VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Láska je všechno, co potřebuješ Jak venkovští hoši k bigbeatu přišli Ke kořenům

Zlatá éra… Janis Joplin a The Doors


Simulantenbande

The Yardbirds

Malou scénu opět ovládne bigbeat

Agentura Pardubický bigbeat včera a dnes ve spolupráci s Východočeským divadlem v únoru zahájila cyklus hudebně-zábavných pořadů o vývoji, ale i současnosti muziky, která změnila svět. Diváky na Malé scéně ve dvoře čeká několik večerů o počátcích bigbeatu v příbězích a osudech hudebních skupin i jednotlivců, kteří byli u toho, za doprovodu známých písní The Beatles, The Rolling Stones, Boba Dylana, Janis Joplin a dalších legend. Chybět nebudou ani vzpomínky na nejlepší světové, československé i pardubické bigbeatové skupiny doplněné promítáním dobových fotografií a filmových sekvencí.


The Rolling Stones

Druhý díl s názvem JAK VENKOVŠTÍ HOŠI K BIGBÍTU PŘIŠLI seznámí diváky s příběhem party kluků, kteří se v 60. letech 20. století potkali s bigbeatem, poznali britské skupiny The Rolling Stones nebo The Yardbirds a také československé kapely The Beatmen či The Matadors, které je natolik ovlivnily, že potom sami začali bigbeat hrát…

V rámci večera, který se uskuteční ve čtvrtek 21. března 2013, bude nejen vzpomínat, ale také hrát a zpívat kapela Simulantenbande. Zajímavé informace o této bigbeatové skupině s významným podílem bluesových standardů, která nejraději hraje v klubech a různých hospodách, naleznete na www.simulantenbande.tym.cz.

Hostem pořadu bude i herec Východočeského divadla Petr Borovec.

JaK + RaS, Divadelní zpravodaj 3/2013 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN