VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

J. Janoušková a J. Vrána, Poslední víkend, foto M. Klíma
J. Janoušková a J. Vrána
Poslední víkend, foto M. Klíma

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 6/2013  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» listování v tištěné verzi Zpravodaje

„Neviditelná“ Dagmar Novotná

Mezi neviditelné herce se letos opět dostala DAGMAR NOVOTNÁ. Neviditelný herec však není pejorativním označením umělce, který je na jevišti málo vídán, naopak je to ocenění pro aktivního umělce, který svou hereckou práci v divadle úspěšně zúročuje také v rozhlase...

Aktualita 1. července 2013

Josef Pejchal v roli průvodce

Z Pepy Pejchala se v době divadelních prázdnin stane průvodce. Nebude si ale přivydělávat prováděním skupin turistů po centru Pardubic, přijal totiž nabídku Českého rozhlasu Pardubice a stane se průvodcem nového dokumentu Z Barborky až na Terezku, ve kterém Český rozhlas Pardubice představí 15 nejzajímavějších rozhleden na území Pardubického kraje...

Aktualita 25. června 2013

Víme, jak bude vypadat scéna komedie "A je to v pytli!"

Ještě před prázdninami se v dílenském dvoře sešla část realizačního týmu komedie A je to v pytli! s pracovníky výrobních dílen. Na předávací poradě inscenaci představil režisér Robert Bellan, jehož komedie často sbírají ceny na GRAND Festivalu smíchu, a o scéně pohovořil scénograf Jaroslav Bönisch…

Aktualita 25. června 2013

Mladé divadelní studio LAIK

Východočeské divadlo se rozhodlo od divadelní sezóny 2013/14 zahájit činnost Mladého divadelního studia LAIK určeného pro děti a mládež od 7 do 17 let.

Aktualita 17. června 2013
Fotogalerie z konkurzu

Na Kunětické hoře ožije příběh zbojníka Nikoly Šuhaje

Předprázdninové víkendy tráví herci Východočeské divadlo Pardubice tradičně na letní scéně na vyhlídce blízkého hradu Kunětická hora, kde letos i přes chladné a deštivé počasí již odehráli několik repríz Shakespearovy komedie Sen noci svatojánské. Nyní v tomto magickém prostoru finišují přípravy známého muzikálu BALADA PRO BANDITU, jehož slavnostní premiéry se uskuteční o víkendu 15. a 16. června a reprízy pak po dva následující víkendy.

Aktualita 17. června 2013

Volání sirén tentokrát neodolal Milan Němec

V úterý 11. června se na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice uskuteční další díl cyklu zábavně-diskusních pořadů Volání sirén, do kterých si hostitelka Jana Uherová zve výjimečné osobnosti, které se nesmazatelným způsobem zapsaly do nedávné historie i současnosti nejen Východočeského divadla, ale i samotného města.

Aktualita 7. června 2013

Využijte výhod předplatného

Východočeské divadlo prodává od počátku května abonentní vstupenky na divadelní sezónu 2013/2014

Divadelní zpravodaj 6/2013

Balada pro banditu je především ansámblové divadlo, říká její režisér Michael Tarant

Na Kunětickou horu vtrhne již 15. června legendární muzikál Balada pro banditu, a to ve své nové a po mnoha stránkách originální podobě. Nejen o něm jsme hovořili s jeho režisérem MICHAELEM TARANTEM, ale i o dalších důležitých tématech, které se váží k této výjimečné osobnosti českého divadla.

Divadelní zpravodaj 6/2013

Sirény tentokrát přivábí Milana Němce

Červnové Volání sirén bude tak trochu jiné a výjimečné, a to hned ze dvou důvodů: v první řadě se nebude konat první středu v měsíci, kdy sirény houkají nebo, chcete-li, volají, protože se zkrátka na ten den z mnoha důvodů na Malou scénu ve dvoře nevešly. Připravit program divadla tak, aby se všechny předplatitelské skupiny správně vystřídaly, aby byli k dispozici hostující herci, aby se mohlo hrát paralelně na Malé scéně i na velkém jevišti, je logisticky velmi složité, a tak jsme pro tentokrát vzali zavděk úterním hracím dnem.

Divadelní zpravodaj 6/2013

International Festival Jazz Dance Open 2013

Na počátku června bude Východočeské divadlo hostit jubilejní X. ročník mezinárodního tanečního festivalu International Festival Jazz Dance Open, který divákům opět nabídne to nejlepší z tanečního i hudebního světa. Jedinečnou přehlídku doprovodí tradičně také výstavy, prohlédnout si budete moci fotografie Aleše Mádra či Evy a Michaela Stanovských a vítězné práce dětské výtvarné soutěže. Program obohatí i módní přehlídka modelů Marcely Chvátalové.

Divadelní zpravodaj 6/2013

Šedesát let s Východočeským divadlem

16. dubna při repríze muzikálu Zpívání v dešti tomu bylo přesně šedesát let, co na pardubická divadelní prkna coby desetiletý chlapec poprvé vstoupil JINDŘICH KRATOCHVÍL. A toto setkání s divadlem se mu stalo osudovým, ve Východočeském divadle pak prožil celý svůj profesní život jako inspicient.

Divadelní zpravodaj 6/2013

Srdečný pozdrav z větrného Stockholmu

Tak začínaly pohledy, které jsem posílala do Čech ze zájezdu za švédským divadlem. Přijměte malou ochutnávku z naší studijní cesty…

Divadelní zpravodaj 6/2013

V šatně s Ivanou Jirešovou

Na konci dubna se v Městském divadle konala česká premiéra detektivního příběhu proslulé Agathy Christie Poslední víkend, v němž v roli slavné hollywoodské herečky Veroniky Crayové hostuje známá pražská herečka IVANA JIREŠOVÁ.

Divadelní zpravodaj 6/2013

Premiérové momentky

Poslední dubnový víkend divadlo potěšilo milovníky detektivek a napětí, uvedlo totiž českou premiéru detektivní hry Agathy Christie Poslední víkend. Nastudoval ji mladý režisér Pavel Ondruch, který do hlavních rolí obsadil Martinu Sikorovou, Zdenu Bittlovou, Jindru Janouškovou, Josefa Vránu, Martina Mejzlíka, Václava Duška a v neposlední řadě hostující Ivanu Jirešovou, která se vám blíže představí dále ve zpravodaji.

Divadelní zpravodaj 6/2013

Fotostřípky z derniéry Donaha!

Divadelní zpravodaj 6/2013

Amadeus se definitivně rozloučil v pražské La Fabrice

19. května se v Praze v prostorách La Fabriky uskutečnila slavností derniéra Shafferova dramatu Amadeus, která byla součástí XVIII. ročníku přehlídky mimopražských profesionálních divadel České divadlo 2013 a podpořil ji i festival Opera Praha.

Divadelní zpravodaj 6/2013 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN