VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

1/2009  2/2009  3/2009   4-7/2009  9-12/2009

archiv zpráviček 2012  2011  2010  2009  2008

archiv zpráviček 2007  2006  2005  2004  2003

TÝDEN V DIVADLE – ZPRÁVIČKY 2009

archiv zpráviček leden 2009

Čtvrtek 1. 1. 2009
VČD nehraje!

Pátek 2. 1. 2009
VČD nehraje! V divadle se celý den zkouší inscenace Chicago a Janík, hojahoj, zbojník!

Sobota 3. 1. 2009
Prožíváte neopětovanou lásku? Trpíte nenaplněnými ambicemi? Přijďte tedy na 18.00 hodinu do Městského divadla, kde Vám Čechovova komedie Racek nabídne zaručený lék! Nejvyhledávanější ruský povídkář a dramatik Čechov psal o lidech, kteří nejsou spokojení s vlastním životem, ale navzdory tomu tvrdil, že všechny jeho hry jsou komedie. A skutečně – jeho pohled na člověka vždycky vyjadřuje úsměvné zjištění, že život nemusí být tragický, pokud ho tak nebudeme brát. V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Chamer j. h., Radek Žák, Václav Dušek a další.

Neděle 4. 1. 2009
Od 15.00 hodin v Městském divadle hostují herci Divadelní společnosti Julie Jurištové s pohádkou Boženy Němcové O dobru a zlu. Děti čeká pohádkový příběh o tom, že není zlo bez dobra a naopak. Ví to ovšem i samotné Dobro se Zlem? Patrně ne, a tak spolu uzavřou sázku, kdo má nad lidmi větší moc… Režie Ján Simkanič.

Pondělí 5. 1. 2009
Na 17.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na Zeyerův mýtus o věčné lásce Radúz a Mahulena v režii hostujícího Michaela Taranta. Čeká Vás výpravné básnické drama o lásce dvou mladých lidí, pocházejících ze znepřátelených království. V titulních rolích se představí nováčci pardubického ansámblu Máša Málková a Jan Musil.

Úterý 6. 1. 2009
Od 17.30 hodin v Městském divadle uvidíte Peera Gynta – výpravný norský epos v režii Jiřího Seydlera. Rozmařilec a snílek Peer Gynt se protlouká světem, prožívá neuvěřitelná dobrodružství, dosahuje úspěchů a vysokého postavení, získá obrovské bohatství, ale v ničem nenachází dostatečné uspokojení. V závěru života se vrací domů a na každém kroku zjišťuje, že jeho cesta nebyla ta pravá. Jaká ale životní cesta je ta pravá? Dá se to zjistit? V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Středa 7. 1. 2009
Od 10.00 hodin studenty v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.
Na 18.00 hodinu Vás pak Městské divadlo zve na Jiráskovo vesnické drama Vojnarka. Dílo z klenotnice české národní klasiky s velkým životním příběhem Vás překvapí svou nadčasovou platností. V režii Petra Kracika j. h. v titulní roli hraje Lucie Štěpánková j. h.

Čtvrtek 8. 1. 2009
Od 17.30 hodin v Městském divadle hostují herci z Mladé Boleslavi, kteří v Pardubicích zahrají Shakespearův Sen noci svatojánské v režii Jana Kačera. Čeká Vás renesanční komedie proměn a převracení naruby, která je mimo jiné o tom, jak je těžké být bohem, jak je krásné být hercem a jak je zázračné milovat a být milován. Celý příběh je pak jakousi magickou cestou, velkým tancem svatojánské noci, při níž se svět otřese v základech, aby na nich poté o to pevněji stál.
Pardubičtí herci naopak hostují v Hradci Králové, kde od 19.00 hodin odehrají muzikál Donaha!.

Pátek 9. 1. 2009
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na další reprízu oblíbené hudebně dramatické balady Cikáni jdou do nebe v režii hostujícího Mariána Pecka. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda. Uvidíte dramatický příběh lásky Rady a Zobara, plný vášně, zrady a touhy po svobodě, s hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi z romského folklóru. V hlavních rolích hrají Kristina Jelínková a Martin Mňahončák.

Sobota 10. 1. 2009
Od 18.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. Kromě znamenité zábavy si užijete i podívané na krásné kostýmy a atmosféry salonního života v secesní Paříži. Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Neděle 11. 1. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout výjimečné představení hostujícího Dejvického divadla Bratři Karamazovi v režii Lukáše Hlavici. Inscenace na pozadí odhalování okolností otcovraždy vyjadřuje pohled na témata, která nás stále vzrušují – svědomí, čest, láska, vina, trest – a řeší i věčnou otázku, zda a kdy je všechno dovoleno, nebo zda a kdy může být všechno odpuštěno. Hrají Ivan Trojan, David Novotný, Martin Myšička, Igor Chmela, Radek Holub a další. Uvádí agentura Kometa.

Pondělí 12. 1. 2009
VČD nehraje! V divadle se celý den koná technická zkouška muzikálu Chicago v režii Petra Novotného.

Úterý 13. 1. 2009
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na další reprízu Shakespearova Hamleta s Josefem Pejchalem v titulní roli. Nejhranější divadelní hru na světě o nejstarším tématu všech dob – Být, či nebýt? – režíroval Jiří Seydler.

Středa 14. 1. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout básnické drama Radúz a Mahulena, režisér Michael Tarant do titulních rolí obsadil Mášu Málkovou a Jana Musila. Těšte se na obrazivý milostný příběh, ve kterém Radúz nesmí políbit jinou ženu, aby zachoval své štěstí s Mahulenou. Kouzlo, které Mahulenu svazuje, je kruté. Radúz by podmínku jistě splnil, ale když po dlouhé době uvidí svou matku, neodolá a políbí ji, a Mahulenu tím ztrácí… Jen laskavá moudrost staré pověsti rozhodne o tom, že láska je silnější než dogma nebo zvůle.

Čtvrtek 15. 1. 2009
Být, či nebýt? Tuto známou otázku dnes uslyšíte ve Východočeském divadle Pardubice, kde se od 19.00 hodin odehraje Shakespearovo drama Hamlet. Titulní roli v nejhranější hře na světě ztvární Josef Pejchal. Inscenace, která nepřináší příliš odpovědí, ale dává mnoho otázek, patří v repertoáru VČD k jednomu z jeho hlavních proudů, který představuje velká díla světové dramatiky. Režie Jiří Seydler.

Pátek 16. 1. 2009
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví detektivní komedie Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu získaly Bláznivé nůžky titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008!

Sobota 17. 1. 2009
Od 18.00 hodin se v Městském divadle po 34 reprízách rozloučíme s divadelní adaptací Hrubínovy Romance pro křídlovku v režii slovenského režiséra Mariána Pecka. V poutavém příběhu mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí, hrají Lucie Štěpánková j. h., která je od počátku této sezóny členkou Divadla na Vinohradech, Martin Chamer j. h., Martin Mejzlík, Václav Dušek, Martin Mňahončák a další.
Od 20.30 hodin se pak ve foyer Městského divadla uskuteční premiéra autorského muzikálu Jiřího Seydlera a Jiřího Šlupky Svěráka Janík, hojahoj, zbojník!, který navazuje na oblíbeného Mississippi Blues Bena. Populárně naučnou přednášku tentokrát na zbojnické téma svým podmanivým zpěvem proloží Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák.

Neděle 18. 1. 2009
Od 19.00 hodin můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák, který tentokrát bude na zbojnické téma. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben. Opět Vás čeká „populárně naučná přednáška“, ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Jiřího Šlupky Svěráka.

Pondělí 19. 1. 2009
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná Koncert kapely Bratři Ebenové. Koncert se koná v rámci turné k novému albu Chlebíčky, které vyšlo v polovině června 2008. Uvádí agentura Kometa.

Úterý 20. 1. 2009
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na trpkou komedii Urvi to!, ve které v hlavní roli uvidíte Petru Janečkovou. Inscenace v režii Jiřího Seydlera Vám poodhalí zákulisí obchodu s uměním, ve kterém se rafinovaně „kšeftuje“ a nebezpečně riskuje… Inscenace není vhodná pro děti!

Středa 21. 1. 2009
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná ČERNÁ KOMEDIE ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera j. h. Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.

Čtvrtek 22. 1. 2009
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. Kromě znamenité zábavy si užijete i podívané na krásné kostýmy a atmosféry salonního života v secesní Paříži. Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Pátek 23. 1. 2009
Od 10.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout veřejnou generální zkoušku muzikálu Chicago v režii Petra Novotného.
Na 19.00 hodinu jsme pak pro Vás připravili španělskou hru Jitřní paní – jednu z nejcitlivěji napsaných her moderního dramatu v pohostinské režii ředitele Divadla pod Palmovkou Petra Kracika. Radost a štěstí z prostých věcí zmůže mnoho. Tato zdánlivě malá moudrost je v Casonových hrách klíčem nejen ke štěstí, ale i k životu. A obyčejné dobré srdce snad může přemoci i tu, které se všichni bojíme a která čeká na každého z nás – tajemnou Jitřní paní… Hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Mejzlík a další.

Sobota 24. 1. 2009
Od 19.00 hodin se v Městském divadle uskuteční první premiéra slavného broadwayského muzikálu Chicago, který je známý především díky své nedávné filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích. Před premiérou bude ve foyer zahájena výstava obrazů Michaila Ščigola s názvem A. V. E. aneb Barokní sny Albrechta Václava Eusebia.

Neděle 25. 1. 2009
Od 19.00 hodin můžete navštívit druhou premiéru broadwayského krimi muzikálu Chicago v režii Petra Novotného. Neomezené možnosti města na břehu Michiganského jezera přilákají Roxie Hartovou, jež sní o kariéře na jevišti a chce být stejně slavná jako kabaretní hvězda Velma Kellyová. Místo na žebříčku slávy se však obě setkají ve vězení, obviněny z úkladných vražd. Jejich obhajoby se ujme úspěšný právník, který z nich udělá v tisku oběti chlípných činů jejich manželů. Rozjede se mediální divadlo, ve kterém se Roxie stane přes noc hvězdou první velikosti, zatímco Velma zůstává ve vězení… V hlavních rolích hrají, tančí a zpívají Martina Sikorová, Petra Janečková a Ladislav Špiner.

Pondělí 26. 1. 2009
V 9.00, 10.30 a 17.00 hodin v Městském divadle začíná pohádka Divadelní společnosti Julie Jurištové O dobru a zlu, která pojednává o důležitosti lásky a lidskosti ve světě přetrvávajícího a nikdy nekončícího sváru mezi Dobrem a Zlem. Režie Ján Simkanič.
Od 20.00 hodin pak můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák, který tentokrát bude na zbojnické téma. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben. Opět Vás čeká „populárně naučná přednáška“, ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka.

Úterý 27. 1. 2009
Být, či nebýt? Tuto známou otázku dnes uslyšíte v Městském divadle, kde se od 18.00 hodin odehraje Shakespearovo drama Hamlet. Titulní roli v nejhranější hře na světě ztvární Josef Pejchal. Inscenace, která nepřináší příliš odpovědí, ale dává mnoho otázek, patří v repertoáru VČD k jednomu z jeho hlavních proudů, který představuje velká díla světové dramatiky. Režie Jiří Seydler.
Pardubičtí herci však ještě od 19.30 hodin hostují ve Vysokém Mýtě, kde zahrají Casonovu Jitřní paní v režii Petra Kracika.

Středa 28. 1. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout broadwayský krimi muzikál Chicago. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Čtvrtek 29. 1. 2009
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví detektivní komedie Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu získaly Bláznivé nůžky titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008!
Od 18.00 hodin se pardubičtí herci představí také v Mladé Boleslavi, kde odehrají Jiráskovu Vojnarku.

Pátek 30. 1. 2009
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal.

Sobota 31. 1. 2009
VČD nehraje, ve společenském centru IDEON se totiž koná Kouzelný ples století, na který jste samozřejmě srdečně zváni. Začátek v 19.30 hodin. Ples pořádá Magistrát města Pardubic, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice jako hold stému výročí otevření Městského divadla v Pardubicích. Můžete se těšit na magická vystoupení kouzelníka, spidermana a matematického génia, dále na čarovnou přehlídku divadelních kostýmů, kouzelné vystoupení Tanečního klubu LIFE a vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD. K poslechu a tanci zahrají pardubičtí filharmonici a Chorus. Můžete zažít noc čarokrásných iluzí a tajuplné magie. Vstupné 380,- a 280,- Kč.

archiv zpráviček únor 2009

Neděle 1. 2. 2009
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Divadlo Kalich s novou jevištní talk show Co jinde neuslyšíte II. Pořadem vás provedou Eva Holubová a Bohumil Klepl. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.

Pondělí 2. 2. 2009
V 9.00 a 11.00 hodin v Městském divadle začíná představení Bártndžus hostujícího Divadla Alfa z Plzně. Pod podivným názvem se skrývá originální fantasy, sci-fi i loutkový muzikál v jednom balení. Mladé publikum jistě ocení tuto směsici neotřelé poetiky plnou tajemných městeček, létajících netopýrů, rozzuřených psů, čarodějnic se skleněným okem a vůbec prapodivných bytostí…
Na 19.00 hodinu Vás pak zveme do Městského divadla na Goldoniho Impresária ze Smyrny hostujícího Činoherního klubu. Čeká vás komedie, do které autor promítá znalost dobových operních manýr a klišé. Vlastním jádrem hry je vtipný rozpor mezi nepřiměřeným míněním o vlastních schopnostech a skutečnými možnostmi jedince, který se odehrává v každém oboru. Hrají Petr Nárožný, Ondřej Vetchý, Stanislav Zindulka, Nela Boudová a další. Režie Ladislav Smoček.
Obě představení uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.

Úterý 3. 2. 2009
Od 18.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví detektivní komedie Bláznivé nůžky, která Vás zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jste Vy, diváci. Jenom Vy můžete vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu získaly Bláznivé nůžky titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008!
Pardubičtí herci však ještě od 19.00 hodin hostují v pražském Žižkovském divadle na přehlídce Žižkovská štace, kde představí Jiráskovu Vojnarku.

Středa 4. 2. 2009
Od 19.00 hodin můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák, který tentokrát bude na zbojnické téma. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben. Opět Vás čeká „populárně naučná přednáška“, ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka.
Také od 19.00 hodin, ale na Žižkovské štaci pohostinsky odehrajeme vražednou komedii Bláznivé nůžky.

Čtvrtek 5. 2. 2009
Od 18.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout broadwayský krimi muzikál Chicago. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.
Od 19.00 hodin se pardubičtí herci představí naposledy v Žižkovském divadle, kde v rámci přehlídky Žižkovská štace odehrají autorský muzikál Janík, hojahoj, zbojník!

Pátek 6. 2. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout další reprízu hudební balady o zloději koní Cikáni jdou do nebe. Inscenace v režii Mariána Pecka je výjimečná nejen poetikou a atraktivním uhrančivým prostředím romského etnika, ale i nahlédnutím do romské filosofie a životní moudrosti, tolik odlišné od světa moderní civilizace, ve kterém obvykle vítězí rozum nad city. V hlavních rolích hrají Kristina Jelínková a Martin Mňahončák.

Sobota 7. 2. 2009
Na 18.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na španělskou hru Jitřní paní – jednu z nejcitlivěji napsaných her moderního dramatu v pohostinské režii ředitele Divadla pod Palmovkou Petra Kracika. Radost a štěstí z prostých věcí zmůže mnoho. Tato zdánlivě malá moudrost je v Casonových hrách klíčem nejen ke štěstí, ale i k životu. A obyčejné dobré srdce snad může přemoci i tu, které se všichni bojíme a která čeká na každého z nás – tajemnou Jitřní paní… Hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Mejzlík a další.

Neděle 8. 2. 2009
Odpoledne se v Městském divadle koná Den otevřených dveří. Prohlídky zákulisí divadla začínají ve 14.00, v 15.00 a 16.00 hodin, skupinky zájemců provedou Dagmar Novotná a Zdeněk Rumpík.
Od 19.00 hodin se pak ve foyer Městského divadla uskuteční další repríza autorského muzikálu Jiřího Seydlera a Jiřího Šlupky Svěráka Janík, hojahoj, zbojník!, který navazuje na oblíbeného Mississippi Blues Bena. Populárně naučnou přednášku tentokrát na zbojnické téma svým podmanivým zpěvem proloží Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák.

Pondělí 9. 2. 2009
Na 17.30 hodin Vás VČD zve do Městského divadla na oblíbenou hudebně-dramatickou baladu Cikáni jdou do nebe v režii hostujícího Mariána Pecka. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda. Uvidíte dramatický příběh lásky Rady a Zobara, plný vášně, zrady a touhy po svobodě, s hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi z romského folklóru. V hlavních rolích hrají Kristina Jelínková a Martin Mňahončák.

Úterý 10. 2. 2009
Prožíváte neopětovanou lásku? Trpíte nenaplněnými ambicemi? Přijďte tedy na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde Vám Čechovova komedie Racek nabídne zaručený lék! Nejvyhledávanější ruský povídkář a dramatik Čechov psal o lidech, kteří nejsou spokojení s vlastním životem, ale navzdory tomu tvrdil, že všechny jeho hry jsou komedie. A skutečně – jeho pohled na člověka vždycky vyjadřuje úsměvné zjištění, že život nemusí být tragický, pokud ho tak nebudeme brát. V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Chamer j. h., Radek Žák, Václav Dušek a další.
Rovněž od 19.00 hodin, ale na Jevištní zkušebně se uskuteční premiérový večer diskusně zábavného cyklu Večerní šumlování, které divadlo připravilo jako součást oslav stého výročí otevření Městského divadla v Pardubicích. Čeká vás neformální posezení s herci, kteří se představí v úplně jiném světle, než je znáte z jeviště, dozvíte se o nich spoustu zajímavostí, nahlédnete do jejich soukromí, dozvíte se o věcech, které je zajímají i trápí. A také se s nimi ohlédnete v čase. První večer bude patřit Dagmar Novotné, Petře Janečkové, Janu Hyhlíkovi a Pavlovi Novotnému, moderátorem večera bude Ladislav Špiner.

Středa 11. 2. 2009
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na další reprízu oblíbené hudebně dramatické balady Cikáni jdou do nebe v režii hostujícího Mariána Pecka. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda. Uvidíte dramatický příběh lásky Rady a Zobara, plný vášně, zrady a touhy po svobodě, s hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi z romského folklóru. V hlavních rolích hrají Kristina Jelínková a Martin Mňahončák.

Čtvrtek 12. 2. 2009
Od 19.00 hodin Vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Pátek 13. 2. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout broadwayský krimi muzikál Chicago. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Sobota 14. 2. 2009
Na 18.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na španělskou hru Jitřní paní – jednu z nejcitlivěji napsaných her moderního dramatu v pohostinské režii ředitele Divadla pod Palmovkou Petra Kracika. Radost a štěstí z prostých věcí zmůže mnoho. Tato zdánlivě malá moudrost je v Casonových hrách klíčem nejen ke štěstí, ale i k životu. A obyčejné dobré srdce snad může přemoci i tu, které se všichni bojíme a která čeká na každého z nás – tajemnou Jitřní paní… Hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Mejzlík a další.

Neděle 15. 2. 2009
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná slavný muzikál s trochu šokujícím názvem Donaha! v režii hostujícího Romana Štolpy.V inscenaci uvidíte příběh několika nezaměstnaných dělníků, kteří svou svízelnou životní situaci vyřeší velmi netradičním způsobem – založí pánskou striptérskou skupinu. V rolích odvážných ocelářů se představí Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, Pavel Doucek j. h., Milan Němec j. h. nebo Jan Maxián j. h. a další. Muzikál Donaha! se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005.

Pondělí 16. 2. 2009
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje pražské Studio DVA s tragikomedií Vše o mužích v režii Jany Janěkové. Inscenace má podtitul: Jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí. Aneb jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem. V hlavních rolích hrají Filip Blažek, Michal Slaný a Maroš Kramár. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.

Úterý 17. 2. 2009
Úterý 17. 2. Od 19.00 hodin v Městském divadle hostují herci libereckého Divadla F. X. Šaldy z inscenací Figarova svatba (sk. A). Čeká vás rozjitřená komedie o lásce, svatbě, penězích a jednom ohňostroji. Režie Daniel Špinar.
Pardubičtí herci naopak hostují v Kladně, kde od 19.30 hodin odehrají španělskou hru Jitřní paní.

Středa 18. 2. 2009
Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě (sk. B´08), kterou pohostinsky režírovala Lída Engelová. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný, ale vzápětí už málem zkázonosný nápad prověřit partnerskou věrnost. V tu ránu se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně cloumá. Navíc nikdo netuší, že jeden z „hrdinů“ má dvojníka… Dvojroli Viktora Champsboisyho a Boutona hraje Jiří Kalužný.

Čtvrtek 19. 2. 2009
> Na 19.00 hodinu vás zveme do Městského divadla na interaktivní detektivní komedii Bláznivé nůžky (sk. V) v režii Petra Novotného j. h. Zažili jste někdy v divadle, že byste sami mohli ovlivňovat děj hry, mluvili s postavami a vypátrali vraha? Ne? Tak tohle všechno v Bláznivých nůžkách zažijete... Hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!
Pardubičtí herci dnes nehrají jen na domácí půdě, ale od 19.30 hodin hostují i v Mladé Boleslavi, kde odehrají Jiráskovu Vojnarku.

Pátek 20. 2. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout broadwayský krimi muzikál Chicago. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Sobota 21. 2. 2009
Na 18.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na trpkou komedii Urvi to! (sk. U), ve které v hlavní roli uvidíte Petru Janečkovou. Inscenace v režii Jiřího Seydlera vám poodhalí zákulisí obchodu s uměním, ve kterém se rafinovaně „kšeftuje“ a nebezpečně riskuje… Inscenace není vhodná pro děti!

Neděle 22. 2. 2009
Od 15.00 hodin v Městském divadle uvidíte pohádkové představení Mach a Šebestová, které do Pardubic přijedou zahrát herci Slezského divadla z Opavy. Mach a Šebestová patří k nejpopulárnějším školákům. Divadelní adaptace jejich příběhů vychází z proslavené filmové verze, naši dva hrdinové zažijí řadu dobrodružství se psem Jonatánem, Pažoutem a Horáčkem, přísnou paní profesorkou a také roztržitou paní Kadrnožkovou. To vše za doprovodu vtipných písniček a hravé hudby. Režie Hana Mikolášková. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.
Od 19.00 hodin pak můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben, který tentokrát bude na zbojnické téma. Opět Vás čeká „populárně naučná přednáška“, ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka.
Rovněž od 19.00 hodin, ale v Trutnově představíme tamnímu publiku komedii Bláznivé nůžky.

Pondělí 23. 2. 2009
Od 8.30 a 10.30 hodin nejmladší publikum v Městském divadle pobaví hostující herci opavského Slezského divadla pohádkovým příběhem Mach a Šebestová.
Od 19.00 hodin pak v Městském divadle hostuje již kultovní Divadlo Járy Cimrmana s komedií České nebe. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.

Úterý 24. 2. 2009
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje legendární Semafor s hudebním představením Začalo to Akordem. Diváky čeká koncert sestavený z původního repertoáru Akord clubu, kde zazněly i první písničky pozdější dvojice S + Š, koncert bude doplněn projekcí autentických fotografií z oné doby, na kterou zavzpomíná Jiří Suchý. V příjemném večeru v rytmu jazzu, blues i rock ´n´ rollu dále vystoupí Jitka Molavcová a Václav Kopta. Uvádí agentura Kometa ve spolupráci s GRAND Festivalem smíchu.
Pardubičtí herci naopak hostují v Chrudimi, kde od 19.00 hodin odehrají španělskou hru Jitřní paní.

Středa 25. 2. 2009
Prožíváte neopětovanou lásku? Trpíte nenaplněnými ambicemi? Přijďte tedy na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde Vám Čechovova komedie Racek (sk. M) nabídne zaručený lék! Nejvyhledávanější ruský povídkář a dramatik Čechov psal o lidech, kteří nejsou spokojení s vlastním životem, ale navzdory tomu tvrdil, že všechny jeho hry jsou komedie. A skutečně – jeho pohled na člověka vždycky vyjadřuje úsměvné zjištění, že život nemusí být tragický, pokud ho tak nebudeme brát. V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Chamer j. h., Radek Žák, Václav Dušek a další.

Čtvrtek 26. 2. 2009
Od 17.00 hodin v Městském divadle uvidíte Peera Gynta (sk. L) – výpravný norský epos v režii Jiřího Seydlera. Rozmařilec a snílek Peer Gynt se protlouká světem, prožívá neuvěřitelná dobrodružství, dosahuje úspěchů a vysokého postavení, získá obrovské bohatství, ale v ničem nenachází dostatečné uspokojení. V závěru života se vrací domů a na každém kroku zjišťuje, že jeho cesta nebyla ta pravá. Jaká ale životní cesta je ta pravá? Dá se to zjistit? V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.

Pátek 27. 2. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout broadwayský krimi muzikál Chicago (sk. E). Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Sobota 28. 2. 2009
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná muzikál My Fair Lady. Rozezpívaný Pygmalion v Pardubicích režíroval Petr Novotný, který do hlavní role Elizy Doolittleové obsadil Petru Janečkovou. Profesora Higginse hraje Jiří Kalužný a v roli Plukovníka Pickeringa se na jevišti objeví ředitel divadla Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

archiv zpráviček březen 2009

Neděle 1. 3. 2009
VČD nehraje, v Městském divadle celý den probíhá technická zkouška k premiéře inscenace ČERNÁ KOMEDIE v režii Zdeňka Duška j. h.

Pondělí 2. 3. 2009
Dnes začíná IX. ročník GRAND Festivalu smíchu. V 17.00 hodin se v Divadle 29 představí královéhradecký soubor SAMOHANA s komediálním představením Asteroid Bejček. Jímavá groteska, která mimo jiné uspěla na Jiráskově Hronově, je inspirovaná prací v hradecké hvězdárně.
První soutěžní komedií festivalu bude od 19.00 hodin v Městském divadle Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách pražského Divadla v Dlouhé. Diváky čeká divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matejkou – 37 her a 154 sonetů velkého dramatika, to všechno s humorem a nadsázkou. Režie Jan Borna a kol.

Úterý 10. 3. 2009
VČD nehraje! V Městském divadle se koná první hlavní zkouška před premiérou inscenace Černá komedie v režii Zdeňka Duška j. h.

Středa 11. 3. 2009
Prožíváte neopětovanou lásku? Trpíte nenaplněnými ambicemi? Přijďte tedy na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde Vám Čechovova komedie Racek (sk. K) nabídne zaručený lék! Nejvyhledávanější ruský povídkář a dramatik Čechov psal o lidech, kteří nejsou spokojení s vlastním životem, ale navzdory tomu tvrdil, že všechny jeho hry jsou komedie. A skutečně – jeho pohled na člověka vždycky vyjadřuje úsměvné zjištění, že život nemusí být tragický, pokud ho tak nebudeme brát. V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Chamer j. h., Radek Žák, Václav Dušek a další.

Čtvrtek 12. 3. 2009
Na 19.00 hodinu Vás VČD zve do Městského divadla na španělskou hru Jitřní paní (sk. C) – jednu z nejcitlivěji napsaných her moderního dramatu v pohostinské režii ředitele Divadla pod Palmovkou Petra Kracika. Radost a štěstí z prostých věcí zmůže mnoho. Tato zdánlivě malá moudrost je v Casonových hrách klíčem nejen ke štěstí, ale i k životu. A obyčejné dobré srdce snad může přemoci i tu, které se všichni bojíme a která čeká na každého z nás – tajemnou Jitřní paní… Hrají Jindra Janoušková, Martina Sikorová, Martin Mejzlík a další.

Pátek 13. 3. 2009
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná veřejná generální zkouška inscenace Černá komedie v pohostinské režii Zdeňka Duška. Výjimečně od 19.30 hodin pak můžete v Městském divadle zhlédnout broadwayský krimi muzikál Chicago. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.

Sobota 14. 3. 2009
Na 19.00 hodinu Vás zveme do Městského divadla na první premiéru inscenace Černá komedie (sk. P1). Čeká Vás situační komedie na druhou. Děj hry se odehrává potmě. Vy však samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další. Před premiérou v 18.30 hodin ve foyer začíná vernisáž výstavy obrazů akademického malíře Josefa Sasky.

Neděle 15. 3. 2009
Pokud se chcete dobře pobavit, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde se uskuteční druhá premiéra Černé komedie (sk. P2) – situační komedie na druhou v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Vy však samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli. Hlavní hrdina si do bytu pozve snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Do toho se dostaví osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

Pondělí 16. 3. 2009
VČD nehraje! V Městském divadle se celý den koná krajské kolo přehlídky tanečních oborů ZUŠ ČR.

Úterý 17. 3. 2009
V 10.00 hodin v Městském divadle začíná strhující dobrodružný epos Peer Gynt v režii Jiřího Seydlera. Studenti uvidí výpravnou podívanou i napínavý příběh! Peer Gynt je rváč, lenoch a nezodpovědný rozmařilec, ale také neodolatelný básnivý snílek. Má ty nejsmělejší sny a plány, ale nedokáže je naplnit... V titulní roli Ladislav Špiner a Martin Mejzlík.
Od 18.00 hodin se pak v Městském divadle odehraje první repríza inscenace Černá komedie (sk. Z). Diváky čeká situační komedie na druhou. Děj hry se odehrává potmě. Publikum však samozřejmě uvidí, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli… V režii Zdeňka Duška j. h. hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

Středa 18. 3. 2009
Od 19.00 hodin v Městském divadle hostuje Klicperovo divadlo Hradec Králové, které do Pardubic přiveze Mrštíkovu dramatickou prvotinu Paní Urbanová (sk. B), která v mnoha ohledech předstihla svou dobu. Hra zobrazuje život na moravském maloměstě, plný jalové nečinnosti, pitek, karbanu, nevěr a záletnictví, mravního cynismu a marného snění. Režie Martin Františák.
Pardubičtí herci odjíždějí na zájezd do Jilemnice, kde od 19.30 hodin odehrají vražednou komedii Bláznivé nůžky.

Čtvrtek 19. 3. 2009
Na 17.30 hodinu vás VČD zve do Městského divadla na další reprízu oblíbené hudebně dramatické balady Cikáni jdou do nebe (sk. S) v režii hostujícího Mariána Pecka. Hudebního nastudování se chopili renomovaná interpretka romské hudby Ida Kelarova a Desiderius Dužda. Uvidíte dramatický příběh lásky Rady a Zobara, plný vášně, zrady a touhy po svobodě, s hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi z romského folklóru. V hlavních rolích hrají Kristina Jelínková a Martin Mňahončák.

Pátek 20. 3. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout brilantní konverzační komedii Jak je důležité míti Filipa (sk. E) v podání herců Středočeského divadla Kladno. Těšte se rafinovaný příběh plný úsměvných nedorozumění s nečekaně absurdním rozuzlením, také na vzrušující pátrání po vrahovi pana Bunburyho, ale hlavně na opravdu báječnou zábavu! Režie Irena Žantovská.
Pardubičtí herci od 19.30 hodin pobaví publikum v Chocni komedií Bláznivé nůžky.

Sobota 21. 3. 2009
Na 18.00 hodinu vás zveme do Městského divadla na derniéru trpké komedie Urvi to! (sk. T), ve které v hlavní roli uvidíte Petru Janečkovou. Inscenace v režii Jiřího Seydlera vám poodhalí zákulisí obchodu s uměním, ve kterém se rafinovaně „kšeftuje“ a nebezpečně riskuje… Inscenace není vhodná pro děti!

Neděle 22. 3. 2009
V 19.00 hodin se přijďte do Městského divadla rozloučit s černou komedií ze současnosti Muž sedmi sester v režii Martina Glasera (Na letním bytě, Princezna se zlatou hvězdou na čele). Partička mladých recesistů zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. Jednoho dne se rozhodnou obrátit svou pozornost na své bližní a objektem jejich zájmu se stane svérázných sedm sester Kostkových. Hlavní hrdina Emil Škvor se za vydatné pomoci svých kamarádů pouští do grandiózního plánu, největšího žertu svého života – během jediného týdne hodlá svést všech sedm sester. Každý den jednu! V hlavní roli Martin Mňahončák.

Pondělí 23. 3. 2009
VČD nehraje! V Městském divadle se celý den koná technická zkouška před premiérou komedie Nahá s houslemi v režii Lídy Engelové j. h.

Úterý 24. 3. 2009
Od 19.00 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout básnické drama Radúz a Mahulena (sk. F), režisér Michael Tarant do titulních rolí obsadil Mášu Málkovou a Jana Musila. Těšte se na obrazivý milostný příběh, ve kterém Radúz nesmí políbit jinou ženu, aby zachoval své štěstí s Mahulenou. Kouzlo, které Mahulenu svazuje, je kruté. Radúz by podmínku jistě splnil, ale když po dlouhé době uvidí svou matku, neodolá a políbí ji, a Mahulenu tím ztrácí… Jen laskavá moudrost staré pověsti rozhodne o tom, že láska je silnější než dogma nebo zvůle.

Středa 25. 3. 2009
Od 18.00 hodin se v Městském divadle uskuteční další repríza slavného broadwayského muzikálu Chicago (sk. X), který je známý především díky své nedávné filmové podobě, oceněné Oscarem za nejlepší film roku 2002. Sexy vražednice, bulvární boj, korupce, ale i černý humor, populární hity a strhující taneční čísla – to všechno v režii Petra Novotného s Martinou Sikorovou, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích.
Před představením se můžete zúčastnit autogramiády herce Alexeje Gsöllhofera, který po představení pokřtí svou knihu vzpomínek „…a na co jsem nezapomněl“.

Čtvrtek 26. 3. 2009
V 19.00 hodin v Městském divadle začíná ZADANÉ představení detektivní komedie Bláznivé nůžky, která zaměstnance Komerční banky zavede do kadeřnického salónu se svérázným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha… V režii Petra Novotného j. h. hrají Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner a Josef Vrána. Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Komedie se stala i divácky nejoblíbenější inscenací VČD za rok 2008 a na festivalu České divadlo 2008 obdržela Cenu poroty!

Pátek 27. 3. 2009
Být, či nebýt? Tuto známou otázku dnes uslyšíte ve Východočeském divadle Pardubice, kde se od 19.00 hodin odehraje Shakespearovo drama Hamlet (sk. H). Titulní roli v nejhranější hře na světě ztvární Josef Pejchal. Inscenace, která nepřináší příliš odpovědí, ale dává mnoho otázek, patří v repertoáru VČD k jednomu z jeho hlavních proudů, který představuje velká díla světové dramatiky. Režie Jiří Seydler.
V rámci oslav Světového dne divadla bude před představení přečteno Mezinárodní poselství sepsané brazilským divadelníkem Augusto Boalem.

Sobota 28. 3. 2009
Na 19.00 hodinu Vás Městské divadlo zve na My Fair Lady – jeden z nejlepších muzikálů 20. století, který s pardubickým souborem nazkoušel Petr Novotný j. h. Příběh chudé květinářky Lízy Doolittleové, jejíž životní osudy se staly objektem sázky dvou zámožných a veskrze bezstarostných mužů, profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, je plný nádherných melodií a břitkého anglického humoru. V hlavních rolích hrají a zpívají Petra Janečková, Jiří Kalužný a Petr Dohnal. Muzikál My Fair Lady vyhrál diváckou anketu o nejoblíbenější inscenaci roku 2007!

Neděle 29. 3. 2009
Od 15.00 a 17.00 hodin v Městském divadle hostují herci Těšínského divadla z Českého Těšína, kteří do Pardubic přivezou výpravný pohádkový muzikál Sněhurka. Režie Karol Suszka.

Pondělí 30. 3. 2009
V 8.30, v 10.45 a 17.00 hodin v Městském divadle začíná hostující pohádkový muzikál Sněhurka, který v Pardubicích odehraje soubor Těšínského divadla v režii Karola Suszky.
Od 20.00 hodin pak můžete netradičně ve foyer Městského divadla zhlédnout komorní muzikál Janík, hojahoj, zbojník! osvědčené autorské dvojice Jiří Seydler a Jiří Šlupka Svěrák. Jde o další, řadou diváků žádaný autorský projekt, jenž navazuje na oblíbený muzikálek Mississippi Blues Ben, který tentokrát bude na zbojnické téma. Opět Vás čeká „populárně naučná přednáška“, ilustrovaná stylizovanými hereckými výstupy a prokládaná podmanivým zpěvem Kristiny Jelínkové, Jiřího Kalužného a Šlupky Svěráka

Úterý 31. 3. 2009
Pokud se chcete dobře pobavit, přijďte na 19.00 hodinu do Městského divadla, kde se uskuteční další repríza Černá komedie (sk. A) – situační komedie na druhou v pohostinské režii Zdeňka Duška. Děj hry se odehrává potmě. Vy samozřejmě uvidíte, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli… Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další.

Radek Smetana Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN