VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

P. Tenorová a M. Tichý, Znásilnění, foto M. Klíma
P. Tenorová a M. Tichý, ZNÁSILNĚNÍ
foto M. KlímaSezóna „Pardubice,
co znamenají svět“

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 3/2012  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» Zprávičky z divadla   » listování v tištěné verzi Zpravodaje

Fotogalerie ze Dne otevřených dveří 18. března 2012

foto R. Smetana a J. Sejkora

Vše o festivalu, informace o programu, mimořádné nabidky vstupenek, zajímavosti z průběhu festivalu, rozhovory s herci a režiséry i perličky ze zákulisí nabízejí během konání festivalu naše každodenní NOVIN(K)Y, sledujte i Festivalové okénko ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice na frekvenci 104,7 FM.

Výsledky XII. ročníku GRAND Festivalu smíchu

V pondělí 5. března 2012 během závěrečného Galavečera smíchu, který natáčela Česká televize, byly ve Východočeském divadle Pardubice slavnostně rozdány ceny XII. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Radek Smetana, 5. března 2012

Už víme, jak vysoký je Genius na divadle

Při příležitosti předávání nové Ceny Genia smíchu za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelnictví komediálního žánru, kterou v pondělí 5. března při Galavečeru smíchu převezme osobnost zvolená třicetičlennou akademií, Východočeské divadlo ve spolupráci s Východočeskou galerií vyhlásilo soutěž o zajímavé ceny na téma: JAK VYSOKÁ JE SOCHA GENIA NAD TYMPANONEM V PRŮČELÍ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA?

Radek Smetana, 2. března 2012


V divadle se brzy bude zpívat a stepovat v dešti…

Jevištní verze hudební romantické komedie Zpívání v dešti vychází ze stejnojmenného amerického filmového muzikálu z roku 1952. Film, který je dodnes označován za poklad MGM (filmové studio Metro Goldwyn Meyer), se nestal trhákem bezprostředně po premiéře, protože stejné studio těsně před tím vyprodukovalo jiný divácky úspěšný film Američan v Paříži (také s Genem Kellym v hlavní roli). A když Američan v Paříži získal Oscara za nejlepší film, Zpívání v dešti bylo dokonce načas staženo z kin, aby se po roce vrátilo na scénu. Hitem se stalo pomalu a postupně, ale na vrcholu kraluje dodnes.

Divadelní zpravodaj 3/2012

TANEČNÍK Lenky Lagronové premiérově na Malé scéně ve dvoře

V dalším díle z cyklu scénických čtení současné dramatiky Malé inscenace na Malé scéně poprvé uvedeme i českou hru, která do našeho cyklu neodmyslitelně patří. Rádi bychom také ukázali možné podoby současného českého dramatu právě v kontextu dramatiky světové. Náš zájem připadl na dílo významné české autorky Lenky Lagronové. S touto dramatičkou jste se zatím v našem divadle neměli možnost potkat, proto bychom tomuto setkání rádi dali příležitost, zatím alespoň formou scénického čtení.

Divadelní zpravodaj 3/2012

Světový den divadla oslavíme Dnem otevřených dveří

Na IX. kongresu Mezinárodního divadelního ústavu (International Theatre Institute – ITI), který se konal v červnu 1961 ve Vídni, navrhl předseda finského střediska ITI Arvi Kivimaa jménem finských a všech skandinávských divadelníků vyhlásit jeden den v roce jako Světový den divadla. Smyslem a cílem tohoto Světového dne divadla je přimět divadelníky na jevištích i obecenstvo v sálech k zamyšlení nad posláním a úlohou divadla, vyjádřit solidaritu divadelníků celého světa, podpořit jejich úsilí o prosazování základních morálních a společenských vlastností uměleckými prostředky, napomáhat myšlenkám mírového soužití a vzájemného porozumění mezi národy.

Divadelní zpravodaj 3/2012

Divadelní tematika v obrazech Marty Benešové – Břehové

Letošní výtvarnou sezónu věnovanou autorům spjatým s Pardubicemi a okolím doplní i místní malířka MARTA BENEŠOVÁ – BŘEHOVÁ, která svou výstavu pojmenovala O divadle a o jiném. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 31. března před premiérou muzikálové komedie Zpívání v dešti a prohlédnout si ji ve foyer budete moci až do poloviny května.

Divadelní zpravodaj 3/2012

Co mě v poslední době potěšilo a na co se těším? ... Josef Vrána

Snažím se pořád myslet na to, že člověk by se měl těšit z přítomnosti. Některé moudré knihy však radí i snít si, představovat, děkovat za ještě nenaplněné, a tím přiblížit to Naplnění…

Divadelní zpravodaj 3/2012

Divadlo jde s dobou a používá QR kódy

Na některých propagačních materiálech divadla se budete moci setkávat s černobílým čtvercovým obrazcem, který jste už možná někde viděli, ale tušili jste, co znamená? „Mladší ročníky“ by se nám za naši neznalost pravděpodobně vysmály a hned by nám vysvětlily, nač se používá. Zkrátka doba jde, spíše utíká, dopředu velmi rychle a my v divadle se nechceme zastavit, ustrnout a ignorovat vývoj moderních technologií v propagaci, proto si pojďme vysvětlit funkci tohoto divného, ale velmi chytrého obrázku…

Divadelní zpravodaj 3/2012

Roxie, Kassandra a princezna Laura aneb Chicago, Trójanky a Sněžný drak čili Martina Sikorová a Petra Tenorová

MARTINA SIKOROVÁ a PETRA TENOROVÁ nejsou jen velké kamarádky a herečky Východočeského divadla, ale v poslední době je spojuje také velmi zajímavá herecká zkušenost mimo naše divadlo. Byť u každé z nich zcela jiná. Martina hostuje v nové inscenaci Stanislava Moši Chicago v Divadle pod Palmovkou, Petra natáčí s režisérem Evženem Sokolovským ml. novou českou pohádku Sněžný drak. Proto jsem se tentokrát rozhodl pro „dvojrozhovor“ právě s těmito mladými herečkami, aby nám nejen o těchto projektech mohly prozradit více.

Divadelní zpravodaj 3/2012

Historicky první ples v Městském divadle dopadl na jedničku!

V sobotu 28. ledna 2012 se v historické budově Východočeského divadla poprvé uskutečnil Divadelní ples! Ples spolupořádaný Statutárním městem Pardubice, Východočeským divadlem a pardubickou Komorní filharmonií letos nesl název Velká pardubická plesová kratochvíle a stal se skutečných vrcholem plesové sezóny na východě Čech.

Divadelní zpravodaj 3/2012

Předplesové přípravy ve fotografii

První ples v divadle se stal událostí, jeho příprava však byla velmi náročná – v hledišti se musely odmontovat všechny sedačky a v postranních chodbách pulty šaten. Demontáž sedadel začala už ve středu 25. ledna po představení Trójanek (tři dny před plesem!).

Divadelní zpravodaj 3/2012

Kristina Jelínková a Ladislav Špiner obhájili pozice nejoblíbenějších pardubických herců

Zlatým hřebem plesu divadla, města a filharmonie bylo vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herce VČD za rok 2011. Titul nejoblíbenější herečka roku 2011 si stejně jako v loňském roce z plesu odnesla KRISTINA JELÍNKOVÁ, která při

Divadelní zpravodaj 3/2012

Představení na Kunětické hoře jsou již v prodeji

V tomto mrazivém počasí pravděpodobně nikdo nepomýšlí na večerní posezení venku pod hvězdami, ale příjemné letní noci opět přijdou a s nimi i oblíbená víkendová představení na Kunětické hoře.

Divadelní zpravodaj 3/2012

Abonentní skupiny G a D na rok 2012

Východočeské divadlo i v letošním roce obnovuje abonentní skupiny G a D, které během roku 2012 nabídnou čtyři divácky nejoblíbenější inscenace divadla. Předplatné abonentům zaručuje výhodnou cenu vstupného na jednotlivé tituly, navíc bez čekání, rezervací či front v předprodeji.

Divadelní zpravodaj 3/2012

  Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN