VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

P. Dohnal a K. Jelínková, S cizí dámou v cizím pokoji, foto P. Průcha
P. Dohnal a K. Jelínková
S cizí dámou v cizím pokoji
foto P. PrůchaSezóna „Pardubice,
co znamenají svět“

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 4/2012  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» Zprávičky z divadla   » listování v tištěné verzi Zpravodaje

Poděkování, které patří i vám

Kartička Dagmar Havlové.

Divadelní zpravodaj 4/2012

Dubnové Volání sirén aneb Paradoxy Jana Přeučila

První dubnovou středu se bude na Malé scéně ve dvoře konat už pátý díl diskusně-zábavných večerů Volání sirén. Jeho hostem tentokrát bude herec a pardubický rodák JAN PŘEUČIL. Já osobně se na toto setkání nesmírně těším, nejen proto, že je Jan Přeučil skvělý herec a zajímavý člověk, ale také proto, že jeho herecká kariéra i život sám jsou plné paradoxů...

Divadelní zpravodaj 4/2012

Historka o sv. Magdě v režii Lucie Málkové

Vývoj českého divadla byl vždy ovlivněn německým divadelnictvím, ať již divadelními hrami, myšlenkami německých dramatiků a filosofů, či režijními postupy. Tato úzká provázanost není opomíjena ani dnes, tím spíše, když nám německá dramatika stále může předávat mimo jiné řadu inovačních postupů a možností k inspiraci. Pozoruhodných autorů současného německého dramatu je obdivuhodně velký počet!

Divadelní zpravodaj 4/2012

Co mě v poslední době potěšilo a na co se těším? (Lída Vlášková)

V pravý čas mě potkal film Nickyho rodina. Už jsem byla deprimovaná z lidské bezohlednosti, nadutosti, hlouposti i vychytralosti. (Syn musel zrovna tohle po mně zdědit a tak toto téma je u nás na denním pořádku.) A najednou zírám na lidi, kteří jako poděkování Siru Wintonovi nezištně pomáhají dalším; dětem, starším, bezmocným. Tak oni takoví lidé ještě existují v tom marastu, který na nás denně řve z médií? Úplně mě to odrovnalo, zažívám pocit naděje i štěstí. Znovu si připomínám svůj výrok o životě v bavlnce: Divadlo je svým způsobem zvláštní svět, přes veškeré případné neshody jsme všichni na jedné vlně, a možná proto nás tak zraňuje setkání se zlem ve společnosti. Hrát zápornou postavu je radost (dobře vím, o čem mluvím), ale setkat se s takovým člověkem je zoufalost.

Divadelní zpravodaj 4/2012

Mimořádné večerní prohlídky na Kuňce

Představení na Kunětické hoře se pomalu blíží a vstupenky postupně mizí, proto si nezapomeňte místa včas zajistit. Čachtická paní, Tajemný hrad v Karpatech i novinka Sen noci svatojánské v magickém prostředí historického hradu za to stojí!

Divadelní zpravodaj 4/2012

Petra Janečková se vrací na jeviště v nové roli

Bude to bezmála patnáct let, co jsem poznala PETRU JANEČKOVOU, tehdy ještě studentku JAMU v Brně. Zkoušela jsem v Pardubicích komedii Pozvání na zámek a herečka Šárka Brázdová nečekaně onemocněla. Měli jsme týden před premiérou. V pátek jsme zavolali Petře do Brna, ta neváhala, v sobotu přijela a nastoupila do téměř hotové inscenace. Okamžitě se chopila příležitosti a s krásnou dravostí mladého člověka nazkoušela postavu, kterou hrála až do derniéry...

Divadelní zpravodaj 4/2012

Ladislav Špiner získal další cenu!

V neděli 26. února byla v Divadle na Vinohradech zahájena jarní část XVII. ročníku přehlídky mimopražských profesionálních divadel České divadlo 2012. Při této příležitosti byly předány ceny za inscenace a herecké výkony v loňském roce.

Divadelní zpravodaj 4/2012

Mám většinou všechno obráceně, říká Petr Borovec

Asi docela často na cestě, většinou dobře naladěn, s pracovním úkolem před sebou. Umí být vtipný, ale nevykecává se zbytečně. Posedí, ale neodchází poslední. PETR BOROVEC – věcný a přímý kluk, alespoň tak ho znám. Takže hurá na to, ať to nezdržujeme…

Divadelní zpravodaj 4/2012

Premiérové momentky – S cizí dámou v cizím pokoji

Přelom února a března patřil ve Východočeském divadle smíchu, legraci a kvalitní zábavě. XII. ročník pardubického festivalu nejlepších českých a moravských komedií v sobotu 25. února 2012 předznamenala premiéra komediální koláže o nevěře v českých ložnicích S cizí dámou v cizím pokoji, kterou pohostinsky nazkoušel herec a režisér Lumír Olšovský. Na jedné lodi při plavbě za (nejen milostným) dobrodružstvím, které nemusí mít vždy šťastný konec, se v hlavních rolích sešli Petr Dohnal, Jiří Kalužný, Ladislav Špiner a Kristina Jelínková.

Divadelní zpravodaj 4/2012

Výsledky XII. ročníku GRAND Festivalu smíchu

V pondělí 5. března 2012 během závěrečného Galavečera smíchu, který natáčela Česká televize, byly ve Východočeském divadle Pardubice slavnostně rozdány ceny XII. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Divadelní zpravodaj 4/2012

Festivalové ohlédnutí ve fotografiích Michala Klímy

Divadelní zpravodaj 4/2012

Už víme, jak vysoký je Genius na divadle

Při příležitosti předávání nové Ceny Genia smíchu za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelnictví komediálního žánru, kterou v pondělí 5. března při Galavečeru smíchu převezme osobnost zvolená třicetičlennou akademií, Východočeské divadlo ve spolupráci s Východočeskou galerií vyhlásilo soutěž o zajímavé ceny na téma: JAK VYSOKÁ JE SOCHA GENIA NAD TYMPANONEM V PRŮČELÍ VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA?

Divadelní zpravodaj 4/2012 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN