VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

Z. Rumpík a L. Mecerodová, Liška v kurníku, foto J. Sejkora
Z. Rumpík a L. Mecerodová,
Liška v kurníku, foto J. SejkoraSezóna TEMPERAMENTY

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 4/2011  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


GRAND Festival smíchu v České televizi

Záznam slavnostního večera z pardubického Východočeského divadla, kde se již pojedenácté vyhlašují vítězné komedie roku 2010 v kategorii odborné i studentské poroty i podle ohlasů diváků v rámci divadelního festivalu., vysílala Česká televize na Velikonoce.

Anotace pořadu

Premiérové momentky

O víkendu 26. a 27. února v Městském divadle poprvé před diváky (dokonce poprvé v Čechách!) ožila zapadlá vesnička Kmínovice, jejíž vcelku poklidný život obrátil vzhůru nohama stárnoucí ministr na zdravotní dovolené…

Divadelní zpravodaj 4/2011

Abeceda Petry Janečkové

Svou abecedu tentokrát sepsala PETRA JANEČKOVÁ, která na čas vyměnila divadelní role za roli mateřskou. Osminásobná držitelka titulu nejoblíbenější pardubická herečka se však na divadelní prkna postupně vrací, vidět ji již můžete (v alternacích) v Černé komedii a od konce dubna i v Bláznivých nůžkách. V září pak Petra opět zazáří v roli její oblíbené Lízy Doolittleová v My Fair Lady...

Divadelní zpravodaj 4/2011

Krajiny Stanislava Fišera ve foyer

I v dubnu zůstane divadelní galerie u přírodních motivů, neboť obrazy zvířat Martina Velíška vystřídají krajiny herce a výtvarníka Stanislava Fišera. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 16. dubna před premiérou Mefista a prohlédnout si ji budete moci až do konce května.

Divadelní zpravodaj 4/2011

Výsledky XI. ročníku GRAND Festivalu smíchu

Divadelní zpravodaj 4/2011

Festivalové fotostřípky Michala Klímy

Divadelní zpravodaj 4/2011

Deset let festivalu v knižní podobě

Pardubický festival komedií letos vstoupil do své druhé dekády. Jeho první desetiletí shrnuli Jana Uherová a Radek Smetana do knihy GRAND Festival smíchu 2001 – 2010. Knihu si můžete zakoupit v předprodeji divadla, v divadelním obchůdku ve foyer či online přes naše stránky.

Divadelní zpravodaj 4/2011

Herci roku sami sobě…

Nejoblíbenějšími herci Východočeského divadla za rok 2010 se stali KRISTINA JELÍNKOVÁ a LADISLAV ŠPINER, kteří v poslední době díky velkým hereckým příležitostem i úspěchu v divácké anketě odpovídali na nespočet otázek novinářů a redaktorů. Proto mě napadlo, že by si pro jednou mohli roli tázajícího vyzkoušet a vyzpovídat se navzájem. Oba jsem poprosil, aby si pro toho druhého připravili sedm otázek. Kristina s Láďou ochotně souhlasili a ihned se pustili do tvůrčí žurnalistické práce, která je asi zaujala natolik, že si každý nakonec vymyslel otázek hned deset!

Divadelní zpravodaj 4/2011

Kdo je Hana Baroňová?

Tentokrát jsme se s režisérem Petrem Kracikem rozhodli využít možnost pozvat hosta do inscenace Mefisto; HANA BAROŇOVÁ je v Pardubicích zcela novou tváří, a proto jsme ji poprosili o krátké představení. Sluší se ještě dodat, že obě posily alternují v roli tanečnice Julietty řečené Tebab…

Divadelní zpravodaj 4/2011

Jak jsem se setkal s Mefistem
rozhovor s Petrem Kracikem a Ladislavem Stýblem

Režiséra a ředitele Divadla pod Palmovkou PETRA KRACIKA není třeba v Pardubicích představovat. Připomeňme jen Vojnarku či Jitřní paní z doby nedávno minulé. Letos v dubnu odpremiéruje v našem divadle novou inscenaci, dramatizaci románu Klause Manna Mefisto v hlavních rolích s Ladislavem Špinerem, Janem Musilem, Martinem Mejzlíkem, Jindrou Janouškovou, Dagmar Novotnou a dalšími. Protože první provedení se blíží, poprosili jsme pana režiséra o krátké přiblížení tématu a o několik slov k průběhu zkoušení. K rozhovoru jsme přizvali také dramaturga Divadla pod Palmovkou LADISLAVA STÝBLA, který je spolu s režisérem podepsán pod úpravou finálního textu a jemuž dáme prostor v závěru našeho povídání.

Divadelní zpravodaj 4/2011

Divadlo má obrovskou výhodu, že se odehrává naživo a přímo před tebou!, říkají Dominik a Zdeněk Rumpíkovi

V cyklu partnerských rozhovorů tento měsíc pokračujeme méně tradičně. Dvojicí tentokrát bude otec a syn. Představíme vám herce ZDEŇKA RUMPÍKA a jeho syna DOMINIKA, který přes svůj zrakový hendikep pracuje ve Východočeském divadle na obchodním oddělení.

Divadelní zpravodaj 4/2011 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN