VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

1/2010 2/2010 3/2010 4-7/2010

archiv zpráviček 2012  2011  2010  2009  2008

archiv zpráviček 2007  2006  2005  2004  2003

TÝDEN V DIVADLE – ZPRÁVIČKY 2010/1

archiv zpráviček leden 2010

1. až 4. 1. 2010
VČD nehraje!

Pondělí 4. 1. 2010
Prvním představením roku 2010 bude v Městském divadle groteska Čistírna v režii Hany Mikoláškové j. h., začátek v 17.30 hodin (abo. sk. J). Hlavními hrdiny současné německé komedie jsou dva zlodějíčci Peter a John (Jan Musil a Josef Pejchal), kteří se snaží otevřít trezor. Mají sice fikaný plán, jak se ke zlatému pokladu dostat ze sousední čistírny, ale hladký průběh akce narušují nežádoucí svědci a spousta nečekaných komplikací, a taky poněkud všetečný policista, který do všeho strká nos…

Úterý 5. 1. 2010
Pokud máte rádi temperamentní hudbu, silné emoce na jevišti či vášnivé tance, přijďte na 19.00 hodin do Městského divadla, kde uvidíte hudebně dramatickou baladu o zloději koní Cikáni jdou do nebe (abo. sk. F´09). Slovenský režisér Marián Pecko do hlavních rolí obsadil Kristinu Jelínkovou a Martina Mňahončáka j. h. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda. Muzikál Cikáni jdou do nebe se stal divácky nejoblíbenější a nejnavštěvovanější hrou VČD roku 2009!

Středa 6. 1. 2010
Od 19.00 hodin se můžete v Městském divadle příjemně pobavit při komedii Nahá s houslemi (abo. sk. B´09), kterou v Pardubicích pohostinsky režírovala Lída Engelová. Čeká vás konverzační komedie s napínavou detektivní zápletkou, kterou nečekaně rozřeší dokonalý anglický komorník Sebastien, kterého ztvární Jan Hyhlík.

Čtvrtek 7. 1. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle navštívit další reprízu slavného broadwayského muzikálu Chicago (abo. sk. C´09), který je známý především díky své nedávné filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Kristinou Jelínkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Pátek 8. 1. 2010
Na 19.00 hodin vás zveme do Městského divadla na inscenaci Čas katů (abo. sk. E´09) napsanou současným maďarským autorem Kornelem Hamvaiem, kterou režíroval Petr Novotný. Čeká vás hra o tom, jak se čestný muž dostane do nebe. Děj se odehrává v revoluční Francii roku 1794. Mistr kat Roch je přeložen a v Paříži, která se zmítá v revolučních zmatcích, čeká na pověřovací listiny, mezitím však ztrácí své osobní doklady a papírově přestává existovat. Jediný způsob, jak se dostat zpátky do rodného města, je letět balónem. Ten však havaruje v bouři… V hlavní roli kata Jean-Pierra Roche uvidíte Jiřího Kalužného.

Sobota 9. 1. 2010
Od 18.00 hodin vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě (abo. sk. G´09), kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Neděle 10. 1. 2010
V Městském divadle od 19.00 hodin hostuje agentura Harlekýn s komedií Čistá kořist v režii Václava Postráneckého. Detektivní komedie o „spořádané společnosti“, ze které se ovšem postupně vyloupnou „pěkní svatouškové“, nabízí neodolatelně komické situace se satirickou nadsázkou, tak typickou pro anglický humor. Hrají Ladislav Mrkvička, Václav Postránecký a další. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.

Pondělí 11. 1. 2010
Kultovní komedie příbramského Divadla Antonína Dvořáka Hrdý Budžes se opět vrací do Pardubic! Bára Hrzánová vás od 19.00 hodin v Městském divadle zcela pohltí v netradiční roli žákyně druhé třídy ZDŠ Helenky Součkové, která zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně ukáže tragikomické roky husákovské normalizace… Režie Jiří Schmiedt. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.

Úterý 12. 1. 2010
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného. V originální komedii, do jejíhož děje mohou zasahovat sami diváci, hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!
Od 19.00 hodin se pak v Městském divadle uskuteční další repríza inscenace MARKÉTA LAZAROVÁ (abo. sk. M) v dramatizaci a režii Jiřího Seydlera. Po dvaceti letech se tak na pardubické jeviště vrátí jeden z nejsilnějších příběhů české klasiky o tom, že i uprostřed zla se rodí láska. Diváky čeká velké plátno i intimní příběh, lidství v plné krutosti i něze. V hlavních rolích hrají Petra Tenorová j. h. a Radek Žák.

Středa 13. 1. 2010
VČD v Pardubicích nehraje! Herci odjíždějí na zájezd do Chrudimi, kde od 19.00 hodin odehrají muzikál Chicago.

Čtvrtek 14. 1. 2010
Od 19.00 hodin se v Městském divadle koná ZADANÉ představení komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Pátek 15. 1. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout básnické drama Radúz a Mahulena (abo. sk. H´09), režisér Michael Tarant do titulních rolí obsadil Mášu Málkovou a Jana Musila. Těšte se na obrazivý milostný příběh, ve kterém Radúz nesmí políbit jinou ženu, aby zachoval své štěstí s Mahulenou. Kouzlo, které Mahulenu svazuje, je kruté. Radúz by podmínku jistě splnil, ale když po dlouhé době uvidí svou matku, neodolá a políbí ji, a Mahulenu tím ztrácí… Jen laskavá moudrost staré pověsti rozhodne o tom, že láska je silnější než dogma nebo zvůle.

Sobota 16. 1. 2010
Od 18.00 hodin se můžete v Městském divadle příjemně pobavit při komedii Nahá s houslemi (abo. sk. T´09), kterou v Pardubicích pohostinsky režírovala Lída Engelová. Čeká vás konverzační komedie s napínavou detektivní zápletkou, kterou nečekaně rozřeší dokonalý anglický komorník Sebastien, kterého ztvární Jan Hyhlík.

Neděle 17. 1. 2010
Neděle 17. 1. Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle navštívit další reprízu slavného broadwayského muzikálu Chicago, který je známý především díky své nedávné filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Kristinou Jelínkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Pondělí 18. 1. 2010
Být, či nebýt? Tuto známou otázku uslyšíte v Městském divadle, kde se od 18.00 hodin odehraje Shakespearovo drama Hamlet (sk. N). Titulní roli v nejhranější hře na světě ztvární Josef Pejchal. Inscenace, která nepřináší příliš odpovědí, ale dává mnoho otázek, patří v repertoáru VČD k jednomu z jeho hlavních proudů, který představuje velká díla světové dramatiky. Režie Jiří Seydler.

Úterý 19. 1. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle navštívit další reprízu slavného broadwayského muzikálu Chicago (abo. sk A´09), který je známý především díky své nedávné filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Kristinou Jelínkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Středa 20. 1. 2010
Od 18.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout básnické drama Radúz a Mahulena (abo. sk. Z), režisér Michael Tarant do titulních rolí obsadil Mášu Málkovou a Jana Musila. Těšte se na obrazivý milostný příběh, ve kterém Radúz nesmí políbit jinou ženu, aby zachoval své štěstí s Mahulenou. Kouzlo, které Mahulenu svazuje, je kruté. Radúz by podmínku jistě splnil, ale když po dlouhé době uvidí svou matku, neodolá a políbí ji, a Mahulenu tím ztrácí… Jen laskavá moudrost staré pověsti rozhodne o tom, že láska je silnější než dogma nebo zvůle.
Od 19.00 hodin pardubičtí herci ještě hostují v Náchodě, kde naposledy odehrají inscenaci Jitřní paní.

Čtvrtek 21. 1. 2010
Od 19.00 hodin se v Městském divadle koná ZADANÉ představení Černé komedie – situační komedie na druhou v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Diváci samozřejmě uvidí, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána a další.

Pátek 22. 1. 2010
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná další repríza inscenace MARKÉTA LAZAROVÁ v dramatizaci a režii Jiřího Seydlera. Po dvaceti letech se tak na pardubické jeviště vrátí jeden z nejsilnějších příběhů české klasiky o tom, že i uprostřed zla se rodí láska. Diváky čeká velké plátno i intimní příběh, lidství v plné krutosti i něze. V hlavních rolích hrají Petra Tenorová j. h. a Radek Žák.
Od 19.00 hodin si pak v Městském divadle nenechte ujít současnou grotesku Čistírna. Hostující režisérka Hana Mikolášková do hlavních rolí zlodějíčků, kteří chtějí otevřít jeden trezor, obsadila Jana Musila a Josefa Pejchala. Těšte se na bohapustou komedii o tom, proč jsou chytří hloupí a hloupí chytří a všechno je naopak.

Sobota 23. 1. 2010
Na 19.00 hodinu vás Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek j. h., Milan Němec j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Neděle 24. 1. 2010
Od 15.00 hodin v Městském divadle hostují herci mosteckého Divadla rozmanitostí s pohádkou Velká policejní pohádka (abo. sk. Pn) v režii Kateřiny Fixové. Veselá pohádková hra vás zavede do oddělení ztrát a nálezů jedné policejní stanice. Strážník Choděra sem přinese nalezené nezvykle veliké vejce, z něhož se později vylíhne roztomilé dračí mládě, které život strážníků pořádně zkomplikuje… Uvádí agentura Kometa.
Od 18.00 hodin pak můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben, který tentokrát je na zbojnické téma. Opět vás čeká „populárně naučná přednáška“ ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka.

Pondělí 25. 1. 2010
Celý den bude v Městském divadle patřit hercům Divadla rozmanitostí z Mostu, kteří od 8.30, 10.30 a 17.00 hodin odehrají pohádkovou hru Velká policejní pohádka, která jistě pobaví nejen dětského, ale i dospělého diváka. Režie Kateřina Fixová.

Úterý 26. 1. 2010
Od 19.00 hodin se můžete v Městském divadle příjemně pobavit při komedii Nahá s houslemi (abo. sk. R), kterou v Pardubicích pohostinsky režírovala Lída Engelová. Dramatik Noël Coward si střílel ze společenských předsudků a snobismu stejně úspěšně jako jeho slavní předchůdci Oscar Wilde a George Bernard Shaw. V Nahé s houslemi se stal jeho terčem nekritický obdiv k moderním malířským výtvorům, který jejich ceny vyšrouboval do závratné výše. V hlavní roli hraje Jan Hyhlík.
Od 19.30 hodin pardubičtí herci ještě hostují v České Třebové, kde odehrají inscenaci ČERNÁ KOMEDIE.

Středa 27. 1. 2010
Prožíváte neopětovanou lásku? Trpíte nenaplněnými ambicemi? Přijďte tedy na 17.00 hodinu do Městského divadla, kde vám Čechovova komedie Racek (abo. sk. L) nabídne zaručený lék! Nejvyhledávanější ruský povídkář a dramatik Čechov psal o lidech, kteří nejsou spokojení s vlastním životem, ale navzdory tomu tvrdil, že všechny jeho hry jsou komedie. A skutečně – jeho pohled na člověka vždycky vyjadřuje úsměvné zjištění, že život nemusí být tragický, pokud ho tak nebudeme brát. V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Chamer j. h., Radek Žák, Václav Dušek a další.

Čtvrtek 28. 1. 2010
Od 19.00 hodin si v Městském divadle nenechte ujít současnou grotesku Čistírna. Hostující režisérka Hana Mikolášková do hlavních rolí zlodějíčků obsadila Jana Musila a Josefa Pejchala, kteří chtějí otevřít jeden trezor. Mají sice fikaný plán, ten jim ale narušují nežádoucí svědci a spousta nečekaných komplikací... Těšte se na bohapustou komedii o tom, proč jsou chytří hloupí a hloupí chytří a všechno je naopak.

Pátek 29. 1. 2010
V 10.00 hodin na Jevištní zkušebně začíná veřejná generální zkouška komedie NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. POZOR! Z důvodu omezené kapacity míst ve zkušebně tato zkouška není pro abonentní skupinu VG. Na představení ve zkušebně si diváci musejí zakoupit vstupenky či vyměnit kupóny u svých abonentek.
Od 19.00 hodin vás pak v Městském divadle pobaví detektivní komedie Bláznivé nůžky, která vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jste vy, diváci. Jenom vy můžete vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!

Sobota 30. 1. 2010
Východočeské divadlo otevírá svou studiovou scénu – Jevištní zkušebnu v dílenském dvoře za divadlem (vchod průchodem z Karloviny)! Svůj provoz tento intimní prostor zahájí v 19.00 hodin premiérou groteskní komedie Pauly Vogel NEJSTARŠÍ ŘEMESLO. Premiérové publikum čeká komedie o sexu v každém věku. Pět žádoucích dam pohromadě těžko přehlédnete. Ale co když je i té nejmladší z nich přes sedmdesát? Sex a láska kvetou v každém věku. Život je bavit nepřestal a co je hlavní: stále mají co dávat. A taky je pořád čemu se učit... V režii Jiřího Seydlera hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.

Neděle 31. 1. 2010
Na 19.00 hodinu vás zveme na Jevištní zkušebnu, kde uvedeme groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. Čeká vás vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.
Rovněž od 19.00 hodin, ale v Městském divadle vystoupí Lenka Filipová. Těšte se na koncertní vystoupení stálice naší populární i klasické hudební scény v triu s kytaristou Mirkem Linhartem a irským harfenistou Seanem Barrym. Kromě výběru známých písniček uslyšíte i ukázky z kytarové klasiky, francouzského šansonu a irské lidovky. Uvádí agentura Kometa.

archiv zpráviček únor 2010

Pondělí 1. 2. 2010
VČD nehraje! V Městském divadle se koná technická zkouška před premiérou inscenace Pomsta à la Netopýr v režii Petra Novotného.

Úterý 2. 2. 2010
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě (abo. sk. A´09), kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Středa 3. 2. 2010
Od 19.00 hodin můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben, který tentokrát je na zbojnické téma. Opět vás čeká „populárně naučná přednáška“ ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka.
Od 18.00 hodin hostují pardubičtí herci i v Mladé Boleslavi, kde odehrají inscenaci Radúz a Mahulena.

Čtvrtek 4. 2. 2010
Od 17.30 hodin si v Městském divadle nenechte ujít současnou grotesku Čistírna (abo. sk. S). Hostující režisérka Hana Mikolášková do hlavních rolí zlodějíčků obsadila Jana Musila a Josefa Pejchala, kteří se pokusí otevřít jeden trezor. Mají sice fikaný plán, ten jim ale narušují nežádoucí svědci a spousta nečekaných komplikací... Těšte se na bohapustou komedii o tom, proč jsou chytří hloupí a hloupí chytří a všechno je naopak.

Pátek 5. 2. 2010
Od 19.00 hodin se v Městském divadle uskuteční další repríza Vančurovy Markéty Lazarové (abo. sk. E) v dramatizaci a režii Jiřího Seydlera. Po dvaceti letech se tak na pardubické jeviště vrátí jeden z nejsilnějších příběhů české klasiky o tom, že i uprostřed zla se rodí láska. Diváky čeká velké plátno i intimní příběh, lidství v plné krutosti i něze. V hlavních rolích hrají Petra Tenorová j. h. a Radek Žák.

Sobota 6. 2. 2010
Magistrát města Pardubic, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice vás zve na Divadelní ples, který začíná v 19.30 hodin ve společenském centru Ideon. Čeká vás úžasný večer a noc na téma Triky a pověry. Hrát bude Komorní filharmonie Pardubice, jak ji neznáte, divadelní kapela Můžete si za to sami, jak jste ještě neslyšeli, a hlavně Uši music band. Dozvíte se výsledky divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD a uvidíte vystoupení Tanečního klubu LIFE. Exkluzivním hostem bude iluzionista Karel Bush a company.

Neděle 7. 2. 2010
Od 18.00 hodin na Jevištní zkušebně uvádíme groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. Čeká vás vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.
Prázdné nezůstane ani Městské divadlo, kde od 19.00 hodin hostuje Divadlo pod Palmovkou s komedií Ještě jednou, profesore, kterou VČD uvádí jako předskokana X. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Crazy komedie se sci-fi prvky líčí osud vysokoškolského profesora, který utíká před vyhořelým manželstvím a okolním světem do světa své milované literatury. Obrat ale nastane ve chvíli, kdy se pomocí technického experimentu přesune do historické epochy svého oblíbeného románu Vojna a mír… V režii Antonína Procházky hrají Pavel Kikinčuk, Eva Kodešová, Kateřina Macháčková, Jitka Sedláčková a další. Uvádí agentura Kometa.

Pondělí 8. 2. 2010
Pokud máte rádi temperamentní hudbu, silné emoce na jevišti či vášnivé tance, přijďte na 18.00 hodin do Městského divadla, kde uvidíte hudebně dramatickou baladu o zloději koní Cikáni jdou do nebe (abo. sk. N). Slovenský režisér Marián Pecko do hlavních rolí obsadil Kristinu Jelínkovou a dnes už hostujícího Martina Mňahončáka. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda.

Úterý 9. 2. 2010
Od 19.00 hodin se můžete v Městském divadle příjemně pobavit při komedii Nahá s houslemi (abo. sk. F´09), kterou v Pardubicích pohostinsky režírovala Lída Engelová. Čeká vás konverzační komedie s napínavou detektivní zápletkou, kterou nečekaně rozřeší dokonalý anglický komorník Sebastien, kterého ztvární Jan Hyhlík.

Středa 10. 2. 2010
V 19.00 hodin začíná v Městském divadle inscenace Čas katů (abo. sk. K) v režii Petra Novotného s Jiřím Kalužným v hlavní roli kata Roche. Diváci uvidí historickou pouť plnou zvratů, napětí, komických i dojemných momentů. Hra je příběhem venkovského kata, který má být přeložen do jiného města, a tak se vydává pro pověřovací listiny do revoluční Paříže – píše se rok 1794. Velký svět kata ohromí a zcela pohltí. Ve dvou dnech je třikrát nevěrný své ženě. Je okraden, přijde o peníze i osobní doklady. Jediná cesta zpátky domů je letět balónem…

Čtvrtek 11. 2. 2010
Pokud se chcete dobře pobavit, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde se uskuteční další repríza inscenace ČERNÁ KOMEDIE (abo. sk. R) v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Vy samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

Pátek 12. 2. 2010
Od 10.00 hodin se v Městském divadle koná veřejná generální zkouška před premiérou operety Pomsta à la Netopýr (abo. sk. VG) v režii Petra Novotného.
V 10.00 a 17.00 hodin se otevře i Jevištní zkušebna, na které vystoupí Teátr Víti Marčíka s pohádkou Popelka. Představení jsou předskokanem X. ročníku GRAND Festivalu smíchu, jenž bude zahájen v pondělí 15. února.
Na 19.00 hodinu vás pak zveme do Městského divadla na inscenaci ČERNÁ KOMEDIE (abo. sk. H´09). Čeká vás situační komedie na druhou. Děj hry se odehrává potmě. Vy samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Barbora Obozněnko j. h. a další.

Sobota 13. 2. 2010
Na 19.00 hodinu vás zveme na premiéru činoherní adaptace slavné vídeňské operety Netopýr, kterou uvádíme pod názvem Pomsta à la Netopýr (abo. sk. P1). Režisér Petr Novotný do hlavních rolí obsadil Dagmar Novotnou, Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera. Plesová atmosféra Vídně, operetní melodičnost, působivá výprava, nosné komediální situace a možná překvapivě i jemnější a niternější tóny, než jaké bychom čekali v lehčím divadelním žánru – takový bude po několika letech návrat operety na pardubické jeviště.
Před premiérou se ve foyer koná vernisáž charitativní výstavy obrazů Táni Ludvíkové.

Neděle 14. 2. 2010
Od 18.00 hodin uvádíme na Jevištní zkušebně groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. Navštivte vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.
Prázdné nezůstane ani Městské divadlo, kde se od 19.00 hodin koná druhá premiéra činoherní adaptace slavné vídeňské operety Netopýr, kterou uvádíme pod názvem Pomsta à la Netopýr (abo. sk. P2). Netopýr je nejen veselý příběh, jenž se odehrává s bujarým vtipem, rozverností a vášní, ale najdete v něm také trochou ironie i melancholičnost. Žánr, ve kterém inscenujeme našeho Netopýra, by se dal nazvat „romantická sentimentální fraška s jemnou nostalgií přelomu století“. V režii Petra Novotného v hlavních rolích uvidíte Dagmar Novotnou, Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera.

Pondělí 15. 2. 2010
V 10.00 a17.00 hodin na Jevištní zkušebně začíná doprovodný program X. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Jako první se zde představí pražské Divadlo ANPU s pohádkou Čertův švagr. Děti jistě potěší vtipná loutkovo-činoherní pohádka, ve které je díky spravedlivému čertu potrestána pýcha, hrubost a lakota. Režie Bela Schenková.
V 19.00 hodin bude v Městském divadle slavnostně zahájen soutěžní program festivalu. Soutěžní klání o titul Komedie roku 2009 otevře pražské Švandovo divadlo na Smíchově komedií Kdo je tady ředitel? v režii Daniela Hrbka. Čeká vás současná komedie z prostředí nejmenované dánské firmy. Ravn je jejím ředitelem, ovšem to před svými kolegy skrývá. Všechna nepopulární rozhodnutí tak svádí na vymyšleného ředitele. Finta mu vycházela až do chvíle, kdy chce firmu prodat… Hrají Michal Dlouhý j. h., Kamil Halbich, Jaroslav Šmíd, Kristýna Frejová, Robert Jašków a další.

 

15. až 21. února 2010
X. ročník GRAND Festivalu smíchu

 

Úterý 23. 2. 2010
Pokud se chcete dobře pobavit, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde se uskuteční další repríza inscenace ČERNÁ KOMEDIE (abo. sk. V) v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Vy samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána a další.

Středa 24. 2. 2010
Od 18.00 hodin si v Městském divadle nenechte ujít současnou grotesku Čistírna (abo. sk. X). Hostující režisérka Hana Mikolášková do hlavních rolí zlodějíčků obsadila Jana Musila a Josefa Pejchala, kteří se pokusí otevřít jeden trezor. Mají sice fikaný plán, ten jim ale narušují nežádoucí svědci a spousta nečekaných komplikací... Těšte se na bohapustou komedii o tom, proč jsou chytří hloupí a hloupí chytří a všechno je naopak.
Naši herci však nehrají jen v Pardubicích, od 18.00 hodin ještě odehrají inscenaci MARKÉTA LAZAROVÁ na zájezdu ve Skutči.

Čtvrtek 25. 2. 2010
VČD v Pardubicích nehraje! Herci odjíždějí do Nového Bydžova, kde od 19.00 hodin hrají komedii Bláznivé nůžky.

Pátek 26. 2. 2010
Na 18.00 hodinu vás zveme na činoherní adaptaci slavné vídeňské operety Netopýr, kterou uvádíme pod názvem Pomsta à la Netopýr (abo. sk. U). Režisér Petr Novotný do hlavních rolí obsadil Dagmar Novotnou, Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera. Plesová atmosféra Vídně, operetní melodičnost, působivá výprava, nosné komediální situace a možná překvapivě i jemnější a niternější tóny, než jaké bychom čekali v lehčím divadelním žánru – takový bude po několika letech návrat operety na pardubické jeviště.
Od 19.00 hodin pak ještě na Jevištní zkušebně uvádíme groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. Navštivte vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.

Sobota 27. 2. 2010
VČD v Pardubicích nehraje! Od 19.30 hodin herci hrají Hamleta na zájezdě v Červeném Kostelci.

Neděle 28. 2. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle navštívit další reprízu slavného broadwayského muzikálu Chicago, který je známý především díky své nedávné filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Kristinou Jelínkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

archiv zpráviček březen 2010

Pondělí 1. 3. 2010
V 9.00 a10.30 hodin v Městském divadle začíná pohádkový příběh Tajný lodní deník v podání herců Naivního divadla Liberec. Publikum čeká fantazijní plavba napříč oceánem. Čtveřice dětí zažívá na své tajné mořské výpravě desítky dobrodružných příhod… A vůbec jim nevadí, že po celou dobu vlastně neopustí starou kůlnu na jedné zahradě v Jaroměři. Režie Markéta Sýkorová.
Od 19.00 hodin pak v Městském divadle hostuje litvínovské Docela velké divadlo s komedií Penzion Ponorka, která diváky zavede na jih Francie do vily na pobřeží, jež se kvůli nebezpečí prozrazení mileneckého vztahu promění v penzion, ve kterém si nezvaní hosté podávají dveře. Hrají Lukáš Vaculík, Jan Révai, Lenka Lavičková, Roman Štolpa a další. Režie Jurij Galin. Uvádí agentura Kometa.

Úterý 2. 3. 2010
Na 19.00 hodinu vás zveme na činoherní adaptaci slavné vídeňské operety Netopýr, kterou uvádíme pod názvem Pomsta à la Netopýr (abo. sk. A). Režisér Petr Novotný do hlavních rolí obsadil Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou, Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera. Plesová atmosféra Vídně, operetní melodičnost, působivá výprava, nosné komediální situace a možná překvapivě i jemnější a niternější tóny, než jaké bychom čekali v lehčím divadelním žánru – takový je po několika letech návrat operety na pardubické jeviště.
Rovněž od 19.00 hodin, ale na Jevištní zkušebně uvádíme groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. Navštivte vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.

Středa 3. 3. 2010
Od 19.00 hodin si v Městském divadle nenechte ujít současnou grotesku Čistírna (abo. sk. B). Hostující režisérka Hana Mikolášková do hlavních rolí zlodějíčků obsadila Jana Musila a Josefa Pejchala, kteří se pokusí otevřít jeden trezor. Mají sice fikaný plán, ten jim ale narušují nežádoucí svědci a spousta nečekaných komplikací... Těšte se na bohapustou komedii o tom, proč jsou chytří hloupí a hloupí chytří a všechno je naopak. Komedie sklidila úspěch na IX. ročníku GRAND Festivalu smíchu, kdy v celkovém hodnocení obsadila druhé místo a Martina Sikorová v roli Evelyn získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!

Čtvrtek 4. 3. 2010
Pokud se chcete dobře pobavit, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde se uskuteční další repríza inscenace ČERNÁ KOMEDIE (abo. sk. K) v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Vy samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána a další.

Pátek 5. 3. 2010
Od 19.00 hodin v Městském divadle můžete zhlédnout činoherní adaptaci slavné vídeňské operety Netopýr, kterou VČD uvádí pod názvem Pomsta a la Netopýr. Netopýr je nejen veselý příběh, jenž se odehrává s bujarým vtipem, rozverností a vášní, ale najdete v něm také trochou ironie i melancholičnost. Žánr, ve kterém inscenujeme našeho Netopýra, by se dal nazvat „romantická sentimentální fraška s jemnou nostalgií přelomu století“. V režii Petra Novotného v hlavních rolích uvidíte Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou, Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera.
Od 19.00 hodin ožije i Jevištní zkušebna, kde vás pobaví groteskní komedie Pauly Vogel NEJSTARŠÍ ŘEMESLO. Čeká vás komedie o sexu v každém věku. Pět žádoucích dam pohromadě těžko přehlédnete. Ale co když je i té nejmladší z nich přes sedmdesát? Sex a láska kvetou v každém věku. Život je bavit nepřestal a co je hlavní: stále mají co dávat. A taky je pořád čemu se učit... V režii Jiřího Seydlera hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.

Sobota 6. 3. 2010
Od 18.00 hodin můžete na Jevištní zkušebně (POZOR! Již ne ve foyer Městského divadla) vidět komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! Jde o další, řadou diváků žádaný projekt autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben, který je tentokrát na zbojnické téma. Opět vás čeká „populárně naučná přednáška“ ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka.
V 19.00 hodin pak v Městském divadle začíná interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného. Zažili jste někdy v divadle, že byste sami mohli ovlivňovat děj hry, mluvili s postavami a vypátrali vraha? Ne? Tak tohle všechno v Bláznivých nůžkách zažijete... Hrají Martina Sikorová (převzala roli za těhotnou Petru Janečkovou), Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!

Neděle 7. 3. 2010
Od 15.00 hodin hostuje v Městském divadle královéhradecké divadlo Drak s pohádkou Zlatovláska – podle M. D. Rettigové (abo. sk. Pn). Děti se mohou těšit na originálně převyprávěnou pohádku o Zlatovlásce, která se odehraje netradičně v prostředí kuchyně jedné restaurace. Aktérům nechybí ani humor ani kuchařská zručnost, a tak se během hledání zlatovlasé krasavice vaří a smaží ostošest… Režie Josef Krofta.

Pondělí 8. 3. 2010
V 8.30, 10.30 a 17.00 hodin (abo. sk. Pp) v Městském divadle začíná pohádka královéhradeckého divadla Drak Zlatovláska – podle M. D. Rettigové. Originálně převyprávěná pohádka o Zlatovlásce se odehraje netradičně v prostředí kuchyně jedné restaurace. Aktérům nechybí ani humor ani kuchařská zručnost, a tak se během hledání zlatovlasé krasavice vaří a smaží ostošest… Režie Josef Krofta.

Úterý 9. 3. 2010
Být, či nebýt? Tuto známou otázku uslyšíte v Městském divadle, kde se od 17.00 hodin odehraje Shakespearovo drama Hamlet (abo. sk. L). Titulní roli v nejhranější hře na světě ztvární Josef Pejchal. Inscenace, která nepřináší příliš odpovědí, ale dává mnoho otázek, patří v repertoáru VČD k jednomu z jeho hlavních proudů, který představuje velká díla světové dramatiky. Režie Jiří Seydler.

Středa 10. 3. 2010
V 10.00 hodin začíná v Městském divadle další repríza Shakespearova Hamleta s Josefem Pejchalem v titulní roli. Nejhranější divadelní hru na světě o nejstarším tématu všech dob – Být, či nebýt? – režíroval Jiří Seydler.
Od 19.00 hodin pak na Jevištní zkušebně uvádíme groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO také v režii Jiřího Seydlera. Navštivte vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.
V 19.00 hodin ožije i jeviště Městského divadla, na kterém vystoupí poprocková ikona československé populární hudby Věra Špinarová se svým koncertem v rámci turné Nadoraz 2010. Během večera zazní její největší hity z více než čtyřicetileté pěvecké kariéry doplněné o novinky z posledního období, hostem koncertu bude Petr Bende. Pořádá agentura Keen On Production s. r. o.

Čtvrtek 11. 3. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle naposledy zhlédnout básnické drama Radúz a Mahulena (abo. sk. C), režisér Michael Tarant j. h. do titulních rolí obsadil Mášu Málkovou j. h. a Jana Musila. Těšte se na obrazivý milostný příběh, ve kterém Radúz nesmí políbit jinou ženu, aby zachoval své štěstí s Mahulenou. Kouzlo, které Mahulenu svazuje, je kruté. Radúz by podmínku jistě splnil, ale když po dlouhé době uvidí svou matku, neodolá a políbí ji, a Mahulenu tím ztrácí… Jen laskavá moudrost staré pověsti rozhodne o tom, že láska je silnější než dogma nebo zvůle.

Pátek 12. 3. 2010
Od 10.00 hodin se v Městském divadle uskuteční další repríza inscenace MARKÉTA LAZAROVÁ v dramatizaci a režii Jiřího Seydlera. Studenty čeká jeden z nejsilnějších příběhů české klasiky o tom, že i uprostřed zla se rodí láska. V hlavních rolích hrají Petra Tenorová j. h. a Radek Žák.
V 19.00 hodin pak jeviště Městského divadla bude patřit hercům Městského divadla Mladá Boleslav, kteří pardubickému publiku představí Maupassantova Miláčka (abo. sk. E). Nenechte si ujít lekci kurzu „Cesty nahoru” z prostředí pařížské bohémy a smetánky, budete překvapeni, kolik má Paříž konce 19. století společného s naší současností… V hlavní roli Petr Mikeska. Režie Pavel Khek.
Pardubičtí herci naopak hostují v Mladé Boleslavi, kde od 19.30 hodin odehrají grotesku Čistírna

Sobota 13. 3. 2010
Na 18.00 hodinu vás zveme do Městského divadla na inscenaci Čas katů (abo. sk. T) napsanou současným maďarským autorem Kornelem Hamvaiem, kterou režíroval Petr Novotný. Čeká vás hra o tom, jak se čestný muž dostane do nebe. Děj se odehrává v revoluční Francii roku 1794. Mistr kat Roch je přeložen a v Paříži, která se zmítá v revolučních zmatcích, čeká na pověřovací listiny, mezitím však ztrácí své osobní doklady a papírově přestává existovat. Jediný způsob, jak se dostat zpátky do rodného města, je letět balónem. Ten však havaruje v bouři… V hlavní roli kata Jean-Pierra Roche uvidíte Jiřího Kalužného.

Neděle 14. 3. 2010
Od 16.00 hodin se v Městském divadle koná galavečer Den D 2010, při kterém budou za svoji práci oceněni dobrovolníci z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Pardubičtí herci odjíždějí do Prahy, kde od 19.00 hodin v Divadle pod Palmovkou odehrají německou grotesku Čistírna. Představení se uskuteční v rámci festivalu České divadlo 2009/10.

Pondělí 15. 3. 2010
VČD nehraje!

Úterý 16. 3. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout činoherní adaptaci slavné vídeňské operety Netopýr, kterou VČD uvádí pod názvem POMSTA À LA NETOPÝR (abo. sk. F). Netopýr je nejen veselý příběh, jenž se odehrává s bujarým vtipem, rozverností a vášní, ale najdete v něm také trochou ironie i melancholičnost. Žánr, ve kterém inscenujeme našeho Netopýra, by se dal nazvat „romantická sentimentální fraška s jemnou nostalgií přelomu století“. V režii Petra Novotného v hlavních rolích uvidíte Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou, Jiřího Kalužného a Ladislava Špinera.
Rovněž od 19.00 hodin, ale na Jevištní zkušebně ještě uvádíme groteskní komedii NEJSTARŠÍ ŘEMESLO v režii Jiřího Seydlera. Navštivte vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě i naší společnosti, které rozehraje pět postarších, ale stále žádoucích „kněžek lásky“. Mimo jiné se také dozvíte, že i nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci… Hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.

Středa 17. 3. 2010
Na 17.30 hodin vás zveme do Městského divadla na derniéru Čechovova Racka (abo. sk. J) v režii hostujícího Zdeňka Duška. Těšte se na komedii, v níž je skoro každý nemocen touhou po něčem, co nemá, a láskou k někomu, kdo miluje někoho jiného. Nejvyhledávanější ruský povídkář a dramatik Čechov psal o lidech, kteří nejsou spokojení s vlastním životem, ale navzdory tomu tvrdil, že všechny jeho hry jsou komedie. A skutečně – jeho pohled na člověka vždycky vyjadřuje úsměvné zjištění, že život nemusí být tragický, pokud ho tak nebudeme brát. Hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Chamer j. h., Radek Žák, Václav Dušek a další, herecké výkony podtrhly písně renomovaného hudebního skladatele Daniela Fikejze.

Čtvrtek 18. 3. 2010
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná komedie Čistírna v režii Hany Mikoláškové j. h. Studenty čeká současná německá groteska o dvou zlodějíčcích a jednom trezoru. V hlavních rolích hrají Jan Musil a Josef Pejchal. Komedie sklidila úspěch na IX. ročníku GRAND Festivalu smíchu, kdy v celkovém hodnocení obsadila druhé místo a Martina Sikorová v roli Evelyn získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!
Od 18.00 hodin se pak můžete v Městském divadle příjemně pobavit při komedii Nahá s houslemi (abo. sk. N), kterou v Pardubicích pohostinsky režírovala Lída Engelová. Dramatik Noël Coward si střílel ze společenských předsudků a snobismu stejně úspěšně jako jeho slavní předchůdci Oscar Wilde a George Bernard Shaw. V Nahé s houslemi se stal jeho terčem nekritický obdiv k moderním malířským výtvorům, který jejich ceny vyšrouboval do závratné výše. V hlavní roli hraje Jan Hyhlík.

Pátek 19. 3. 2010
Od 19.00 hodin bude jeviště Městského divadla patřit hercům Středočeského divadla Kladno, kteří pardubickému publiku představí Molièrova Dona Juana (abo. sk. H). Nenechte si ujít známou komedii o člověku, který si to s Bohem vyřídí sám. Don Juan neuznává žádnou autoritu, lže vlastnímu otci, zahrává si se smrtí a v neposlední řadě se srdci důvěřivých žen… V hlavní roli Tomáš Petřík. Režie Pavel Khek.
Pardubičtí herci hostují v Chrudimi, kde od 19.00 hodin odehrají maďarskou historickou hru Čas katů.

Sobota 20. 3. 2010
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle navštívit další reprízu slavného broadwayského muzikálu Chicago, který je známý především díky své filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Kristinou Jelínkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Neděle 21. 3. 2010
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Divadlo Radka Brzobohatého s komedií z prostředí travesti show Klec bláznů. Hvězdou v nočním podniku Klec bláznů je Albín, který žije s Georgesem, jehož syn se chce zasnoubit s dcerou poslance, který svou kariéru postavil na hlásání řádu a morálky. „Maminka s tatínkem“, Albín a Georges, musí před rodiči snoubenky nastolit zdání „normálnosti“ a nezpochybnitelné morálky… Klec bláznů se v 70. letech stala nejúspěšnější francouzskou divadelní komedií, podle níž byl o dva roky později natočen film. Hrají Ernesto Čekan, Tomáš Racek, Ondřej Brzobohatý nebo Vojtěch Hájek, Radoslav Brzobohatý, Hana Gregorová a další. Režie Robert Bellan. Uvádí agentura Kometa.
V 19.00 hodin ožije i Jevištní zkušebna, kde se uskuteční další repríza groteskní komedie Pauly Vogel NEJSTARŠÍ ŘEMESLO. Čeká vás komedie o sexu v každém věku. Pět žádoucích dam pohromadě těžko přehlédnete. Ale co když je i té nejmladší z nich přes sedmdesát? Sex a láska kvetou v každém věku. Život je bavit nepřestal a co je hlavní: stále mají co dávat. A taky je pořád čemu se učit... V režii Jiřího Seydlera hrají Zdena Bittlová, Romana Chvalová, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová a Lída Vlášková.

Pondělí 22. 3. 2010
V 19.00 hodin začíná v Městském divadle koncert folk-folklórní skupiny Trdlo s křtem nového CD Žito. Trdlo vzniklo v roce 1982 z pardubických muzikantů, během své existence si kapela vytvořila osobitý a pro ni typický styl aranžování lidových písní s převažujícími prvky folku, ale i jazzu a vážné hudby. Hosty večera budou Corvus Quartet a František Černý (Čechomor), slovem provází Václav Souček.

Úterý 23. 3. 2010
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná komedie Čistírna (abo. sk. M) v režii Hany Mikoláškové j. h. Diváky čeká současná německá groteska o dvou zlodějíčcích a jednom trezoru. V hlavních rolích hrají Jan Musil a Josef Pejchal. Komedie sklidila úspěch na IX. ročníku GRAND Festivalu smíchu, kdy v celkovém hodnocení obsadila druhé místo a Martina Sikorová v roli Evelyn získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu!

Středa 24. 3. 2010
VČD nehraje! Celý den v divadle probíhají zkoušky inscenace Amadeus v režii Michaela Taranta j. h., odpoledne i s Komorní filharmonií Pardubice pod vedením šéfdirigenta Marka Ivanoviće.

Čtvrtek 25. 3. 2010
Od 19.00 hodin bude jeviště Městského divadla patřit hercům Klicperova divadla Hradec Králové, kteří pardubickému publiku představí Čapkovu hořkou komedii Věc Makropulos (abo. sk. C) v režii Věry Herajtové. Karel Čapek do své hry neuložil jenom etickou otázku týkající se správnosti či nesprávnosti utkávání se člověka s Přírodou a jejími zákony, ale také otázku, zda je možné, aby se člověk vůbec kdy smířil s tím, že jeho dny se jednou provždy chýlí k nezvratitelnému konci. V hlavní roli Kamila Sedlárová.
Pardubičtí herci hostují v Jablonném nad Orlicí, kde od 19.00 hodin odehrají komedii Bláznivé nůžky.

Pátek 26. 3. 2010
Na 19.00 hodinu vás Městské divadlo zve na slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V úspěšném broadwayském muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. Hrají Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek j. h., Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Sobota 27. 3. 2010
Od 18.00 hodin se v Městském divadle můžete příjemně pobavit při komedii Nahá s houslemi (abo. sk. U), kterou v Pardubicích pohostinsky režírovala Lída Engelová. Dramatik Noël Coward si střílel ze společenských předsudků a snobismu stejně úspěšně jako jeho slavní předchůdci Oscar Wilde a George Bernard Shaw. V Nahé s houslemi se stal jeho terčem nekritický obdiv k moderním malířským výtvorům, který jejich ceny vyšrouboval do závratné výše. V hlavní roli hraje Jan Hyhlík.
Před představením si připomeneme Světový den divadla, v rámci oslav bude přečteno mezinárodní provolání, které k této příležitosti napsala anglická herečka a režisérka Judith Olivia „Judi“ Dench.

Neděle 28. 3. 2010
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje agentura Harlekýn s komedií S tvojí dcerou ne v režii samotného autora hry Antonína Procházky. Současná komedie, která mluví divákům z duše, vypráví příběh docela obyčejných manželských párů, snažících se předejít možné manželské krizi… Hrají Naďa Konvalinková, Petr Nárožný, Karolína Kaiserová a další. Uvádí agentura Kometa.

Pondělí 29. 3. 2010
VČD nehraje! V divadle probíhá technická zkouška připravované inscenace Amadeus v režii Michaela Taranta j. h.

Úterý 30. 3. 2010
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Středa 31. 3. 2010
Pokud máte rádi temperamentní hudbu, silné emoce na jevišti či vášnivé tance, přijďte na 18.00 hodin do Městského divadla, kde uvidíte hudebně dramatickou baladu o zloději koní Cikáni jdou do nebe (abo. sk. Z). Slovenský režisér Marián Pecko do hlavních rolí obsadil Kristinu Jelínkovou a Martina Mňahončáka j. h. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda.

zprávičky připravuje Radek Smetana Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN