VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

J. Kalužný a P. Janečková, Apartmá hotelu Plaza, foto M. Klíma
J. Kalužný a P. Janečková,
Apartmá hotelu Plaza,
foto M. Klíma

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 5/2013  ●  AKTUALITY Z DIVADLA


» listování v tištěné verzi Zpravodaje

Pardubičtí herci se po roce vracejí na letní scénu na Kunětické hoře

O víkendu 25. a 26. května 2013 se opět otevře letní scéna Východočeského divadla na vyhlídce hradu Kunětická hora. Herci zde po roce odehrají reprízy magické komedie Sen noci svatojánské, kterou s pardubickým ansámblem nastudoval slovenský režisér Marián Pecko.

Aktualita 22. května 2013

Nový INprojekt Opuštěná už v pondělí 6. května

Poslední INprojekt této divadelní sezóny, jenž se uskuteční v pondělí 6. května, nabídne první české uvedení německé hry Opuštěná řešící téma, které se jistě někdy dotklo či dotkne nás všech...

Aktualita 3. května 2013

8. května půjdou naši herci naposledy Donaha!

Ve středu 8. května zažije Východočeské divadlo výjimečný večer. Diváci zde zhlédnou již 100. reprízu muzikálu Donaha!, která však bude i derniérou veleúspěšné inscenace režiséra Romana Štolpy, jenž v Pardubicích uvedl také oblíbený muzikál Sugar...

Aktualita 3. května 2013

Pražská derniéra Amadea se uskuteční 19. května 2013

Shafferovo drama Amadeus se s pardubickými diváky rozloučilo již v lednu, pražští diváci budou mít poslední možnost zhlédnout tuto výjimečnou inscenaci v neděli 19. května v prostorách La Fabriky. Pražská derniéra se uskuteční v rámci XVIII. ročníku přehlídky mimopražských profesionálních divadel České divadlo 2013...

Aktualita 30. dubna 2013

Nové herecké tváře v komedii Charleyova teta ADÉLA PETŘEKOVÁ a MONIKA TIMKOVÁ

Na prknech Východočeského divadla můžete v inscenaci Charleyova teta vídat dvě zcela nové herecké tváře – mladé talentované herečky ADÉLU PETŘEKOVOU a MONIKU TIMKOVOU. Možná jste již tyto herečky zaznamenali v některých jejich seriálových či filmových rolích, ale nyní se s nimi můžete setkat poprvé přímo v našem divadle.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Momentky před premiérou Apartmá hotelu Plaza

V sobotu 6. dubna pozval režisér Petr Novotný premiérové diváky do apartmá číslo 719 newyorského hotelu Plaza, kde se odehrávají tři příběhy o lásce, nevěře, rodičovské lásce a panice komedie Apartmá hotelu Plaza nejúspěšnějšího (a údajně i nejbohatšího) amerického dramatika posledních čtyřiceti let Neila Simona.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Z Paříže do Pardubic na Pokusné králíky

První dubnovou reprízu absurdní komedie Pokusní králíci navštívil její autor, francouzský herec a dramatik SÉBASTIEN THIÉRY, jenž po zhlédnutí své hry v rámci neformální besedy podiskutoval s přítomnými diváky, s některými si pohovořil i osobně a také rozdával autogramy.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Opuštěná Tiny Müller v novém INprojektu

V novém INprojektu, jenž se uskuteční v pondělí 6. května na Malé scéně, se budeme věnovat tématu, které se jistě někdy dotklo či dotkne nás všech. Hra neřeší „komplikovanost celého světa“, ale věnuje se tématu nanejvýš lidskému – přirozenému vývoji, jaký může nastat, když je člověk opuštěn svým partnerem a zůstane sám, jaké psychické pochody a činy u něj následně mohou nastat.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Ve foyer vystavuje Jarmila Jiravová

Od premiéry detektivky Poslední víkend zdobí foyer obrazy výtvarnice JARMILY JIRAVOVÉ. Výstavu si můžete prohlédnout až do konce této divadelní sezóny. Autorku žijící v nedalekých Břehách u Přelouče vám přiblíží následující rozhovor.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Jak jsem pila čaj s Martinou Sikorovou

MARINA SIKOROVÁ nedávno slavila narozeniny, a protože je ve věku, kdy se to ještě může říkat, tak prozradím, že to byly kulaté třicáté narozeniny. Jako dárek od nás kolegů dostala velké množství čajů – zelených, černých, voňavých, bylinkových – prostě od všeho něco.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Poslední bigbeatové večery na Malé scéně

V předposledním dílu s názvem ZLATÁ ÉRA…JANIS JOPLIN A THE DOORS se podíváme do 60. let dvacátého století za Atlantik do Ameriky, kde nás „místní rozhlasový moderátor“, herec Josef Vrána zavede mezi generaci mladých lidí, které spojoval odpor ke konvenčním ideálům amerického způsobu života a k vietnamské válce.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Předplatné 104. divadelní sezóny již brzy v prodeji

Východočeské divadlo v pondělí 6. května zahájí prodej abonentních vstupenek na novou divadelní sezónu 2013/2014. Jedná se o premiérové předplatné P1 a P2, předplatné na veřejné generálky VG a juniorské abonentky J, L, S, Z, K, M, N, R. O předplatné, které majitelům přináší opět jisté výhody a slevy, je velký zájem, proto prosíme, abyste si své abonmá obnovili včas.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Dramaturgický plán nadcházející divadelní sezóny

Divadelní zpravodaj 5/2013

Petr Dohnal v nezvyklé roli kurátora výstavy ve Východočeské galerii

V roce 2013 oslaví Východočeská galerie v Pardubicích 60. výročí svého založení. Šest desítek let aktivní činnosti si připomene prostřednictvím několika akcí. Mezi ně patří i projekt PROSTOR PRO JEDNOHO KURÁTORA a velká výstava v Domě U Jonáše, která představí výjimečné sbírkové exponáty i důležité události. Expozici, která se uskuteční od 22. května do 15. září, bude doprovázet atraktivní program pro širokou veřejnost.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Amadeus v pražské La Fabrice

Pokud chcete tuto hru, která natolik oslovila diváky, že jí v letech 2010 a 2011 udělili cenu za inscenaci roku, navštivte pražskou derniéru či na ni pozvěte své kamarády a známé. Vstupenky můžete zakoupit nejen v La Fabrice, ale také přímo v našem předprodeji.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Zveme vás na květnové derniéry

Divadelní zpravodaj 5/2013

Východočeské divadlo podpoří pardubický Multikulturní týden

Čtvrtý ročník festivalu Multikulturní týden se uskuteční na mnoha místech v Pardubicích od 17. do 24. května. Cílem festivalu je podpořit setkávání majoritní společnosti s cizinci žijícími v Pardubicích, vytvoření prostoru pro poznávání jednotlivých kultur a společné prožití netradičních zážitků.

Divadelní zpravodaj 5/2013

V divadle zářily oči oceněných dětí soutěže Mít tak kouzelný prsten

Východočeské divadlo Pardubice 10. dubna hostilo slavnostní vyhodnocení a předávání cen literárně-výtvarné soutěže Mít tak kouzelný prsten, kterou již třetím rokem pořádalo centrum BASIC Pardubice pomáhající dětem se studijními problémy.

Divadelní zpravodaj 5/2013

Mezinárodní taneční festival Jazz Dance Open 2013

Červen je sice ještě daleko, ale ředitelka mezinárodního tanečního festivalu JAZZ DANCE OPEN Helena Machová již uveřejnila program a 2. ledna 2013 zahájila prodej vstupenek. Zájemci si vstupenky mohou zakoupit v předprodeji divadla či objednat přímo u paní Machové na 776 088 093 či na helena.machova@seznam.cz...

Divadelní zpravodaj VČD Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN