VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

1/2008 2/2008 3/2008 4-6/2008 9-12/2008

archiv zpráviček 2012  2011  2010  2009  2008

archiv zpráviček 2007  2006  2005  2004  2003

TÝDEN V DIVADLE – ZPRÁVIČKY 2008

archiv zpráviček leden 2008

Úterý 1. 1. 2008
VČD nehraje!

Středa 2. 1. 2008
VČD nehraje!

Čtvrtek 3. 1. 2008
Jako první představení roku 2008 diváci v Městském divadle uvidí slavný broadwayský muzikál Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy, začátek v 19.00 hodin. V úspěšném muzikálu se představí parta nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. V rolích odvážných ocelářů se představí Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek j. h., Milan Němec j. h. nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Pátek 4. 1. 2008
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na inscenaci Mariny Carr Maja s Jindrou Janouškovou v titulní roli. Hra světoznámé irské dramatičky je plná tajemství a magické atmosféry, které pronikají do každodenních starostí praktické Maji a její rodiny, zalidněné ženami nejrůznějších osudů, v nichž se odrážejí mnohostranné pohledy na různé podoby lásky a životního štěstí. Režie Michael Tarant j. h.

Sobota 5. 1. 2008
V 18.00 hodin v Městském divadle začíná satirická komedie Romulus Veliký v režii Jiřího Seydlera. Dürrenmattův Romulus je vladař pacifista, vladař zemědělec, vášnivý chovatel slepic. Za výsadu politiků pokládá právo nic nedělat a v klidu snídat vajíčka z vlastního kurníku… Dokonce se otevřeně přiznává k tomu, že světové politice ani trochu nerozumí. O jaké době že to slavný švýcarský komediograf vlastně psal? O pádu Říma, pochopitelně, ale ještě víc o pádu či rozkladu politických systémů vůbec. V titulní roli uvidíte Josefa Vránu.

Neděle 6. 1. 2008
VČD nehraje! V Městském divadle se celý den koná technická zkouška inscenace Peer Gynt.

Pondělí 7. 1. 2008
VČD nehraje! V Městském divadle se celý den koná technická zkouška inscenace Peer Gynt.

Úterý 8. 1. 2008
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná světoznámý muzikál My Fair Lady. Rozezpívaný Pygmalion v Pardubicích pohostinsky režíroval Petr Novotný, který do hlavní role Elizy Doolittleové obsadil Petru Janečkovou. Profesora Higginse hraje Jiří Kalužný a v roli Plukovníka Pickeringa se na jevišti objeví ředitel divadla Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

Středa 9. 1. 2008
Z důvodu onemocnění v souboru dnes dochází ke změně titulu!!! Od 18.00 hodin Městské divadlo neuvede zbojnický muzikál Malované na skle, ale vražednou komedii Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným, ale zábavným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se však o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. VČD se za změnu omlouvá a děkuje za pochopení.

Čtvrtek 10. 1. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte Barkerovo drama Vítězství režírované hostujícím Mariánem Peckem. S herci se přenesete do Anglie po pádu Cromwella, do časů, kdy se na trůn opět vrací král a mstí se těm, kteří sesadili a popravili jeho otce… K vykreslení barbarství pozdního středověku použil autor hodně silných prostředků – jak slovních, tak dějových. Ale nelibuje si v nich, naopak drama obdařil silnou katarzí a člověk má po jeho zhlédnutí chuť dál se prát se starostmi, které mu život přináší. V hlavní roli Romana Chvalová.

Pátek 11. 1. 2008
VČD nehraje! V Městském divadle se dopoledne koná zkouška inscenace Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera a ve večerních hodinách zkouška s Komorní filharmonií Pardubice muzikálu My Fair Lady pod vedením dirigenta Leoše Svárovského a režiséra Petra Novotného.

Sobota 12. 1. 2008
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na slavnostní představení My Fair Lady s Komorní filharmonií Pardubice. Jeden z nejlepších muzikálů 20. století s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h., Komorní filharmonii řídí Leoš Svárovský. Při této příležitosti bude pokřtěno nové CD s písněmi z My Fair Lady, které bylo nahráno před vánočními svátky, a Leoš Svárovský převezme medaili města Pardubic. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Neděle 13. 1. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Agentura Harlekýn, která měla původně odehrát komedii … vstupte!, jež se z důvodu onemocnění Ladislava Mrkvičky bohužel ruší! Jako náhradu však uvidíte laskavě černou komedii Moje teta, tvoje teta… Brilantně napsaný text kanadského autora o tom, co všechno může vyhrát naprostý smolař, servíruje nemalou dávku humoru, přitom je hra dojemnou podívanou a má své úžasné tajemství. Autor ji napsal začátkem 90. let. V roce 1996 byla úspěšně uvedena na několika kanadských scénách a získala cenu Jessie za nejlepší původní text. Hrají Václav Postránecký a Libuše Švormová nebo Nina Jiránková. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Pondělí 14. 1. 2008
VČD nehraje!

Úterý 15. 1. 2008
Od 19.00 hodin Městské divadlo uvádí vražednou komedii Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným, ale zábavným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se však o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána.

Středa 16. 1. 2008
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na Jiráskovo vesnické drama Vojnarka. Dílo z klenotnice české národní klasiky s velkým životním příběhem Vás překvapí svou nadčasovou platností. V režii Petra Kracika j. h. v titulní roli hraje Lucie Štěpánková j. h.

Čtvrtek 17. 1. 2008
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na interaktivní detektivní komedii Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného j. h. Zažili jste někdy v divadle, že byste sami mohli ovlivňovat děj hry, mluvili s postavami a vypátrali vraha? Ne? Tak tohle všechno v Bláznivých nůžkách zažijete... Hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána.

Pátek 18. 1. 2008
Od 10.00 hodin se v Městském divadle koná veřejná generální zkouška inscenace Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera.
V 19.00 hodin pak na jevišti Městského divadla začíná černá komedie ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera (Na letním bytě, Princezna se zlatou hvězdou na čele). Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.

Sobota 19. 1. 2008
VČD Vás na 19.00 hodinu zve do Městského divadla na první premiéru strhujícího dobrodružného eposu Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Čeká Vás výpravná podívaná i napínavý příběh! Peer Gynt je rváč, lenoch a nezodpovědný rozmařilec, ale také neodolatelný básnivý snílek. Má ty nejsmělejší sny a plány, ale nedokáže je naplnit... Přijďte se podívat na jeho životní pouť… V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.
V 18.30 bude ve foyer zahájena výstava kostýmních návrhů významného ibsenovského scénografa Luboše Hrůzy.

Neděle 20. 1. 2008
> Od 19.00 hodin se v Městském divadle koná druhá premiéra výpravného eposu Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Rozmařilec a snílek Peer Gynt se protlouká světem, prožívá neuvěřitelná dobrodružství, dosahuje úspěchů a vysokého postavení, získá obrovské bohatství, ale v ničem nenachází dostatečné uspokojení. V závěru života se vrací domů a na každém kroku zjišťuje, že jeho cesta nebyla ta pravá. Jaká ale životní cesta je ta pravá? Dá se to zjistit? V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Pondělí 21. 1. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje pražské divadlo Kalich s komedií Záhadná Irma. Čeká Vás vydařená parodie na hororové příběhy se vším, co k tomuto žánru patří. V režii Petra Novotného hrají Jana Paulová a Pavel Zedníček.

Pondělí 21. 1. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje pražské divadlo Kalich s komedií Záhadná Irma. Čeká Vás vydařená parodie na hororové příběhy se vším, co k tomuto žánru patří. V režii Petra Novotného hrají Jana Paulová a Pavel Zedníček.

Úterý 22. 1. 2008
V 10.00 hodin na jevišti Městského divadla začíná ČERNÁ KOMEDIE ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera. Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.
Od 19.00 hodin pak netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.
Pardubičtí herci dnes rovněž hostují s komedií Bláznivé nůžky v Mladé Boleslavi, začátek v 19.30 hodin.

Středa 23. 1. 2008
Od 9.00 hodin Městské divadlo uvádí divadelní adaptaci Hrubínovy Romance pro křídlovku v režii slovenského režiséra Mariána Pecka. V poutavém příběhu mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí, v hlavních rolích hrají Lucie Štěpánková j. h., Martin Chamer j. h. a Martin Mejzlík.
Na 18.00 hodinu Vás pak VČD zve do Městského divadla na strhující dobrodružný epos Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Čeká Vás výpravná podívaná i napínavý příběh! Peer Gynt je rváč, lenoch a nezodpovědný rozmařilec, ale také neodolatelný básnivý snílek. Má ty nejsmělejší sny a plány, ale nedokáže je naplnit... Přijďte se podívat na jeho životní pouť… V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Čtvrtek 24. 1. 2008
Od 8.30 a 10.00 hodin v Městském divadle hostují žáci divadelního souboru literárně-dramatického oddělení Základní umělecké školy v Přelouči s pohádkou Elce, Pelce do pekelce, kterou nazkoušel pardubický herec Zdeněk Rumpík.
V 17.00 hodin pak v Městském divadle začíná satirická komedie Romulus Veliký v režii Jiřího Seydlera. Dürrenmattův Romulus je vladař pacifista, vladař zemědělec, vášnivý chovatel slepic. Za výsadu politiků pokládá právo nic nedělat a v klidu snídat vajíčka z vlastního kurníku… Dokonce se otevřeně přiznává k tomu, že světové politice ani trochu nerozumí. O jaké době že to slavný švýcarský komediograf vlastně psal? O pádu Říma, pochopitelně, ale ještě víc o pádu či rozkladu politických systémů vůbec. V titulní roli uvidíte Josefa Vránu.

Pátek 25. 1. 2008
Od 10.00 hodin Městské divadlo uvádí bláznivou komedii Úžasná svatba. Zapíjení svobody před svatbou a následné probuzení ženicha v hotelovém apartmá vedle cizí slečny roztočí kolotoč nesmírně komických situací. Jednu z nejlepších komedií poslední doby režíroval Zdeněk Dušek j. h. Hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková, Milan Němec a Josef Pejchal.
V Městském divadle pak v 19.00 hodin začíná derniéra komedie Na letním bytě slavného pardubického dramatika Josefa Štolby. Komedie Vás zavede do malých lázní, kde se setkává několik rodin na dovolené. Režisér Martin Glaser j. h. původní text upravil a proložil známými prvorepublikovými hity, které na jevišti zazní v podání kapely Václav Marek & his Blue Star. Hrají a zpívají Petra Janečková, Kristina Jelínková, Ludmila Mecerodová, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík, Alexandr Postler a další a další.

Sobota 26. 1. 2008
Od 18.00 hodin se v Městském divadle po 35 reprízách rozloučíme s komedií Vztahy na úrovni, ve které se dozvíte více o intimním životě členů Europarlamentu. Hra má důvtipnou zápletku: Do apartmá, kde Sir Partridge očekává významného hosta, který má rozhodnout o vyvrcholení jeho kariéry, se začnou proti jeho očekávání trousit různé ženy... Je to zkrátka nic dobrého nevěstící situace, která nám dopřeje řetězec vtipných záměn a gagů. V režii Václava Klemense j. h. v hlavních rolích Martin Mejzlík a Michal Przebinda.

Neděle 27. 1. 2008
Od 15.00 hodin v Městském divadle hostuje pražská Divadelní společnost Julie Jurištové s výpravným pohádkovým muzikálem Čertův švagr.

Pondělí 28. 1. 2008
Od 9.00, 10.30 a 17.00 hodin v Městském divadle hostuje pražská Divadelní společnost Julie Jurištové s výpravným pohádkovým muzikálem Čertův švagr

Úterý 29. 1. 2008
Od 17.30 hodin v Městském divadle hostují herci Městského divadla Mladá Boleslav, kteří měli původně odehrát muzikál Hello, Dolly!, ale z důvodu onemocnění v souboru pardubické publikum v jejich podání uvidí Molièrovu komedii Tartuffe. Francouzská klasicistní komedie je plná skvělých dialogů, situací a rozporů. Diváky čeká mistrovská komedie o tom, co se stane, když svému jedinému nejlepšímu příteli, svému miláčkovi, svému guru řeknete o sobě všechno a rozhodnete se mu dát nejen vlastní dceru, ale i všechen svůj majetek. Úprava a režie Miloš Horanský.
Pardubičtí herci hostují ve Vysokém Mýtě s komedií Vztahy na úrovni, začátek v 19.30 hodin.

Středa 30. 1. 2008
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na strhující dobrodružný epos Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Čeká Vás výpravná podívaná i napínavý příběh! Peer Gynt je rváč, lenoch a nezodpovědný rozmařilec, ale také neodolatelný básnivý snílek. Má ty nejsmělejší sny a plány, ale nedokáže je naplnit... Přijďte se podívat na jeho životní pouť… V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Čtvrtek 31. 1. 2008
V 19.00 hodin na jevišti Městského divadla začíná ČERNÁ KOMEDIE ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera. Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.

archiv zpráviček únor 2008

Pátek 1. 2. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte výpravný epos Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Rozmařilec a snílek Peer Gynt se protlouká světem, prožívá neuvěřitelná dobrodružství, dosahuje úspěchů a vysokého postavení, získá obrovské bohatství, ale v ničem nenachází dostatečné uspokojení. V závěru života se vrací domů a na každém kroku zjišťuje, že jeho cesta nebyla ta pravá. Jaká ale životní cesta je ta pravá? Dá se to zjistit? V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Sobota 2. 2. 2008
V 19.30 hodin začíná ve společenském centru IDEON začíná prestižní Pardubický divadelní ples – Ples humoru a dobré zábavy, který pořádá Magistrát města Pardubic, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice. Můžete se těšit na StárDance, Fórfest, přehlídku divadelních kostýmů, vystoupení Tanečního klubu LIFE a vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD. K poslechu a tanci zahrají pardubičtí filharmonici, Chorus a Ponožky pana Semtamťuka. To všechno na téma: PARDUBICE NÁS BAVÍ. Vstupné 350,- a 250,- Kč.

Neděle 3. 2. 2008
VČD nehraje!

Pondělí 4. 2. 2008
Od 10.00 hodin v Městském divadle hostuje Dětská opera Praha s hudebním pořadem Letem písničkovým světem.

Úterý 5. 2. 2008
V 19.00 hodin na jevišti Městského divadla začíná černá komedie ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera. Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.

Středa 6. 2. 2008
Na 18.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na inscenaci Mariny Carr Maja s Jindrou Janouškovou v titulní roli. Hra světoznámé irské dramatičky je plná tajemství a magické atmosféry, které pronikají do každodenních starostí praktické Maji a její rodiny, zalidněné ženami nejrůznějších osudů, v nichž se odrážejí mnohostranné pohledy na různé podoby lásky a životního štěstí. Režie Michael Tarant j. h.

Čtvrtek 7. 2. 2008
Od 17.30 hodin se v Městském divadle uskuteční další repríza detektivní komedie Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným, ale zábavným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se však o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána.

Pátek 8. 2. 2008
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na interaktivní detektivní komedii Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného j. h. Zažili jste někdy v divadle, že byste sami mohli ovlivňovat děj hry, mluvili s postavami a vypátrali vraha? Ne? Tak tohle všechno v Bláznivých nůžkách zažijete... Hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána.

Sobota 9. 2. 2008
Od 19.00 hodin netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera, který na motivy knihy Michala Šandy Blues 1890–1940 napsal libreto muzikálu. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.

Neděle 10. 2. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje legendární slovenské Radošinské naivné divadlo z Bratislavy s komedií Veľké ilúzie v režii Juraje Nvoty. Nejnovější trpce směšná komedie „Radošinců“, která Vás zavede do neopakovatelných 60. let, se na Slovensku setkala s nevídaným ohlasem a mnozí diváci ji po zhlédnutí zařadili mezi to nejlepší v pětačtyřicetileté historii kultovního slovenského divadla. Komedie se uskuteční v rámci doprovodného programu VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Pondělí 11. 2. 2008
VČD nehraje!

Úterý 12. 2. 2008
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na inscenaci Mariny Carr Maja s Jindrou Janouškovou v titulní roli. Hra světoznámé irské dramatičky je plná tajemství a magické atmosféry, které pronikají do každodenních starostí praktické Maji a její rodiny, zalidněné ženami nejrůznějších osudů, v nichž se odrážejí mnohostranné pohledy na různé podoby lásky a životního štěstí. Režie Michael Tarant j. h.

Středa 13. 2. 2008
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

Čtvrtek 14. 2. 2008
Čtvrtek 14. 2. V 19.00 hodin na jevišti Městského divadla začíná ČERNÁ KOMEDIE ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera. Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.
Zábavný pořad Hvězdy, jak je neznáte, který se měl od 20.00 hodin konat ve společenském centru Ideon se RUŠÍ!

Pátek 15. 2. 2008
Pátek 15. 2. Od 19.00 hodin Městské divadlo uvádí zbojnický muzikál Malované na skle, který je pestrou podívanou s bohatými tanečními čísly, spoustou skvělých písniček a komickými i tragickými prvky. Novou dimenzi muzikálu dodává úžasné přebásnění J. Nohavicou. V režii Jiřího Seydlera v hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký j. h. Malované na skle je nejnavštěvovanější inscenací roku 2007!

Sobota 16. 2. 2008
Na 18.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na Jiráskovo vesnické drama Vojnarka. Dílo z klenotnice české národní klasiky s velkým životním příběhem Vás překvapí svou nadčasovou platností. V režii Petra Kracika j. h. v titulní roli hraje Lucie Štěpánková j. h.

Neděle 17. 2. 2008
VČD nehraje!Z výstavy ve foyer


z inscenace Veľké ilúzie
Radošinského naivného divadla


z inscenace Cesta do Ameriky lodí
i artéskou studnou aneb Pečení holubiz inscenace VĚJÍŘ


Mandragora


1+2=6 (Jeden a dvě je šest)


Brýle Eltona Johna


Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl


Černá díra

Pondělí 18. 2. 2008
Dnes začíná VIII. ročník GRAND Festivalu smíchu.
Od 10.00 hodin na Hronovické scéně nejmenší diváci uvidí představení Ententýky pražského divadla Violy, děti čeká zpracování českého roku v básních, rozpočitadlech, písních a pohádkách českých básníků.
V nově otevřeném prostoru Jevištní zkušebny se od 17.00 hodin představí herci olomouckého Divadla hudby s inscenací Obraz. Hlavní roli známé komedie hraje bílý obraz, který se stane nečekaným katalyzátorem jinak všedně plynoucích životů tří kamarádů. V jedné ze tří postav uvidíte i pardubického herce Martina Mňahončáka.
Slavnostní zahájení festivalu proběhne od 19.00 hodin v Městském divadle, kdy do soutěžního klání o titul Komedie roku 2007 vstoupí herci pražského Divadla Na Fidlovačce s komedií Poslední doutník, ve které v hlavních rolích hrají Eliška Balzerová a Tomáš Töpfer.
A první festivalový den uzavře zajímavé taneční představení pražského souboru NANOHACH Naměkko Naostro, které začíná ve 21.30 hodin v Divadle 29. Pokud Vás zajímá moderní tanec, nenechte si ujít toto jedinečné představení.

úterý 19. 2. 2008

V úterý začíná festivalový program už v deset ráno na Hronovické scéně, kde studenti uvidí komedii z backstage hudebního klubu s provokativním názvem Láska vole, která pojednává o mladých lidech, kteří žijí ve zfalšovaném světě lifestylových časopisů.
Hronovická scéna Vám nabídne představení i od půl páté odpoledne, nenechte si zde ujít komedii Šest tanečních hodin v šesti týdnech pražského Divadla Ungelt, čeká Vás strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději se Chantal Poullain a Oldřichem Kaiserem.
Chantal Poullain poté navštíví i Městské divadlo, kde od půl osmé uvede soutěžní komedii Městského divadla Zlín Cesta do Ameriky lodí i artéskou studnou aneb Pečení holubi – originální rozvernou frašku s písněmi.

středa 20. 2. 2008

O půl šesté odpoledne Vás zveme do zcela nového prostoru Jevištní zkušebny, která se nachází v dílenském dvoře za divadlem a vchází se do ní vchodem z Karloviny, na sladkobolnou taneční grotesku Baby box originálního pražského souboru Veselé skoky.
Třetí soutěžní komedií, kterou přivezou kolegové z libereckého Divadla F. X. Šaldy, bude moderní zpracování komedie dell´arte s jednoduchým názvem Vějíř, začátek ve tři čtvrtě na sedm v Městském divadle.
O půl desáté večer se ještě otevře Divadlo 29, kde Vaše bránice zaručeně potrápí nejlepší baviči z pořadu „Na stojáka“ kabelové televize HBO v jejich zábavném pořadu Komici s. r. o.

čtvrtek 21. 2. 2008

V půl páté máte možnost vidět na Hronovické scéně představení Můj báječný rozvod s jedinečnou Eliškou Balzerovou v hlavní roli. Večerní soutěžní program bude úderem sedmé hodiny patřit Švandovu divadlu a jeho Mandragoře, která nabídne italský svěží humor v podání pražské scény. Koncert kapely Ponožky pana Semtamťuka je bohužel zrušený, ale hned od půl desáté můžete v Divadle 29 zhlédnout projekt divadla Krepsko Praha a jeho Fragile + polské tango pro tři.

pátek 22. 2. 2008

Páteční dopoledne bude nejnabitější z celého festivalu, studenty totiž čekají hned tři představení! Od devíti a jedenácti hodin se v Městském divadle odehrají Foglarovy nesmrtelné Rychlé šípy v podání brněnského Loutkového divadla Radost a v deset hodin začne na Hronovické scéně klasická veselohra Poprask na laguně, kterou studenti Janáčkovy konzervatoře z Ostravy převedli do žánru hudební komedie.
Na pátou hodinu odpolední Vás pak pozveme do Jevištní zkušebny, kde si nenechte ujít bláznivou grotesku Brýle Eltona Johna ostravské Komorní scény Aréna, kterou uvádíme v sekci „Divadlo na vlastní nebezpečí“. Lákavý název, lákavá sekce! Co se asi na jevišti bude dít…?
Od sedmi večer v Městském divadle se do soutěžního klání zapojí festivalovému publiku známé Slovácké divadlo Uherské Hradiště – tentokrát na Vaše bránice zaútočí situační komedií 1+2=6 (Jeden a dvě je šest).

sobota 23. 2. 2008

V sobotu se nejdříve pobaví děti – ve tři odpoledne představí Teátr Víti Marčíka v Divadle 29 svou poetickou a hravou pohádku Šípková Růženka. Soubor mladých brněnských herců BURANTEATR pak na Jevištní zkušebně zahraje zábavnou komedii Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl, průnik do soukromí a erotického života Karla Marxe, který začne v pět odpoledne. V podvečer o půl šesté se do Divadla 29 můžete přijít podívat na další opus Víti Marčíka – Mystériia buffa.
Pro náš soubor a naše příznivce však bude nejdůležitější představení od sedmi večer v Městském divadle, to bude o přízeň poroty a diváků bojovat naše komedie Bláznivé nůžky. Držme si vzájemně palce, aby obstála na jedničku!

neděle 24. 2. 2008

Neděle bude tak nabitá divadlem, že nebudete vědět, kam dřív skočit. Na Jevištní zkušebně Vás ve tři hodiny odpoledne opravdu rozesmějí Tři mušketýři plzeňského divadla Alfa. Tato festivalovými cenami ověnčená komedie není jenom pro děti, dokonce můžeme tvrdit, že zaujme spíš dospělé publikum.
V podvečer vypukne zábava na dvou scénách – na Hronovické v pět uvidíte Plný kapsy šutrů pražského divadla Rokoko s Radkem Holubem a Miroslavem Vladykou, zatímco ve čtvrt na šest v Divadle 29 Vás pražský soubor AQUALUNG vezme na Cestu kolem světa za 60 dní. Volným krokem pak můžete přejít do Městského divadla, kde se od půl osmé bude Dejvické divadlo z Prahy ucházet o titul Komedie roku 2007, nenechte si ujít jejich moderní grotesku s provokativním názvem Černá díra.
Ještě nemáte dost? Nu dobrá, v půl desáté večer Vám mladí herci z brněnského divadla Do Houslí ukáží, jak divadlo vidí oni. V čem? Aš naprší... a uschne. Tak se to jmenuje! Kde? Na Jevištní zkušebně!

pondělí 25. 2. 2008

Po náročné sobotě a neděli, kdy jste mohli vidět až devět představení, Vás v pondělí nebudeme tolik honit. Koneckonců první pracovní den po víkendu je sám o sobě pro všechny náročný. Pobavit Vás přesto může komedie nejen pro ženy Vše o ženách pražského Studia dva, která začíná v pět odpoledne na Hronovické scéně.
V půl osmé večer se pak všichni hodíme do gala... V Městském divadle se bude konat závěrečný Galavečer smíchu s předáváním cen VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Ale nebojte se, večer bude sice slavnostní a honosný, ale zároveň i zábavný – vše za bedlivého sledování kamer České televize. Pořadem Vás provedou a pobaví Marián Labuda, Petra Janečková, Ladislav Špiner a další herci Východočeského divadla.

POZOR!!! Komedie Vše o ženách se uskuteční v jiném termínu!!! POZOR!!
Z důvodu náhlého onemocnění jedné z protagonistek komedie Vše o ženách se dnešní představení, které se mělo odehrát v rámci GRAND Festivalu smíchu od 17.00 hodin na Hronovické scéně, bohužel RUŠÍ. Vstupenky zůstávají v platnosti, náhradní představení se uskuteční v neděli 4. května od 19.00 hodin v Městském divadle.
VČD se za změnu omlouvá a děkuje za pochopení!

Úterý 26. 2. 2008
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na interaktivní detektivní komedii Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného j. h. Zažili jste někdy v divadle, že byste sami mohli ovlivňovat děj hry, mluvili s postavami a vypátrali vraha? Ne? Tak tohle všechno v Bláznivých nůžkách zažijete... Hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána.

Středa 27. 2. 2008
Od 9.30 a 12.30 hodin bude jeviště Městského divadla patřit hercům britského divadla TNT Theatre a jejich Strašidlu cantervillskému (The Canterville Ghost) v režii Paula Stebbingse. Studenti uvidí dramatizaci Wildeovy komedie v původním anglickém znění. Velvyslanec USA kupuje v Anglii zámek Canterville, ve kterém však straší duch Sira Simona de Canterville, který zde před 300 lety zavraždil svou ženu...
Od 19.00 hodin pak v Městském divadle hostuje Středočeské divadlo Kladno s černou komedií Plíseň v režii Ireny Žantovské. Diváky čeká vyprávění dvou vdov při otevřené lahvi aperitivu v hotelovém pokoji v Moskvě někdy kolem roku 1990. Dva různé osudy i životní názory…
Pardubičtí herci hostují v Chrudimi, kde od 19.00 hodin odehrají vesnické drama Vojnarka.

Čtvrtek 28. 2. 2008
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná satirická komedie Romulus Veliký v režii Jiřího Seydlera. Dürrenmattův Romulus je vladař pacifista, vladař zemědělec, vášnivý chovatel slepic. Za výsadu politiků pokládá právo nic nedělat a v klidu snídat vajíčka z vlastního kurníku… Dokonce se otevřeně přiznává k tomu, že světové politice ani trochu nerozumí. O jaké době že to slavný švýcarský komediograf vlastně psal? O pádu Říma, pochopitelně, ale ještě víc o pádu či rozkladu politických systémů vůbec. V titulní roli uvidíte Josefa Vránu.

Pátek 29. 2. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte Peera Gynta – výpravný norský epos v režii Jiřího Seydlera. Rozmařilec a snílek Peer Gynt se protlouká světem, prožívá neuvěřitelná dobrodružství, dosahuje úspěchů a vysokého postavení, získá obrovské bohatství, ale v ničem nenachází dostatečné uspokojení. V závěru života se vrací domů a na každém kroku zjišťuje, že jeho cesta nebyla ta pravá. Jaká ale životní cesta je ta pravá? Dá se to zjistit? V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

archiv zpráviček březen 2008

Sobota 1. 3. 2008
Od 18.00 hodin se v Městském divadle koná Slavnostní koncert k 30. výročí založení folklórního souboru Radost Pardubice. Vstupenky možno zakoupit v DDM ALFA Pardubice – Polabiny.

Neděle 2. 3. 2008
Od 19.00 hodin budou na jevišti Městského divadla hostovat Květa Fialová, Petr Nárožný a Ladislav Trojan, kteří odehrají komedii Tři na lavičce v režii Pavla Háši. Můžete se těšit na trochu veselou i trochu smutnou komedie, jako v životě. Bručoun Silvestr a rezignovaný Luigi se připravují jako za klukovských let na velká dobrodružství, ale na scénu vstoupí bývalá učitelka, slečna Ambra… Hostem Agentura Harlekýn.

Pondělí 3. 3. 2008
VČD nehraje! V divadle se koná technická zkouška před premiérou komedie Urvi to!

Úterý 4. 3. 2008
VČD Vás na 19.00 hodinu zve do Městského divadla na strhující dobrodružný epos Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Čeká Vás výpravná podívaná i napínavý příběh! Peer Gynt je rváč, lenoch a nezodpovědný rozmařilec, ale také neodolatelný básnivý snílek. Má ty nejsmělejší sny a plány, ale nedokáže je naplnit... Přijďte se podívat na jeho životní pouť… V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Středa 5. 3. 2008
Od 17.00 hodin Městské divadlo uvádí zbojnický muzikál Malované na skle, který je pestrou podívanou s bohatými tanečními čísly, spoustou skvělých písniček a komickými i tragickými prvky. Novou dimenzi muzikálu dodává úžasné přebásnění J. Nohavici. V režii Jiřího Seydlera v hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký j. h. Malované na skle je nejnavštěvovanější inscenací roku 2007!

Čtvrtek 6. 3. 2008
Od 10.00 hodin Městské divadlo uvádí divadelní adaptaci Hrubínovy Romance pro křídlovku v režii slovenského režiséra Mariána Pecka, který se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou a kontroverzním Vítězstvím. V poutavém příběhu mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí, v hlavních rolích hrají Lucie Štěpánková j. h., Martin Chamer j. h. a Martin Mejzlík. Od 19.30 hodin se na jevišti Městského divadla v rámci galavečera Den D předají ocenění dobrovolníkům východních Čech. Pořadatelé občanské sdružení SKP-CENTRUM a obecně prospěšná společnost TERRA NOSTRA – malebný kraj.
Od 19.00 hodin, ale v Divadle 29 uvádíme další z Laskavých večerů s knížkou. Tentokrát bude Jiří Šlupka Svěrák hostit překladatele, esejistu a spisovatele Patrika Ouředníka. Opět můžete pořad slyšet i v přímém přenosu Českého rozhlasu Pardubice na frekvenci 104,7 FM.

Pátek 7. 3. 2008
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na Jiráskovo vesnické drama Vojnarka. Dílo z klenotnice české národní klasiky s velkým životním příběhem Vás překvapí svou nadčasovou platností. V režii Petra Kracika j. h. v titulní roli hraje Lucie Štěpánková j. h.

Sobota 8. 3. 2008
Od 18.00 hodin v Městském divadle uvidíte Peera Gynta – výpravný norský epos v režii Jiřího Seydlera. Rozmařilec a snílek Peer Gynt se protlouká světem, prožívá neuvěřitelná dobrodružství, dosahuje úspěchů a vysokého postavení, získá obrovské bohatství, ale v ničem nenachází dostatečné uspokojení. V závěru života se vrací domů a na každém kroku zjišťuje, že jeho cesta nebyla ta pravá. Jaká ale životní cesta je ta pravá? Dá se to zjistit? V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Neděle 9. 3. 2008
VČD nehraje!

Pondělí 10. 3. 2008
Městské divadlo Vás na 19.00 hodinu zve na jedinečnou Irskou taneční show – Mystery of the Dance. Čeká Vás dynamické taneční představení, ve kterém ožívá příběh staré keltské legendy o lásce člověka a víly. Charakteristická irská hudba spojená s taneční virtuozitou, rafinovaná práce nohou, strhující rytmus a údernost irského stepu, to vše vytváří dokonalou taneční show. Hostem slovenský taneční soubor Merlin.

Úterý 11. 3. 2008
V 19.00 hodin na jevišti Městského divadla začíná Muž sedmi sester – ČERNÁ KOMEDIE ze současnosti v režii Martina Glasera j. h. Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! Povede se mu to? V hlavní roli Martin Mňahončák.

Středa 12. 3. 2008
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví detektivní komedie Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu získaly Bláznivé nůžky titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu!

Čtvrtek 13. 3. 2008
Ve 20.00 hodin na jevišti Městského divadla vystoupí první dáma českého šansonu Hana Hegerová, kterou doprovodí skupina Petra Maláska.

Pátek 14. 3. 2008
Od 10.00 hodin se v Městském divadle koná veřejná generální zkouška komedie Urvi to!, kterou režíroval Jiří Seydler.
V 19.00 hodin zde pak začíná slavný muzikál s trochu šokujícím názvem Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy. V inscenaci uvidíte příběh několika nezaměstnaných dělníků, kteří svou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. V rolích odvážných ocelářů se představí Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek j. h., Milan Němec j. h. nebo Jan Maxián j. h. a další. Divácky nejoblíbenější inscenace roku 2005!

Sobota 15. 3. 2008
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na první premiéru trpké komedie Urvi to!, ve které v hlavní roli uvidíte Petru Janečkovou. Inscenace v režii Jiřího Seydlera Vám poodhalí zákulisí obchodu s uměním, ve kterém se rafinovaně „kšeftuje“ a nebezpečně riskuje…
Před premiérou se ve foyer koná vernisáž výstavy fotografií Miloše Fice.

Neděle 16. 3. 2008
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná druhá premiéra inscenace Urvi to! s Petrou Janečkovou v hlavní roli a v režii Jiřího Seydlera. Čeká Vás trpká komedie o moci peněz a společenského postavení, které dokážou zastínit to, oč jde v životě doopravdy. Dle slov Davida Williamsona, světoznámého australského komediografa, jeho hra „odráží trvalý střet v naší přirozenosti: střet mezi sledováním našich sobeckých zájmů – jak hmotných, tak sexuálních – a mezi naší touhou být slušní, morální, nalézat úctu a lásku“.

Pondělí 17. 3. 2008
V Městském divadle od 19.00 hodin hostují herci Divadelní společnosti Julie Jurištové s klasickou komedií Chudák manžel. Nestárnoucí Molièrova komedie o bohatém muži, který se neoženil z lásky, ale z touhy po titulu, s písničkami v koloritu Francie 19. století Vás jistě dobře pobaví. V režii Jiřího Fréhara v titulní roli hraje Oldřich Navrátil.

Úterý 18. 3. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Klicperovo divadlo Hradec Králové s představením Čert a Káča – jedním ze skvostů české operní tvorby Antonína Dvořáka. Děj se odehrává v Mokré Lhotě a v její místní hospodě, a pak samozřejmě v pekle mezi čerty. Hlavními hrdiny půvabného příběhu o lidské hamižnosti a následné nevyhnutelné spravedlnosti je prostořeká dívka Káča (Pavla Tomicová), odvážný ovčák Jirka, čert Marbuel, zlá kněžna a lakomý správce jejího zámku. Libreto napsal Adolf Wenig podle lidové pohádky přepsané Boženou Němcovou. Režie Zoja Mikotová.
Herci Východočeského divadla hostují od 19.00 hodin v Kladně, kde odehrají muzikál Malované na skle.

Středa 19. 3. 2008
Na 18.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na trpkou komedii Urvi to!, ve které v hlavní roli uvidíte Petru Janečkovou. Inscenace v režii Jiřího Seydlera Vám poodhalí zákulisí obchodu s uměním, ve kterém se rafinovaně „kšeftuje“ a nebezpečně riskuje… Inscenace není vhodná pro děti!

Čtvrtek 20. 3. 2008
Od 18.00 hodin se v Městském divadle uskuteční ZADANÉ představení Drobečky z perníku pro firmu Chládek a Tintěra.
Východočeské divadlo hostuje v Hořicích, kde od 19.30 hodin diváky pobaví komedií Bláznivé nůžky.

Pátek 21. 3. 2008
Od 19.00 hodin se v Městském divadle po 56. reprízách koná večerní derniéra jedné z nejlepších komedií poslední doby s názvem Úžasná svatba. Kolotoč nesmírně komických situací roztočí probuzení ženicha ráno před svatbou vedle úplně cizí dívky… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Petra Janečková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Lucie Štěpánková j. h., Milan Němec j. h. a Josef Pejchal. Na VI. ročníku GRAND Festivalu smíchu Úžasná svatba získala cenu Komedie diváků a Petra Janečková byla za roli pokojské Julie oceněna za nejlepší ženský herecký výkon festivalu! Úžasná svatba se zároveň stala Inscenací roku 2006!

Sobota 22. 3. 2008
Od 19.00 hodin netradičně ožije foyer Městského divadla, kde diváci uvidí úsměvný minimuzikálek Mississippi Blues Ben v režii Jiřího Seydlera, který na motivy knihy Michala Šandy Blues 1890–1940 napsal libreto muzikálu. V populárně naučné divadelní hříčce o vzniku blues hrají a zpívají Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák, jenž je zároveň i autorem hudby a písňových textů.
Pardubičtí herci od 19.00 hodin zároveň hostují v Chrudimi, kde odehrají detektivní komedii Bláznivé nůžky.

Neděle 23. 3. 2008
VČD nehraje!

Pondělí 24. 3. 2008
VČD nehraje!

Úterý 25. 3. 2008
VČD nehraje! V Městském divadle se koná technická zkouška před premiérou komedie Brouk v hlavě v režii Lídy Engelové j. h.

Středa 26. 3. 2008
Na 18.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na trpkou komedii Urvi to!, ve které v hlavní roli uvidíte Petru Janečkovou. Inscenace v režii Jiřího Seydlera Vám poodhalí zákulisí obchodu s uměním, ve kterém se rafinovaně „kšeftuje“ a nebezpečně riskuje… Inscenace není vhodná pro děti!

Čtvrtek 27. 3. 2008
V 18.00 hodin v Městském divadle začíná satirická komedie Romulus Veliký v režii Jiřího Seydlera. Dürrenmattův Romulus je vladař pacifista, vladař zemědělec, vášnivý chovatel slepic. Za výsadu politiků pokládá právo nic nedělat a v klidu snídat vajíčka z vlastního kurníku… Dokonce se otevřeně přiznává k tomu, že světové politice ani trochu nerozumí. O jaké době že to slavný švýcarský komediograf vlastně psal? O pádu Říma, pochopitelně, ale ještě víc o pádu či rozkladu politických systémů vůbec. V titulní roli uvidíte Josefa Vránu. V divadle si připomeneme Světový den divadla.

Pátek 28. 3. 2008
Od 19.00 hodin v Městském divadle uvidíte muzikál My Fair Lady. Rozezpívaný Pygmalion v Pardubicích pohostinsky režíroval Petr Novotný, který do hlavní role Elizy Doolittleové obsadil Petru Janečkovou. Profesora Higginse hraje Jiří Kalužný a v roli Plukovníka Pickeringa se na jevišti objeví ředitel divadla Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

Sobota 29. 3. 2008
VČD Vás na 18.00 hodinu zve do Městského divadla na strhující dobrodružný epos Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Čeká Vás výpravná podívaná i napínavý příběh! Peer Gynt je rváč, lenoch a nezodpovědný rozmařilec, ale také neodolatelný básnivý snílek. Má ty nejsmělejší sny a plány, ale nedokáže je naplnit... Přijďte se podívat na jeho životní pouť… V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Neděle 30. 3. 2008
VČD nehraje!

Pondělí 31. 3. 2008
V 17.30 hodin v Městském divadle začíná irská hra Maja v režii hostujícího Michaela Taranta, který do titulní role obsadil Jindru Janouškovou. Čeká Vás inscenace plná tajemství a magické atmosféry s mnohostrannými pohledy na různé podoby lásky a životního štěstí.

Radek Smetana Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN