VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Láska je všechno, co potřebuješ Jak venkovští hoši k bigbeatu přišli Ke kořenům

Zlatá éra… Janis Joplin a The Doors

I v dubnu Malou scénu ovládne bigbeat!


Marsyas

Neil Young a Bob Dylan

Agentura Pardubický bigbeat včera a dnes ve spolupráci s Východočeským divadlem uvádí na Malé scéně ve dvoře cyklus hudebně-zábavných pořadů o vývoji, ale i současnosti muziky, která změnila svět. Diváci již prožili dva večery o počátcích bigbeatu v příbězích a osudech hudebních skupin i jednotlivců, kteří byli u toho, za doprovodu známých písní The Beatles, The Rolling Stones, Boba Dylana, Janis Joplin a dalších legend.

Třetí díl s názvem KE KOŘENŮM… bude patřit pardubické blues-rockové skupině The Friends a jejím hostům Oskaru Petrovi, zakládajícímu členovi skupiny Marsyas, a Jiřímu Vopavovi. Nezapomenutelný večer se uskuteční ve čtvrtek 18. dubna 2013 od 19.00 hodin.

Kapela The Friends vznikla v roce 2010 transformací z příležitostného vinárenského sdružení V pozdním sběru. Jejím hudebním stylem je blues-rock s prvky jazzu. Hudba je postavena na třech kytarách za zodpovědné podpory bicích a basy. V repertoáru má skupina vlastní skladby, dále známé české „bluesovky“ Petra Kalandry, ASPM či Vladimíra Mišíka a nechybí ani zástupci světové hudební scény Neil Young, Bob Dylan a Jimi Hendrix.

JaK + RaS
Divadelní zpravodaj 4/2013 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN