VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Láska je všechno, co potřebuješ Jak venkovští hoši k bigbeatu přišli Ke kořenům

Zlatá éra… Janis Joplin a The Doors

Poslední bigbeatové večery na Malé scéně


Red Guitars

Agentura Pardubický bigbeat včera a dnes již několik měsíců uvádí na Malé scéně hudebně-zábavné pořady o vývoji, ale i současnosti muziky, která změnila svět.

V předposledním dílu s názvem ZLATÁ ÉRA…JANIS JOPLIN A THE DOORS se podíváme do 60. let dvacátého století za Atlantik do Ameriky, kde nás „místní rozhlasový moderátor“, herec Josef Vrána zavede mezi generaci mladých lidí, které spojoval odpor ke konvenčním ideálům amerického způsobu života a k vietnamské válce. Jejich filosofií byl svět bez násilí, svět plný přátelství, míru a květin. Janis Joplin, zpěvačka, která se možná už nenarodí, se stala symbolem hnutí hippies a jakýmsi naplněním hesla „Live fast, love hard, die young!“ – především jí bude věnován pořad, který se uskuteční ve čtvrtek 16. května.


The Doors

Janis Joplin

Písně Janis Joplin zahraje kapela RedGuitars, která v roce 2006 začala se třemi červenými kytarami a vidinou zahrát si rockové pecky svého mládí. Zprvu hrála jen tak pro sebe, ale pak přišla i první vystoupení s původní bubenicí Jitkou, kterou po dvou letech hraní kvůli mateřským povinnostem nahradila „metalistka“ Monika. V dubnu 2011 se kapela rozhodla věnovat se více i bluesu a opět došlo ke změně na postu bubeníka, do kapely přišel poprvé bubeník-muž, Tomáš. Jelikož je v kapele zpěvačka, zaměřila se kapela na tvorbu rockových a bluesrockových ženských hvězd z celého světa: Janis Joplin, Suzi Quatro, Joan Jett, Anouk, Cranberries či 4 Non Blondes, ale občas zařadila i kapely jako Led Zeppelin, Deep Purple, Clash, Steppenwolf, ZZ Top a další.

Druhým hostem večera bude skupina Battle, která představí a zahraje písně další legendy – Jima Morrisona a The Doors. Pardubická kapela Battle působí od konce roku 2005 (nejprve s vlastní tvorbou, posléze jako revival skupin Pink Floyd a The Doors). Od založení se snaží profilovat jako rocková/progresivně rocková kapela. Skladby z repertoáru The Doors obohacuje vlastními improvizacemi.

V závěru pořadu Zlatá éra… se s RedGuitars proletíme strojem času a poslechneme si nejznámější hity rockových zpěvaček od 70. let až po současnost.

Cyklus bigbeatových večerů na Malé scéně v této sezóně uzavře benefiční koncert pro Geriatrické centrum Pardubické krajské nemocnice a.s. s názvem OLDIES FOR OLDIES, v rámci kterého hudbu 60. let zahrají kapely Simulantenbande a brněnská The Glass Onion (Beatles Revival). Pořadem, který se bude konat 30. května, provede Petra Janečková.

JaK + RaS, Divadelní zpravodaj 5/2013 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN