VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

archiv Divadelních zpravodajů

Sezóna 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09

Sezóna 2007/08 2006/07 2005/06

K. Jelínková, J. Seydler a V. Chmelař, Benny Rock´n´Roll Star, foto R. Šťastný
K. Jelínková, J. Seydler, V. Chmelař
Benny Rock´n´Roll Star
foto R. Šťastný
Sezóna TEMPERAMENTY

DIVADELNÍ ZPRAVODAJ 3/2011  ●  AKTUALITY Z DIVADLALadislav Špiner
jako Amadeus ve
stejnojmenné inscenaci
foto Michal Klíma

Ladislav Špiner má Thálii

Ladislav Špiner převzal v sobotu 26. března 2011 během slavnostního ceremoniálu v Národním divadle Cenu Thálie pro herce do 33 let. Ocenění mu předávala loňská držitelka ceny Lucie Štěpánková...

Radek Smetana 27. března 2011

XI. ročník GRAND Festivalu smíchu

Vše o festivalu, informace o programu, zajímavosti z průběhu festivalu, rozhovory s herci a režiséry i perličky ze zákulisí nabízejí během konání festivalu naše každodenní NOVIN(K)Y, i Festivalové okénko ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice (na frekvenci 104,7 FM v průběhu festivalu ve všední dny v 8.40 a 13.50 hodin, o víkendu pak v 8.20 a 15.50 hodin).

Radek Smetana, Festivalové Novin(k)y

Deset let festivalu v knižní podobě

Pardubický festival komedií letos vstoupil do své druhé dekády. Jeho první desetiletí shrnuli Jana Uherová a Radek Smetana do knihy GRAND Festival smíchu 2001 – 2010. Knihu si můžete zakoupit v předprodeji divadla, v divadelním obchůdku ve foyer či online přes naše stránky.

Radek Smetana, Festivalové Novin(k)y GFS 15. března 2011

Jana Uherová a jejích deset let s komediemi

Nápad zorganizovat v Pardubicích přehlídku komedií se zrodil v hlavě ředitele divadla Petra Dohnala už na konci minulého století. A od prvotní myšlenky k samotné realizaci projektu byl jen krůček, protože co si ředitel vezme do hlavy, to uskuteční! První festivalové komedie se do Pardubic sjely hned v roce 2000 – v tomto roce se začala psát historie GRAND Festivalu smíchu.

Divadelní zpravodaj 3/2011

BENNY ROCK'N'ROLL STAR očima premiérových diváků
Benny Rock´n´Roll Star
foto Radovan Šťastný

„Přednášku“ opět vedli zkušení členové Alternativní akademie hudebních věd Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák (též autor hudby a textů písní), kteří si na pomoc přizvali akademického nováčka Josefa Vránu a kapelu Můžete si za to sami! Stejně jako u předchozích dvou „přednášek“ (Mississippi Blues Ben a Janík, hojahoj, zbojník!) je autorem a zároveň režisérem Jiří Seydler, kterého s kytarou uvidíte i přímo na jevišti!

Divadelní zpravodaj 3/2011

Světový den divadla oslavíme Dnem otevřených dveří

Divadelníci po celém světě již od roku 1962 slaví 27. březen jako SVĚTOVÝ DEN DIVADLA. Každoročně je při této příležitosti požádána některá z význačných divadelních osobností, aby se podělila o své úvahy o divadle v tzv. Mezinárodním poselství, které se překládá do více než 20 jazyků a předčítá pro desítky tisíc diváků před představeními v divadlech na celém světě. Autorkou letošního poselství je ugandská dramatička, herečka, režisérka  a divadelní teoretička Jessica A. Kaahwa, v roce 1994 poselství napsal také Václav Havel.

Divadelní zpravodaj 3/2011

Má to být taková ochutnávka a snad i návnada,
říká režisérka březnového scénického čtení Anna Petrželková

Březen bude v Pardubicích ve znamení GRAND Festivalu smíchu, proto i v našem cyklu scénických čtení současné dramatiky Malé inscenace na Malé scéně uvedeme v tomto měsíci hru komediálního žánru, jak jinak! A to ne ledajakou – groteskní či absurdní komedie Sébastiena Thiéryho Pokusní králíci, jejíž scénickou podobu uvidíte, získala velmi prestižní Molièrovu cenu pro nejlepší francouzskou komedii roku 2009!

Divadelní zpravodaj 3/2011

Průlet (nejen) hudebními dějinami v nové inscenaci Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci
Tisíce let hudby...
foto Michal Klíma

Na Malé scéně ve dvoře se vydáme na dobrodružnou cestu, při které budeme objevovat vývoj hudby. Jak napovídá podtitul inscenace Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci, začneme od jednoduchých přírodních zvuků pravěku a budeme pokračovat přes jednoduché melodie ke složitějším hudebním útvarům, zkrátka tak, jak v průběhu let byla hudba bohatší a důmyslnější.

Divadelní zpravodaj 3/2011

Nemáme rádi herecká moudra,
říkají Romana Chvalová a Jiří Kalužný

Po únorovém rozhovoru s režisérem a hudebním skladatelem se v našem cyklu „partnerských rozhovorů“ vracíme zpět k hereckému ansámblu a manželské dvojici: tentokrát jsem vedl rozhovor s ROMANOU CHVALOVOU a JIŘÍM KALUŽNÝM.

Divadelní zpravodaj 3/2011

Abeceda Pavla Novotného

V minulém Divadelním zpravodaji jste si mohli přečíst Abecedu Dagmar Novotné. V březnovém vydání na „návštěvě“ u Novotných ještě chvíli zůstaneme, Dášin manžel a herecký kolega PAVEL NOVOTNÝ jako správný hostitel právě prostřel a nabízí vám ochutnávku svých písmen abecedy…

Divadelní zpravodaj 3/2011

Představení na Kunětické hoře jsou již v prodeji

V tomto mrazivém počasí pravděpodobně nikdo nepomýšlí na večerní posezení venku pod hvězdami, ale příjemné letní noci opět přijdou a s nimi i oblíbená víkendová představení na Kunětické hoře. Letos bude mít na vyhlídce hradu premiéru inscenace Tajemný hrad v Karpatech, dále zde odehrajeme Čachtickou paní a rozloučíme se s hudební baladou Cikáni jdou do nebe.

Divadelní zpravodaj 3/2011

U diváků v roce 2010 bodovali Kristina Jelínková a Ladislav Špiner

V sobotu 5. února 2011 se ve společenském centru IDEON konal Velký ples talentů, jenž je právem považován za vrchol plesové sezóny v Pardubicích. Ples pořádají Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice.

Divadelní zpravodaj 3/2011 Copyright © 2000-2021, VČD Pardubice.  Všechna práva vyhrazena.
 Východočeské divadlo Pardubice, U Divadla 50, 531 62 Pardubice, tel: 466 616 411
 e-mail: vcd@vcd.cz  •  další kontakty  •  správce webu

 Obchodní oddělení, vstupenky, předplatné - tel. 466 616 432, večerní pokladna - 466 616 430, e-mail: obchod@vcd.cz

 
FERMANLOGIN