VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

1/2006 2/2006 3/2006 4-7/2006 9-12/2006

archiv zpráviček 2012  2011  2010  2009  2008

archiv zpráviček 2007  2006  2005  2004  2003

TÝDEN V DIVADLE – ZPRÁVIČKY 2006


muzikál DONAHA!
foto: Michal Klíma

archiv zpráviček leden 2006

Neděle 1. 1. 2006
VČD nehraje.

Pondělí 2. 1. 2006
VČD nehraje.

Úterý 3. 1. 2006
19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na hru Ronalda Harwooda Na miskách vah v režii hostujícího Michaela Taranta. Inscenace vznikla ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice s dirigenty Leošem Svárovským nebo Vladimírem Kulíkem, tentokrát však uvidíte její komorní verzi. V dramatu o mezních okamžicích v životě velkého světového dirigenta Wilhelma Furtwänglera hrají v hlavních rolích Jan Hyhlík a Josef Vrána j. h.
V 10.00 hodin se ve zkušebně koná zahajovací zkouška inscenace Mistr a Markétka v režii hostujícího Viktora Polesného.

Středa 4. 1. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na chytrým humorem nabitou hru Krejčovský salón, kterou stejně jako v Divadle na Vinohradech režíroval Petr Novotný. Čekají Vás velké lidské osudy v malém krejčovském salónu s hostujícím Mariánem Labudou. Dále hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Lucie Štěpánková, Lída Vlášková a další.

Čtvrtek 5. 1. 2006
Na 19.00 hodinu pro Vás Městské divadlo připravilo Kohoutovu dramatizaci Rollandova románu Dobrý člověk ještě žije s názvem Král Colas Kolikátý v režii Jiřího Seydlera. V dramatu o opojné chuti života plném laskavého humoru hraje v titulní roli Václav Dušek.

Pátek 6. 1. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na australskou komedii ze zákulisí jednoho fotbalového klubu Za kolik. Vtipnou hru o fair play a potřebě opravdového přátelství, ve které se ženy o svých mužích dozvědí více, než kdy předpokládaly, režírovala Lída Engelová j. h. Hrají Jiří Kalužný, Milan Němec, Martin Mejzlík, Martin Mňahončák j. h., Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Sobota 7. 1. 2006
Od 18.00 hodin v Městském divadle uvidíte vtipnou australskou hru o fair play a potřebě opravdového přátelství Za kolik. Inscenaci s podtitulem „hra, ve které se ženy o svých mužích dozvědí více, než kdy předpokládaly“ režírovala Lída Engelová j. h.

Neděle 8. 1. 2006
Od 18.00 hodin Městské divadlo uvádí hru Ronalda Harwooda Na miskách vah v režii hostujícího Michaela Taranta. Inscenace o mezních okamžicích v životě velkého světového dirigenta Wilhelma Furtwänglera vznikla ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice, tentokrát však uvidíte její komorní verzi. V dramatu hrají v hlavních rolích Jan Hyhlík a Josef Vrána j. h.

Pondělí 9. 1. 2006
VČD nehraje, v Městském divadle se koná technická zkouška inscenace Elling a Kjell v režii Jiřího Seydlera.


Z inscenace ÚŽASNÁ SVATBA
foto: Ladislav Formánek

Úterý 10. 1. 2006
Na 17.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na bláznivou komedii Úžasná svatba. Zapíjení svobody před svatbou a následné probuzení ženicha v hotelovém apartmá vedle cizí slečny roztočí kolotoč nesmírně komických situací. Jednu z nejlepších komedií poslední doby režíroval Zdeněk Dušek j. h. Hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.

Středa 11. 1. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na hru Ronalda Harwooda Na miskách vah v režii hostujícího Michaela Taranta. Inscenace vznikla ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice s dirigenty Leošem Svárovským nebo Vladimírem Kulíkem, tentokrát však uvidíte její komorní verzi. V dramatu o mezních okamžicích v životě velkého světového dirigenta Wilhelma Furtwänglera hrají v hlavních rolích Jan Hyhlík a Josef Vrána j. h. Hra Na miskách vah získala Cenu novinářů za rok 2005.

Čtvrtek 12. 1. 2006
Od 18.00 hodin Městské divadlo uvádí Krejčovský salón – francouzskou hru, nabitou vřelým pochopením a chytrým humorem, v režii Petra Novotného j. h. Inscenace diváky zavádí do poválečné Paříže, kde v maličkém mikrosvětě krejčovské dílny prožívají švadleny různých věků, charakterů i temperamentů své velké lidské osudy. V roli krejčovského mistra Leona se představí milý host Marián Labuda.

Pátek 13. 1. 2006
Na 19.00 hodinu pro Vás Městské divadlo připravilo Kohoutovu dramatizaci Rollandova románu Dobrý člověk ještě žije s názvem Král Colas Kolikátý v režii Jiřího Seydlera. V dramatu o opojné chuti života plném laskavého humoru hraje v titulní roli Václav Dušek.

Sobota 14. 1. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.

Neděle 15. 1. 2006
Od 19.00 hodin netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Pondělí 16. 1. 2006
Od 17.30 hodin Vás v Městském divadle náramně pobaví komedie Úžasná svatba v režii hostujícího Zdeňka Duška. Pokud chcete před svatbou uspořádat večírek a řádně se rozloučit se svobodou, přijďte se radši nejprve podívat do divadla, oslava může dopadnout jinak, než byste očekávali…

Úterý 17. 1. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na vtipnou australskou hru Za kolik, která diváky zavede do zákulisí jednoho fotbalového klubu. Hru o fair play a potřebě opravdového přátelství, ve které se ženy o svých mužích dozvědí více, než kdy předpokládaly, režírovala Lída Engelová j. h. Hrají Jiří Kalužný, Milan Němec, Martin Mejzlík, Martin Mňahončák j. h., Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Středa 18. 1. 2006
Od 19.00 hodin se na jevišti Městského divadla přeneseme do gangsterské Ameriky 30. let, kde se odehrává děj slavného muzikálu Sugar, který vznikl podle neméně slavného filmu s Marilyn Monroe Někdo to rád horké. V režii Romana Štolpy v hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Martin Mejzlík a Milan Němec, který za roli Jerryho alias Dafné získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon IV. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Čtvrtek 19. 1. 2006
VČD si pronajala firma Chládek a Tintěra, jejíž zaměstnanci uvidí komedii Bez předsudků, jedná se o zadané představení.

Pátek 20. 1. 2006
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná veřejná generální zkouška inscenace Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství v režii Jiřího Seydlera.
Od 19.00 hodin pak Městské divadlo uvádí Krejčovský salón – francouzskou hru, nabitou vřelým pochopením a chytrým humorem, v režii Petra Novotného j. h. Inscenace diváky zavádí do poválečné Paříže, kde v maličkém mikrosvětě krejčovské dílny prožívají švadleny různých věků, charakterů i temperamentů své velké lidské osudy. V roli krejčovského mistra Leona se představí milý host Marián Labuda.

Sobota 21. 1. 2006
VČD Vás na 19.00 hodinu zve na první premiéru hry Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech. Uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.
Před premiérou se koná vernisáž výstavy obrazů Michaila Ščigola.

Neděle 22. 1. 2006
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná druhá premiéra norské hry Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství, ve které diváci uvidí střípky ze života dvou autistů. Ale pozor, tato komedie není o „mentálech“, ale o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. Režie Jiří Seydler. Hrají Jiří Kalužný, Radek Žák, Kristina Jelínková, Romana Chvalová a Michal Przebinda.

Pondělí 23. 1. 2006
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle náramně pobaví komedie Úžasná svatba v režii hostujícího Zdeňka Duška. Pokud chcete před svatbou uspořádat večírek a řádně se rozloučit se svobodou, přijďte se radši nejprve podívat do divadla, oslava může dopadnout jinak, než byste očekávali… Hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.
Rovněž od 19.00 hodin, ale na Komorní scéně Anežky České uvádíme další z Laskavých večerů s knížkou. Tentokrát Bude Jiří Šlupka Svěrák hostit překladatele a autora libreta muzikálu Tracyho tygr Jiřího Joska. Pořad opět uslyšíte i v přímém přenosu Českého rozhlasu Pardubice.

Úterý 24. 1. 2006
V 10.00 hodin je pro studenty v Městském divadle připravena úspěšná pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele v režii českobudějovického režiséra Martina Glasera. Co dodat? Snad jen – kouzelné kostýmy, nápaditá scéna, neotřelý humor a nezapomenutelné písně s hudbou Petra Maláska.
V 19.00 hodin pak v Městském divadle začíná první repríza norské hry Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství, ve které diváci uvidí střípky ze života dvou autistů. Pozor však, tato komedie není o „mentálech“, ale o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. Režie Jiří Seydler. Hrají Jiří Kalužný, Radek Žák, Kristina Jelínková, Romana Chvalová a Michal Przebinda.

Středa 25. 1. 2006
Od 19.00 hodin se na jevišti Městského divadla představí hostující komedie Natěrač – legendární inscenace slavné komedie v podání pražského Divadla Kalich. Uvidíte příběh natěrače Waltera, který je souhrou pikantních okolností nucen sehrát roli manžela své klientky, za což je také náležitě odměněn… Inscenace Natěrače je „nesmrtelná“ zejména díky skvělému klaunství jejích hereckých protagonistů. Každé představení je jiné, diváci, ale i herci si mohou být jisti jen jediným – možné je úplně všechno! V režii Ladislava Vymětala hrají Pavel Zedníček, Jana Paulová a Simona Stašová nebo Zuzana Mixová.
Pardubičtí herci hostují s muzikálem Donaha! v Mladé Boleslavi, začátek v 19.30 hodin.

Čtvrtek 26. 1. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte Mozartovu komickou operu Figarova svatba v podání Komorní filharmonie Pardubice ve spolupráci s AMU Praha. Režie opery se ujal Martin Otava s dirigentem Leošem Svárovským. Figarovu svatbu uvidíte v rámci Mozartových dnů – festivalu k 250. výročí narození skladatele.

Pátek 27. 1. 2006
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle opět čeká komická opera Figarova svatba v podání Komorní filharmonie Pardubice ve spolupráci s AMU Praha.
Nymburk naopak přivítá pardubické herce, kteří zde od 19.30 odehrají muzikál Donaha!

Sobota 28. 1. 2006
VČD Vás na 18.00 hodinu zve na norskou hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech, uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Neděle 29. 1. 2006
V 15.00 hodin v Městském divadle začíná pohádka Psaníčko na cestách aneb Pošťácká pohádka, s kterou v Pardubicích hostují herci brněnského Loutkového divadla Radost. Děti čeká zpěvohra s půvabnou scénou a loutkami. Východiskem k libretu je dnes už klasická moderní pohádka o psaníčku, na které roztržitý šofér Frantík nenapsal adresu...

Pondělí 30. 1. 2006
Od 10.00 a 17.00 hodin v Městském divadle děti opět pobaví hostující pohádka Psaníčko na cestách aneb Pošťácká pohádka brněnského Loutkového divadla Radost. Od 20.00 hodin pak netradičně ožije i foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Pondělí 30. 1. 2006
Od 10.00 a 17.00 hodin v Městském divadle děti opět pobaví hostující pohádka Psaníčko na cestách aneb Pošťácká pohádka brněnského Loutkového divadla Radost. Od 20.00 hodin pak netradičně ožije i foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

archiv zpráviček únor 2006


Drama Na miskách vah, se odehrává u soudního tribunálu po skončení II. světové války. Režisér Michael Tarant do role proslulého německého dirigenta Wilhelma Furtwänglera obsadil Jana Hyhlíka, dále hrají Josef Vrána j. h., Radek Žák, Zdeněk Rumpík, Marie Málková a Romana Chvalová. Inscenace získala Cenu novinářů za rok 2005!
foto Jan Adamec

Úterý 31. 1. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na hru Ronalda Harwooda Na miskách vah v režii hostujícího Michaela Taranta. Inscenace vznikla ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice s dirigenty Leošem Svárovským nebo Vladimírem Kulíkem, tentokrát však uvidíte její komorní verzi. V dramatu o mezních okamžicích v životě velkého světového dirigenta Wilhelma Furtwänglera hrají v hlavních rolích Jan Hyhlík a Josef Vrána j. h. Inscenace získala Cenu novinářů za rok 2005!

Středa 1. 2. 2006
Studenti od 10.00 hodin v Městském divadle uvidí jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.
V 18.00 hodin pak v Městském divadle začíná norská hra Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství, ve které diváci uvidí střípky ze života dvou autistů. Pozor však, tato komedie není o „mentálech“, ale o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. Režie Jiří Seydler. Hrají Jiří Kalužný, Radek Žák, Kristina Jelínková, Romana Chvalová a Michal Przebinda.

Čtvrtek 2. 2. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Středočeské divadlo Kladno s legendárním divadelním muzikálem o slavném podkarpatském zbojníkovi Balada pro banditu v režii Miroslava Hanuše.
Kladno naopak přivítá pardubické herce, kteří zde od 19.00 hodin odehrají muzikál Donaha!

Pátek 3. 2. 2006
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle čeká poválečné drama o osudech proslulého německého dirigenta Wilhelma Furtwänglera s názvem Na miskách vah. Inscenace vznikla ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice s dirigenty Leošem Svárovským nebo Vladimírem Kulíkem, tentokrát však uvidíte její komorní verzi. V režii Michaela Taranta j. h. hrají Jan Hyhlík a Josef Vrána j. h.

Sobota 4. 2. 2006
Od 18.00 hodin se na jevišti rozehrají romantická dobrodružství mužů řídících se heslem „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Pardubickou verzi Tří mušketýrů režíroval Petr Kracik s Pavlem Douckem, Martinem Chamerem, Pavlem Novotným a Alexandrem Postlerem v rolích mušketýrů. V roli kardinála Richelieu se do Pardubic vrátil Vladimír Čech.

Ministr kultury Vítězslav Jandák
foto Michal Klíma

 

STANDA MÁ PROBLÉM

foto Michal Klíma


Goldoniho LHÁŘ

foto Michal Klíma


MISSISSIPPI BLUES BEN

foto Radovan Šťastný

PRACHY? PRACHY!
foto Pavel Křivánek

 

Libuše Švormová byla hostem večera
5. festivalového dne (9. února)
foto Michal Klíma

 

Zdeněk Dvořák ve ŠKOLE ŽEN

foto Michal Klíma

HOŘÍ MÁ PANENKO

foto Michal Klíma

 

Jiří Lábus

foto Michal Klíma

Neděle 5. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Na večerním představení diváky pozdravili ředitel VČD Petr Dohnal a primátor města Ing. Jiří Stříteský, kteří si na jeviště přizvali ministra kultury Vítězslava Jandáka. A zatímco televizní diváci mohli na obrazovkách sledovat pana Jandáka jako herce ve filmu Perníková věž, pardubické publikum mohlo vidět ministra „naživo“ – ten plně stojí za GRAND Festivalem smíchu a dokonce před vyprodaným hledištěm přislíbil jeho finanční podporu. My jsme rádi, že i na ministerstvu si na nás našli čas, a hlavně že si všimli, že „o komedii a srandu se musíme starat a podporovat ji, protože svět je plný spíš úšklebků a legrace mu chybí“. Pan ministr na sebe ještě prozradil, že ve Zlíně strávil osm krásných let, proto jeho hercům popřál úspěch na prknech pardubického divadla... Novinky

Pondělí 6. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Jiřího Štěpničku, garanta pondělní soutěžní komedie a Lorda Savila v jedné osobě, jsme museli vyzvednout v Národním divadle, kde zkoušel s uměleckým šéfem a režisérem Michalem Dočekalem, který byl tak laskav, že ho omluvil a pustil ze zkoušky už v půl druhé, aby nastoupil do našeho auta a podstoupil šílenou jízdu, protože už ve čtvrt na pět musel hrát na Komorní scéně Anežky České. Naopak herci Divadla v Dlouhé z Prahy přijeli včas, protože je v tentýž čas ve foyer čekala loutková taškařice se zpěvy Standa má problém, ale jak napovídá název inscenace, nastal problém... Zcela nečekaně se před představením „zasekli“ v pánské šatně a nemohli ven. Nevíme proč se v šatně zamykali, ale každopádně byli ještě pět minut před představením mimo provoz, aniž by diváci cokoliv tušili. Další představení herců souboru Divadla v Dlouhé proběhlo bez zádrhelů. Jeviště „okupovali“ herci z Dlouhé se svým Lhářem. Inscenace v režii Hanky Burešové se setkala s velkým úspěchem... Novinky

Úterý 7. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Práce máme nad hlavu, tak nám jeden „oddychový“ festivalový den přišel k duhu. Ale i dopoledne se v „Anežce“ hrálo, herci Naivního divadla z Liberce přivezli pohádku Jak chodil Kuba za Markytou. Večer v Městském divadle patřil našemu souboru. Své kolegy vtipně a stylově ve svatebním uvedli Kristina Jelínková a Lexa Postler, kteří na jevišti přivítali milého hosta Lubu Skořepovou. Pardubičtí herci pak uvedli do varu své skvělé publikum komedií Úžasná svatba. Před představením i o přestávce ve foyer hrál skoro už také náš Jirka Šlupka Svěrák spolu se svým nepravidelným bandem. Den jsme zahájili v „Anežce“ a v „Anežce“ jsme ho i zakončili. Ve 21.15 zde vystoupila známá mystifikátorka Ester Kočičková. Tentokrát jí ta mystifikace vyšla opravdu na sto procent... Novinky

Středa 8. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Domácí soubor odehrál ve foyer humornou hudebně-dramatickou hříčku Mississippi Blues Ben. „Ben“ má sice na kontě jen několik repríz, ale už se setkal s obrovským úspěchem, a nejinak tomu bylo i během festivalu. Na Hronovickou scénu z Prahy zavítaly Veselé skoky. Kdo je viděl před dvěma lety, přišel i letos. Tentokrát se „Skokani“ představily taneční groteskou Ve stanici nelze. Příběhy inspirované životem na nádražích a lidmi kolem železnice byly vtipné i jímavé zároveň. Mladí herci hráli, tančili a zpívali s obrovským nasazením. A nechybělo ani pověstné Pendolino – nutno podotknout, že zmíněný vlak figuroval už na listopadové premiéře, jeho přítomnost proto nebyla jen lacinou aktualizací.
Večer naplněné Městské divadlo přivítalo soubor divadla J. K. Tyla z Plzně. Před představením si manželé Novotní na jeviště pozvali režiséra inscenace a ředitele plzeňského divadla v jedné osobě Jana Buriana, který není festivalovému publiku neznámý, neboť cenu Komedie roku si z prvního ročníku odvezl právě on (za režii komedie Trouba na večeři). Po úvodní zdravici již jeviště patřilo jen hercům Cooneyho komedie Prachy? Prachy! Diváci se během představení náramně bavili stejně jako my na závěrečném společenském setkání v Divadelním klubu... Novinky

Čtvrtek 9. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
O Figarově a Úžasné svatbě mohli diváci na Komorní scéně Anežky České zhlédnout představení Manželství, nebo život…?!, které do Pardubic přivezlo karlovarské Divadlo v Patře. Dvě jednoaktové komedie klasiků francouzské manželské frašky Georgesů Courtelina a Feydeaua spojili inscenátoři s lehkostí a vkusem. Pardubické zastoupení v této inscenaci kromě dramaturgyně Jany Pithartové a Michala Przebindy, který zastal funkci režiséra, podpořila ještě herečka Patra Janečková v rolích služek Felicie a Anety. Obě aktovky, ať první, k absurdnímu divadlu inklinující Tichá domácnost, která vlastně až zas tak tichá nebyla, tak i následující Nebožka panina matka, jenž ukázala obrázek jednoho pozdního příchodu z flámu, s příjemným humorem potvrdily hořkou skutečnost instituce jménem manželství a skutečně tak naplnili název představení. Neboť málokterý divák (i divačka) by při odchodu z karlovarské inscenace na útočníkovu otázku „Manželství, nebo život…?!“ odpověděl jinak než… „Život !“ Novinky

Pátek 10. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Po několika letech, kdy jsme se pokoušeli přivézt na festival inscenaci z Národního divadla v Brně, ale většinou se to z technických důvodů nepovedlo, k nám toto divadlo konečně zavítalo. Brněnští herci se divákům a oběma porotám (odborné i studentské) představili Moliérovou komedií Škola žen. Po čtvrteční moderní adaptaci z Českých Budějovic se tak na jevišti zaskvěla klasická kostýmovaná komedie s brilantní mluvou ve verších a se skvělými hereckými výkony, které oscilovali mezi civilními polohami a komediální nadsázkou. Kmotrem našich hostů z Brna byl známý herec, skvělý komik a klaun Josef Dvořák, který se svěřil moderátorům večera Petře Janečkové a Milanovi Němcovi i divákům, že má rád laskavý humor. A Škola žen takový druh humoru nabídla. Ke spokojenosti diváků přispěl také Vlasta Bičík svojí hrou na klavír ve foyer. Novinky

Sobota 11. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Poslední soutěžní den se nesl ve znamení těžkého rozhodování, souboje s časem a počasím. Ale nepředbíhejme… Diváci se museli rozhodnout mezi příbramským Hrdým Budžesem s Bárou Hrzánovou v hlavní roli a hradeckou adaptací slavného Formanova filmu Hoří, má panenko. A kdo chtěl vidět „Budžese“, musel oželet Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit…? aneb „Tak mi ho teda vyndej“, protože tato představení se bohužel časově překrývala. Avšak to už je úděl festivalů, někdy se stane, že se člověk musí rozhodnout, co uvidí a co si nechá na příště. Ale věříme, že nikdo nelitoval a všichni se dobře bavili. Nejvíc jsme obdivovali Jirku Lábuse, který přijel na poslední chvíli (ne vlastní vinou, jeho příjezd ovlivnilo špatné počasí), skvěle odvedl „kmotrovství“ hradeckému souboru, zhlédl jejich představení a pak se pomalu vydal do Domu hudby, kde pět minut po svém příchodu usedl na jeviště a odehrál představení. Klobouk dolů… Novinky

Neděle 12. 2. 2006 – GRAND Festival smíchu
Festival skončil. Byla rozdána ocenění, slavnostní galavečer natočila Česká televize, všichni co se podíleli na přípravě festivalu se šli vyspat – a správce internetových stránek připravil poslední report aby mohl jít také k ránu do postele...
V neděli 12. února během závěrečného Galavečera smíchu byly ve Východočeském divadle Pardubice slavnostně rozdány ceny VI. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Titul Komedie roku 2005 si odnesla inscenace Klicperova divadlo z Hradce Králové Hoří, má panenko podle filmu Miloše Formana, režie: Vladimír Morávek. Další výsledky

Úterý 14. 2. 2006
Od 17.30 hodin v Městském divadle hostuje Malé divadlo České Budějovice s westernovou parodií BILL BULL west city cabaret. Pověsí Billy B. pistoli na hřebík a stane se farmářem? Unikne nástrahám zlověstných padouchů? A co na to Billyho otec? Nejrychlejší odpovědi najdete v bláznivém komiksovém westernu s živou kapelou.
Pardubičtí herci naopak hostují v Novém Bydžově s komedií Veselé paničky windsorské, začátek v 19.30 hodin.

Středa 15. 2. 2006
Na 19.00 hodinu Vás pak Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem… Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Čtvrtek 16. 2. 2006
V 10.00 hodin Městské divadlo uvádí nezapomenutelnou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele v režii mladého režiséra Martina Glasera. Jako princeznu Ladu ukrytou před králem Kazisvětem do myšího kožíšku uvidíte Martinu Sikorovou, dále hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Josef Pejchal, Pavel Novotný a další.
Na 18.00 hodinu pro Vás pak Městské divadlo připravilo Kohoutovu dramatizaci Rollandova románu Dobrý člověk ještě žije s názvem Král Colas Kolikátý v režii Jiřího Seydlera. V dramatu o opojné chuti života plném laskavého humoru hraje v titulní roli Václav Dušek.

Pátek 17. 2. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Městské divadlo Mladá Boleslav s komedií Stará láska nerezaví. Sladeova komedie je postavena nejen na situační komice, skvělých a logických zápletkách, ale hlavně na vybroušeném perlivém dialogu. Setkáváme se v ní s intelektuální manželskou dvojicí, jejími tajnými mileneckými protějšky, s hotelovým poslíčkem, který se vypracuje na majitele hotelu, bláznivě neurotickou herečkou či klobásovým magnátem a jeho dcerou. Režie Ondřej Kepka.
Kolín naopak přivítá pardubické herce, kteří zde od 19.00 hodin odehrají muzikál Donaha!

Sobota 18. 2. 2006
Od 18.00 hodin na jevišti Městského divadla uvidíte to nejlepší z moderních choreografií baletního souboru Konsonance a žáků tanečního oboru ZUŠ Pardubice, Havlíčkova ul. Program večera s názvem Barvy tance: E. Morricone – Barvy, A. L. Weber – Requiem, J. Bárta – Jsou dva, REM – I´m Fine, The Hillard Ensemble a další.
Pardubičtí herci od 19.00 hodin opět odehrají muzikál Donaha! v Kolíně.

Neděle 19. 2. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje úspěšná komedie Divadelní společnosti Josefa Dvořáka Hadrián z Římsů s Josefem Dvořákem v hlavní roli.

Pondělí 20. 2. 2006
VČD nehraje.

Úterý 21. 2. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na chytrým humorem nabitou hru Krejčovský salón, kterou stejně jako v Divadle na Vinohradech režíroval Petr Novotný. Čekají Vás velké lidské osudy v malém krejčovském salónu s hostujícím Mariánem Labudou. Dále hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Lucie Štěpánková, Lída Vlášková a další.

Středa 22. 2. 2006
Od 10.00 hodin Městské divadlo uvádí Shakespearovu tragédii Romeo a Julie v režii hostujícího Petra Novotného. V rolích nejznámějších milenců všech dob excelují Lucie Štěpánková a Josef Pejchal. Od 19.00 hodin pak diváci v Městském divadle uvidí australskou hru Za kolik ze zákulisí jednoho fotbalového klubu. Hru o fair play a potřebě opravdového přátelství, ve které se ženy o svých mužích dozvědí více, než kdy předpokládaly, režírovala Lída Engelová j. h. Hrají Jiří Kalužný, Milan Němec, Martin Mejzlík, Martin Mňahončák j. h., Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Čtvrtek 23. 2. 2006
Od 10.00 hodin Městské divadlo pobaví studenty komedií Kena Ludwiga Cyrano v Buffalu v režii Jiřího Seydlera. V prvním českém uvedení této komedie ze zákulisí soukromého zájezdového divadla hrají v hlavních rolích Jindra Janoušková a Michal Przebinda.
Od 19.00 hodin pak v Městském divadle zhlédnete hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu… Ale pozor, tato výjimečně dobrá hra není o psychopatech. Je o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Pátek 24. 2. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem… Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Sobota 25. 2. 2006
Od 18.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal. Na letošním GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!


Foyer Městského divadla Vám nabízí zábavu . minimuzikálek o vzniku blues Mississippi Blues Ben.
foto: Radovan Šťastný

Neděle 26. 2. 2006
Od 19.00 hodin netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Pondělí 27. 2. 2006
Od 18.30 hodin v Městském divadle hostuje taneční skupina Barbaři s taneční show Od A až do Z aneb Když nezkusíš, nevíš.

Úterý 28. 2. 2006
Na 17.30 hodinu pro Vás Městské divadlo připravilo Kohoutovu dramatizaci Rollandova románu Dobrý člověk ještě žije s názvem Král Colas Kolikátý v režii Jiřího Seydlera. V dramatu o opojné chuti života plném laskavého humoru hraje v titulní roli Václav Dušek.

archiv zpráviček březen 2006

Středa 1. 3. 2006
Od 10.00 hodin Městské divadlo uvádí Shakespearovu tragédii Romeo a Julie v režii hostujícího Petra Novotného. V rolích nejznámějších milenců všech dob excelují Lucie Štěpánková a Josef Pejchal. Na 18.00 hodinu Vás pak Městské divadlo pozve na chytrým humorem nabitou hru Krejčovský salón, kterou stejně jako v Divadle na Vinohradech režíroval Petr Novotný. Čekají Vás velké lidské osudy v malém krejčovském salónu s hostujícím Mariánem Labudou. Dále hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Lucie Štěpánková, Lída Vlášková a další.
Pardubičtí herci rovněž hostují v Hradci Králové, kde od 19.00 hodin odehrají hru Za kolik.

Čtvrtek 2. 3. 2006
Od 17.00 hodin se na jevišti Městského divadla představí Shakespearova komedie Veselé paničky windsorské, kterou režisér František Laurin situoval do pardubických reálií a překladatel Jiří Josek přiblížil moderní době. V hlavních rolích hrají Jindra Janoušková, Romana Chvalová a Zdeněk Rumpík.

Pátek 3. 3. 2006
Od 19.00 hodin se na jevišti rozehrají romantická dobrodružství mužů řídících se heslem „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Pardubickou verzi Tří mušketýrů režíroval Petr Kracik s Pavlem Douckem, Martinem Chamerem, Pavlem Novotným a Alexandrem Postlerem v rolích mušketýrů.

Sobota 4. 3. 2006
Od 18.00 hodin se v Městském divadle koná slavnostní galakoncert laureátů II. ročníku celostátní soutěže v klasickém tanci s mezinárodní účastí s názvem Pardubická arabeska.
Pardubičtí herci hostují v Holicích s komedií Cyrano v Buffalu, začátek v 19.30 hodin.

Neděle 5. 3. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje pražská Agentura Harlekýn s inscenací Příběh Coco Chanel o osudových láskách ženy, která se stala módní legendou. V režii Jiřího Adamce hrají Michaela Dolinová, Libuše Švormová, Jan Čenský a Lumír Olšovský.

Pondělí 6. 3. 2006
Od 18.00 hodin v Městském divadle uvidíte hostující Městské divadlo Mladá Boleslav s lidovou báchorkou Tvrdohlavá žena, v roli Zlatohlava hraje bývalý člen VČD Martin Hrubý.
Od 21.00 hodin pak netradičně ožije i foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Úterý 7. 3. 2006
VČD nehraje, v divadle se koná technická zkouška před premiérou hry Mistr a Markétka.

Středa 8. 3. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal. Na letošním GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!

Čtvrtek 9. 3. 2006
Od 19.00 hodin se na jevišti Městského divadla slavnostně předají ocenění dobrovolníkům Pardubického kraje. Galavečer s názvem Den D – Dobrovolník roku pořádají Klub hurá kamarád a SKP-Centrum.
Pardubičtí herci hostují v Kolíně, kde od 19.00 hodin odehrají komedii Cyrano v Buffalu

Pátek 10. 3. 2006
Od 19.30 hodin budou na jevišti Městského divadla předána ocenění sportovcům roku 2005 Pardubického kraje.


Co má starobylý Windsor společného s Pardubicemi?
foto: Věra Mohylová

Sobota 11. 3. 2006
Na 18.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na Shakespearovu komedii Veselé paničky windsorské v režii Františka Laurina. Milým překvapením bude určitě zjištění, kolik společného mají Pardubice se starobylým Windsorem… V hlavních rolích diváky pobaví Zdeněk Rumpík, Jindra Janoušková a Romana Chvalová.

Neděle 12. 3. 2006
VČD v Pardubicích nehraje. Pardubičtí herci hostují s pohádkou Princezna se zlatou hvězdou na čele v Liberci, začátek v 15.00 hodin.

Pondělí 13. 3. 2006
Od 20.00 hodin netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Úterý 14. 3. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal. Na letošním GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!

Středa 15. 3. 2006
VČD Vás na 19.00 hodinu zve na zajímavou hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech. Uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Čtvrtek 16. 3. 2006
Na 19.00 hodinu pro Vás Městské divadlo připravilo australskou komedii Za kolik, která Vás zavede do zákulisí jednoho fotbalového klubu. Hru o fair play a potřebě opravdového přátelství, ve které se ženy o svých mužích dozvědí více, než kdy předpokládaly, režírovala Lída Engelová j. h. Hrají Jiří Kalužný, Milan Němec, Martin Mejzlík, Martin Mňahončák j. h., Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.
Rovněž od 19.00 hodin, ale na Komorní scéně Anežky České uvádíme další z Laskavých večerů s knížkou. Tentokrát bude Jiří Šlupka Svěrák hostit básníka, scenáristu a překladatele Marka Staška. Pořad opět uslyšíte i v přímém přenosu Českého rozhlasu Pardubice.

Pátek 17. 3. 2006
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná veřejná generální zkouška inscenace Mistr a Markétka v režii hostujícího Viktora Polesného.
Od 19.00 hodin Vás pak zde čeká poválečné drama o osudech proslulého německého dirigenta Wilhelma Furtwänglera s názvem Na miskách vah. Inscenace vznikla ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice s dirigenty Leošem Svárovským nebo Vladimírem Kulíkem, tentokrát však uvidíte její komorní verzi. V režii Michaela Taranta j. h. v hlavních rolích hrají Jan Hyhlík a Josef Vrána j. h.

Sobota 18. 3. 2006
> Na 19.00 hodin Vás Městské divadlo zve na první premiéru hry Mistr a Markétka. Hostující režisér Viktor Polesný pro Vás připravil obrazivou adaptaci jednoho z nejúspěšnějších románů minulého století z pera Michaila Bulgakova a zároveň jednoho z nejzajímavějších milostných příběhů. Ve strhujícím podobenství o lásce, svobodě a víře v hlavních rolích hrají Martina Sikorová, Jan Hyhlík, Martin Chamer, Martin Mejzlík a Michal Przebinda.
Před premiérou od 18.15 hodin se ve foyer koná vernisáž výstavy obrazů Josefa Sasky.

Neděle 19. 3. 2006
V Městském divadle se od 19.00 hodin koná druhá premiéra obrazivé adaptace Bulgakovova románu Mistr a Markétka v režii Viktora Polesného j. h.

Pondělí 20. 3. 2006
Od 9.00 a 11.00 hodin v Městském divadle hostuje Divadlo rozmanitostí z Mostu s adaptací známého Verneova textu Cesta kolem světa za 80 minut. Děti čeká příběh dobrodružné cesty kolem světa, kterou kdysi dávno uskutečnil anglický gentleman pan Phileas Fogg. Následek jedné troufalé sázky sleduje, komentuje a v písních provází skupina muzikantů, kteří si s chutí zahrají i řadu divadelních postav.
V 19.00 hodin pak na jevišti vystoupí první dáma českého šansonu Hana Hegerová za doprovodu skupiny Petra Maláska.

Úterý 21. 3. 2006


Z inscenace hry
ELLING A KJELL
foto: Radovan Šťastný

VČD Vás na 19.00 hodinu zve na zajímavou hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech. Uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Středa 22. 3. 2006
Na 18.00 hodin Vás Městské divadlo zve na první reprízu hry Mistr a Markétka. Hostující režisér Viktor Polesný pro Vás připravil obrazivou adaptaci jednoho z nejúspěšnějších románů minulého století z pera Michaila Bulgakova a zároveň jednoho z nejzajímavějších milostných příběhů. Ve strhujícím podobenství o lásce, svobodě a víře v hlavních rolích hrají Martina Sikorová, Jan Hyhlík, Martin Chamer, Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Čtvrtek 23. 3. 2006
Od 8.30 a 10.00 hodin v Městském divadle hostuje pražská Agentura DAP s pohádkou Jak si princezna vzala draka. Pohádka není hrůzostrašná, naopak, srší vtipem, humorem a laskavostí. Nápaditý příběh je zpestřen řadou veselých písniček. A ještě něco nesmíme zapomenout: dětští diváci dostanou příležitost „vyřádit se“, protože bez jejich aktivní spolupráce by se dobrý nápad nemohl uskutečnit a pohádka by nedospěla ke šťastnému rozuzlení ukrytém v titulu.
Od 17.30 hodin pak Městské divadlo uvádí slavný muzikál s trochu šokujícím názvem Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V inscenaci uvidíte příběh několika nezaměstnaných dělníků, kteří svou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. V rolích odvážných ocelářů se představí Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Pátek 24. 3. 2006
V 8.30 a 10.30 hodin se v Městském divadle rozezní melodie výpravného muzikálu o lásce, nenávisti, úctě a dobrotě Kráska a netvor. Příběh o krásném, ale krutém princi proměněném ve zvíře a o krásné dívce s dobrým srdcem, která ho vysvobodí ze zakletí odehrají herci Docela velkého divadla Litvínov.
Na 19.00 hodinu Vás pak Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem… Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Sobota 25. 3. 2006
Východočeské divadlo Pardubice, Magistrát města Pardubic a Komorní filharmonie Pardubice Vás srdečně zvou na Pardubický divadelní ples – začátek v 19.30 hodin ve společenském centru IDEON. K poslechu, podívané i tanci bude hrát Komorní filharmonie Pardubice. O dobrou náladu se postarají Taneční orchestr Václava Hybše a populární skupina POP STARS – ABBA revival. Můžete se těšit na přehlídku divadelních kostýmů, vystoupení Tanečního klubu LIFE a taneční skupiny ARCO a vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD. To všechno na téma: MUZIKÁLEM LETEM SVĚTEM. Vstupné 350,- a 250,- Kč.

Neděle 26. 3. 2006
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte komedii o dvou stárnoucích přátelích s názvem Smíšené (po)city. V příběhu plném laskavého humoru, jiskrného dialogu a jímavého hlubokého citu hrají Jana Hlaváčová, Petr Kostka a další. Uvádí Umělecká agentura Cassiopeia.

Pondělí 27. 3. 2006
Od 14.00 hodin v Městském divadle proběhne Krajské kolo soutěže tanečních oborů ZUŠ, pořádá ZUŠ Pardubice, Polabiny.
Pardubičtí herci odehrají od 19.30 hodin ve Vysokém Mýtě hru Krejčovský salón.

Úterý 28. 3. 2006
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na působivou hru Mistr a Markétka. Hostující režisér Viktor Polesný pro Vás připravil obrazivou adaptaci jednoho z nejúspěšnějších románů minulého století z pera Michaila Bulgakova a zároveň jednoho z nejzajímavějších milostných příběhů. Ve strhujícím podobenství o lásce, svobodě a víře v hlavních rolích hrají Martina Sikorová, Jan Hyhlík, Martin Chamer, Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Středa 29. 3. 2006
Od 9.30 hodin v Městském divadle studenti uvidí Shakespearovu tragédii Romeo a Julie v režii hostujícího Petra Novotného. V rolích nejznámějších milenců všech dob excelují Lucie Štěpánková a Josef Pejchal.
Na 17.30 hodin pro Vás pak Městské divadlo připravilo Kohoutovu dramatizaci Rollandova románu Dobrý člověk ještě žije s názvem Král Colas Kolikátý v režii Jiřího Seydlera. V dramatu o opojné chuti života plném laskavého humoru hraje v titulní roli Václav Dušek.


Z inscenace komedie
ÚŽASNÁ SVATBA
foto: L. Frmáneký

Čtvrtek 30. 3. 2006
Od 10.00 hodin Městské divadlo uvádí komedii Úžasná svatba. Zapíjení svobody před svatbou a následné probuzení ženicha v hotelovém apartmá roztočí kolotoč nesmírně komických situací. Jednu z nejlepších komedií poslední doby režíroval Zdeněk Dušek j. h. Hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.
Poté od 19.00 hodin Vás VČD zve na zajímavou hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech. Uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Pátek 31. 3. 2006
Studenty od 10.00 hodin v Městském divadle čeká jedna z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.
Od 19.00 hodin se pak na jevišti Městského divadla přenesete do gangsterské Ameriky 30. let, kde se odehrává děj slavného muzikálu Sugar, který vznikl podle neméně slavného filmu s Marilyn Monroe Někdo to rád horké. V režii Romana Štolpy v hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Martin Mejzlík a Milan Němec, který za roli Jerryho alias Dafné získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon IV. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Radek Smetana Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN