VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

1/2007 2/2007 3/2007   4-7/2007  8-12/2007

archiv zpráviček 2012  2011  2010  2009  2008

archiv zpráviček 2007  2006  2005  2004  2003

TÝDEN V DIVADLE – ZPRÁVIČKY 2007


Mistr a Markétka
foto Věra Mohylová

archiv zpráviček leden 2007

Pondělí 1. 1. 2007
VČD nehraje.

Úterý 2. 1. 2007
VČD nehraje.

Středa 3. 1. 2007
Jako první představení roku 2007 VČD od 18.00 hodin uvádí Mistra a Markétku – obrazivou divadelní adaptaci Bulgakovova románu v režii hostujícího Viktora Polesného. Ve strhujícím podobenství o lásce, svobodě a víře v hlavních rolích hrají Martina Sikorová, Jan Hyhlík, Martin Chamer, Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Čtvrtek 4. 1. 2007
Na 17.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Pátek 5. 1. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte chytrým humorem nabitou hru Krejčovský salón, kterou stejně jako v Divadle na Vinohradech režíroval Petr Novotný. Čekají Vás velké lidské osudy v malém krejčovském salónu s hostujícím Mariánem Labudou. Dále hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Lucie Štěpánková, Lída Vlášková a další.

Sobota 6. 1. 2007
VČD v Pardubicích nehraje, od 19.00 hodin hostuje v Kladně s muzikálem My Fair Lady.

Neděle 7. 1. 2007
Od 15.00 hodin v Městském divadle hostuje Divadlo rozmanitostí z Mostu se známou pohádkou Královna Koloběžka. V pohádce o chytré rybářově dceři, která s vtipem vyřeší královské hádanky, se děti dozvědí, že chytrost nemusí být pouze výsadou bohatých a mocných.
Od 19.00 hodin pak netradičně ožije i foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Pondělí 8. 1. 2007
Od 10.00 a 17.00 hodin Městské divadlo uvádí pohádku Královna Koloběžka, kterou v Pardubicích odehrají herci Divadla rozmanitostí z Mostu.


Vztahy na úrovni
foto Věra Mohylová

Úterý 9. 1. 2007
VČD v Pardubicích nehraje, od 19.30 hodin hostuje v České Třebové s komedií Vztahy na úrovni v režii Václava Klemente j. h.

Středa 10. 1. 2007
V Městském divadle v 19.00 hodin začíná komedie Na letním bytě slavného pardubického dramatika Josefa Štolby. Komedie Vás zavede do malých lázní, kde se setkává několik rodin na dovolené. Režisér Martin Glaser j. h. původní text upravil a proložil známými prvorepublikovými hity, které na jevišti zazní v podání kapely Václav Marek & his Blue Star. Hrají a zpívají Petra Janečková, Kristina Jelínková, Ludmila Mecerodová, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík, Alexandr Postler a další a další.

Čtvrtek 11. 1. 2007
V 10.00 hodin Městské divadlo uvádí nezapomenutelnou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele v režii mladého režiséra Martina Glasera j. h. Jako princeznu Ladu ukrytou před králem Kazisvětem do myšího kožíšku uvidíte Petru Janečkovou, dále hrají Martina Sikorová, Dagmar Novotná, Josef Pejchal, Pavel Novotný a další.
Od 18.00 hodin pak ve VČD uvidíte komedii Vztahy na úrovni v režii uměleckého šéfa činohry Moravského divadla Olomouc Václava Klemense. Čeká Vás první české provedení svižné moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život mužů, sedících na vlivných křeslech v Evropském parlamentu. V hlavních rolích hrají Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Pátek 12. 1. 2007
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na komedii Na letním bytě, kterou režíroval umělecký šéf činohry českobudějovického divadla Martin Glaser. Úsměvná komedie z idylických časů je plná krásných postaviček, humorných situací a známých hitů z první poloviny minulého století. Hrají Petra Janečková, Kristina Jelínková, Ludmila Mecerodová, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík, Alexandr Postler a další a další.
Pardubičtí herci od 19.00 hodin také hostují v Kolíně, kde diváci uvidí Hrubínovu Romanci pro křídlovku.

Sobota 13. 1. 2007
Na 18.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na muzikál My Fair Lady. Výjimečné představení, odehrané opět s orchestrem Komorní filharmonie Pardubice, bude dárkem a poděkováním všem dárcům na nový lustr do hlediště divadla. Jeden z nejlepších muzikálů 20. století s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Neděle 14. 1. 2007
VČD nehraje. Původně plánované představení Project Wings je přeloženo na 25. února. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Pondělí 15. 1. 2007
Od 9.00 a 10.30 hodin Městské divadlo uvádí známou Čapkovu pohádku s názvem Povídání o pejskovi a kočičce v podání herců pražské Divadelní společnosti Julie Jurištové.
Od 19.00 hodin pak v Městském divadle hostuje Docela velké divadlo Litvínov s komedií Když kočky nejsou doma. Diváci uvidí anglickou komedii o tom, co všechno se může stát, když dvě sestry nenadále odjedou na společnou dovolenou a jejich muži zůstanou v Londýně bez dozoru. Hrají Lukáš Vaculík, Roman Štolpa a další.
Pardubičtí herci od 16.00 hodin hostují v Příbrami s inscenací Romance pro křídlovku.


Donaha!
foto Michal Klíma

Úterý 16. 1. 2007
V 19.00 hodin začíná v Městském divadle slavný muzikál s trochu šokujícím názvem Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V inscenaci uvidíte příběh několika nezaměstnaných dělníků, kteří svou nelehkou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. V rolích odvážných ocelářů se představí Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Středa 17. 1. 2007
Na 18.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Čtvrtek 18. 1. 2007
Od 17.30 hodin v Městském divadle uvidíte australskou hru Za kolik, kterou pardubické divadlo uvedlo v české premiéře. Inscenaci ze zákulisí jednoho fotbalového klubu, ve které se však ženy o svých mužích dozvědí více, než kdy předpokládaly, režírovala Lída Engelová j. h. Hrají Jiří Kalužný, Milan Němec, Martin Mejzlík, Martin Mňahončák, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.
Pardubičtí herci od 19.30 hodin také hostují v Trutnově, divákům zde představí hru Krejčovský salón.

Pátek 19. 1. 2007
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem… Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Sobota 20. 1. 2007
VČD nehraje, ve společenském centru IDEON se totiž koná Pardubický divadelní ples, na který jste samozřejmě srdečně zváni. Začátek v 19.30 hodin. Ples pořádá Magistrát města Pardubic, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice. K poslechu, podívané i tanci bude hrát Komorní filharmonie Pardubice. O dobrou náladu se postarají taneční orchestr Golem a populární Elvis Presley revival Band. Můžete se těšit i na tradiční přehlídku divadelních kostýmů, vystoupení Tanečního klubu LIFE a vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD. To všechno na téma: KVĚTINÁŘKA A GENTLEMAN.

Neděle 21. 1. 2007
Od 15.00 hodin v Městském divadle hostuje známá pohádka Kocourek Modroočko. Přijďte s kocourkem Modroočkem poznávat svět! Jako všechna mláďata, také i on je zvědavý a má spoustu otázek. Při svém dospívání poznává spoustu věcí, potkává různá zvířátka, ale i přátele i nepřátele. Leccos se od nich dovídá a děti s ním. Hostující pohádka je provázena milými a rytmickými písničkami Marka Ebena.

Pondělí 22. 1. 2007
VČD nehraje, v divadle se koná technická zkouška před premiérou muzikálu Malované na skle.


Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství
foto Radovan Šťastný

Úterý 23. 1. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje liberecké Divadlo F. X. Šaldy, které pardubickému publiku představí komedii Tři muži ve člunu. Diváky čeká dramatizace doslova kultovních humoristických knížeček s typickým anglickým humorem.
Pardubičtí herci naopak hostují v Kladně, kde od 19.00 hodin odehrají hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství.

Středa 24. 1. 2007
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Čtvrtek 25. 1. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte Květu Fialovou, Janu Brejchovou, Petra Nárožného a další zajímavé herce, kteří v Pardubicích pohostinsky odehrají komedii Víš přece, že neslyším, když teče voda. Tři příběhy, které Vám autor líčí, jsou velice směšné, ale velice lidské. V jistých obměnách mohou potkat každého z nás. Všechny postavy pojednal autor s bujarým humorem, ale současně s láskou; smějeme se jim, ale nevysmíváme, protože nás současně dojímají a cítíme k nim sympatii. Pardubičtí herci od 19.00 hodin hostují v Chrudimi, divákům zde představí komedii Vztahy na úrovni.

Pátek 26. 1. 2007
Od 19.00 hodin se na jevišti Městského divadla přeneseme do gangsterské Ameriky 30. let, kde se odehrává děj slavného muzikálu Sugar, který vznikl podle neméně slavného filmu s Marilyn Monroe Někdo to rád horké. V režii Romana Štolpy v hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Martin Mejzlík a Milan Němec, který za roli Jerryho alias Dafné získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon IV. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Sobota 27. 1. 2007
Od 18.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal. Na VI. ročníku GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!
Od 19.30 hodin se pardubičtí herci rovněž představí v Mladé Boleslavi, kde hostují s komedií Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství.

Neděle 28. 1. 2007
Od 17.00 a 20.00 hodin v Městském divadle hostuje pražské Divadlo Na Jezerce s inscenací Lásky paní Katty. Hra balancuje na tenké hraně mezi humorem a tragédií. Příběh Kattyina života se odvíjí jako diskuse s diváky. Katty bez sentimentu vzpomíná na svůj život, návrat do rodiny mladšího bratra i pobyt v domově pro seniory. Přes všechna strádání i prohry zůstává duch Katty silný a nezlomený a v podání Jiřiny Bohdalové získává nádherný, lidský rozměr.


Mississippi Blues Ben
foto Radovan Šťastný

Pondělí 29. 1. 2007
Od 20.00 hodin netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera, který na motivy knihy Michala Šandy Blues 1890–1940 napsal libreto muzikálu. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Úterý 30. 1. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal. Na VI. ročníku GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu! Úžasná svatba se zároveň stala Inscenací roku 2006!

Středa 31. 1. 2007
Od 19.00 hodin VČD uvádí komedii Vztahy na úrovni v režii uměleckého šéfa činohry Moravského divadla Olomouc Václava Klemense. Diváky čeká první české provedení svižné moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život mužů, sedících na vlivných křeslech v Evropském parlamentu. V hlavních rolích hrají Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

archiv zpráviček únor 2007

Čtvrtek 1. 2. 2007
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.
Od 19.00 hodin, ale na Komorní scéně Anežky České se měl konat další z Laskavých večerů s knížkou. Bohužel se však Laskavý večer z organizačních důvodů ruší a bude uveden v náhradním termínu. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, termín konání Laskavého večera bude upřesněn. VČD se omlouvá a děkuje za pochopení.

Pátek 2. 2. 2007
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná veřejná generální zkouška muzikálu Malované na skle v režii Jiřího Seydlera.
Na 19.00 hodinu Vás pak Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem… Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek, Milan Němec nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.


Malované na skle
foto Radovan Šťastný

Sobota 3. 2. 2007
Od 19.00 hodin Městské divadlo uvádí první premiéru muzikálu Malované na skle v režii Jiřího Seydlera. Zbojnickou komedii se zpěvy přebásnil Jaromír Nohavica, v hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner  j. h., Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký j. h. Od 18.30 hodin se ve foyer koná vernisáž výstavy obrazů Jiřího Pavlíka.

Neděle 4. 2. 2007
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná druhá premiéra muzikálu Malované na skle. Zbojnickou komedii se zpěvy, přebásněnou Jaromírem Nohavicou, režíroval Jiří Seydler, v roli Jánošíka hrají Josef Pejchal nebo hostující člen činohry Moravského divadla Olomouc Ladislav Špiner.

Pondělí 5. 2. 2007
V 19.00 hodin v Městském divadle vystoupí první dáma českého šansonu Hana Hegerová se svým recitálem. Uvádí Umělecká agentura Na Nic.

Úterý 6. 2. 2007
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná muzikál Malované na skle. Zbojnickou komedii se zpěvy, přebásněnou Jaromírem Nohavicou, režíroval Jiří Seydler, v roli Jánošíka hrají Josef Pejchal nebo hostující člen činohry Moravského divadla Olomouc Ladislav Špiner.

Středa 7. 2. 2007
Na 18.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Čtvrtek 8. 2. 2007
Od 19.00 hodin VČD uvádí komedii Vztahy na úrovni v režii uměleckého šéfa činohry Moravského divadla Olomouc Václava Klemense. Diváky čeká první české provedení svižné moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život mužů, sedících na vlivných křeslech v Evropském parlamentu. V hlavních rolích hrají Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Pátek 9. 2. 2007
V 15.00 hodin v obchodním centru Grand začíná Festivalové zpívání. Pardubičtí herci Vás potěší slavnými melodiemi a zároveň pozvou na VII. ročník GRAND Festivalu smíchu.
Od 19.00 hodin pak Městské divadlo uvádí divadelní adaptaci Hrubínovy Romance pro křídlovku v režii slovenského režiséra Mariána Pecka, který se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou. V poutavém příběhu mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí, v hlavních rolích hrají Lucie Štěpánková, Martin Chamer a Martin Mejzlík.

Sobota 10. 2. 2007
Od 15.00 hodin se v obchodním centru Grand koná hudební pozvánka a letošní GRAND Festival smíchu. V rámci Festivalového zpívání uslyšíte muzikálové melodie v podání Petry Janečkové, Dagmar Novotné, Martiny Sikorové, Milana Němce, Pavla Novotného a Alexandra Postlera.
Od 18.00 hodin pak v Městském divadle uvidíte muzikál Malované na skle v režii Jiřího Seydlera. Zbojnickou komedii se zpěvy přebásnil Jaromír Nohavica, v hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner j. h., Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký j. h.


z inscenace hry Tlustý prase
Jihočeské divadlo České Budějovice
foto Michal Klímaz inscenace hry Měsíc nad Buffalem
foto Michal Klíma


Maškaráda čili Fantom Opery, Divadlo v Dlouhé
foto: Michal Klíma


z inscenace hry Maratón
Divadlo bez zábradlí Praha

foto Michal Klíma


z inscenace hry Spor, Městské divadlo Žilina

foto Michal Klímaz inscenace hry Vztahy na úrovni, VČD Pardubice
foto: Michal Klíma


z inscenace hry Za scénou
Moravské divadlo Olomouc
foto: Michal Klíma


Z inscenace hry Ťululum, Pražská konzervatoř
foto: Michal Klíma


komedie Raye Cooneyho 1 + 1 = 3
Divadelní soubor Eduarda Vojana Brněnec

foto: web Obecní úřad Boleradice

Neděle 11. 2. 2007
Dnes zahajuje VII. ročník GRAND Festivalu smíchu. Od 18.00 hodin na Hronovické scéně uvidíte muzikálové leporelo pražského divadla SeMaFor s názvem Život je náhoda v obnošený vestě. V 19.00 hodin pak v Městském divadle začíná první soutěžní komedie, kterou je Tlustý prase v podání herců Jihočeského divadla České Budějovice.

Pondělí 12. 2. 2007
V pondělí Vás čeká opravdu velký nápor na Vaše bránice, začínáme totiž již v deset dopoledne na Hronovické scéně, kde se představí pražský Divadelní soubor Ty-já-tr – Co?! Studentské publikum se může těšit na perlivou komedii Georgese Feydeaua Dámský krejčí.
Od šesti večer se v Městském divadle do „boje“ o titul Komedie roku 2006 zapojí nám dobře známá veselohra z divadelního prostředí Měsíc nad Buffalem plzeňského Divadla J. K. Tyla.
Na sedmou hodinu večerní jsme pro Vás připravili divadelní lahůdku v podobě komedie Odjezdy vlaků bratislavské Astorky, bohužel však herec Ady Hajdu náhle onemocněl a Anička Šišková hrát sama bez partnera opravdu nemůže. Adymu tedy přejeme brzké uzdravení a Vy netruchlete, máme pro Vás náhradu a to ne ledajakou – uvidíte vynikající herce Karla a Mariana Rodenovy a Janu Krausovou ve výborné tragikomedii s příznačným názvem Otevřené manželství.

Úterý 13. 2. 2007
V deset dopoledne na Hronovickou scénu zavítá královéhradecké Divadlo Drak s dramatizací knižního „trháku“ o trampotách jednoho britského školáka s názvem Tajný deník Adriana Molea.
Od šesti večer na téže scéně si od smíchu odpočinete, svůj herecký koncert zde rozehrají Chantal Poullain a Jiří Schmitzer v proslulé americké inscenaci Hra o manželství. Bohužel původně plánovanou komedii Divadla Ungelt Perla Hollywoodu a já jsme museli odvolat z důvodu nečekaného záskoku jedné z protagonistek hry Simony Postlerové na své domovské scéně.
Od sedmi večer v Městském divadle budou o Vaši přízeň usilovat herci pražského Divadla v Dlouhé, kteří nejsou žádnými festivalovými nováčky. Letos se „blýsknou“ komedií Maškaráda čili Fantom Opery

Středa 14. 2. 2007
Od pěti na Hronovické scéně uvidíte komedii Spor. Čeká Vás jedinečný divadelní experiment v podání herců Městského divadla Žilina, který režíroval nám známý režisér Marián Pecko (Ondina, Romance pro křídlovku). Sice vedení žilinského divadla varuje, že vstup na představení je pouze na vlastní nebezpečí, ale my Vám slibujeme, že podívaná, i když s jistým rizikem, stojí za to, nuda Vám nehrozí a navíc při vstupu obdržíte i sklenku vína.
V sedm večer v Městském divadle začíná hořkosměšná komedie Maratón pražského Divadla Bez zábradlí. Bohumil Klepl, Adrian Jastraban a Filip Čapka v rolích maratónských běžců si třeba doběhnou pro nějakou z festivalových cen. U toho přeci nemůžete chybět!

Čtvrtek 15. 2. 2007
Čtvrtek letos patří k nejnabitějším dnům festivalu. Poprvé se letos „zabydlíme“ i na Komorní scéně Anežky České, kde Vás od čtvrt na šest pobaví komediální leporelo Výročí brněnského souboru Do Houslí. Studenti JAMU Michaela Doleželová a Roman Vencl se v Pardubicích představí jako manželská dvojice slavící výročí své svatby.
Pokud máte rádi písničky zlaté éry staropražské lidové zábavy, zavítejte v šest na Hronovickou scénu, čeká Vás zde kabaret Městského divadla Most Na Poříčí dítě křičí aneb Jak pán Půlpán z Pyšel do Prahy si vyšel a co tam všechno slyšel.
Od sedmi večer v Městském divadle se do soutěžního klání zapojí domácí soubor, moderní komedie Vztahy na úrovni Vám poodkryje zákulisí vysoké politiky i s milostnými avantýrami europoslanců.
Po skončení pardubických „Vztahů“ se můžete ještě zdržet ve foyer, kde budete mít od půl desáté jedinečnou možnost vidět rumunské herce z Bukurešti. Nebojte, určitě jim budete rozumět, neboť jejich Flirtování pojednává humornou nonverbální formou o složitých vztazích mezi mužem a ženou, které jsou na celém světě stejné…

Pátek 16. 2. 2007
V pátek se v deset dopoledne na Hronovické scéně představí studenti pražské konzervatoře, kteří rovněž studentskému publiku zahrají slavnou Feydeauovu komedii Ťululum.
Chtěli byste vědět, co se děje za scénou při představení a při generální zkoušce? Přijďte v sedm večer do Městského divadla, herci Moravského divadla Olomouc Vám v komedii Za scénou dají nahlédnout do tajů a kouzel divadelního zákulisí. Nudit se rozhodně nebudete!
Pokud máte rádi humor ve spojení s tancem, neměli byste si nechat ujít výborné Taneční divadlo BUFO z Prahy, jehož charakteristickými prvky jsou černý humor, sarkasmus a ironie. Představení Letí smetí začíná na Hronovické scéně o půl osmé večer.

Sobota 17. 2. 2007
V pátek se v deset dopoledne na Hronovické scéně představí studenti pražské konzervatoře, kteří rovněž studentskému publiku zahrají slavnou Feydeauovu komedii Ťululum.
Chtěli byste vědět, co se děje za scénou při představení a při generální zkoušce? Přijďte v sedm večer do Městského divadla, herci Moravského divadla Olomouc Vám v komedii Za scénou dají nahlédnout do tajů a kouzel divadelního zákulisí. Nudit se rozhodně nebudete!
Pokud máte rádi humor ve spojení s tancem, neměli byste si nechat ujít výborné Taneční divadlo BUFO z Prahy, jehož charakteristickými prvky jsou černý humor, sarkasmus a ironie. Představení Letí smetí začíná na Hronovické scéně o půl osmé večer.

Neděle 18. 2. 2007
Od pěti hodin se na Komorní scéně Anežky České mělo konat vynikající představení Tři mušketýři plzeňského Divadla Alfa. S lítostí Vám musíme oznámit, že z důvodu náhlého onemocnění v souboru jsme „Mušketýry“ museli zrušit. Omlouváme se.
Od šesti večer se však Vaše bránice opět rozechvějí, na Hronovickou scénu totiž zavítá brněnský Divadelní soubor Eduarda Vojana Brněnec, který Vám komedií Raye Cooneyho 1 + 1 = 3 dokáže, že se právem řadí mezi nejlepší české ochotnické soubory.
A protože festival v neděli končí a Vy jste již všechny soutěžní komedie viděli. Co dále Vás tedy ještě čeká? Ano, výsledky festivalu! Která komedie si odnese titul Komedie roku 2006 se dozvíte zítra od osmi večer v Městském divadle, kde se koná Galavečer smíchu. Za přítomnosti kamer České televize Vás večerem provedou Jiřina Jirásková a Lucie Štěpánková.
Ocenění Komedie roku 2006 získala inscenace Maškaráda čili Fantom Opery (Terry Pratchett – Stephen Briggs) v režii Hany Burešové a v podání Divadla v Dlouhé Praha

Úterý 20. 2. 2007
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná muzikál Malované na skle. Zbojnickou komedii se zpěvy, přebásněnou Jaromírem Nohavicou, režíroval Jiří Seydler, v roli Jánošíka hrají Josef Pejchal nebo hostující člen činohry Moravského divadla Olomouc Ladislav Špiner.

Středa 21. 2. 2007
Od 19.00 hodin Městské divadlo uvádí divadelní adaptaci Hrubínovy Romance pro křídlovku v režii slovenského režiséra Mariána Pecka, který se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou. V poutavém příběhu mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí, v hlavních rolích hrají Lucie Štěpánková, Martin Chamer a Martin Mejzlík.

Čtvrtek 22. 2. 2007
Od 10.00 hodin v Městském divadle studenti uvidí Mistra a Markétku – obrazivou divadelní adaptaci Bulgakovova románu v režii hostujícího Viktora Polesného. Ve strhujícím podobenství o lásce, svobodě a víře v hlavních rolích hrají Martina Sikorová, Jan Hyhlík, Martin Chamer, Martin Mejzlík a Michal Przebinda.
Od 18.00 hodin pak diváci v Městském divadle mohou zhlédnout hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu… Ale pozor, tato výjimečně dobrá hra není o psychopatech. Je o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Pátek 23. 2. 2007
Od 19.00 hodin na jevišti Městského divadla hostují herci Středočeského divadla Kladno se Shakespearovou komedií Sen noci svatojánské. Diváky čeká zcela netradiční zpracování této známé, magické komedie.
Pardubičtí herci naopak hostují s muzikálem My Fair Lady v Kolíně, začátek v 19.00 hodin.

Sobota 24. 2. 2007
VČD v Pardubicích nehraje, pardubičtí herci od 19.00 hodin hostují s muzikálem My Fair Lady v Kolíně.

Neděle 25. 2. 2007
Od 19.00 hodin si v Městském divadle nenechte ujít strhující show Project Wings, plnou pohybu, rytmu a stepu! Step jako taneční forma není mrtvá! Zrodil se nový fenomén – tzv. „street step“, při kterém diváci prožívají doslova adrenalinový šok! K tomuto principu se WINGS hrdě hlásí! Talent a nadšení se v jejich projevu spojuje s hrdou profesionalitou a kvalitou jejich taneční techniky, kterou vypilovali u mnoha slavných stepařů z Broadwaye. Tančí Honza Bursa, Pavel Strouhal, Vašek Muška, Carli Jefferson (exSTOMP Velká Británie) a host projektu Jiří Korn! Přesunuté představení ze 14. ledna. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Pondělí 26. 2. 2007
VČD nehraje, v divadle probíhá technická zkouška před premiérou Vojnarky.

Úterý 27. 2. 2007
V 17.30 hodin v Městském divadle začíná komedie Na letním bytě slavného pardubického dramatika Josefa Štolby. Komedie Vás zavede do malých lázní, kde se setkává několik rodin na dovolené. Režisér Martin Glaser j. h. původní text upravil a proložil známými prvorepublikovými hity, které na jevišti zazní v podání kapely Václav Marek & his Blue Star. Hrají a zpívají Petra Janečková, Kristina Jelínková, Ludmila Mecerodová, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík, Alexandr Postler a další a další.

Středa 28. 2. 2007
VČD v Pardubicích nehraje, pardubičtí herci od 19.00 hodin hostují s muzikálem Donaha! v Kladně.

archiv zpráviček březen 2007

Čtvrtek 1. 3. 2007
Od 18.00 hodin se v Městském divadle představí herci královéhradeckého Klicperova divadla, kteří v Pardubicích odehrají Vieweghovu komedii Báječná léta pod psa. Dramatizace mimořádně úspěšné knihy nejčtenějšího českého spisovatele představí v groteskní podobě kroniku osudu jedné svérázné české rodiny.

Pátek 2. 3. 2007
Od 10.00 hodin v Městském divadle studenti uvidí Mistra a Markétku – obrazivou divadelní adaptaci Bulgakovova románu v režii hostujícího Viktora Polesného. Ve strhujícím podobenství o lásce, svobodě a víře v hlavních rolích hrají Martina Sikorová, Jan Hyhlík, Martin Chamer, Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Sobota 3. 3. 2007
Od 18.00 hodin Městské divadlo uvádí muzikál Malované na skle. Zbojnickou komedii se zpěvy, přebásněnou Jaromírem Nohavicou, režíroval Jiří Seydler, v roli Jánošíka hrají Josef Pejchal nebo hostující člen činohry Moravského divadla Olomouc Ladislav Špiner.

Neděle 4. 3. 2007
Od 15.00 hodin v Městském divadle hostuje Docela velké divadlo Litvínov s pohádkou Čert a Káča. Děti a jejich rodiče čeká velká činoherní pohádka o hubaté Káče, která slouží u zlé paní kněžny a která by se ráda vdávala. U muziky si zatančí s tajemným cizincem, z něhož se vyklube čert, který ji odnese do pekla. Káča má však pro strach uděláno, a tak čertům v pekle pěkně zatopí. Naštěstí je tu ještě ovčák Jíra…
Od 19.00 hodin pak netradičně ožije i foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Pondělí 5. 3. 2007
VČD nehraje.


Úžasná svatba
foto Ladislav Formánek

Úterý 6. 3. 2007
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle čeká komedie Vztahy na úrovni, ve které se dozvíte více o intimním životě členů Europarlamentu. Hra má důvtipnou zápletku: Do apartmá, kde Sir Partridge očekává významného hosta, který má rozhodnout o vyvrcholení jeho kariéry, se začnou proti jeho očekávání trousit různé ženy... Je to zkrátka nic dobrého nevěstící situace, která nám dopřeje řetězec vtipných záměn a gagů. V režii Václava Klemense j. h. v hlavních rolích Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Středa 7. 3. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte jednu z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal. Na VI. ročníku GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu! Úžasná svatba se zároveň stala Inscenací roku 2006!
Rovněž v 19.00 hodin, ale na Komorní scéně Anežky české můžete navštívit další z Laskavých večerů s knížkou. Tentokrát bude Jiří Šlupka Svěrák hostit spisovatelku Edu Kriseovou. Pořad opět uslyšíte i v přímém přenosu Českého rozhlasu Pardubice.

Čtvrtek 8. 3. 2007
Od 20.00 hodin Městské divadlo uvádí divadelní adaptaci Hrubínovy Romance pro křídlovku v režii slovenského režiséra Mariána Pecka, který se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou. V poutavém příběhu mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí, v hlavních rolích hrají Lucie Štěpánková, Martin Chamer a Martin Mejzlík.

Pátek 9. 3. 2007
Od 10.00 hodin v Městském divadle uvidíte veřejnou generální zkoušku inscenace Vojnarka v režii Petra Kracika j. h..
V 19.00 hodin pak v Městském divadle začíná jeden z nejlepších muzikálů minulého století My Fair Lady. Rozezpívaný Pygmalion v Pardubicích pohostinsky režíroval Petr Novotný, který do hlavní role Elizy Doolittleové obsadil Petru Janečkovou. Profesora Higginse hraje Jiří Kalužný a v roli Plukovníka Pickeringa se na jevišti objeví ředitel divadla Petr Dohnal.


Vojnarka
foto Radovan Šťastný

Sobota 10. 3. 2007
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na první premiéru Jiráskovy Vojnarky – díla z klenotnice české národní klasiky s velkým životním příběhem a nadčasovou platností. V režii Petra Kracika j. h. v titulní roli hraje Lucie Štěpánková. Od 18.30 hodin se ve foyer koná vernisáž výstavy obrazů Jiřího Laciny.

Neděle 11. 3. 2007
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná druhá premiéra Jiráskova dramatu Vojnarka. Čeká Vás hra o lehkosti touhy, mládí a dobře míněných úmyslů a o tíze odpovědnosti, závazku a zmarněných hodnot, o lehkosti i tíze života a smrti… V titulní roli hraje Lucie Štěpánková, režie Petr Kracik j. h.

Pondělí 12. 3. 2007
Od 10.00 a 17.00 hodin v Městském divadle hostují herci Docela velkého divadla z Litvínova s pohádkou Čert a Káča. Velká činoherní pohádka o hubaté Káče, která slouží u zlé paní kněžny a která by se ráda vdávala, pobaví celou Vaši rodinu.
Od 20.00 hodin pak netradičně ožije i foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Úterý 13. 3. 2007
V Městském divadle od 17.30 hodin uvidíte komedii Na letním bytě slavného pardubického dramatika Josefa Štolby. Komedie Vás zavede do malých lázní, kde se setkává několik rodin na dovolené. Režisér Martin Glaser j. h. původní text upravil a proložil známými prvorepublikovými hity, které na jevišti zazní v podání kapely Václav Marek & his Blue Star. Hrají a zpívají Petra Janečková, Kristina Jelínková, Ludmila Mecerodová, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík, Alexandr Postler a další a další.

Středa 14. 3. 2007
V 10.00 hodin Městské divadlo uvede pro studenty Jiráskovo drama Vojnarka. Mladé publikum čeká hra o lehkosti touhy, mládí a dobře míněných úmyslů a o tíze odpovědnosti, závazku a zmarněných hodnot, o lehkosti i tíze života a smrti… V titulní roli hraje Lucie Štěpánková, režie Petr Kracik j. h.
Od 19.00 hodin pak diváky v Městském divadle čeká muzikál Malované na skle v režii Jiřího Seydlera. Zbojnickou komedii se zpěvy přebásnil Jaromír Nohavica, v hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner  j. h., Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký j. h.


Za kolik
foto Michal Klíma

Čtvrtek 15. 3. 2007
Od 10.00 hodin Městské divadlo uvádí vtipnou australskou hru o fair play a potřebě opravdového přátelství Za kolik. Inscenaci ze zákulisí jednoho fotbalového klubu režírovala Lída Engelová j. h.

Pátek 16. 3. 2007
Od 17.00 hodin se v Městském divadle koná předpremiéra dvoudílného filmu o osudech českých výsadkářů za druhé světové války s názvem Operace Silver A. Film v Pardubicích natáčel režisér Jiří Strach, po projekci bude následovat i beseda s tvůrci. V menších rolích se ve filmu objeví i pardubičtí herci Václav Dušek a Alexandr Postler. Východočeské divadlo od 19.30 hodin hostuje v Mladé Boleslavi s komedií Na letním bytě.

Sobota 17. 3. 2007
Od 19.00 hodin se na jevišti Městského divadla přeneseme do gangsterské Ameriky 30. let, kde se odehrává děj slavného muzikálu Sugar, který vznikl podle neméně slavného filmu s Marilyn Monroe Někdo to rád horké. V režii Romana Štolpy v hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Martin Mejzlík a Milan Němec, který za roli Jerryho alias Dafné získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon IV. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Neděle 18. 3. 2007
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na hostující Camolettiho komedii …a do pyžam! s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Čeká Vás brilantní komedie, která si neklade jiný cíl, než pobavit diváka, a která kultivovaně oživuje neselhávající principy francouzské bulvární frašky. Uvádí Umělecká agentura Cassiopeia. Pardubičtí herci odjíždějí do Kladna, kde od 15.00 hodin odehrají pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Pondělí 19. 3. 2007
VČD nehraje, v divadle se koná technická zkouška inscenace Vítězství.

Úterý 20. 3. 2007
Od 18.00 hodin diváky v Městském divadle čeká folklórní muzikál Malované na skle v režii Jiřího Seydlera. Zbojnickou komedii se zpěvy přebásnil Jaromír Nohavica, v hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner  j. h., Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký j. h.

Středa 21. 3. 2007
Městské divadlo pro Vás na 17.00 hodinu připravilo hru Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech. Uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.

Čtvrtek 22. 3. 2007
Východočeské divadlo je zadáno pro firmu Chládek a Tintěra, jejíž zaměstnanci zde od 18.00 hodin zhlédnou komedii Klíče na neděli.

Pátek 23. 3. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostují herci Městského divadla z Mladé Boleslavi, kteří však neodehrají původně plánované představení Tartuffe, ale komedii Stará láska nerezaví. Komedie kanadského dramatika Bernarda Sladea se odehrává v provinčním hotelu – v něm všechno začne a také skončí. Děj se rozpíná ve značném časovém období od konce 60. do začátku 90. let minulého století. Vynikající komedie je postavena nejen na situační komice, skvělých a logických zápletkách, ale hlavně na vybroušeném perlivém dialogu. Setkáváme se v ní s intelektuální manželskou dvojicí, jejími tajnými mileneckými protějšky, s hotelovým poslíčkem, který se vypracuje na majitele hotelu, bláznivě neurotickou herečkou či klobásovým magnátem a jeho dcerou…

Sobota 24. 3. 2007
Na 18.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Neděle 25. 3. 2007
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte komedii Neila Simona Druhá kapitola v podání herců pražského Divadla Palace Theatre. Čeká Vás konverzační komedie, která dovede s nadsázkou, humorem a lehkostí hovořit i o nejbolestivějších momentech lidské existence. Hrají Martina Hudečková, Valerie Zawadská, David Prachař a David Matásek. Uvádí Umělecká agentura Cassiopeia.

Pondělí 26. 3. 2007
VČD nehraje.


Elling a Kjell – derniéra
foto Radovan Šťastný

Úterý 27. 3. 2007
Městské divadlo pro Vás na 19.00 hodinu připravilo derniéru hry Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství. Hlavní hrdinové norské komedie, plné překvapivého humoru a přívětivé víry v sílu přátelství a lásky, museli nějaký čas odpočívat a uvědomovat si sebe sama v bezpečí léčebného ústavu – to je výchozí bod této výjimečně dobré hry. Ale pozor, nečeká Vás drama o psychopatech. Uvidíte komedii o citlivých lidech, potýkajících se s obyčejným životem v dnešním agresivním světě. V režii Jiřího Seydlera v titulních rolích hrají Jiří Kalužný a Radek Žák.
27. března také oslavíme Světový den divadla – při derniéře norské komedie Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství bude přečteno Mezinárodní provolání. Kulturní internetový portál www.scena.cz uvede na svých stránkách on-line den s VČD. Bude probíhat živý rozhovor s ředitelem divadla Petrem Dohnalem a s herečkou Martinou Sikorovou.

Středa 28. 3. 2007
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná vesnické drama Aloise Jiráska Vojnarka. Čeká Vás hra o lehkosti touhy, mládí a dobře míněných úmyslů a o tíze odpovědnosti, závazku a zmarněných hodnot, o lehkosti i tíze života a smrti… V titulní roli hraje Lucie Štěpánková, režie Petr Kracik j. h.

Čtvrtek 29. 3. 2007
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Pátek 30. 3. 2007
Od 10.00 hodin se v Městském divadle koná veřejná generální zkouška inscenace Vítězství v režii Mariána Pecka j. h.
V 19.00 hodin pak v Městském divadle začíná chytrým humorem nabitá hra Krejčovský salón, kterou stejně jako v Divadle na Vinohradech režíroval Petr Novotný. Čekají Vás velké lidské osudy v malém krejčovském salónu s hostujícím Mariánem Labudou. Dále hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Lucie Štěpánková, Lída Vlášková a další.

Sobota 31. 3. 2007
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout 5. premiéru 97. divadelní sezóny, kterou bude česká premiéra historického dramatu Vítězství v režii hostujícího Mariána Pecka. Čeká vás příběh ženy, která po pádu Cromwella putuje vypleněnou Anglií, aby zachránila památku na svého popraveného manžela. V hlavní roli hraje Romana Chvalová.

Radek Smetana Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN