, Kristina Jelínková, Martin Mejzlík, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Čtvrtek 27. 10. 2011
Na 19.00 hodinu vás Městské divadlo zve na Čechovův Višňový sad (abo. sk. C) v režii Petra Novotného. Uvidíte velkou tragikomedii o směšných i smutných lidech, sentimentálním lpění na minulosti, o lásce ve všech podobách, velkých plánech a touhách – to vše s Jindrou Janouškovou, Kristinou Jelínkovou, Petrou Tenorovou a Jiřím Kalužným v hlavních rolích.

Pátek 28. 10. 2011
Pokud se chcete pořádně zasmát, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde se uskuteční další repríza Černé komedie v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Vy samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

Sobota 29. 10. 2011
Sobotní večer můžete zahájit v 18.00 hodin v Městském divadle, které uvede parodii podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. U). Pardubické zpracování známého příběhu s typicky českým humorem je určeno pro celou rodinu. V režii Jiřího Seydlera v hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

Neděle 30. 10. 2011
19.00 hodin se prostor Malé scény ve dvoře změní na dostihové závodiště, koná se zde totiž repríza dostihové komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase (abo. sk. P2B), kterou nazkoušela mladá hostující režisérka Tereza Karpianus. Čeká vás vtipný řetězec navazujících výjevů, obrazů a skečů nejen z dějin Velké pardubické v podání Martiny Sikorové, Lídy Vláškové, Jana Musila, Zdeňka Rumpíka, Ladislava Špinera a Radka Žáka.

Pondělí 31. 10. 2011
V Městském divadle od 8.30 a 10.30 hodin odehrají herci pražského Divadla Krapet pohádku Kocourek Modroočko. Pojďte s kocourkem Modroočkem za doprovodu písní Marka Ebena poznávat svět! Režie Jiří Untermüller.
V 19.00 hodin zde pak začíná Irská taneční show – Fantasy of Dance. Charakteristická irská hudba spojená s taneční virtuozitou, rafinovaná práce nohou, strhující rytmus a údernost irského stepu – to vše v dokonalé show slovenského souboru Merlin, který se ve svém zaměření řadí k nejlepším v Evropě.

archiv zpráviček listopad 2011

Úterý 1. 11. 2011
Od 17.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. L) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

Středa 2. 11. 2011
V 19.00 hodin se na Malé scéně ve dvoře uskuteční další díl cyklu scénických čtení současné dramatiky nazvaný Malé inscenace na Malé scéně. Tentokrát vám představíme hru nejslavnější argentinské dramatičky Susany Torres Moliny Ona, jež pojednává o ryzí femme fatale a o neskonalé lásce dvou mužů k ní. V pohostinské režii Martina Vokouna hrají Jiří Kalužný a Radek Žák. Jedná se o první české uvedení hry na profesionálním jevišti!
Rovněž v 19.00 hodin začíná v Městském divadle koncert Hany Zagorové za doprovodu skupiny BOOM!BAND. Ikona české populární hudby si na své podzimním turné přizvala exkluzivního hosta Petra Rezka. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s VM ART Production. Od 19.00 hodin pardubičtí herci vystoupí ještě v Hradci králové, kde odehrají interaktivní detektivní komedii Bláznivé nůžky.

Čtvrtek 3. 11. 2011
Městské divadlo vás na 19.00 hodinu zve na inscenaci Zvoník Matky Boží (abo. sk. M) v režii Petra Novotného. Těšte se na romantický příběh o lásce, které se člověk brání, ale ona ho stejně dostihne a rozmetá jeho duši na kusy… V adaptaci známého Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži hrají Martin Mejzlík, Petra Tenorová, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal, Kristina Jelínková a další.

Pátek 4. 11. 2011
Malá scéna ve dvoře od 9.00 a 10.30 hodin nabídne průřez nejen hudebními dějinami. Interaktivní představení pro dětiTisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci pohostinsky režírovala Martina Čechová. Průvodci na této divadelně-hudební exkurzi budou Petra Tenorová a Martin Mejzlík. Mluvené slovo proloží živě hrané hudební ukázky v podání tria hudebníků z Komorní filharmonie Pardubice – Marie Čapské, Radka Pokorného a Martiny Čechové. herci odjíždějí na zájezd do Kolína, kde od 19.00 hodin odehrají strhující drama Amadeus.

Sobota 5. 11. 2011
Od 18.00 hodin si v Městském divadle nenechte ujít další reprízu slavného Shafferova dramatu Amadeus (abo. sk. G) v pohostinské režii Michaela Taranta s Josefem Vránou, Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie pro činoherce do 33 let, a Petrou Tenorovou v hlavních rolích. Emoční účinek hry, kterou znáte z oscarového filmového zpracování, zesílí i nahrávka Mozartovy hudby v podání Komorní filharmonie Pardubice pod vedením šéfdirigenta Marka Ivanoviće. Inscenace je nositelkou divácké ceny Inscenace roku 2010!

Neděle 6. 11. 2011
Od 19.00 hodin bude jeviště Městského divadla patřit My Fair Lady – jednomu z nejlepších muzikálů 20. století. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V režii Petra Novotného v hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

Pondělí 7. 11. 2011
Komorní scéna divadla – Malá scéna ve dvoře – od 19.00 hodin uvádí Gogolovy Bláznovy zápisky v režii hostujícího Mariána Pecka, který napsal i divadelní scénář. Hlavní roli úředníčka Popriščina hraje Martin Mejzlík. Diváky čeká obrazivá inscenace, která nabídne kromě tragikomického humoru i písničky a zajímavě řešený variabilní prostor studiové scény. Dokladem úspěchu hry je Cena novinářů za rok 2010!
Městské divadlo bude od 19.00 hodin patřit hercům Divadla pod Palmovkou, kteří zde odehrají komediální drama Rain Man známé zejména z oscarového filmového zpracování. V inscenaci o velmi překvapivém setkání dvou bratrů a složitých a nečekaně krásných zákoutích lidské duše v hlavních rolích hrají Radek Valenta a Jan Konečný. Režie Petr Kracik.

Úterý 8. 11. 2011
V 10.00 hodin začíná v Městském divadle studentské představení Černé komedie. Děj hry se odehrává potmě. Diváci samozřejmě uvidí, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.
Na 19.00 hodinu vás pak Městské divadlo zve na satirickou komedii Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích (abo. sk. A). Režie se ujal hostující Martin Tichý, který se podílel i na dramatizaci Kishonovy předlohy. Přijďte se podívat, jak to dopadne, když se někam zavede dřív politika než elektrika. Hrají Zdeněk Rumpík, Petr Dohnal, Martin Mejzlík, Romana Chvalová, Lída Vlášková a další.
Herci dopoledne ještě hostují ve Dvoře Králové nad Labem, kde od 9.00 a 10.30 hodin odehrají pásmo Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci.

Středa 9. 11. 2011
Od 17.30 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. S) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.
Malá scéna ve dvoře pak od 19.00 hodinu uvede komedii Benefice aneb Zachraňte svého Afričana (abo. sk. B2). Věříte beneficím a dobročinným akcím? A jak jsou na tom postavy současné německé komedie ze zákulisí dobročinné show? Jsou opravdu všichni zúčastnění hrdě přesvědčeni o smysluplnosti jimi připravované benefice na pomoc Africe? Můžete navštívit jakýkoli benefiční večer, ale jen u nás zažijete, jak podobná akce doopravdy vzniká. V pohostinské režii Martina Glasera hrají Zdena Bittlová, Kristina Jelínková, Martin Mejzlík, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Čtvrtek 10. 11. 2011
Městské divadlo bude od 10.00 hodin patřit adaptaci Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži, kterou autor Petr Abraham nazval Zvoník Matky Boží. V silném středověkém příběhu o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Martin Mejzlík, Petra Tenorová, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal a Kristina Jelínková.
Opera Čarostřelec, kterou mělo od 19.00 hodin v Městském divadle odehrát Severočeské divadlo opery a baletu z Ústí nad Labem, se bohužel RUŠÍ. Zakoupené vstupenky však zůstávají v platnosti, náhradní představení se uskuteční 28. května od 19.00 hodin, nebude jím však Čarostřelec, ale Verdiho Trubadúr. Pořádající agentura Na Nic se za změnu omlouvá a děkuje za pochopení!
Pardubičtí herci odpoledne odjíždějí do Mladé Boleslavi, kde od 19.00 hodin odehrají komedii Bláznivé nůžky.

Pátek 11. 11. 2011
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná Čechovův Višňový sad (abo. sk. H) – klasika světového dramatu v tragikomickém žánru. Co je víc? Sentiment a láska k dědičnému panství, nebo pragmatická nutnost majetek prodat? Na toto téma se střetnou lidé příliš rozumní a lidé sentimentálně nerozumní… V režii Petra Novotného hrají Jindra Janoušková, Kristina Jelínková, Petra Tenorová, Jiří Kalužný, Miloslav Tichý, Martin Mejzlík a další.

Sobota 12. 11. 2011
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle jistě rozesměje komedie pražské Agentury Harlekýn Fatální bratři, jejíž autor a režisér Antonín Procházka je stoprocentní zárukou dobré zábavy! Těšte se na komedii o štěstí, které je velice relativním pojmem, a také o tom, co se může stát s člověkem, když bere prognózy hvězd a horoskopů příliš vážně… Hrají Josef Carda nebo Viktor Limr, Antonín Procházka, Simona Postlerová nebo Jana Malá, Oldřich Vlach a další.
Pardubičtí herci odjíždějí do Tábora, kde od 19.00 hodin odehrají strhující drama Amadeus.

Neděle 13. 11. 2011
Malá scéna ve dvoře připravila pro své nejmenší diváky na 15.00 hodinu představení Kde přespávají pohádky hostujícího souboru Anima Candida. Pět pohádek, písničky, loutky, důmyslná dekorace a mnohá překvapení seznámí děti s tajemným světem divadla a s tím, co všechno se může stát, než se zvedne opona. Režie Jiří Středa.
Od 19.00 hodin zde pak vystoupí Jiří Šlupka Svěrák s kapelou Nejen Blues, který si koncertem připomene své nedávné kulaté narozeniny. Hostem večera budou Ivan Hlas, Kristina Jelínková a Jiří Kalužný. POZOR! Koncert se měl původně uskutečnit v Městském divadle, z provozních důvodů se však přesouvá na Malou scénu ve dvoře!

Pondělí 14. 11. 2011
Na Malé scéně ve dvoře se od 8.30 a 10.00 hodin uskuteční představení souboru Anima Candida Kde přespávají pohádky, které dětem přiblíží tajemný svět divadla. Režie Jiří Středa.
Jeviště Městského divadla bude od 19.00 hodin patřit hercům Divadla Járy Cimrmana, kteří v Pardubicích odehrají „Cimrmanův dramatický kšaft“ České nebe v režii Ladislava Smoljaka. Nenechte si ujít hru, jež byla v roce 2008 nominována na Cenu Alfréda Radoka.

úterý 15. listopadu 2011
VČD v Pardubicích nehraje! Dopoledne se na jevišti koná zkouška antické tragédie Trójanky v režii hostujícího Pavla Ondrucha. Ve 13.00 hodin pak herci odjíždějí na zájezd do Kolína, kde od 19.00 hodin odehrají muzikál Donaha! Před představením se zde ještě uskuteční poprázdninová oprašovací zkouška pod vedením režiséra Romana Štolpy j. h.

středa 16. listopadu 2011
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. B) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

čtvrtek 17. listopadu 2011
Pokud máte rádi muzikály, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde vás čeká slavný americký muzikál Muž z kraje La Mancha (abo. sk. C) z dílny zkušeného muzikálového režiséra Petra Novotného. V hlavních rolích uvidíte Ladislava Špinera, držitele Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřího Kalužného a Kristinu Jelínkovou. Chytlavé melodie, statečný rytíř Don Quijote, vtipný sluha Sancho a krásná Aldonza vás dojmou i pobaví a připraví nezapomenutelný zážitek!

pátek 18. listopadu 2011
V 10.00 hodin se prostor Malé scény ve dvoře změní na dostihové závodiště, koná se zde totiž komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase (abo. sk. VG2), kterou nazkoušela mladá hostující režisérka Tereza Karpianus. Čeká vás řetězec navazujících obrazů a skečů nejen z dějin Velké pardubické v podání Martiny Sikorové, Lídy Vláškové, Jana Musila, Zdeňka Rumpíka, Ladislava Špinera a Radka Žáka.
Pokud máte rádi rock´n´roll, navštivte Malou scénu i v 19.00 hodin, kdy zde začíná autorský minimuzikál Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. H1) v režii Jiřího Seydlera. Jedná se o třetí z řady oblíbených „populárně naučných přednášek“, na kterých se s námi vydáváte po stopách hudebních žánrů. Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového krále Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák j. h., kteří si k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!
Městské divadlo bude od 19.00 hodin patřit Filharmonii Hradec Králové a písním legendární rockové kapely Queen v symfonickém hávu v koncertu Symphonic Queen. Nenechte si ujít hity jako We Are The Champions, We Will Rock You, The Show Must Go On, Bohemian Rhapsody či Barcelona v podání Hany Škarkové (soprán) a Marka Olbrzymka (tenor). Dirigent Miloš Machek.

sobota 19. listopadu 2011
V 18.00 hodin v Městském divadle začíná Čechovův Višňový sad (abo. sk. T) – klasika světového dramatu v tragikomickém žánru. Co je víc? Sentiment a láska k dědičnému panství, nebo pragmatická nutnost majetek prodat? Na toto téma se střetnou lidé příliš rozumní a lidé sentimentálně nerozumní… V režii Petra Novotného hrají Jindra Janoušková, Kristina Jelínková, Petra Tenorová, Jiří Kalužný, Miloslav Tichý, Martin Mejzlík a další.

neděle 20. listopadu 2011
Městské divadlo pro své nejmenší diváky připravilo na 15.00 hodinu pohádkovou inscenaci s prvky filmové grotesky, hudbou a písněmi Pepek námořník aneb Smyšlená historie s téměř pravdivými fakty (abo. sk. Pn) v podání herců brněnského Divadla Radost. Kdo by neznal siláka Pepka námořníka, který se proslavil svalnatými pažemi, dýmkou a láskou ke špenátu a své vyvolené Olivii… Režie Vlastimil Peška.
Na Malé scéně ve dvoře se pak od 19.00 hodin uskuteční repríza komedie z dostihového prostředí Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase (abo. sk. P2C). Na divadelní závodiště pod trenérským dohledem hostující Terezy Karpianus vyběhnou Martina Sikorová, Lída Vlášková, Jan Musil, Zdeněk Rumpík, Ladislav Špiner a Radek Žák. V prostoru, který bude obyčejným pískovištěm, a s výpravou ne nepodobnou dětským hračkám vytvoříme dějiště přelomových událostí a scénu pro velké lidské příběhy…

pondělí 21. listopadu 2011
Jeviště Městského divadla bude od 8.30, 10.30 a 17.00 (abo. sk. Pp) hodin patřit hercům brněnského Divadla Radost, kteří do Pardubic přivezou pohádkovou inscenaci s prvky filmové grotesky, hudbou a písněmi Pepek námořník aneb Smyšlená historie s téměř pravdivými fakty v režii Vlastimila Pešky.
Malá scéna ve dvoře pak od 19.00 hodin přivítá kapelu Bran, která diváky potěší keltskými písněmi s mystickým nádechem ovlivněnými starými bretaňskými legendami.

pondělí 21. listopadu 2011
Jeviště Městského divadla bude od 8.30, 10.30 a 17.00 (abo. sk. Pp) hodin patřit hercům brněnského Divadla Radost, kteří do Pardubic přivezou pohádkovou inscenaci s prvky filmové grotesky, hudbou a písněmi Pepek námořník aneb Smyšlená historie s téměř pravdivými fakty v režii Vlastimila Pešky.
Malá scéna ve dvoře pak od 19.00 hodin přivítá kapelu Bran, která diváky potěší keltskými písněmi s mystickým nádechem ovlivněnými starými bretaňskými legendami.

úterý 22. listopadu 2011
V 10.00 hodin se jeviště Městského divadla promění na Čachtický hrad, kde se odehrává děj známého příběhu o krvelačné hraběnce Alžbětě Báthoryové Čachtická paní (abo. sk. D). Pardubickou verzi krvavé legendy režíroval Petr Novotný, který do titulní role obsadil Kristinu Jelínkovou.
Od 19.00 hodin bude pak jeviště Městského divadla patřit Xindlu X a jeho kapele, s níž bude zpěvák prezentovat své skladby v netradiční, ale oblíbené formě UNPLUGGED. Pardubičtí herci odjíždějí do Žďáru nad Sázavou, kde od 19.00 hodin odehrají komediiBláznivé nůžky.

středa 23. listopadu 2011
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout dramatizaci Mannova románu Mefisto (abo. sk. V) v pohostinské režii Petra Kracika. Čeká vás faustovský příběh o herci, který se ve své touze po velkých rolích postupně zaprodá i nacistické moci. Hrají Ladislav Špiner, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Martin Mejzlík, Jan Musil, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Dagmar Novotná a další.
Na Malé scéně ve dvoře rovněž od 19.00 hodin hostuje Divadelní společnost Františka Kreuzmanna, která v Pardubicích představí komorní hru Krása z Moulin Rouge inspirovanou osudovým setkáním slavného malíře Henri de Toulouse Lautreca s jeho životní láskou Myriam. Hrají Jan Potměšil, Barbora Fišerová a další. Režie František Kreuzmann.

čtvrtek 24. listopadu 2011
Pokud vás baví komiksy, přijďte v 19.00 hodin na Malou scénu ve dvoře na originální představení

pirat07&QueenOfLOve. Příběh o lásce ve virtuálním světě je inspirován komiksem a snaží se najít takový způsob vyprávění, který by tomuto literárnímu žánru odpovídal v divadle. Díky tomu se možná setkáte nejen s komiksovou poetikou, ale i s výtvarným pojetím, které šustí pokresleným papírem. Představení vzniklo v rámci projektu Platform 11 ve spolupráci plzeňského Divadla Alfa a Theatro O Bando z Portugalska. Režie Petr Vodička.
Pardubičtí herci od 19.00 hodin hostují ve Skutči, kde odehrají muzikál Muž z kraje La Mancha.

pátek 25. listopadu 2011
Na 19.00 hodinu vás zveme do Městského divadla na satirickou komedii Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích (abo. sk. E). Režie se ujal hostující Martin Tichý, který se podílel i na dramatizaci Kishonovy předlohy. Přijďte se podívat, jak to dopadne, když se někam zavede dřív politika než elektrika. Hrají Zdeněk Rumpík, Petr Dohnal, Martin Mejzlík, Romana Chvalová, Lída Vlášková a další.
Pokud máte rádi rock´n´roll, navštivte v 19.00 hodin Malou scénu ve dvoře, kde začíná autorský minimuzikál Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. H2) v režii Jiřího Seydlera. Jedná se o třetí z řady oblíbených „populárně naučných přednášek“, na kterých se s námi vydáváte po stopách hudebních žánrů. Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového krále Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák j. h., kteří si k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!

sobota 26. listopadu 2011
d 19.00 hodin budou Městským divadlem znít chytlavé muzikálové melodie, koná se zde totiž další repríza amerického muzikálu Muž z kraje La Mancha s Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřím Kalužným a Kristinou Jelínkovou v hlavních rolích. Režie se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. Mistrně vystavěný muzikál, v němž se mísí realita a fikce, diváky přenese do XVI. století do vězení, kde španělský básník a autor divadelních her Cervantes čeká na inkviziční soud…

neděle 27. listopadu 2011
VČD nehraje!

pondělí 28. listopadu 2011
VČD nehraje! Na jevišti Městského divadla celý den probíhá technická zkouška před premiérou Eurípidových Trójanek.

úterý 29. listopadu 2011
Městské divadlo bude od 18.00 hodin patřit adaptaci Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži, kterou autor Petr Abraham nazval Zvoník Matky Boží (abo. sk. N). V silném středověkém příběhu o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Martin Mejzlík, Petra Tenorová, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal a Kristina Jelínková.

středa 30. listopadu 2011
Od 17.30 hodin můžete strávit příjemný večer v Městském divadle, kam vás Východočeské divadlo zve na parodii podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. J) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na nové zpracování známého příběhu neohroženého hraběte Teleka a jeho světem protřelého sluhy Roczka s typicky českým humorem a operní árií na rtech. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

archiv zpráviček prosinec 2011

čtvrtek 1. prosince 2011
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná studentské představení činoherní adaptace slavné vídeňské operety Pomsta a la Netopýr. Režisér Petr Novotný do hlavních rolí obsadil Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou, která za roli Adély získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon XI. ročníku GRAND Festivalu smíchu, dále Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera. Plesová atmosféra Vídně, operetní melodičnost, působivá výprava a nosné komediální situace – takový je po několika letech návrat operety na pardubické jeviště.
Od 19.00 hodin bude pak jeviště Městského divadla patřit protagonistům detektivní komedie Bláznivé nůžky. POZOR, jedná se o ZADANÉ představení! Interaktivní komedie zavede diváky do kadeřnického salónu, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou sami diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!

pátek 2. prosince 2011
V 19.00 hodin začíná v Městském divadle ZADANÉ představení muzikálu My Fair Lady. Rozezpívaný Pygmalion režíroval Petr Novotný, který do hlavní role Lízy Doolittleové obsadil Petru Janečkovou. Profesora Higginse hraje Jiří Kalužný a v roli Plukovníka Pickeringa se na jevišti objeví ředitel divadla Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

sobota 3. prosince 2011
Od 18.00 hodin budou Městským divadlem znít chytlavé muzikálové melodie, koná se zde totiž další repríza amerického muzikálu Muž z kraje La Mancha (abo. sk. U) s Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřím Kalužným a Kristinou Jelínkovou v hlavních rolích. Režie se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. Mistrně vystavěný muzikál, v němž se mísí realita a fikce, diváky přenese do XVI. století do vězení, kde španělský básník a autor divadelních her Cervantes čeká na inkviziční soud…

neděle 4. prosince 2011
Děti jistě potěší pohádkový příběh Dědečkův betlém, který od 15.00 hodin v Městském divadle odehrají herci mosteckého Divadla rozmanitostí. Dědečkův betlém děti zavede od chaloupky řezbáře, kde před zraky jeho zvědavých vnuček náhle ožívá nejen příběh o putování za narozeným Ježíškem, ale také vyřezávané figurky a dávné vánoční zvyky – to vše za doprovodu koled a písní. Režie Antonín Klepáč.
Malá scéna ve dvoře pak na 19.00 hodinu zve na muzikálek Benny Rock´n´Roll Star (abo. sk. T2). Rekonstrukcí osudů rock´n´rollového Bennyho diváky provedou známí „akademici“ Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, kteří pod režijním vedením Jiřího Seydlera v minulosti již zmapovali životní příběh Mississippi Blues Bena a zpěvného zbojníka Janíka. Členové alternativní Akademie hudebních věd k sobě tentokrát přizvali ještě akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami!, která předvede pořádnou rock´n´rollovou smršť.

pondělí 5. prosince 2011
Na jevišti Městského divadla se od 8.30 a 10.30 hodin představí herci Divadla rozmanitostí Most, kteří dětem odehrají pohádkový příběh Dědečkův betlém, ve které ožije pradávný příběh o putování za narozeným Ježíškem doprovázený vánočními koledami. Režie Antonín Klepáč.

úterý 6. prosince 2011
Od 19.00 hodin budou Městským divadlem znít chytlavé muzikálové melodie, koná se zde totiž další repríza amerického muzikálu Muž z kraje La Mancha (abo. sk. F) s Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřím Kalužným a Kristinou Jelínkovou v hlavních rolích. Režie se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. Mistrně vystavěný muzikál, v němž se mísí realita a fikce, diváky přenese do XVI. století do vězení, kde španělský básník a autor divadelních her Cervantes čeká na inkviziční soud…


MEFISTO

středa 7. prosince 2011
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout dramatizaci Mannova románu Mefisto (abo. sk. R) v pohostinské režii Petra Kracika. Čeká vás faustovský příběh o herci, který se ve své touze po velkých rolích postupně zaprodá i nacistické moci. Hrají Ladislav Špiner, držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Martin Mejzlík, Jan Musil, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Dagmar Novotná a další.
Na Malé scéně ve dvoře se od 19.00 hodin uskuteční další díl zábavného cyklu Volání sirén, který volně navazuje na oblíbené Večerní šumlování. Nový diskusní pořad Jany Uherové blíže představuje osobnosti, jež zanechaly nesmazatelnou stopu nejen ve Východočeském divadle, ale i v samotných Pardubicích. Prosincovým hostem bude herečka a výtvarnice Blanka Bohdanová, která svou hvězdnou hereckou dráhu zahájila právě na prknech Východočeského divadla.

čtvrtek 8. prosince 2011
Městské divadlo bude od 19.00 hodin patřit adaptaci Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži, kterou autor Petr Abraham nazval
Zvoník Matky Boží (abo. sk. K). V silném středověkém příběhu o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Martin Mejzlík, Petra Tenorová, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal a Kristina Jelínková.
Na Malé scéně ve dvoře od 19.00 hodin vystoupí Vladimír Mišík – legendární český muzikant a zakladatel rockové kapely ETC, který svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí.

pátek 9. prosince 2011
V 10.00 hodin začíná v Městském divadle veřejná generální zkouška Eurípidových Trójanek (abo. sk. VG) v pohostinské režii Pavla Ondrucha a od 19.00 hodin pak ZADANÉ představení Černé komedie – situační komedie na druhou v režii Zdeňka Duška j. h. Děj hry se odehrává potmě. Diváci samozřejmě uvidí, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli! Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

sobota 10. prosince 2011
Od 19.00 hodin se v Městském divadle uskuteční premiéra antického dramatu Trójanky (abo. sk. P1) v pohostinské režii Pavla Ondrucha. V inscenaci plné emocí, exprese, hudby, básnického jazyka a jevištní obraznosti v hlavních rolích hrají Zdena Bittlová, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Petra Tenorová, Václav Dušek a Martin Mejzlík.
Při příležitosti premiéry se od 18.30 hodin ve foyer koná vernisáž výstavy obrazů Blanky Bohdanové!


TRÓJANKY
foto Michal Klíma

neděle 11. prosince 2011
Městské divadlo na 19.00 hodinu připravilo druhou premiéru Eurípidových Trójanek (abo. sk. P2) v režii Pavla Ondrucha j. h. Trójská válka právě skončila! Muži si to vyřídili mezi sebou. Řekové zvítězili! Trójané byli pobiti. Jejich ženy přišly o své muže, děti o své otce. Co s nimi teď bude? Jak mají dál žít?! V expresivní básnické inscenaci plné antické krásy a hluboké tragičnosti hrají Zdena Bittlová, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Petra Tenorová, Václav Dušek, Martin Mejzlík a další.

pondělí 12. prosince 2011
Na jevišti Městského divadla v 19.00 hodin začíná koncert z celorepublikového turné k patnáctému výročí založení kapely The Backwards, která patří k nejlepším Beatles revivalům na světě – v letech 1998 a 2003 vyhrála prestižní Beatlefest v New Yorku! Uvádí agentura Kometa.

úterý 13. prosince 2011
Dopolední představení Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase, které se mělo uskutečnit od 10.00 hodin na Malé scéně, se z důvodu onemocnění v souboru RUŠÍ!
Městské divadlo od 19.00 hodin uvede dramatizaci Hrabalovy novely Ostře sledované vlaky (abo. sk. A), kterou v Pardubicích odehrají herci Městského divadla Mladá Boleslav. Tragikomedii tělesného a lidského dospívání Miloše Hrmy (v podání Matouše Rumla) na malém středočeském nádraží v době války režíroval Ivo Krobot.
Pardubičtí herci naopak odjíždějí do Mladé Boleslavi, kde od 19.00 hodin představí Shafferova Amadea.

středa 14. prosince 2011
Malá scéna ve dvoře od 9.00 a 10.30 hodin nabídne průřez nejen hudebními dějinami. Interaktivní představení pro děti Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci pohostinsky režírovala Martina Čechová. Průvodci na této divadelně-hudební exkurzi budou Petra Tenorová a Martin Mejzlík. Mluvené slovo proloží živě hrané hudební ukázky v podání tria hudebníků z Komorní filharmonie Pardubice – Marie Čapské, Radka Pokorného a Martiny Čechové.
V Městském divadle v 19.00 hodin začíná ZADANÉ představení Čachtické paní s Kristinou Jelínkovou v titulní roli hraběnky Alžběty Báthoryové. Trochu horor, thriller, milostná story i soudní drama – tím vším je nové zpracování příběhu o jedné z nejstrašlivějších hradních paní, které režíroval Petr Novotný.
Z důvodu onemocnění v souboru se od 19.00 hodin na Malé scéně bohužel RUŠÍ repríza Bláznových zápisků. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, náhradní termín představení se uskuteční v neděli 22. ledna.


BLÁZNIVÉ NŮŽKY

čtvrtek 15. prosince 2011
Městské divadlo bude od 10.00 hodin patřit Trójankám – antickému dramatu v pohostinské režii Pavla Ondrucha. V inscenaci plné emocí, exprese, hudby, básnického jazyka a jevištní obraznosti v hlavních rolích hrají Zdena Bittlová, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Petra Tenorová, Václav Dušek a Martin Mejzlík.
V 18.00 hodin zde pak začíná ZADANÉ představení detektivní komedie Bláznivé nůžky, která diváky zavede do kadeřnického salónu, nad kterým se stane vražda. Jedinými svědky jsou diváci, jen oni mohou usvědčit vraha… V režii Petra Novotného hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!
Na Malé scéně ve dvoře si od 19.00 hodin nenechte ujít Stand´artní kabaret – zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer generačního Divadla VOSTO5. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou TATRA, TESLA, příp. SNAHA. Hrají Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek a Petar Prokop.

pátek 16. prosince 2011
Od 8.30 a 10.30 hodin se na Malé scéně ve dvoře uskuteční reprízy pásma Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci, které děti provede pestrým světem hudby a představí významné historické epochy. Rolí hravých průvodců se ujmou Petra Tenorová a Martin Mejzlík. V režii Martiny Čechové j. h. zahrají i hudebníci Komorní filharmonie Pardubice.
Na 18.00 hodinu pak Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který nazkoušel Petr Novotný. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!


MY FAIR LADY
foto Michal Klíma

sobota 17. prosince 2011
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná muzikál My Fair Lady. Rozezpívaný Pygmalion režíroval Petr Novotný, který do hlavní role Elizy Doolittleové obsadil Petru Janečkovou. Profesora Higginse hraje Jiří Kalužný a v roli Plukovníka Pickeringa se na jevišti objeví ředitel divadla Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

neděle 18. prosince 2011
Malá scéna ve dvoře v 15.00 hodin uvede pohádku O pračlovíčkovi – trochu poučný, ale hlavně pořádně veselý výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Pohádka olomouckého Divadla Tramtarie letos získala Cenu diváků na prestižním festivalu Dítě v Dlouhé. Režie Vladislav Kracík.
Městské divadlo bude od 17.00 hodin patřit žákům tanečního oboru ZUŠ Havlíčkova a jejich Vánočnímu koncertu.

pondělí 19. prosince 2011
Malá scéna ve dvoře od 8.30 a 10.00 hodin uvede pohádku Divadla Tramtarie O pračlovíčkovi, kterou režíroval Vladislav Kracík. Děti čeká veselý výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek.
V Městském divadle v 17.00 a 20.00 hodin začíná Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše – tradiční koncert jednoho z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí, který interpretuje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Hlavním hostem letošního Vánočního koncertu 2011 je zpěvačka, herečka a moderátorka Yvonne Přenosilová. Její vystoupení doplní mladí a talentovaní zpěváci Irena Kousalová, Veronika Savincová, Otto Weiss a Roman Tomeš.
Pardubičtí herci od 19.30 hodin hostují v Ústí nad Orlicí, kde odehrají Černou komedii.

pondělí 19. prosince 2011
Malá scéna ve dvoře od 8.30 a 10.00 hodin uvede pohádku Divadla Tramtarie O pračlovíčkovi, kterou režíroval Vladislav Kracík. Děti čeká veselý výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek.
V Městském divadle v 17.00 a 20.00 hodin začíná Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše – tradiční koncert jednoho z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí, který interpretuje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Hlavním hostem letošního Vánočního koncertu 2011 je zpěvačka, herečka a moderátorka Yvonne Přenosilová. Její vystoupení doplní mladí a talentovaní zpěváci Irena Kousalová, Veronika Savincová, Otto Weiss a Roman Tomeš.
Pardubičtí herci od 19.30 hodin hostují v Ústí nad Orlicí, kde odehrají Černou komedii.

úterý 20. prosince 2011
Od 18.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. Z) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, na tajemného barona Görtze či na šíleného vynálezce Orfanika v novém zpracování známého dobrodružného příběhu. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

středa 21. prosince 2011
Z důvodu onemocnění v souboru Městské divadlo od 10.00 hodin neuvede původně plánované představní Višňového sadu, ale dobrodružnou parodii Tajemný hrad v Karpatech, kterou podle Julese Verna pro pardubické divadlo napsal dramaturg Tomáš Syrovátka. V režii Jiřího Seydlera v hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h. Do kraje Drákulova zavítá na své cestě svéráznou východní Evropou hrabě Telek a na své pouti potká řadu podivínů a ještě více překážek a záhad…
Od 18.00 hodin se pak v Městském divadle uskuteční repríza antického dramatu Trójanky (abo. sk. N) v pohostinské režii Pavla Ondrucha. V inscenaci plné emocí, exprese, hudby, básnického jazyka a jevištní obraznosti v hlavních rolích hrají Zdena Bittlová, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Petra Tenorová, Václav Dušek a Martin Mejzlík.

čtvrtek 22. prosince 2011
V 9.30 hodin se Městským divadlem rozezní chytlavé muzikálové melodie, koná se zde totiž další repríza amerického muzikálu Muž z kraje La Mancha s Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřím Kalužným a Kristinou Jelínkovou v hlavních rolích. Režie se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. Mistrně vystavěný muzikál, v němž se mísí realita a fikce, přenese studentské publikum do XVI. století do vězení, kde španělský básník a autor divadelních her Cervantes čeká na inkviziční soud…
POZOR! Večer bohužel dochází ke změně představení! Z důvodu onemocnění v souboru diváci v Městském divadle od 19.00 hodin neuvidí komediiLiška v Kurníku, ale dramatizaci Hugova románu Zvoník Matky Boží (abo. sk. C) v režii Petra Novotného. V silném středověkém příběhu o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Martin Mejzlík, Petra Tenorová, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal a Kristina Jelínková.

pátek 23. prosince 2011
VČD nehraje

sobota 24. prosince 2011
Východočeské divadlo vás o půlnoci zve na Štědrovečerní zpívání v divadle. Stalo se již tradicí, že Městské divadlo otevírá „své brány“ také o půlnoci na Štědrý den, a nejinak tomu bude i letos. V hledišti se opět uskuteční neformální setkání herců s diváky, při kterém si přítomní společně zazpívají koledy. Návštěvníkům se představí netradiční orchestr složený ze zaměstnanců divadla, na jevišti si však budou moci zahrát či zazpívat i sami diváci – ti odvážní, kteří na jevišti vystoupí, dostanou od divadla na památku drobné dárky.
Během večera bude probíhat sbírka na schody ke zvonům ve zvonici vedle kostela sv. Bartoloměje, kterou jsme před dvěma lety za přítomnosti biskupa Mons. Josefa Kajneka zahájili a která již spěje ke svému konci. Na jaře by schody měly být zhotoveny. Divadlo také nechá do zvonice odlít jeden zvon, jehož předání se uskuteční během happeningu, v rámci kterého u kostela sv. Bartoloměje odehrajeme hru Zvoník Matky Boží. Během štědrovečerního setkání zatančí a zazpívá i folklórní soubor Lipka, zahraje hudební skupina Kosteam a radost bude předávat i pardubický Lions Club. Pokud si tedy chcete prodloužit sváteční atmosféru a přispět na dobrou věc, určitě o půlnoci zavítejte do Východočeského divadla.

neděle 25. prosince 2011
VČD nehraje.

pondělí 26. prosince 2011
VČD nehraje

úterý 27. prosince 2011
V 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře začíná současná německá hra Benefice aneb Zachraňte svého Afričana (abo. sk. C3) v pohostinské režii Martina Glasera. Diváci se mohou těšit na komedii ze zákulisí dobročinné show! Jen u nás zažijí, jak pardubičtí herci připravují benefiční večer na pomoc Africe! Shodnou se? A věří vůbec všichni tomu, co říkají a na čem se podílejí? Hrají Zdena Bittlová, Kristina Jelínková, Martin Mejzlík, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

středa 28. prosince 2011
Z důvodu onemocnění v souboru Městské divadlo od 19.00 hodin neuvede původně plánované představení Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích, ale antické drama Trójanky (abo. sk. B) v pohostinské režii Pavla Ondrucha. V inscenaci plné emocí, exprese, hudby, básnického jazyka a jevištní obraznosti v hlavních rolích hrají Zdena Bittlová, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Petra Tenorová, Václav Dušek a Martin Mejzlík. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení, abonentní skupina B uvidí komedii Liška v kurníku v náhradním termínu v pátek 10. února.

čtvrtek 29. prosince 2011
V 19.00 hodin se Městským divadlem rozezní chytlavé muzikálové melodie, koná se zde totiž další repríza amerického muzikálu Muž z kraje La Mancha s Ladislavem Špinerem, držitelem Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, Jiřím Kalužným a Kristinou Jelínkovou v hlavních rolích. Režie se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. Mistrně vystavěný muzikál, v němž se mísí realita a fikce, přenese diváky do XVI. století do vězení, kde španělský básník a autor divadelních her Cervantes čeká na inkviziční soud…
POZOR! Před představením se uskuteční křest CD písní a částí dialogů z představení, kmotrem zbrusu nové nahrávky bude Petr Kostka!

pátek 30. prosince 2011
Městské divadlo bude od 19.00 hodin patřit adaptaci Hugova románu Chrám Matky Boží v Paříži, kterou autor Petr Abraham nazval Zvoník Matky Boží. V silném středověkém příběhu o lásce, její síle, velikosti, ale i hrůze tohoto nejposvátnějšího citu v hlavních rolích hrají Martin Mejzlík, Petra Tenorová, Miloslav Tichý, Pavel Novotný, Josef Vrána, Josef Pejchal a Kristina Jelínková. Režie Petr Novotný.
Na Malé scéně ve dvoře se od 19.00 hodin z důvodu onemocnění v souboru bohužel RUŠÍ repríza komedie Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení, náhradní termín představení pro abonentní skupinu P1B se uskuteční ve středu 11. ledna.

sobota 31. prosince 2011
Od 18.00 hodin vás v Městském divadle pobaví silvestrovské představení detektivní komedie Bláznivé nůžky, která vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jste vy, diváci. Jenom vy můžete vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána.
POZOR! Po představení budou vyhlášeny výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci VČD roku 2011.

zprávičky připravuje Radek Smetana Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN